|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.6.2011 18:35:21   
leona81
hvala puno, od danas joj smanjujem dojenje kako znam i umijem, po danu , kad je kuci jos se tako uspavljuje ali probat cemo iskljuciti one podoje kad joj je dosadno pa doji...a kad mm skine gips nocne...valjda do mora uspijemo da se odviknemo:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
11.6.2011 18:48:42   
sheri
samo naprijed! javljaj kako ide user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
14.6.2011 19:26:41   
ena23
Leona, ima li kakvog napretka?Kako ide? 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
14.6.2011 20:40:32   
leona81
napredak, sinoc smo odspavali od 9 30 do 07 ujutru bez budjenja...budimo se iskljucivo zbog zuba i posto je jucer cijeli dan bila nervozna i imala malu temp dam joj paracetamol i valjda je nije boljelo i prespava noc...ujutru je dojila u 07 i onda u 17h i u 20 h, uspavat ce se veceras dojenjem i nadam se da ce noc i veceras biti ista...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.6.2011 10:15:14   
Lejla Ka
Hrabro mama!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.6.2011 10:53:44   
sheri
leona, mi kad smo prestajali dojiti, uspalvljivala sam ju tako sto legnem pored nje, procitamo slikovnicu, i onda je malike milujem ili ceskim po ledjima i tako zaspi. probajte i vi uvesti neku novu rutinu pred uspavljivanje. sretno! i pazi svoje sike, i one su jaaako bitne! (da se ne upale i sl)user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.6.2011 13:49:42   
leona81
preksinoc prespavala noc, u 7 dojila, pa cijeli dan bila kod nene, dojila samo kad se uspavljivala...medjutim, zubici nas pravo bole pa je usred noci pocela vristati i nikako je nismo mogli smiriti pa sam je nakon nosanja morala dojiti, i nastavila je spavati do 7 30...sad zasad dobro ide...da jos hoce ove trice izaci

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.6.2011 14:21:36   
sheri
samo polako leona. bitno je da ide nekako, pa i mic po mic bitno je da je naprijed!user posted image a izaci ce i zubici, svemu treba vremena

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.6.2011 21:33:41   
leona81
evo mene opet...spava manje vise ok, zaspi izmedju 8 i 10 navecer zavisno od toga koliko je spavala popodne i koliko se umorila...budi se jednom ili dva put nocu ali sam je npr danas dojila dok sam je uspavljivala po danu pa jos jednom popodne i sad pred spavanje...jedina dobra stvar je sto je pocela puno bolje jesti i nama kuci, u vrticu inace super jede ali sad jede i kod kuce hvala Bogu...mislim da ce nakon sto bude bolje jela da smanji dojenje, jer je danas trazila nekoliko puta pa smo je uspjeli smesti, a i cijela 2 dana smo joj ispunili aktivnostima pa joj nije bilo dosadno jer ona bukvalno doji od dosade...pozz svima

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
19.6.2011 22:53:00   
Lejla Ka
Super, svaka ti čast!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
24.6.2011 21:51:28   
leona81
nakon sto smo uspjeli smanjiti dojenje na jedno danju i jednom nocu, moja curica se sinoc budila par puta, ja bi je nosala ili ninala ali cim je spustim ona pocne plakati...dojila sam je 2 put jer sam morala, cijeli dan je bila u vrticu i nakon sto sam dosla po nju odmah je plakala i trazila da jede, dosli smo kuci, ja joj ponudila da jede nesto drugo, nije htjela, bacala se i vristala 45 min iako sam je ja ignorisala i nudila joj drugu hranu...gladna nije bila jer je jela uzinu pola sata prije nego sto sam dosla po nju...toliko je jecala da sam je na kraju uzela i dala joj da doji...jos sad ide weekend kad inace trazi cesce, mislim da ce ovo za nas biti bas tesko.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
24.6.2011 22:50:14   
de_de
Uh razumijem te Leona, mi smo zasad popustili, doji koliko i kad hoce, jednostavno nemam snage boriti se pola noci sa njim. Kao sto ti kazes vristi, baca se dok ne dobije siku i onda se umiri. Ja cekam godisnji odmor da ponovo pocnemo sa izbacivanjem nocnih podoja.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
24.6.2011 23:06:03   
tekja
leona, de_de samo jedan user posted image podrske...znam da ste preumorne, iscrpljene, ali ni to nece trajati jos dugouser posted image ...sretno...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
24.6.2011 23:08:41   
kaktuscic
Uh i mi smo popustili. Nemam snage vise... Prosto je nemoguce gledati dijete da se baca po kuci i moli za sisu... Ma bilo sta drugo mu mogu ne dati, neka place koliko hoce, apsolutno mi ne smeta, ali kad mi dodje i kaze: moji te majo (molim te malo) jednostavno bih i ja pocela plakati... Jedina mi je sreca sto se nocu ne budi. Ja se samo nadam da ce sam skontati da mu je dostauser posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
27.6.2011 8:53:54   
leona81
moje dijete je preko weekenda bilo katastrofa...probala sam i senf, rekla da je mlijeko pokvareno, na prvu joj se zgadilo i nije htjela jesti, sat vremena nije htjela da mi pridje i bila je jako tuzna i zbunjena, nije htjela ni tati, da bi opet dosla da doji, ja sam je nekako uspjela nagovoriti da jede nesto drugo sve do navecer kad vise ni ja ni mm nismo mogli da izdrzimo i morala sam joj dati...dakle to je bacanje po podu, vristanje, bjezanje od mene kad zelim da je zagrlim, nemoguce je bilo uspavati jednostavno...da li je njoj onda jos prerano da se odvikne? bojim se da dijete ne dozivi traumu od ovoga...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
2.8.2011 23:46:47   
leona81
prestali smo dojiti. u nedjelju imali jedan podoj iz obje dojke, ponedjeljak i danas nista...meni je tek danas pocelo nadolaziti mlijeko i to u lijevoj dojci a desna jos nista...malo sam izdajala rucno ali i dalje boli i tvrdo je. mastitisa se bas bojim jer sam imala strasne probleme s uspostavljanjem dojenja i kvrgama u dojkama. da li da izdajam izdajalicom ili da nastavim ovako? ne bh da pijem tablete, cula sam da je kadulja dobra, i naravno obloge od kupusa...ima li jos savjeta?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.8.2011 0:18:34   
SailorMoon
Leona nesmijes koristiti izdajalicu nego pod vrucem tusu sama izmasiraj mljeko, jeste da je bolno ali samo tako ces uspjeti. Ovde Doktori i nedaju tablete. najbolje bi ti bilo da ti muz pomogne, jer on moze fino siku uhfatiti i sa svih strana dobro grudvice izmasirati

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.8.2011 11:19:43   
Lejla Ka
Ja mislim da ti sad stavljaš samo kupus, i hladne obloge. Neće to nadolaziti puno, niste vi puno dojili prije. Ako bi baš dojka nabrekla da malo ručno izdojiš, ali ja sumnjam. Malo samo budi koji dan na oprezu, brzo će se to svesti na mjeru da ne moraš voditi računa. Nemoj oblačiti ništa tijesno ili da te žulja tu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.8.2011 11:24:07   
de_de
Leona ja ti nemam nikakav savjet ali samo da ti dam podrsku da istrajete.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
3.8.2011 17:29:29   
leona81
hvala puno, 2 puta sam morala rucno malo da izdojim, vecinom sam masirala i stavljala kupus. danas cijeli dan pijem caj od kadulje i situacija je dosta bolja. veceras cu opet kupus. i dalje samo nadolazi lijeva dojka, desna nista. a desna je bila problematicna na pocetku i imala sam grudvice samo na njoj prvih par mjeseci dojenja. bas cudno.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.11.2011 20:20:55   
leona81
mi smo prestali dojiti pocetkom 8 mjeseca, dakle sad je vec 3 i po mjeseca i imam jedan problem, jedno vrijeme su me boljele dojke, bile jako osjetljive, te sam osjecala kao da mi nadolazi mlijeko ali uopste nije nadolazilo i sl...jutros se budim sa strasnom bolom u lijevoj dojci, nesto kao blister, znaci bol samo u bradavici, da li je moguce da se to desi nakon 3 i po mjeseca od prestanka dojenja i zasto? ili je neka upala?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.11.2011 22:39:27   
Lejla Ka
Blister bi se vidio na površini.
Je li to nešto unutar dojke? Možeš li šta napipati?
Možda si nešto pritisla u toku noći. Sumnjam da je neki veliki problem, ali ne treba ga ni zanemariti. Proces proizvodnje mlijeka jako sporo prestaje i 3,5 mjeseca je veoma kratak period, naročito nakon dugog dojenja.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.11.2011 0:06:20   
leona81
izgleda bas kao blister zato je i cudno, kao mali plik na bradavici i uzasno me boli, znaci samo dio bradavice, a ne cijela dojka, nista ne mogu napipati samo je taj dio bradavice gladak i bol je bas jaka, i cini se da je puno tekucine?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.11.2011 0:25:38   
leona81
nije bijele boje nego providan.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.11.2011 9:26:12   
Lejla Ka
Znači baš kao pravi žulj? Mjehurić kože ispunjen tekućinom koji boli?
To ne bi trebao biti problem osim što te jako boli i vjerujem smeta. I trebao bi se sanirati spontano za 5-6 dana s tim da bi poboljšanje trebala vidjeti već negdje nakon trećeg dana. Međutim ako ne vidiš nikakav napredak ili osjećaš i pogoršanje obavezno otiđi ginekologu neka to pogleda.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *