|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Multipleskleroza
24.12.2012 22:09:40   
rmh sarajevo
Nisam vidjela da postoji ova tema, pa se unaprijed izvinjavam ako ima... Naime, radi se o mojoj sestri koja boluje od multipleskleroze. Sa 16 godina su joj uspostavili dijagnozu sada ima 21 godinu i jako je lose... Sve do ljetos je i nekako hodala ali od ljetos je strasno lose, a unazad mjesec dana skoro pa ne moze nikako na noge :( Dvije godine je koristila betaferon, koji joj nije bog zna sta pomogao, svako malo prima pulsne terapije al su i one nazalost pretale da djeluju. Zamolila bih sve koji su upuceni u ovu bolest da mi kazu da li oni znaju ikakav lijek koji bi joj iole mogao pomoci... Mi smo ocajni ne znamo vise sta da radimo... Hvala svima...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 26.1.2013 8:53:14 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MULTIPLESKLEROZA
25.12.2012 10:19:02   
lajlac
Jako mi je zaouser posted image Imam prijateljicu koja boluje od iste, samo sto ona hB funkcionise dobro, u međuvremenu je rodila i to je drži. Ono što znam jeste da treba jesti dosta voća i povrća. Isto tako znam da u Zagrebu ima jedna veoma dobra doktorica (Marijanović) koju je ona redovno kontaktirala, ali zbog financijskih nemogućnosti nije mogla održavati kontakt.
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/nova-nada-za-oboljele-od-multiple-skleroze.html
Nek joj je dragi Bog na pomoći!

_____________________________

Lajla

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MULTIPLESKLEROZA
25.12.2012 16:41:22   
rmh sarajevo
Drago mi je za voju prijateljicu, i vec si me malo utjesila... Meni su rekli da je veliki rizik roditi dijete ako bolujes od multipleskleroze, pa me to dodatno shrvalo... Hvala ti draga...

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MULTIPLESKLEROZA
25.12.2012 16:45:05   
rmh sarajevo

IZVORNA PORUKA: lajlac

Jako mi je zaouser posted image Imam prijateljicu koja boluje od iste, samo sto ona hB funkcionise dobro, u međuvremenu je rodila i to je drži. Ono što znam jeste da treba jesti dosta voća i povrća. Isto tako znam da u Zagrebu ima jedna veoma dobra doktorica (Marijanović) koju je ona redovno kontaktirala, ali zbog financijskih nemogućnosti nije mogla održavati kontakt.
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/nova-nada-za-oboljele-od-multiple-skleroze.html
Nek joj je dragi Bog na pomoći!


Moja sestra je prije 2 godine bila na ovoj operaciji kao prosirenje vena, oko 5000 KM smo platili a nista joj nije pomoglo user posted image

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MULTIPLESKLEROZA
25.12.2012 17:49:23   
lajlac
Nema na cemu draga...ona je pitala tu doktoricu da li moze roditi drugo dijete, doktorica joj je rekla da moze, rizik nosi kao i sve ostalo, ali nije bila protiv toga. Naravno da se treba ranije dobro raspitati, ali ona je rodila jednog divnog, zdravog, i simpaticnog djecaka koji je i vise nego pametan :)

_____________________________

Lajla

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MULTIPLESKLEROZA
25.12.2012 19:26:17   
rmh sarajevo

IZVORNA PORUKA: lajlac

Jako mi je zaouser posted image Imam prijateljicu koja boluje od iste, samo sto ona hB funkcionise dobro, u međuvremenu je rodila i to je drži. Ono što znam jeste da treba jesti dosta voća i povrća. Isto tako znam da u Zagrebu ima jedna veoma dobra doktorica (Marijanović) koju je ona redovno kontaktirala, ali zbog financijskih nemogućnosti nije mogla održavati kontakt.
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/nova-nada-za-oboljele-od-multiple-skleroze.html
Nek joj je dragi Bog na pomoći!


Draga mozes li mi se raspitati za ime te dr Marjanovic, guglala sam al ne mogu da nadjem... Hvala ti do neba... :*

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MULTIPLESKLEROZA
27.12.2012 12:32:09   
lajlac
Ovako, malo sam pobrkala prezime. Doktorica se zove Vesna Brinar i broj telefona je:00385/146-147-13 ili 00385/982-380-84. Nadam se da sam bila barem od neke pomoći....SRetno

_____________________________

Lajla

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Multipleskleroza
27.12.2012 15:49:36   
rmh sarajevo
IZVORNA PORUKA: lajlac

Ovako, malo sam pobrkala prezime. Doktorica se zove Vesna Brinar i broj telefona je:00385/146-147-13 ili 00385/982-380-84. Nadam se da sam bila barem od neke pomoći....SRetno

Hvala draga puno javim ako sta bude


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 26.1.2013 8:54:37 >

(odgovor članu lajlac)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Multipleskleroza
25.1.2013 0:33:10   
adissa_
Jel probala s Tysabri? to je mocan lijek,i smanjuje napade sa 70%

A inace najbolje se MS kontrolise ishranom,treba jesti zdravo,sto manje masnog i sto manje slatkog,i sto vise moguce voca povrca riba

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 26.1.2013 8:54:06 >

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Multipleskleroza
26.1.2013 8:27:03   
rmh sarajevo
IZVORNA PORUKA: adissa_

Jel probala s Tysabri? to je mocan lijek,i smanjuje napade sa 70%

A inace najbolje se MS kontrolise ishranom,treba jesti zdravo,sto manje masnog i sto manje slatkog,i sto vise moguce voca povrca riba


Molim te mozes li mi malo vise reci o tom lijeku, prvi put cujem za to, a sto se tice ishrane moja sestra bas puno vodi racuna o tome, jer je upucena koliko je ishrana bitna... Hvalaaaaaaaaaa


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 26.1.2013 8:53:43 >

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Multipleskleroza
30.1.2013 7:34:22   
adissa_
Tysabri je lijek koji se daje cini mi se jednom u dvije sedmice,ne znam dal se koristi u Bosni? mislim da bi trebalo.Ja sam u Svedskoj i znam osobe koje su na tysabriju,obicno kad ni jedan drugi lijek ne pomogne(avonex,rebif,copaxone itd) onda okrenu se tysabriju,jer taj lijek jest da je mocan ali ima rizik za jedan virus zvani PML,dakle akutna inflamacija,nije rizik veliki ali doktori ne vole da postoji i jedna mala sansa


Isto bih preporucila da malo procita o doktoru Swanku to jest o dijeti koju je on sastavio,mislim da su njegovi pacijenti dokaz da je hrana najjace oruzje protiv ms.a koje za sad imamo.Rigorozno stroga dijeta,mlijecni prozivodi,masnoca sve to utice da ms brze napreduje

Jel sestri lakse sto se tice hodanja? zelim sve najbolje,da joj Bog olaksa.Isto jako je bitno da koristi vitamin D

http://www.multiplaskleroza.hr/2012/04/05/vitamin-d3-kao-dodatak-interferonu-beta-1b-u-lijecenju-multiple-skleroze-2/

< Poruku je uredio adissa_ -- 30.1.2013 7:43:06 >

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Multipleskleroza
31.1.2013 23:23:28   
rmh sarajevo
Sestra mi je bila juce kod dr.Vesne Brinar u Zagrebu koja joj je dijagnosticirala tezi oblik progresivne multipleskleroze user posted image user posted image ... Svi smo u šoku, ona nikako ne može da hoda sada user posted image Doktorica joj je dala par opcija između ostalog i tysabri. Sutra ce leći da joj urade plazmaferezu... Užas, samo molimo Boga da joj pomogne jer je ovo za plakati djevojka od 21 godinu koja je puna žiivota, leži kući nepokretna...

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Multipleskleroza
1.2.2013 0:35:06   
adissa_
Jako mi je zao cuti to! Ja mislim da se kod progresivnog MS-a najuspjesnije koristi transplatacija kostane srzi.Rapitaj se o tome kod doktorice

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Multipleskleroza
7.2.2013 0:38:53   
rmh sarajevo
Eh mojoj sestri su ukljucili plazmaferezu nakon konsultacije sa dr.Brinar, sad se svi nadamo da će biti bolje...

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Multipleskleroza
7.2.2013 19:32:07   
adissa_
InshaAllah hoce,neka se samo ne brine i neka jede zdravo,s Bozijom pomoci ce biti bolje,mlada je ima jak organizam :)

(odgovor članu rmh sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Multipleskleroza
7.2.2013 22:13:59   
rmh sarajevo

IZVORNA PORUKA: adissa_

InshaAllah hoce,neka se samo ne brine i neka jede zdravo,s Bozijom pomoci ce biti bolje,mlada je ima jak organizam :)




Hvala punoooo na riječima podrskee...

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *