|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zanoktica ili?
24.2.2009 2:36:55   
stella
Kod moje curice  se pored noznog velikog prsta nesto pojavilo,izgleda mi kao zanoktica,a dole pri dnu prsta je malo puklo,kao da je podgnojeno,ali tvrdo.Na dodir je ne boli.E sada dali je to zanoktica ili stauser posted image Ustvari vise mi lici na upaljeno "meso"oko nokta.To ima vec oko 2 sedmice,i sve sam cekala da prodje,al ne prolazi.
Cipele su joj komotne i nije od njih,nije zulj.Nokat nije urastao,redovno sijecem,al mozda ne pravilnouser posted image
Svakako je namjeravam odvesti dr.
Jeli neko imao slicno iskustvo,i sta bi to moglo biti,i od cegauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zanoktica ili?
24.2.2009 15:55:45   
bubamara80
kod mene je mali znao imati zanokticu koja se tako upali i bude okolo na ćošku prstića crveno i natečeno, primjetila sam da sam zakači kad se igra i slomi noktić pa se napravi zanoktica nakon toga mu stalno isturpijam i poravnam malo i to se više ne dešava

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zanoktica ili?
24.2.2009 22:41:35   
camm
nesto slicno je bilo i kod moje curice
ali ja znam da je nosila neke papuce koje su joj skoro bile male
pa je bas imala neki zuljic pored nokta i boljelo je.
a zna i od carapica da se to desi ili kucnih papa,jos ako se udari nekad i to je to..
 
a stella ti kazes da nije do obuce onda vjeruj mi da ne znam
sta bi moglo drugo da bude.user posted image
 
 
 

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zanoktica ili?
25.2.2009 1:59:44   
stella
Misterija rijesena,velika zanoktica,gornji sloj se skoro sam skinuo,ja dovrsila i malo koze oko noktica se ogulilo.Ostalo je jos malo crvenkasto i upaljeno,ali je puno boljeuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zanoktica ili?
5.3.2009 10:28:42   
leka
upravo sam htjela da postavim novu tema pa skontah da mogu i ovdje pitati. naime, da li imate iskustva sa otpadanjem noktića jer mi se kod malog podgnojio noktić na nozi i kao da hoće da otpadne, boli ga samo na dodir, nemam predstavu od čega mu se to pojavilo, traje već nekoliko dana pa me zanima šta mislite da li to zahtijeva ljekarski tretman ili će to ipak samo otpasti i proći? nisam ni čim mazala a i ne znam čime bih mogla? hvala za svaki odgovor

_____________________________

Najbolja veza je ona kad je ljubav jednog prema drugom veća od same potrebe da budete zajedno!

Rijad - uljepšao mami život 13.10.2007.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zanoktica ili?
5.3.2009 23:03:22   
Visnja RR
mozda da ipak  odes do doktora... da ne radis nista na svoju ruku da se ne bi nesto ne daj Boze iskomplikovalo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zanoktica ili?
7.3.2009 2:40:27   
stella
i ja mislim da trebas dr,ja sam htjela dok posle kupanja nisam vidjela da je vecina zanoktice otpala,sada je sve ok.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zanoktica ili?
4.2.2012 19:32:04   
vila_7
evo da malo dignem temu - curica mi ima 17 mjeseci. Stalno nam se na prsticim ajavljaju zanoktice -uvijek ih ima na palcevima ruku i ponekad na kaziprstima. Do cega do njih dolazi i kako tretirati osim obicnim rezanjem?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zanoktice
23.3.2012 18:10:48   
gvendolina
Moj maleni vec duze vrijeme ima problema sa zanokticama,na palcevima obje rukice mu je nagore stanjeuser posted image citala sam da bi mogao biti kao neki nedostatak vitamina,ali on jako voli voce i jede ga svakodnevno tako da mislim da je neki drugi uzrok

da li neko zna neki ucinkovit lijekuser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zanoktice
23.3.2012 19:48:59   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: gvendolina

Moj maleni vec duze vrijeme ima problema sa zanokticama,na palcevima obje rukice mu je nagore stanjeuser posted image citala sam da bi mogao biti kao neki nedostatak vitamina,ali on jako voli voce i jede ga svakodnevno tako da mislim da je neki drugi uzrok

da li neko zna neki ucinkovit lijekuser posted image

prijateljica mi je bas nedavno rekla kako je ona stavljala list kupusa na zaokticu,kupus je sve izvukao i nikad vise nije imala zanokticu,vrijedi probati,meni pomogne bokvica-najcesce je stavim preko noci,sretnouser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zanoktice
23.3.2012 20:11:25   
vila_7
gvendolina,eto i ja sam pisala o tom problemu,i nista nisam stavljala jer nisam nigdje pronasla savjeti i evo za sad je samo jednostavno proslo - bas kao sto ti kazes-sve jede ali se javljaju jos ona to voli copkati-jedino sam ih rezala makazicama koliko sam mogla skoro svaki 2 dan da ne narastu da ih copka...al evo probaj s kupusom i bokvicom!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zanoktice
24.3.2012 0:19:12   
milenium
IZVORNA PORUKA: ananas_ze

prijateljica mi je bas nedavno rekla kako je ona stavljala list kupusa na zaokticu,kupus je sve izvukao i nikad vise nije imala zanokticu,vrijedi probati,meni pomogne bokvica-najcesce je stavim preko noci,sretnouser posted image

ovo pali 100%user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 24.3.2012 0:20:00 >

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zanoktice
27.3.2012 10:49:44   
gvendolina
kod nas je isto taj problem odavno,ali smo ga rijesavali redovno rezuci kada se pojave...medjutim sad je poceo on sam copkati i dirati i na palcu mu bas ruzno izgledauser posted image
pokusacu ovo sa bokvicom cim se pojavi, samo cemo morati to izvesti dok spava jer on neda ni flaster da mu zalijepimuser posted image hvala vamuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zanoktice
10.2.2013 15:02:48   
senoenamine
Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao problema sa zanokticama kod dojencadi... Curica mi je stara 14 dana i na noznom palcu ima mali krugic gnoja ispod nogta i iznad.Nisam prije imala problema s tim kod prve djece,noktice nisam rezala jer jos nisu svi odljepljeni od koze.. Da li je potrebno ici kod pedijatra,procitala sam ovdje da je rivanol za oblogu da izvuce gnoj...Unaprijed hvala svima na savjetima.... :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zanoktice
10.2.2013 17:10:10   
tinkivinki
ja bih na tvom mjestu odvela dijete kod pedijatra,jer je ipak tek rodjena beba,a ti kazes da se zagnojilo.mozda ce dati i antibiotik da se ne bi ta infekcija prosirila negdje dalje.opet ti najbolje znasuser posted image

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: zanoktice
11.2.2013 10:32:44   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: senoenamine

Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao problema sa zanokticama kod dojencadi... Curica mi je stara 14 dana i na noznom palcu ima mali krugic gnoja ispod nogta i iznad.Nisam prije imala problema s tim kod prve djece,noktice nisam rezala jer jos nisu svi odljepljeni od koze.. Da li je potrebno ici kod pedijatra,procitala sam ovdje da je rivanol za oblogu da izvuce gnoj...Unaprijed hvala svima na savjetima.... :)

Mi smo imali isti slucaj..bilo je zelenkasto....stavljala sam na sterilnu gazu obloge rivanola po savjetu pedijatra....negdje treci dan se povuklo..a izgledalo je pih.. bebi je bilo dvadeset_ak dana.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 11.2.2013 10:33:45 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *