|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 12:04:58   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo i nas nakon dugo vremena! Imamo 5 mjeseci i par dana i jos uvijek samo dojimo... Lejla Ka hvala ti na svakom savjetu. I da pitam : Veceras poslije tusiranja primjetila sam neki osip na desnoj dojci(sat prije toga je jela iz te dojke), crveno na par mjesta, kao kad se ogrebes. Pa me bas prepalo, jer je dosta uocljivo. Zna li netko sto bi moglo biti?


Opiši mi detaljno taj osip. Je li skoncentrisan na nekom predjelu ili je na različitim mjestima?
Svrbi li, boli li?
Koliko je blizu bradavice?

Može li biti da te je bebe izgrebala ručicama dok je dojila?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2376
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 12:44:59   
real mama
Lejla Ka, hvala ti sto si na raspolaganju svakom nasem problemu u vezi sa dojenjem. Izvrsno argumentujes sve sto napises, koristicu tvoje recenice za promociju dojenja u svojo okolini.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2377
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 13:11:43   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: real mama

Lejla Ka, hvala ti sto si na raspolaganju svakom nasem problemu u vezi sa dojenjem. Izvrsno argumentujes sve sto napises, koristicu tvoje recenice za promociju dojenja u svojo okolini.


Obavezno! Zato ja to i radim (ne da koristiš moje rečenice već da promovišeš dojenje u svojoj okolini user posted image )

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu real mama)
Neposredna veza do poruke: 2378
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 16:39:38   
Sandrich
hvala Lejla na savjetima i podrsci...puno znaci pogotov kad okolina vrsi pritisak recenicama kao sto su:garant nemas mlijeka daj AD....da covjeka ubiju u pojam user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2379
   RE: problemi sa dojenjem...
25.2.2012 9:58:15   
Majiii
Lejla Ka, opet ja s pitanjima... user posted image
Dojenje je sad ok, već 3 dana sam skinula i one silikonske bradavice preko kojih sam dojila jer mi je bio napravio one rane, tako da je sad sve pririodno - ne dajem mu ni hapu naveče, samo siku :)
Ali imam pitanje - primjetim ujutro kad ustanemo, oko 7, 8h da imam skroz slabo mlijeka, tako ja mislim jer vidim da on vuče, ali ne guta. Inače je mlijeko ok u toku dana, ima ga, nekad mi čak i curi iz onih školjki koje nosim, pa me to nervira, prosipa se kad se sagnem, znači ima ga, ali ujutro slabo baš. Ne znam zbog čega je to i kako da to popravim, da se naveče budim, pijem čaj za dojenje, kompote, ... Sinoć sam prije spavanja popila čaj, ali eto... Duša me ujutro boli kad vidim da je gladan a mlijeko neće van ili ga nema.

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2380
   RE: problemi sa dojenjem...
26.2.2012 11:21:22   
Lejla Ka
Ma ustajanje i pijenje nije rješenje, dovoljno je što danju piješ.
Jel se beba budi u noći da doji i koliko često?
Kad je zadnji podoj prije tog jutarnjeg u 7h?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 2381
   RE: problemi sa dojenjem...
26.2.2012 13:08:23   
Majiii
Budi se. Najčešće je ovako - okupamo ga oko 22, 22:30 h i poslije toga ga podojim (tad je pojede previše jer ga valjda kupanje "obori"), onda se budi oko 2,3h da jede, pa opet ujutro rano, oko 5,6, 7h, kako kad, nekad se budi i češće. Juče je i npr. oko 1h ujutro budio se da jede, kod njeg nema rutine, kako kad, nekd slabo spava po noći. Danas je bolja situacija s mlijekom, ali juče je bila katastrofa Ne može valjda mlijeko tek tako "nestati". Šta je uzork tome i pta da radim kad se to desi? Hvala Lejla, posebno na ranijim savjetima, jer dojenje je, kako sam ti napisala, napredovalo u nađem slučaju, zasad. Nadam se da že tako i ostati i da nam mlijeko neće nestati user posted image

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2382
   RE: problemi sa dojenjem...
26.2.2012 19:28:32   
Lejla Ka
Majii mlijeko ne može nestati, od jednom. pogotovo ne može nestati ako dijete doji i svakodnevno ga izvlači iz dojki. Može se nekad desiti usporenija proizvodnja, usporenije otpuštanje, najviše zavisno od tvog umora i stresa kojem budeš podvrgnuta tokom dana.
Kad se desi da primjetiš da beba duže sisa a ne guta, a pri tom sisa bez negodovanja, opusti se i pusti bebu da sisa. Ako beba nije zadovoljna ponudi drugu dojku, ako i tu isprazni opet ponudi prvu (u njoj je već opet neka količina proizvedena).
To su normalne oscilacije, nije to ništa značajno ni dramatično.

Na proizvodnju mlijeka i njegovu distribuciju prema bebi jako utiču hormoni, a oni su u velikom oscilovanju nakon poroda. Sve dok beba uredno doji mlijeka ne može nestati!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 2383
   RE: problemi sa dojenjem...
26.2.2012 22:31:41   
Majiii
Aha, ok, hvala user posted image
A kad sisa, a vidi da nema mlijeka ili ima, ali slabo, pa počen da negoduje (udara rukama, nogama, vrti glavom, pa i da plače)? To mi se danas desilo, bilo je mlijeka i dobro je jeo, čak je i poslije jednog podoja jako dobro bljucno, inače to rijetko radi, ali kad vidi da je slabije mlijeko, negoduje? Šta tad da radim, ostavila bih ja njeg na dojci, nek ga nek sisa, ali unervozi se baš?

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2384
   RE: problemi sa dojenjem...
26.2.2012 23:15:31   
Lejla Ka
Kako misliš slabije mlijeko? Manje je mlijeka ili misliš na kvalitet mlijeka.
Važno je da bebu smiriš. Ja sam znala hodati, ninati i dojiti. Nisu te nervoze uvijek ni od gladi i nezadovoljstva dojenjem, i bebe su nekad premorene i ne da im se zezati sa dojkom user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 2385
   RE: problemi sa dojenjem...
28.2.2012 21:05:44   
Leki76
Lejla Ka, molim te za savjet. Beba ima 6 i po mjeseci. Dojim je ali sam prije mjesec započela dohranu kašicama jer sam se morala vratiti na posao. Uvela sam mrkvu, jabuku,tikvu, krompir,rižu i šljivu. Eh,sad, već 7 dana nema kakice. Stomak mu nije tvrd, uglavnom je raspoložen. Istovremeno, ga muče i desni, zubi samo što nisu, pa bude i zbog toga nervozan. Davali smo mu kašice sa šljivama, kompot od šljiva, čak sam mu malo toplomjerom sa kremom masirala čmari ništa. Masiram stomak, pritišćem mu nogicama stomak. Šta da radim? Takođe, imaš li kakva savjet za bolje spavanje, jer se često budi i ništa bez sise ne završim? Ako se budi 4 puta u noći-ja sretna. Zaspi oko 20 h. Podojim ga i oko 22h. I onda od njega zavisi dalje. Eto, malo je nabacano. Više me sekira ta opstipacija nego ovo drugo. Tenksić unaprijed.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2386
   RE: problemi sa dojenjem...
28.2.2012 21:16:28   
Leki76
p.s davala i linex baby 

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 2387
   RE: problemi sa dojenjem...
29.2.2012 11:17:11   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Leki76

Lejla Ka, molim te za savjet. Beba ima 6 i po mjeseci. Dojim je ali sam prije mjesec započela dohranu kašicama jer sam se morala vratiti na posao. Uvela sam mrkvu, jabuku,tikvu, krompir,rižu i šljivu. Eh,sad, već 7 dana nema kakice. Stomak mu nije tvrd, uglavnom je raspoložen. Istovremeno, ga muče i desni, zubi samo što nisu, pa bude i zbog toga nervozan. Davali smo mu kašice sa šljivama, kompot od šljiva, čak sam mu malo toplomjerom sa kremom masirala čmari ništa. Masiram stomak, pritišćem mu nogicama stomak. Šta da radim? Takođe, imaš li kakva savjet za bolje spavanje, jer se često budi i ništa bez sise ne završim? Ako se budi 4 puta u noći-ja sretna. Zaspi oko 20 h. Podojim ga i oko 22h. I onda od njega zavisi dalje. Eto, malo je nabacano. Više me sekira ta opstipacija nego ovo drugo. Tenksić unaprijed.



Uvođenje čvrste hrane najčešće izazove određene promjene u probavi. Ne znam koliko već dugo beba jede krutu hranu. Ja ti ne bih znala, a ni smjela nešto posebno preporučiti za opstipaciju mimo ovog što si već radila. Ako si zabrinuta posavjetuj se sa pedijatrom.

Ima li beba vjetrove?
Izgleda li ti kao da se muči što nema stolice?
Kako jede ovih dana?

Svakako izbjegavajte sad mrkvu, rižu, a potenciraj šljivu, tikvu. Ne znam kakvi ste sa vodo, ali se savjetuje pojačano uzimanje tečnosti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Leki76)
Neposredna veza do poruke: 2388
   RE: problemi sa dojenjem...
1.3.2012 17:41:54   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo i nas nakon dugo vremena! Imamo 5 mjeseci i par dana i jos uvijek samo dojimo... Lejla Ka hvala ti na svakom savjetu. I da pitam : Veceras poslije tusiranja primjetila sam neki osip na desnoj dojci(sat prije toga je jela iz te dojke), crveno na par mjesta, kao kad se ogrebes. Pa me bas prepalo, jer je dosta uocljivo. Zna li netko sto bi moglo biti?


Opiši mi detaljno taj osip. Je li skoncentrisan na nekom predjelu ili je na različitim mjestima?
Svrbi li, boli li?
Koliko je blizu bradavice?

Može li biti da te je bebe izgrebala ručicama dok je dojila?


Ja tek sad citam, kako nisam cesto na netu ovih dana. Pojavi se skoro uvijek poslije dojenja, ne znam kako bih ti opisala, kao crvene grupice na vise mjesta. a nije blizu bradavice. I prode nakon sat, dva. A moze bit i da me izgrebala, a ja nisam skontala. Uglavnom kako sam se ja posla tusirati, srce mi stalo kad sam vidila kako mi izgledaju grudi, te popucali kapilari, te strije jos to kad sam vidilauser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 1.3.2012 17:43:16 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2389
   RE: problemi sa dojenjem...
1.3.2012 22:34:46   
Lejla Ka
Posmatraj malo, pa ako izbija opet, a nije ogrebotina javi mi user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2390
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 11:30:00   
mamina princeza
evo nas :) najvaljujemo se skoro 9 mjeseci na ovoj temi :)

danas nam je 6ti dan... meni se ovako cini da po cijeli dan i noc dojimo ... :) imamo zutice al nije previse kako kazu patronazna i doktoorica pa valjd anije. nije toliko uspavan i cini mi se da je danas manje zut nego juce.

on doji svakih sat do sat i po ... znam da prve dane svakao provodimo u dojenju i to sam se pripremila fizicki al se sad brinem jer ne doji dugo ... mozda najvise deset minuta. koju god varijantu probam jedna sika, dvije sike kako god on se nakoon desetak minuta uspava i nema sanse i eto ga opet. nekad uspijemo uz prekide 20 minuta i onda smo dva sata mirni. nadams e da je ovo ok ... imamo mokre pelene , kaki stalno zutkasto malo rjedje al kakosam se informisala valjda je i to normalno.

moje dojke su za sad ok , ragada malo al prosle su , malo osjetim sad su nekad tvrdje i bonije al dok dojimo prodje pa se nadam je i to ok:) nadam se da se s vecim problemima necu javiti uskoro.

i da , cuclu nije preporucljivo da mu dajem sad za sad jel tako? stavimo je malo dok se presvlacimo jer je bas drekav tada.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2391
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 11:35:34   
disaaa
Princeza cestitam da vam bude zdrav i sretan a i vi s njim,,za to zutilo kazu da je dobro da ga skines i pored prozora drzis 10-15min,,na sucu,,moja snaha probala i uspjelo

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2392
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 11:59:57   
Lejla Ka
Kad se uspava nakon 10 minuta jel sam pusti dojku ili ga ti skineš?
Da li se budi nakon odvajanja ili je nakon tih 10 minuta zadovoljan?

Ako on traži na sat do sat i pol, a ima malo jače žutilo nema razloga da se brineš. Potenciraj tako česte podoje, to će biti korisno i njemu da iskaki bilirubin i tebi da se mlijeko lijepo reguliše.

Sve ostalo što navodiš je idealno user posted image
Samo naprijed.

Nemoj vala cuclu nikako (ovo ja vazda ovako odvračam od cucle, danas kad momak kojem sam je gurala a nije je htio ima 3,5 godine user posted image )

Što se tiče teorije cucla se ne preporučuje makar prvih mjesec i pol, a ako se jave problemi sa uspostavom dojenja onda ni slučajno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2393
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 12:51:56   
mamina princeza
on se uspava drzi je je u ustima al samo onako ja ga stiskam skakiljam da se probudi dok moze i na kraju izbaci ili mu ispadne i nema sanse da mu je vratim. kad krene da doji bas krene halapljivo i cuje se klokotanje :)

nekad ga stavim da podrigne i on se razbudi pa nastavi jos par minuta.... a nekad nece ni to.

zahtjeva svako sat do sat i po ...

malo se bojim i za svoje dojke jer mi mlijeko nadolazi a ne prazni se skroz pa kad krenem da dojim bas nekad osjetim plocice koje malo bole al nekako ih prtitisnem i same polako nestanu tokm dijenja. al hajde ako se upale kukacu naknadno sta mi je ciniti ....

i da ja sam na antibioticima nazalost .. imam bakteriju u vaginalnom brisu koji sam radila prije poroda al nazalost nisam stigla terapiju prije poroda i nalaz dosao poslije i na cephabosu sam. al kazu svi da ne meta dojenje pa ne mislim puno o tome ....

Hvala !!! Iskreno se nadam da cu te sto manje "gnjaviti " s pitanjima:) nekako sam i ja sad slobodnija nego prvi put iako je i on zut ima jace sisanje puno nego sto mi je imala curica a i veci je ( rodjen 3900) pa nekako valjda u podsvjesti mislim ima rezerve a za nju su me odmah prepadali ako jos malo smrsa a ionako nekako bogda bila.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2394
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 13:12:40   
Lejla Ka
Dobro je da malo masiraš dojku dok beba doji i te pločice razbiješ da ih beba povuće. Nemoj se brinuti, ako ti se baš učini da je nešto problematično, a on neće dojku ti malo izmasiraj i izdoji.
Probaj kod svakog podoja promjeniti položaj pa neka jednom na dojci doji tako da ga držiš u naručju, a drugi put na toj dojci stavi ga u položaj ispod ruke (ako ne znaš kako, reci da ti objasnim) tako će temeljitije prazniti sve kanale. To naravno važi za obje dojke.
Ako se on ne buni nakon skidanja sa dojke njemu je za taj podoj dosta. Kad opet traži ti daj :)

Ako si na antibioticima pazi na gljivice, jako se često nakaleme na terapiju antibiotikom. Uzmi jogurta dosta ako ti ne smeta, i izbjegavaj slatko.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2395
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 13:23:28   
mamina princeza
hvala puno .. za upozorenje na gljivice nisu mi uopste pale na pamet a inace sam im vrlo sklona bila ranije ka duzimam antibiotik a sad mi nije palo na pamet. Da li smijem uzeti nesto one lactogyn tablete , linex, prolife ili nesto tipa toga da mi jos pomogne kod sprijecavanja gljivica(inace sam te stvari uzimala ranije uz upotrebu antibiotika) . Jogurt pijem al ne bas da mi nesto godi iskreno - nisam inace neki ljubitelj al sad cu se natjerati ... slatko necu jesti sad kad mi rece:)

Nisam savladala taj polozaj nikako , odoh sada procitati iz one knjige p amalo probati mozda uspijem, za sad uglavnom dojimo lezeci i u narucju kad sjedim. Moramo se za druugo usteliti :)

< Poruku je uredio mamina princeza -- 2.3.2012 13:24:55 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2396
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 13:36:50   
Hannica
Lejla nadam se da mi neces pobjeci dok napisem post.user posted image
Zanima me kako da povecam kolicinu mlijeka da imam dovoljno za obe bebe.user posted image A doji od prvog dana,sa U sam imala malo problema,jedno vrijeme nije nikako htjela da doji pa sam joj izdajala i davala iz flasice bar jednom dnevno,pokusavala sam ponovo i ponovo pa je pocela polako prihvatati siku,prvo jednom-dva puta dnevno po malo (poslije sam je dohranjivala) i prije desetak dana smo napokon uspjeli da doji bez problema,Medjutim mlijeka nema dovoljno za dvije bebe,precesto doje i nekad mlijeko ne uspije da nadodje do slijedeceg podoja,pa opet moram dohranjivati U. Sta da radim? A je do sada samo dojio.Da li da dohranjujem oboje po malo ili....? Bas sam zbunjena. A ne zna ni da pije iz flasice,bojim se, ako nauci i skonta da na laksi nacin moze doci do hrane da ne odustane skroz od sike jer je bas poguzija.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2397
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 13:46:20   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hannica

Lejla nadam se da mi neces pobjeci dok napisem post.user posted image
Zanima me kako da povecam kolicinu mlijeka da imam dovoljno za obe bebe.user posted image A doji od prvog dana,sa U sam imala malo problema,jedno vrijeme nije nikako htjela da doji pa sam joj izdajala i davala iz flasice bar jednom dnevno,pokusavala sam ponovo i ponovo pa je pocela polako prihvatati siku,prvo jednom-dva puta dnevno po malo (poslije sam je dohranjivala) i prije desetak dana smo napokon uspjeli da doji bez problema,Medjutim mlijeka nema dovoljno za dvije bebe,precesto doje i nekad mlijeko ne uspije da nadodje do slijedeceg podoja,pa opet moram dohranjivati U. Sta da radim? A je do sada samo dojio.Da li da dohranjujem oboje po malo ili....? Bas sam zbunjena. A ne zna ni da pije iz flasice,bojim se, ako nauci i skonta da na laksi nacin moze doci do hrane da ne odustane skroz od sike jer je bas poguzija.user posted image


Bebi koja je isključivo dojena ni slučajno ne uvodi dohranu!

Kako ih dojiš, mislim po kojem rasporedu, odvojeno ili zajedno, koji je razmak između dojenja.

Kako ti ide izdajanje, imaš li kakvu efikasnu izdajalicu?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2398
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 13:54:06   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

hvala puno .. za upozorenje na gljivice nisu mi uopste pale na pamet a inace sam im vrlo sklona bila ranije ka duzimam antibiotik a sad mi nije palo na pamet. Da li smijem uzeti nesto one lactogyn tablete , linex, prolife ili nesto tipa toga da mi jos pomogne kod sprijecavanja gljivica(inace sam te stvari uzimala ranije uz upotrebu antibiotika) . Jogurt pijem al ne bas da mi nesto godi iskreno - nisam inace neki ljubitelj al sad cu se natjerati ... slatko necu jesti sad kad mi rece:)

Nisam savladala taj polozaj nikako , odoh sada procitati iz one knjige p amalo probati mozda uspijem, za sad uglavnom dojimo lezeci i u narucju kad sjedim. Moramo se za druugo usteliti :)


Za položaj ispod ruke dobro je da imaš dosta jastuka sa strane da beba fino legne na njih, a onda joj namjestiš glavicu. U tom položaju se dobro prazne kanali koji idu prema pazuhu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2399
   RE: problemi sa dojenjem...
2.3.2012 16:25:39   
Hannica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Hannica

Lejla nadam se da mi neces pobjeci dok napisem post.user posted image
Zanima me kako da povecam kolicinu mlijeka da imam dovoljno za obe bebe.user posted image A doji od prvog dana,sa U sam imala malo problema,jedno vrijeme nije nikako htjela da doji pa sam joj izdajala i davala iz flasice bar jednom dnevno,pokusavala sam ponovo i ponovo pa je pocela polako prihvatati siku,prvo jednom-dva puta dnevno po malo (poslije sam je dohranjivala) i prije desetak dana smo napokon uspjeli da doji bez problema,Medjutim mlijeka nema dovoljno za dvije bebe,precesto doje i nekad mlijeko ne uspije da nadodje do slijedeceg podoja,pa opet moram dohranjivati U. Sta da radim? A je do sada samo dojio.Da li da dohranjujem oboje po malo ili....? Bas sam zbunjena. A ne zna ni da pije iz flasice,bojim se, ako nauci i skonta da na laksi nacin moze doci do hrane da ne odustane skroz od sike jer je bas poguzija.user posted image


Bebi koja je isključivo dojena ni slučajno ne uvodi dohranu!

Kako ih dojiš, mislim po kojem rasporedu, odvojeno ili zajedno, koji je razmak između dojenja.

Kako ti ide izdajanje, imaš li kakvu efikasnu izdajalicu?

Dojim ih,uglavnom,u isto vrijeme,jedno pa drugo.Dandemski nam ne ide,pokusali smo ali se ne mozemo fino namjestiti,uvijek nekom nesto ne stima.
Neki raspored dojenja nemamo,hranim ih kad traze.Kad sam dojila samo jednu bebu bilo je to uglavnom svaka 3 sata u toku dana,a u toku noci nekad odspava i 5-6 sati u komadu.Mislim da su podoji sada cesci,mozda svako 2 sta. (ne gledam na sat pa nisam sigurna).
Danas smo samo dojili,nisam nikako dohranjivala Umu.Dojili su,mozda prije sat vremena,i ja osjecam da sad nemam mlijeka,a Afan je nesto ne zadovoljan,kao da jos trazi
Izdajala nisam odavno,oko dva mjseca.To sam radila samo kad Uma nije htjela nikako da doji,kad je prihvatila siku prestala sam.Tad sam izdajala iz jedne (.) oko 120 ml mlijeka,ali jednom ili dva puta dnevno max. Imam aventovu izdajalicu.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *