|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 20:18:43   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mersiha 77

ma nije bas skroz prestalo,ali smanjilo se jeste vidno
ali ako nebi dojio po citav dan,ja opet nemam nikakve bolove u dojkama
e to nerazumijem
ali on jos uvijek doji


Predpostavljam da beba nije dojila npr. 8-10 puta dnevno, a onda od jednom prestala da doji po cijeli dan. Ako je i beba postepeno smanjivala broj podoja i količinu mlijeka koju je pri tom pila onda je normalno da se količina polako smanji i kasnije i u 24h pauzama ne pravi probleme.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mersiha 77)
Neposredna veza do poruke: 2351
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 20:30:06   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Sandrich

hvala vam drage moje....puno mi znace vasi savjeti i svakako da cu tako i pokusavati ubuduce user posted image


Sandrich, vi to možete i već vam ide solidno. Nemoj se brinuti za glad, ako bebi daš kad god traži neće biti gladna. Ne daj da te zaplaše glađu zato što će svaku bebinu nelagodu tumačiti glađu, ali ti svakako ponudi bebi dojku za svaku nelagodu jer dojka nije samo hrana, dojka je čak više navikavanje na vanjski svijet i psihički i fizički nego puke kalorije. Ne daj da ti neko određuje koliko beba treba da doji, koliko dugo u kojim razmacima. Prva tri mjeseca bebu interesduje samo dojka, njoj je to najveća ugoda. Ona nema drugih interesa niti joj godi izlaganje nekoj igri, svjetlu, zvukovima. Ona na vanjske uticaje tek navikava, a uz dojku i na dojci puno lakše i sigurnije. Prva tri mjeseca najnormalnije ponašanje je da beba želi malte ne stalno biti na dojsci. Kod nas se to pogrešno tumači glađu.

Neka okvirna procjena koliko beba jede je broj stolica u toku 24h i broj mokrih pelena. Možeš li mi napisati ove podatke?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2352
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 22:22:32   
Super Beba
Ja uvijek malom dajem obje dojke i tako je od samog početka...fkt ne vidim logiku da se bebi ponudi samo jedna sika, pa AD user posted image a druga dojka da stoji na ignore...i nikad, al' apsolutno nikad, se nisam vremenski ograničavala, jer po toj logici bi ispalo da bih malom morala non-stop nuditi AD, jer max. dužina podoja je bila oko 10 min (izuzev skoka u razvoja u 6 sedmici, kad je bukvalno mogao spavati na dojci čitavu sedmicu!)
Ovo pišem iz razloga što mnoge mame koje znam, po preporukama patronažnih, smatraju da ukoliko beba doji manje od pola sata, podoj ne valja i da moraju dati AD..nažalost, moja prijateljica je tako zeznula stvar i postepeno je smanjila proizvodnju svoga mlijeka, te na kraju je ostala bez njega...voljela bih da me je slušala, al' ponekad imam osjećaj da neki mamama odgovara da ne doje i da ne žele da se pretjerano trude oko toga, a nažalost, društvo im daje opravdanje za to (tipa - i mi smo odrasli na formuli, pa šta nam fali, itd.)..
Svakako da je sve stvar izbora, pa i to hoće li mama da doji ili ne, ali žao mi je što u ovim slučajevima prvo stavljamo sebe ispred, pa tek onda potrebe i dobrobit naših beba...


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2353
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 22:51:20   
Selminja
Super Bebo slazem se s tobom, ja neku noc bijah na jednom rodjendanu, kad podjoh kuci zabelaise se svi kad rekoh da dojim pa zurim, i sve mame mi rekose "najbolja je flasica, dijete moze svako nahranit" user posted image
Ja zaista nemam želje da mame usmjeravam i podučavam prednostima dojenja, ispadne da pametujem, ali je žalosno što žene danas toliko ne znaju o dojenju. Nisam ni ja znala, ali sam se informisala i dala sve od sebe da uspijem. Mozda sam imala srece sto naidjoh na ovu temu, pa isčitah svaki moguci problem pri dojenju, a slučajnosti li, ne imadoh ni jedan problem s dojenjem. Ali sta da rade sve ostale zene koje nisu imale vremena da se informisu i educiraju, kad počevši od sestrica u bolnici, patronažne, preko svekrve i matere svi nameću flašu, a sve s najboljom namjerom?
Primjera radi, u bolnici bijase zena do mene koja nije dojila svoju bebu. Grudi kao kamen, dolazi glavna sestra i masira joj dojke i govori da sutra pred vizitu toplomjer stavi preko spavacice ako bi imala temperaturu da se ne očita da ne bi dzaba ostala u bolnici. Zatim kaze kako je najbolje da svojoj bebici kupuje Hipp mlijeko, ono ti je 99,99999% slično majčinom.
I šta sad?
Ja tvrdim da bi se i moje dojenje zavrsilo prvih 7 dana da nisam bila informisana.

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2354
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 22:52:38   
Sandrich
Slazem se sa tobom Lejla....i ako ga nesto muci bas se smiri na dojci...veceras sam mu dala obje al je povratio izgleda da mu je bilo previse.....on doji otprilike na svaka tri sata, nekad zna i na dva a nekad bogami i na cetiri user posted image svaki put nakon jela ima stolicu a cesto se desava da se pokaki opet kad ga presvlacimo...

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2355
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 23:11:11   
animagical
sandrich nemoj da ti u prvih 6 sedmica cilj bude sto veci razmak izmedju podoja...u tim prvim kljucim sedmicama se postize dobra kolicina mlijeka, i bar preko dana gledaj da doji sto cesce...mamino mlijeko se brzo vari, a za produkciju su bolji kraci i cesci podoji nego duzi a rijedji...vjeruj da moj sin i dan danas doji svako dva sata, a nikad hapu dobio nije....da, i dan danas bljucka, dr kaze visak, jer jako dobro napreduje...
meno je ova patronaza strasna...meni je nedzla savjetovala dohranu iza svakog podoja a da pred ono nocno lijeganje-moje da dam i citav obrok dohrane i to molim te lijepo 60 ml, da se biva ja odmorim,jer sam bila dosa lose...da ne objasnjavam, bebi od 3 dana ne moze stati 6,ml u stomak,ko zna kad bi on iza toga trazio podoj, i sta bi bilo od dojenja....nocni podoji odrzavau prolaktin visok,jer se nocu jace luci pa ito podize kolicinu mlijeka...da se ne ljutim na patronazne daljeuser posted image ja nisam nista poslusala, osim ono kako oko pupka i za d3 kapi...

< Poruku je uredio animagical -- 22.2.2012 23:12:12 >

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2356
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 23:51:29   
mimikimi

IZVORNA PORUKA: mersiha 77

ma nije bas skroz prestalo,ali smanjilo se jeste vidno
ali ako nebi dojio po citav dan,ja opet nemam nikakve bolove u dojkama
e to nerazumijem
ali on jos uvijek doji


lejla ovo se i meni desava tek sam neki dan skontala da moja frajerica sisa samo dva puta dnevno ,ujutro i navecer po danu joj nudim ali nece ni da cuje
dakle razmak izmedju dojenja je 12h nekad i vise i dojke su kao da ne dojim nikakav osjecaj niti bol nemam kao sto je prije bilo
e sad mene zanima jel njoj dovoljno to sto dva puta doji

_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu mersiha 77)
Neposredna veza do poruke: 2357
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 9:05:05   
palachinken
Da se i ja nadovežem na mimikimi, koliko, otprilike, je sedmomjesečnoj bebi potrebno podoja dnevno? M ima slijedeći raspored:
1. obrok voće-žitarice
2. obrok izdojeno mlijeko
3. obrok povrće i meso
4. obrok ostatak izdojenog mlijeka (čisto da "zasladi")
5. obrok podoj i obično više ni ne doji do pred spavanje.
Tokom noći se budi, ali ne doji intenzivno, nego malo nešto i nazad na spavanje.
Interesuje me da li mu je dovoljno mliječnih obroka?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 2358
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 10:33:48   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja uvijek malom dajem obje dojke i tako je od samog početka



Svaki obrazac pri kojem su i majka i beba zadovoljne je ispravan. Jedna ili obje po podoju je sasvim uredu.

IZVORNA PORUKA: Selminja
kako je najbolje da svojoj bebici kupuje Hipp mlijeko, ono ti je 99,99999% slično majčinom.



Najbolje AD je u vrh glave 60% slično majčinom, a to se odnosi samo na hranjive sastojke. U AD-u nema imuniteta, nema živih ćelija ...

Kad dijete nije u mogućnosti jesti mlijeko svoje majke koje je za njega stvoreno, slijedeća dobra alternativa je mlijeko druge žene. Na svijetu postoji sigurno makar 10 drugih životinjskih vrsta čije bi mlijeko bilo bliže našem, ili bi ga bilo jednostavnije prilagoditi bez puno hemije i obrade, no naravno nema komercijalne isplativosti. Proizvodnja bi bila toliko skupa da ga niko ne bi mogao priuštiti.
Mi većinom o dojenju i AD-u razmišljamo kao o hrani. A upravo je u tome razlika između maminog i kravinog. Kravino jeste samo hrana, i to loša, ali šta je tu je. A mamino mlijeko je sve ostalo više nego hrana. Mamino mlijeko je transplantacija sposobnosti za života izvan materice sa majke na bebu.

Da li bi ste primili transplantaciju bubrega od krave?

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Slazem se sa tobom Lejla....i ako ga nesto muci bas se smiri na dojci...veceras sam mu dala obje al je povratio izgleda da mu je bilo previse.....on doji otprilike na svaka tri sata, nekad zna i na dva a nekad bogami i na cetiri user posted image svaki put nakon jela ima stolicu a cesto se desava da se pokaki opet kad ga presvlacimo...


Tvoja beba dobiva sasvim dovoljno mlijeka. Pod hitno izbaci dodavanje na flašicu. Šteti vam na stotinu načina.

Mimikimi, palachinken ako doje kad god traže dovoljno je. Pa i same znate da se dojenje ne može mjeriti, u njega se mora vjerovati, a vala ste do sad imale razlog za puno povjerenje, zašto bi sad prestale user posted image
Normalno je da dijete uz uvođenje dohrane počne smanjivati broj podoja, i količinu koju piju, no tad se i sastav mlijeka po malo mjenja. Vjerujete u svoje mlijeko!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 2359
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 11:32:52   
animagical
imam i ja problem, ujedauser posted image i to mi je maloprije ostetip bradavicu, mangup jedan, probise oni zubici kozu... sta da radim? mali je da mu govorim ne i spustam ga, samo se rasplace, kad ga uzmem on opet...tek mu je 5mj

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2360
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 13:25:54   
real mama
Pitanje za iskusne mame dojilice, mada sam i ja ta kategorija ali sam sada u dilemi.
Mi uspjesno dojimo vise od godinu i po, ali vrlo malo jede mlijecnih proizvoda i zabrinuta sam za kalcij koji dijete treba radi kostiju, zubica i ostalo. Da li da uvodimo adaptirano mlijeko uz redovne obroke, kravlje prokuhano mlijeko ili drugim namirnicama da nadoknadjujemo kalcij.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2361
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 13:28:59   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: animagical

imam i ja problem, ujedauser posted image i to mi je maloprije ostetip bradavicu, mangup jedan, probise oni zubici kozu... sta da radim? mali je da mu govorim ne i spustam ga, samo se rasplace, kad ga uzmem on opet...tek mu je 5mj


Nije mali. Opetovano izražavanje tvoje nelagode brzo će njemu doprijeti do mozga. Uvuci prst između usnica dok doji i kad osjetiš stiskanje uvuci između vilica da ga zaustaviš sa odlučnim NE (ne da se dereš nego onako zapovjednički bez osmjeha na licu, sa ozbiljnim izrazom).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2362
   [Obrisana poruka]
23.2.2012 13:30:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Super Beba)
  Neposredna veza do poruke: 2363
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 13:31:46   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: real mama

Pitanje za iskusne mame dojilice, mada sam i ja ta kategorija ali sam sada u dilemi.
Mi uspjesno dojimo vise od godinu i po, ali vrlo malo jede mlijecnih proizvoda i zabrinuta sam za kalcij koji dijete treba radi kostiju, zubica i ostalo. Da li da uvodimo adaptirano mlijeko uz redovne obroke, kravlje prokuhano mlijeko ili drugim namirnicama da nadoknadjujemo kalcij.


AD ni slučajno!
Kalcija ima u tvom mlijeku, a kalcija ima i u drugim namirnicama osim mlijeka, izgooglaj malo.
Šta znači jako malo mliječnih proizvoda? Koliko malo?
Ako ste do sad bez problema uzimalo kravlje mlijeko naravno da ga možeš koristiti u izvornom obliku (najbolje domaće prokuhano, ako ne onda ono u kesi kratkotrajno, pa prokuhaj).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu real mama)
Neposredna veza do poruke: 2364
   [Obrisana poruka]
23.2.2012 13:37:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 2365
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 13:39:06   
real mama
Problem je sto dijete ne voli kravlje mlijeko, odbija da pije, jogurt koji gutljaj, pavlaku onako, svjezi sir nikako. Dojenje je ograniceno mojim radnim vremenom, znaci poslijepodne i nocno dojenje. Zato sam u nedoumici, da li je dovoljno samo to sto podoji da ne forsiram drugo mlijeko i mlijecne proizvode ili da insistiram user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2366
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 13:41:41   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: real mama

Problem je sto dijete ne voli kravlje mlijeko, odbija da pije, jogurt koji gutljaj, pavlaku onako, svjezi sir nikako. Dojenje je ograniceno mojim radnim vremenom, znaci poslijepodne i nocno dojenje. Zato sam u nedoumici, da li je dovoljno samo to sto podoji da ne forsiram drugo mlijeko i mlijecne proizvode ili da insistiram user posted image


A mlijeko u hrani, griz, pita sirnica i tako nešto?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu real mama)
Neposredna veza do poruke: 2367
   [Obrisana poruka]
23.2.2012 13:42:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu real mama)
  Neposredna veza do poruke: 2368
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 14:16:11   
real mama
Griz ne pravim, a sirnicu jede, mada nije cesto na meniju. Forsiracu vise mlijecne proizvode ako AD nije alternativa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2369
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 14:29:37   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: real mama

Griz ne pravim, a sirnicu jede, mada nije cesto na meniju. Forsiracu vise mlijecne proizvode ako AD nije alternativa.


Pura na mlijeku :), krem čorbica od povrća sa mlijekom? Ovo kao ideje.

AD ti nije alternativa jer nema nikakvog razloga da se djetetu od 18 mjeseci uvodi AD koje služi jedino da novorođenčad koja ne mogu jesti ljudsko mlijeko ne umru od gladi. Dijete od 18 mjeseci, ako nema alergiju na kravlje mlijeko može ga uzimati u izvornom obliku, a ako ima alergiju onda ni AD, koje jeste kravlje mlijeko , ne dolazi u obzir.

Ja opet mislim da nema potrebe da se nešto posebno brineš za količinu kalcija koju dijete unosi, pogotovo zato što doji, bez obzira na količinu kravljeg mlijeka koju uzima. Kod nas je zapravo više to kulturološki uvjetovano da djeca "moraju" piti mlijeko da bi bila zdrava nego što je realna potreba.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu real mama)
Neposredna veza do poruke: 2370
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 22:19:29   
animagical

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: animagical

imam i ja problem, ujedauser posted image i to mi je maloprije ostetip bradavicu, mangup jedan, probise oni zubici kozu... sta da radim? mali je da mu govorim ne i spustam ga, samo se rasplace, kad ga uzmem on opet...tek mu je 5mj


Nije mali. Opetovano izražavanje tvoje nelagode brzo će njemu doprijeti do mozga. Uvuci prst između usnica dok doji i kad osjetiš stiskanje uvuci između vilica da ga zaustaviš sa odlučnim NE (ne da se dereš nego onako zapovjednički bez osmjeha na licu, sa ozbiljnim izrazom).

znaci da nastavim sa spustanjem, hvalauser posted image nadam se da ce ubrzo skontati da je ne-ne ujedati mamu

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2371
   RE: problemi sa dojenjem...
23.2.2012 22:45:02   
saritaa

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja uvijek malom dajem obje dojke i tako je od samog početka



Svaki obrazac pri kojem su i majka i beba zadovoljne je ispravan. Jedna ili obje po podoju je sasvim uredu.

IZVORNA PORUKA: Selminja
kako je najbolje da svojoj bebici kupuje Hipp mlijeko, ono ti je 99,99999% slično majčinom.



Najbolje AD je u vrh glave 60% slično majčinom, a to se odnosi samo na hranjive sastojke. U AD-u nema imuniteta, nema živih ćelija ...

Kad dijete nije u mogućnosti jesti mlijeko svoje majke koje je za njega stvoreno, slijedeća dobra alternativa je mlijeko druge žene. Na svijetu postoji sigurno makar 10 drugih životinjskih vrsta čije bi mlijeko bilo bliže našem, ili bi ga bilo jednostavnije prilagoditi bez puno hemije i obrade, no naravno nema komercijalne isplativosti. Proizvodnja bi bila toliko skupa da ga niko ne bi mogao priuštiti.
Mi većinom o dojenju i AD-u razmišljamo kao o hrani. A upravo je u tome razlika između maminog i kravinog. Kravino jeste samo hrana, i to loša, ali šta je tu je. A mamino mlijeko je sve ostalo više nego hrana. Mamino mlijeko je transplantacija sposobnosti za života izvan materice sa majke na bebu.

Da li bi ste primili transplantaciju bubrega od krave?

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Slazem se sa tobom Lejla....i ako ga nesto muci bas se smiri na dojci...veceras sam mu dala obje al je povratio izgleda da mu je bilo previse.....on doji otprilike na svaka tri sata, nekad zna i na dva a nekad bogami i na cetiri user posted image svaki put nakon jela ima stolicu a cesto se desava da se pokaki opet kad ga presvlacimo...


Tvoja beba dobiva sasvim dovoljno mlijeka. Pod hitno izbaci dodavanje na flašicu. Šteti vam na stotinu načina.

Mimikimi, palachinken ako doje kad god traže dovoljno je. Pa i same znate da se dojenje ne može mjeriti, u njega se mora vjerovati, a vala ste do sad imale razlog za puno povjerenje, zašto bi sad prestale user posted image
Normalno je da dijete uz uvođenje dohrane počne smanjivati broj podoja, i količinu koju piju, no tad se i sastav mlijeka po malo mjenja. Vjerujete u svoje mlijeko!



Kad bi ovo govorili doktori i sestrice mislim da bi bilo vrlo malo mama koje ne doje svoje bebe...odavno nesto ljepse nisam procitala user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2372
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 1:24:32   
sporty mamaa
Evo i nas nakon dugo vremena! Imamo 5 mjeseci i par dana i jos uvijek samo dojimo... Lejla Ka hvala ti na svakom savjetu. I da pitam : Veceras poslije tusiranja primjetila sam neki osip na desnoj dojci(sat prije toga je jela iz te dojke), crveno na par mjesta, kao kad se ogrebes. Pa me bas prepalo, jer je dosta uocljivo. Zna li netko sto bi moglo biti?

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 2373
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 11:58:12   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Mi većinom o dojenju i AD-u razmišljamo kao o hrani. A upravo je u tome razlika između maminog i kravinog. Kravino jeste samo hrana, i to loša, ali šta je tu je. A mamino mlijeko je sve ostalo više nego hrana. Mamino mlijeko je transplantacija sposobnosti za života izvan materice sa majke na bebu.

Da li bi ste primili transplantaciju bubrega od krave?





Kad bi ovo govorili doktori i sestrice mislim da bi bilo vrlo malo mama koje ne doje svoje bebe...odavno nesto ljepse nisam procitala user posted image


Kad bi ljekari ovako govorili, naročito u našoj zemlji, oni koji imaju puno para, a to su proizvođači AD-a ne bi sponzorisali simpozije pedijatrije, ne bi plaćali putovanja na simpozije u inostranstvo, ne bi uređivali i pri tom brendirali i sebe reklamirali u prostorijama za pripremu trudnica. Jednostavno bi ukinuli značajan izvor finansiranja, i ličnog i sistemskog.

Oni koji istinski promoviraju dojenje nemaju sredstava jer ne zarađuju, pa tako i ne mogu "plaćati" ovako duboku promociju dojenja.

Ja bih bila jako zadovoljna kad bi naši ljekari makar počeli uviđati istinu ovog što sam napisala, kad bi počeli vjerovati u to i istraživati dalje od onog što uče na faxu pa na osnovu toga sagledati globalnu sliku. Tad bi oni bez obzira na "zvaničnu" priču iskreno pomagali majkama koje žele dojiti, a ne podrivali njihovo povjerenje u najosjetljivijem periodu.
j

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 2374
   RE: problemi sa dojenjem...
24.2.2012 12:01:32   
mimikimi

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Mi većinom o dojenju i AD-u razmišljamo kao o hrani. A upravo je u tome razlika između maminog i kravinog. Kravino jeste samo hrana, i to loša, ali šta je tu je. A mamino mlijeko je sve ostalo više nego hrana. Mamino mlijeko je transplantacija sposobnosti za života izvan materice sa majke na bebu.

Da li bi ste primili transplantaciju bubrega od krave?





Kad bi ovo govorili doktori i sestrice mislim da bi bilo vrlo malo mama koje ne doje svoje bebe...odavno nesto ljepse nisam procitala user posted image


Kad bi ljekari ovako govorili, naročito u našoj zemlji, oni koji imaju puno para, a to su proizvođači AD-a ne bi sponzorisali simpozije pedijatrije, ne bi plaćali putovanja na simpozije u inostranstvo, ne bi uređivali i pri tom brendirali i sebe reklamirali u prostorijama za pripremu trudnica. Jednostavno bi ukinuli značajan izvor finansiranja, i ličnog i sistemskog.

Oni koji istinski promoviraju dojenje nemaju sredstava jer ne zarađuju, pa tako i ne mogu "plaćati" ovako duboku promociju dojenja.

Ja bih bila jako zadovoljna kad bi naši ljekari makar počeli uviđati istinu ovog što sam napisala, kad bi počeli vjerovati u to i istraživati dalje od onog što uče na faxu pa na osnovu toga sagledati globalnu sliku. Tad bi oni bez obzira na "zvaničnu" priču iskreno pomagali majkama koje žele dojiti, a ne podrivali njihovo povjerenje u najosjetljivijem periodu.
j


user posted image

_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *