|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.1.2012 12:14:55   
mishkica
Animagical, kod mene sada treba mix od tri vrste tableta, jer mi se poslije poroda stanje skroz promijenilo, štitnjača mi je uvijek bila usporena, a sad je ubrzana previše...pa doktor mi je i rekao prije 20 dana na kontroli da bi najbolje bilo primijeniti ovu terapiju sada, ali da ove tablete kad se kombiniraju nisu podudarne sa dojenjem, tako da prestanem, pa ja sam već smanjila produkciju, ali ne znam koliko još vremena mi treba da to stane skroz, jer sam i sama primijetila da se čudno osjećam, pretpostavila sam da mi sa stitnjacom nece biti stanje dobro, jer ja prije nisam imala nikakvih problema, pila letrox 75 i sve ok, sad se to sve poremetilo, kao postporodjajnja hipertireoza, koja se javlja oko 6 mjeseci nakon poroda...pa evo citam kako su ostale mame prestale sa dojenjem, pa cu i ja smanjiti jelo, pice, izdajanje i stace to aBd. hvala

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.1.2012 12:28:27   
animagical
mene je toga strah, inace i ja imam hipo i uzimam letrox po shemi jedan dan 50 a jedan 75....a meni dr rece da se hiper moze javiti odmah iza poroda, nisam znala da moze i sadauser posted image tj za koji mjesec... moracu ja to nju bolje ispitati...  izvini jeste mimo teme, ali kako si osjetila hipertireozu? da znam na sta da obratim paznju...je li ono ubrzan metaobolizam, mrsanje, znojenje...ili je to realno drugacije? npr meni se od hipo spava kad mi je tsh povisok
nego, za prestanak, mozes probati ovako, izdajanje samo toliko da popusti napetost, i stalno drzi listove kupusa u grudnjaku, cim jedni uvenu stavi druge, mozes piti caj od mente, onako povise, jer on smanjuje produkciju...

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
16.1.2012 14:51:52   
mishkica
Ja za hipo nikad nisam osjetila nikakav simptom, jednostavno odem ginekologu malo da sve nalaze vidim i tako i stitnjace on zaokruzi kad tamo tsh 20user posted image e onda jos jednom da ponovim pa opet tako, i otada letrox redovne kontrole, i sve bilo ok spao na 10 pa na 6 pa na 1, 2 i tako sad zakucana nula, a ona 2 t3i t4 se povecali, meni je dr. Lončar u Mostaru od početka upućen u stanje i rekao mi je poslije poroda kad se oporavim da dodjem, ja odem kad tako...a simptomi za hiper su mi bili, nenaspavanost umor, neraspolozena, kao da cu se svaki cas zamantati, nekako vrtoglavice cudne, cas hladno cas se znojim, pa plac bez razloga(sto sam pripisivala poslijeporodjajnom stanju), koje je potrajalo 6 mjesecei, heheh, ali sad znam da je to, i vakat se lijeciti, a moju svrlju malu ne znam s cim da hranim, ad ona nece ni primirisat, pa cu morati naci neko rjesenje, skrenuh i ja sa teme, ali ok je, sad cu ja kupusa na grudi i nek se smanjiva dok ne stane, a izdajat cu samo dok ovo tvrdo sa strana vanjskih smeksa-..nadam se da sam ti koliko toliko docarala ovo stanje..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 478
   [Obrisana poruka]
15.2.2012 9:21:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mishkica)
  Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.2.2012 9:34:59   
mamabb
Ne znam Iman ja bih malo izdojila da olakšam bez obzira. Ček' dok LejlaKa ne dođe, ona će najbolji savjet dati :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.2.2012 10:33:28   
animagical
izgnjeci kupus i drzi stalno,cim jedan list uvene stavi drugi...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.2.2012 15:42:26   
Lejla Ka
Je li ti dojka veća nego inače?
Je li toplija od okoline?
Je li koža mreškasto crvena?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
15.2.2012 15:47:24   
Emmy
Mi prestali sa 17 mjeseci, evo vec nekih 15-ak dana uspješno. Kad se samo sjetim muke da se mlijeko što duže održi, a onda briga kako prestati. Ali eto, ipak prođe fino, bez upala i problema. Jeste da smo tužni kada mi sjedne u "kivo" i kaže: mama, nema šikeuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 483
   [Obrisana poruka]
15.2.2012 22:14:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
17.2.2012 15:35:45   
animagical
ja samo da cestitam na stazuuser posted image bravo mamauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:34:17   
suncicaa
Veliki pozdrav za sve mamiceuser posted image user posted image user posted image .... drago mi je da postojiteuser posted image ...i prije poroda cesto sam citala vase clanke a sada pogotovo..ja imam bebicu od 20 dana i posto sam je rodila na carski u bolnici smo bile 7 dana i cijelo to vrijeme beba je jela i njihovu hranu i ja je dojila...kada smo stigle kuci samo prvih par dana je bilo super i onda je pocela sve manje da spava svako malo trazila da sisa.. ja je nahranim i uspavam ali cim je spusti u krevvetac neprodje ni 5 min.pocne da place...i samo je mirovala dok sisa...svi pricali da su grcici i da mora tako a ja kad je vidim kako se muci zaplacem se ...patronazna sesta neki dan rekla da je vjerovatno gladna i da joj uz svaki podoj dam i prihranu.. meni sve to cudno,jer mlijeko samo curi a ja joj moram davati vjestacku... ako je neko imao slican problem jako bi mi pomogao sa savjetom.. user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:52:33   
animagical
http://www.ringeraja.ba/forum/m_119606/mpage_96/tm.htm ne moras i ne trebas davati adaptirano,pogresno su te savjetovali... mozes probati tokom podoja s kompresijama i javiti se na ovu gore temu, tu ces sigurno dobiti potrebnu pomoc za uspjesan nastavak dojenja, a nikakav prestanakuser posted image
kompresije se rade ovako http://www.djeca.org/sve-o-djeci/teme/dojenje1/601-kompresije-dojke i pomoci ce da beba sisuci i popije dovoljno mlijeka, kojeg nesumnjivo imas! preporucujem da ne koristis flasicu jer se iz nje pije na potpuno drugaciji nacin negi iz sike, i to moze zbuniti bebu...

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:53:23   
djoisa
obavezno se javi se na ovu temu http://www.ringeraja.ba/forum/problemi-sa-dojenjem/m_119606/mpage_96/tm.htm#1234056

vjerovatno prolazite kroz tkz skok u razvoju, ja bih te savjetovala da sve dok beba trazi siku da joj i dajes,,tako ce se povecati proizvodnja mlijeka...mijeka imas i nema potrebe za vjestackom hranom...uvodjenjem vjestacke hrane smanjit ces proizvodnju mlijeka i omesti dojenje...

dakle, nebitno sto beba siku trazi poslije 5 minuta uvijek joj daj da doji to je jako vazno u pocetku...


o soku u razvoju kod beba mozes procitati ovdje http://www.roda.hr/article/read/skokovi-u-razvoju



< Poruku je uredio ĐoIsA -- 28.2.2012 15:03:14 >

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:54:21   
animagical
takodjer bebe prolaze kroz skokove u razvoju i tada znaju biti stalno na siki, sto se i preporucujeuser posted image procitaj i ovo http://www.djeca.org/sve-o-djeci/teme/dojenje1/399-skok-u-razvoju

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:56:12   
djoisa
animagicauser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:57:42   
animagical
al smo vrijedne jel deuser posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 14:58:23   
djoisa
sve za dojenje user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:03:26   
vila_7
hej drage oje...evo i ja bih voljela nekako prestati dojiti ali mislim da kod nas zaista nece to lako teci!
Curici je 18 mjeseci, vec mjesec dana ne doji lijevu dojku zbog neke upale , i zna da ta sika boli jer sam dugo imala i gaze na njoj, i to joj je OK,ali kad joj sad kazem da me i desna boli (kofol ne bi li i nju tako lako prestala) nema sanse, odmah pocne prvo moliti,pa plakati pa histerisati,.....hajde i nekako preko dana bih joj mogla obratiti paznju na nesto drugo igrom,obrokom,sokom,....ali preko noci se jos uvijek (da ,...jos uvijek user posted image ) budi po 3-4 puta i trazi siku - prvi put zaista i jede ali svaki naredni zapravo nema mlijeka nego malo je pocucla i ode sama u krevetic i nastavi spavati.
E sad...ja bih voljela neki nacin,nesto uraditi da ona sama nekako shvati i odbije...pa eto kao ima neko pametan savjet.....
Neda mi se da je pustim da place, ni zbog nje, a in zbog sebe jer radim i ustajem u pola 6,pa ko ce jos probdjeti i noc!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:05:59   
animagical
moze li razumjeti ako joj kazes da sika/mlijeko spava? je li mala da to razumije?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:22:01   
vila_7
ma razumije ona sve, i kad kazem boli, ponovi "BOOOLI" i kao napravi tuznu facu da joj je zao i onda odmha trazi opet siku user posted image , ili kad kazem - nema- ona govori ima,ima user posted image Tako da mislim da me mnozi sa nulom kad joj nesto lijepo objasnjavam

P.S. A kad joj pokusam flasicu opet dati (s kojom sam zamijenila dojenje pred spavanje), odmha krene bacanje po krevetu i samo trazi siku i gura flasicu

< Poruku je uredio vila_7 -- 28.2.2012 21:24:11 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:34:09   
animagical
a mislim da ako si odlucila,moras pregrmiti koju noc placa i umirivanja na druge nacine, samo ne odustaj,da je ne zbunis... i cestitam na tolikom stazu!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:42:02   
vila_7
hvala animagical user posted image Ma joj da budem iskrena ja to fakat ne mogu-da je pustim da place,radije cu jos nastaviti pa probati povremeno razgovorom....Stvarno sam zadovoljna stazem od 18 mjeseci, i uopce mi nije zao da sad odmah prestane ali ako ikako mogne na sto bezbolniji nacin.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
28.2.2012 21:50:15   
animagical
e mozda jos da je posaljes da noci kod nekog, nane,dede? ne znam bi li tako bilo suza? npr moj sestric jako nemirno spava, budi se svakih sat-dva, a citav momak od dvije godine, i ne doji, kada je kuci, stalno se budi i trazi mamu da ga pomazi,a kod nane i dede kad noci-spava mirno i ne trazi mamu

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
29.2.2012 8:41:45   
Majčica
miskice, i ja sam imala isti problem ali ja nisam prestala dojiti. Žao mi je ako si ti već prestala, mogla si malo sačekati i ta hipertireoza bi prošla. Doduše, pitanje je koliko loše si se ti osjećala zbog štitnjače... Ja sam strogo mirovala u tom periodu i bez tableta...

< Poruku je uredio Majčica -- 29.2.2012 8:45:17 >


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja
1.3.2012 15:37:34   
vila_7
animagical...bas i nemam kod koga da noci, a i ad aimam bilo bi suza - jer dnevno spavanje moze svugdje a nocno nema sanse...ma bit ce il mazanje senfa user posted image ili nekako da je obrlatim pricom

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *