|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problemi sa dojenjem...
18.2.2012 20:59:07   
bucko
Ja se opet javljam ko grom iz vedra neba, a zato jer sam jedna od "nas"...Naime...Lejla me dobro zna, zar ne Lejla?:-)Samo ona zna koliko sam joj PP poslala, koliko je tu gluposti bilo, strepnje, nesigurnosti, straha, panike, pa ne znam ni ja čega...Mi smo neslavno krenuli s dojenjem. Prvo AD...Sika jako malo...Meni modrice od stiskanja, boli...Niplete Aventove prikopčavala svako malo...Medela pumpica-od nje mi se mantalo, do bola pumpala...I od haman svih obroka AD, došli prvo na ponoćni AD obrok. Kao i ti Majiii, da odspavam kao čovjek...Njega obori na 4 sata, ja se komiram...Izmuzem se i onda mu na naredni obrok dam moje mlijeko iz bočice, brzo popije-ja na spavanje. (Bog dragi zna koliko sam se tu osjećala krivom). Da sad ne spominjem te silne pridike drugih, pametovanja, pa još kao da mi razgale "Haj Boga ti, ni prvi ni zadnji na AD"...A ja u agoniji, i umrijeti za dojenje ako treba (bilo je još intimnih razloga da isforsiram dojenje, Lejla zna)...Nekad me grizla savjest zbog AD (posebno kad lejla kaže "hamburger"), a nekad sam zahvaljivala Bogu na nj. kad nisam bila sigurna u sebe...I tako polako, dan za dan, podoj za podoj...Paklena sprava u kući mi je i sat na koji sam računala kolko doji (3 minute i 45 sekundi:-), kad je posljednji puit dojio, brojala gutljaje (O Silver, nisi sama:-),ma užas...Mi danas slavimo više od mjesec dana isključivog dojenje. Dobio u tih mjesec 800 grama, doktorica prezadovoljna, ja odahnula...A Lejla zna kakve su moje PP i dan-danas (Te jel dosta, te da mu nije malo, te ovo, te ono)...I shvatila da je bitno ostati uporan, prihvatiti strahove i izgubljenost, pokušati nači sugovornika i nekog ko te razumije i zna (Lejla?:-), ne stiditi se pitati i vjerovati da je moguće sve. naravno, bitno je da beba napreduje i da je mama zdrav, ne ići po cijenu bebinog i maminog zdravlja svakako. Jer vrijeme proleti brzo i ja već žalim što sam jednistvene prve dane provela u panici i agoniji, ne osjećajući mir i blagostanje kako je trebalo. No jednom se postaje prvi put mama, zar ne? Drugi pu budemo bolje...Lejla, ne obećavam, ali probamuser posted image

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2326
   RE: problemi sa dojenjem...
18.2.2012 23:58:41   
Lejla Ka
Dammo, nemoj ni slučajno ti biti user posted image Ti moraš biti user posted image , ali ne ono user posted image sve će biti OK, nego user posted image idemo polako podoj po podoj, zajedno.

Još bih svakako preporučila da nosi u grudnjaku (ili potkošulji, šta već nosi) školjkice za dojke, one plastične poklopčiće sa rupicom koje drže bradavicu malo izbočenu i stalno je tjeraju da bude u tom položaju.

user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 2327
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 0:05:10   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bucko

Ja se opet javljam ko grom iz vedra neba, a zato jer sam jedna od "nas"...Naime...Lejla me dobro zna, zar ne Lejla?:-)Samo ona zna koliko sam joj PP poslala, koliko je tu gluposti bilo, strepnje, nesigurnosti, straha, panike, pa ne znam ni ja čega...Mi smo neslavno krenuli s dojenjem. Prvo AD...Sika jako malo...Meni modrice od stiskanja, boli...Niplete Aventove prikopčavala svako malo...Medela pumpica-od nje mi se mantalo, do bola pumpala...I od haman svih obroka AD, došli prvo na ponoćni AD obrok. Kao i ti Majiii, da odspavam kao čovjek...Njega obori na 4 sata, ja se komiram...Izmuzem se i onda mu na naredni obrok dam moje mlijeko iz bočice, brzo popije-ja na spavanje. (Bog dragi zna koliko sam se tu osjećala krivom). Da sad ne spominjem te silne pridike drugih, pametovanja, pa još kao da mi razgale "Haj Boga ti, ni prvi ni zadnji na AD"...A ja u agoniji, i umrijeti za dojenje ako treba (bilo je još intimnih razloga da isforsiram dojenje, Lejla zna)...Nekad me grizla savjest zbog AD (posebno kad lejla kaže "hamburger"), a nekad sam zahvaljivala Bogu na nj. kad nisam bila sigurna u sebe...I tako polako, dan za dan, podoj za podoj...Paklena sprava u kući mi je i sat na koji sam računala kolko doji (3 minute i 45 sekundi:-), kad je posljednji puit dojio, brojala gutljaje (O Silver, nisi sama:-),ma užas...Mi danas slavimo više od mjesec dana isključivog dojenje. Dobio u tih mjesec 800 grama, doktorica prezadovoljna, ja odahnula...A Lejla zna kakve su moje PP i dan-danas (Te jel dosta, te da mu nije malo, te ovo, te ono)...I shvatila da je bitno ostati uporan, prihvatiti strahove i izgubljenost, pokušati nači sugovornika i nekog ko te razumije i zna (Lejla?:-), ne stiditi se pitati i vjerovati da je moguće sve. naravno, bitno je da beba napreduje i da je mama zdrav, ne ići po cijenu bebinog i maminog zdravlja svakako. Jer vrijeme proleti brzo i ja već žalim što sam jednistvene prve dane provela u panici i agoniji, ne osjećajući mir i blagostanje kako je trebalo. No jednom se postaje prvi put mama, zar ne? Drugi pu budemo bolje...Lejla, ne obećavam, ali probamuser posted image


A ja ću dodati da mi je bucko jedan stalni dokaz koliko naša sredina ne vjeruje dojenju i koliko naše mame nemaju nikakvu pomoć i podršku kad im treba.
Jer nekad ti treba samo da ti neko kaže da je to što radiš, a u to sumnjaš sasvim u redu i ispravno i normalno.

Vjerujte mi, u bilo kojem sticaju okolnosti u našoj državi ni jedna majka koja ne uspije dojiti i uspostaviti dojenje nije za to kriva. To ni slučajno nije majčina krivica već čitavog sistema koji je potpuno na krivo nasađen, ne postoji, priča ono u što ne vjerije i praktično uništava ono za šta tvrdi da promoviše.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 2328
   [Obrisana poruka]
19.2.2012 3:43:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 2329
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 9:30:24   
Majiii
hVALA, Iman i tebi.
Ma neću vala više nikog slušati, najgore je što se ja nerviram toliko da mi pritisak momentalno skoči od takvih komentara user posted image , e nećete više... Ja najbolje znam kako i šta, ako mi treba savjet - pitat ću. Ili ono "a jel ti ta voda što ga kupaš topla" i sl. user posted image user posted image user posted image  Jaooooooooo, ko da ga 1. put kupamo!!!
U početku nisam shvatala to "dojenje je divna veza između mame i bebe" jer mi je bilo prestresno, a sad, kako su se stvari malon popravile, polako shvatam... Kad dojim, a on ko mali, bespomoćni miš vuče mlijeko i odozdo gleda u mene svojim plavim okicama, i znam da samo zavisi od mene user posted image ... Vremenom će biti još i ljepše, nadam se, dok se malo uhodamo...

_____________________________

Gaji, Maji, žiponja, medo, lavko i Graškonja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2330
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 11:02:05   
Lulu_08
Lejla sve je divno receno user posted image .

Ja prije prvog poroda sam dozivjela stres, bolnicu, infekciju, prijevremene trudove i dosta toga. Kao posljedica moje grudi koje su cijelu trudnocu rasle i bile vec 2 broja vece su NESTALE pred porod, samo se smanjile da bi bile manje nego ikada prije! Znate koji su komentari moje sveki i mame bile (zene koje obje nisu dojile nikako i skoro pa nikako): "nemoj se brinuti ali vjerovatno neces moci dojiti!". Ja im samo odgovorih: ne brinite se vi ja cu sigurno dojiti!

Da bi stvari postale jos "teze" ja sam morala biti porodjena putem CR, kazu mlijeko nece nadoci brzo. Lijeva dojka uvucena, babice donjele "prehranu" da dodatno nahrane bebu. Ja odbijem, kazem im ako mi necete pomagati sa dojenjem nemojte mi ni praviti situaciju gorom uz pomoc ADa.

A bez obzira na CR, mlijeko pocelo odmah izmedju 1og i 3ceg dana nadolaziti u ogromnim kolicinama. Lijeva dojka uvucena, mala ne moze povuci, ja ne znam postaviti uvucenu dojku kako treba, pocele se plocice stvarati a dojka crveniti, bolovi uzasni, temperatura lagano raste na 37,9....

I HVALA BOGU DRAGOM, vjerovatno ovo napisah vec nekada ranije tu noc - 4tu noc, dosla babica koja je uz posjetu pedijatrice meni rekla " ne brini mila, od veceras ces uspjesno dojiti i na lijevu dojku ".

I tako je i bilo!!!! Prvo je dosla i rekla da se ja napravim kako MENI odgovara, a ne kao sto su do tada babice imale svoje misljenje "kako treba drzati bebu na podoju". Kao drugo kada sam se napravila, ona je glavicu od malene tako "mazila od moju dojku" dok mala nije skroz siiiirom otvorila usta. Kada je otvorila ona je bukvalno onakvim stiskom kao na slikama gurnula cijelu dojku u usta. Bog zna kako je prvi gutljaj bolio - jer tek TADA je beba povukla kako treba svom jacinom.

Tu noc je dolazila na svaka 2 sata babica, stavljala je malenu prvo 3 puta na lijevu dojku dok se ista skroz u potpunosti nije ispraznila, a tek nakon 3ceg podoja 2 sata poslje je stavila na desnu.

Ta podrska, ta pomoc nas je SPASILA!

I da...i kada su mi ragade znale prokrvariti, i kada je malena imala blagu zuticu, i dalje kod kuce su komentarisali "treba joj dodati prehranu" a ja fino laganini odmahnuh rukom!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Majiii)
Neposredna veza do poruke: 2331
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 12:17:48   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Dammo, neka proba i sa silikonskim, ali bi najbolje bilo da proba najprije bez i to tako da pokuša izvlačiti bradavice netom prije podoja ili pumpicom za izdajanje (ako ima) tako da napravi vakum nekoliko trenutaka dok bradavica ne uzađe, ili ima onaj fol sa špricom:

user posted image

Uzme se debela šprica (od 10 ili 20 ml) odreže joj se dio gdje ide igla, a onda se ona ručkica (klip) prebaci na tu odrezanu stranu te se bradavica izvlači vakumom kad se ručkica izvlači.

jako je važno da se beba pravilno stavlja na bradavicu:

user posted image

Poenta ovog postupka je da se bebi područje bradavice dovede na pravo mjesto ne zavisno od veličine bradavice. Znači mjesto gdje je bradavica treba da krene na bebinu gornju usnu i onda da, kako beba uvlači, klizne preko nepceta u grlo, dok donju usnu i čeljust gura areola dojke.

Bitno je i da se prije podoja područje bradavice i areole izmasira da bi što više omekšalo i da bi bebi bilo lakše da uhvati.


Samo da se nadovežem - meni su ovaj fol sa špricom napravili i dali u Vojnoj nakon poroda i user posted image user posted image ! Hvala dragim sestrama i babicama na ovom izumu :) Ovo me je spasilo prvih nekoliko dana dok mali nije izvukao bradavicu dojeći...

A vezano za dojenje, ponukana ovim prethodnim postovima (user posted image ), rekoh da i ja napišem šta god i nadam se da nije OT...
U svakom slučaju, rijetko ko ima tu sreću da uspije iz prve (prvenstveno mislim na prvorotke)...Sam porod i briga o maloj bebi je stresna samo po sebi, a onda imamo i dojenje koje je prirodan proces, al' za koji se treba dobro pomučiti (u većini slučajeva)...prva dva mjeseca mama jedino što treba da radi je da leži sa bebom i doji :) Čišćenje kuće, ručak, i sl. stvari su apsolutni višak u ovoj priči :)
Manje-više, sve dojilje su prošle ove muke, brige, stresove, "pametne" savjete okoline...al mi treba da znamo da možemo, jer to želimo...Ja sam vrlo bitne stvara naučila na ovoj temi i na ovom forumu, a to je da kod majčinog mlijeka ne postoji kategorija kvalitetno/nekvalitetno, da se mlijeko stvara na principu ponude i potražnje, da svaka beba doji vremenski različito (tako je moj mali dojio max po 5 minuta na svaka 2h) i da je flašica (bez obzira na njen sadržaj) nepotrebna, pogotovo u počecima uspostave dojenja, itd, itd...
Svim mama dojiljama želim puno sreće i uspjeha i ne obazirite se na komentare drugih, vjerujte u sebe i u vašu bebu i ne posustajte...A za sve istinski pametne savjete, tu vam je LejlaKa :))))) i naravno, ostale drage forumašice!



_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2332
   [Obrisana poruka]
19.2.2012 12:25:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Majiii)
  Neposredna veza do poruke: 2333
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 15:37:57   
Zabrinuta mama
Pozdrav svima,
Evo čitam razno razne tekstove i hitno mi treba pomoć.
Imam bebicu od 6 mjeseci, moje zlato, Arman. Sve vrijeme sam ga dojila, ali pošto sam se nakon dva mjeseca morala vratiti na posao čuvala ga je moja svekrva i prehranjivala sa hapom Novalac dok ja ne dođem. I sve je bilo super, nismo imali nikakvih problema do unazad 7 dana, kad je moj mali zafrkant odlučio da više ne želi dojiti. probala sam sve, sjedeći, ležeći, dok je budan, dok spava, pjevala, skakala, ma samo što nisam na glavi dubila, ali neće pa neće.user posted image U četvrtak nije htio čitav dan nikako da doji, ja naravno sva u bolovima, mlijeko nadošlo a on neće. uspjela sam ga navečer nahraniti. Međutim sutradan je dobio proliv, ja se prepala da nije od mog mlijeka i nisam ga više nikako dojila. Jučer sam dva puta pumpicom izdajala samo da me malo prestane boliti i kao malo mi je lakše. Međutim jako sam tužna, jer ne želim da ga ptrestanem dojiti, a i ovo je patnja. Sad što bih i probala da ga opet nahranim, ne znam smijem li, jer znači on je u petak u 14h zadnji put dojio, a ja konstantno imam bolne grudi i upaljene. Pila sam coca-colu, jer su mi rekli da od toga prestaje mlikeo. Ali ja zaista želim da pokušam još da ga dojim. Ako imate bilo kakv savjet, molim vas da mi date, jer više ni sama ne znam šta da radim.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2334
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 18:36:13   
damma
hvla svima na savjetima a posebno lejli. nasa beba danas pravo doji user posted image
lutkica nasa. i ja sam ponovo isla u pomoc, a pred njom ni slucajno nisam bila user posted image nego samo ti to mozes i tako je bilo hB. danas je prilijepljen uz siku ko sa sekundarnim user posted image ma super
bas sam sretna user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Zabrinuta mama)
Neposredna veza do poruke: 2335
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 23:41:47   
Lejla Ka
Zabrinuta mama, bebe veoma često na situacije kao što je odvajanje od majke (makar što je na početku bilo bez problema) reaguju štrajkom dojenja. O tome molim te pročitaj nešto ovdje:

http://www.ringeraja.ba/forum/%C5%A0trajk_dojenja/m_353823/tm.htm

To je potpuno rješiva situacija koja međutim zahtjeva beskrajno majčino strpljenje dok se "nateže" sa malim štrajkačem.

Beba nije dobila proljev od tvog mlijeka, tvoje se mlijeko ni u upaljenim dojkama ne može pokvariti, ono je i dalje sasvim zdravo i dobro za bebu. I obavezno bebu što prije na dojku jer će ti samo ona pomoći da to kvalitetno riješiš.

OD COCA-COLE NE PRESTAJE MLIJEKO!

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 19.2.2012 23:43:07 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 2336
   RE: problemi sa dojenjem...
19.2.2012 23:59:07   
animagical
oo ne prestaje od cole mlijeko, garantujemuser posted image srk-srrkkuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2337
   RE: problemi sa dojenjem...
21.2.2012 17:41:29   
Sandrich
Drage moje i ja bih trebala koji savjet od vas user posted image
Rodila sam carskim rezom i mlijeko mi je nadoslo treci dan. U porodilistu su mi rekli da su mi malo uvucene bradavice tako da sam kupila silikonske i dojim na njih..kad pokusam bebi ponuditi bez njih dojku ona odbija i place pa je i ne forsiram.Mlijeko mi je bilo nadoslo peti dan,curilo je,dojke pred upalu bile izdajala sam se jedan dan i vise nije bilo potrebe.Kolicina mlijeka mi se smanjila tako da bebu hranim, jedan obrok jedna dojka.Patronazna sestra mi je rekla da mu ponudim dohranu poslije svake dojke jer se zna desiti kad jede da place, bude gladan user posted image Ima li neka hrana koja potice stvaranje mlijeka????? Ja pijem mlijeko,kompot,supu telecu,cajeve al imam osjecaj da mi nestaje mlijeka i dusa me boli, jer imam zelju da ga dojim bez prehrane pa makar i sa silikonskim bradavicama user posted image user posted image

< Poruku je uredio Sandrich -- 21.2.2012 17:45:08 >


_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2338
   RE: problemi sa dojenjem...
21.2.2012 22:08:43   
Anica1
Kod mene je zadnjih par dana uzasno spor refleks otpustanja mlijeka. Beba se nervira, vuce i onda odustane kad vidi da ne krece mlijeko, pocne plakati, jedva krene mlijeko iz dojke. Ima li neki savjet kako da ubrzam otpustanje mlijekauser posted image

_____________________________

18.11.2011. - nasa sreca

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2339
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 10:37:28   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Drage moje i ja bih trebala koji savjet od vas user posted image
Rodila sam carskim rezom i mlijeko mi je nadoslo treci dan. U porodilistu su mi rekli da su mi malo uvucene bradavice tako da sam kupila silikonske i dojim na njih..kad pokusam bebi ponuditi bez njih dojku ona odbija i place pa je i ne forsiram.Mlijeko mi je bilo nadoslo peti dan,curilo je,dojke pred upalu bile izdajala sam se jedan dan i vise nije bilo potrebe.Kolicina mlijeka mi se smanjila tako da bebu hranim, jedan obrok jedna dojka.Patronazna sestra mi je rekla da mu ponudim dohranu poslije svake dojke jer se zna desiti kad jede da place, bude gladan user posted image Ima li neka hrana koja potice stvaranje mlijeka????? Ja pijem mlijeko,kompot,supu telecu,cajeve al imam osjecaj da mi nestaje mlijeka i dusa me boli, jer imam zelju da ga dojim bez prehrane pa makar i sa silikonskim bradavicama user posted image user posted image


Ovaj savjet patronažne je savjet proizvođača formule za uspješan prestanak dojenja.

Izbaci dohranu, pusti dijete da doji koliko god želi, ako mu je malo jedna ponudi i drugu dojku, zato ona i postoji. Hrani se normalno, redovno i često stavljaj bebu na dojku.

Što se tiče silikonskih bradavica ako vam za sad dobro ide nemoj forsirati njihovo izbacivanje. Možeš pokušati u toku podoja, kad je beba već preko silikonskih izvukla tvoju bradavicu izvuči silikonsku i pokušati dojenje koža na kožu. Činjenica je da bebe malo teže doje preko silikonskih, tj. da im treba više truda.

Uz sve ovo korištenje flašice (koju predpostavljam koristiš za dodavanj) vam doprinosi svim mogućim problemima: bebi se ne da truditi oko dojke jer zna da ima lakše, neće da uhvati golu bradavicu jer stalno jede preko silikona, uči pogrešnu tehniku sisanja.

Reci mi koliko je beba sad stara?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2340
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 10:38:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Anica1

Kod mene je zadnjih par dana uzasno spor refleks otpustanja mlijeka. Beba se nervira, vuce i onda odustane kad vidi da ne krece mlijeko, pocne plakati, jedva krene mlijeko iz dojke. Ima li neki savjet kako da ubrzam otpustanje mlijekauser posted image


Jesi li pod kakvim neuobičajenim stresom?
Opuštanje prije podoja, zagrijavanje dojki bi moglo pomoći.

Misliš li da bi moglo imati kakve veze sa pred menstrualnim sindromom?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anica1)
Neposredna veza do poruke: 2341
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 11:08:56   
mersiha 77
Lejla jeli moze nestati samo mlijeko,bez problema sa punim grudima
ono samo odjednom
ako jeste,zasto se to desi?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2342
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 11:55:37   
Lejla Ka
To bi morala biti neki teški zdravstveni poremećaj pri kojem bi od jednom prestalo lučenje niza hormona koji kontrolišu proizvodnju mlijeka, a koji kontrolišu i mnoge druge stvari u organizmu tako da bi naprasni prestanak proizvodnje mlijeka za ženu bio najlakši simptom i u tako teškom stanju vjerovatno zanemariv.

Lučenje mlijeka je koliko jednostavan toliko i komplikovan proces koji ne prestaje od jednom.

Postoje pojave naglog smanjenja, pa čak i prestanka izlučivanja (dakle izbacivanja) mlijeka iz dojki, primjetno smanjene količine mlijeka, ali su sve to pojave koje su posljedica određenog poremećaja hormonskog statusa hormona koji učestvuju u procesu dojenja i ne dešavaju se u sekundi, a najčešće su ograničenog trajanja i dojenje se nakon tih epizoda može nastaviti (naravno uz razumjevanmje tih pojava i odgovarajuće postupke za prevazilaženje).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mersiha 77)
Neposredna veza do poruke: 2343
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 12:56:33   
mersiha 77
ma nije bas skroz prestalo,ali smanjilo se jeste vidno
ali ako nebi dojio po citav dan,ja opet nemam nikakve bolove u dojkama
e to nerazumijem
ali on jos uvijek doji

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2344
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 16:14:45   
Sandrich

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Drage moje i ja bih trebala koji savjet od vas user posted image
Rodila sam carskim rezom i mlijeko mi je nadoslo treci dan. U porodilistu su mi rekli da su mi malo uvucene bradavice tako da sam kupila silikonske i dojim na njih..kad pokusam bebi ponuditi bez njih dojku ona odbija i place pa je i ne forsiram.Mlijeko mi je bilo nadoslo peti dan,curilo je,dojke pred upalu bile izdajala sam se jedan dan i vise nije bilo potrebe.Kolicina mlijeka mi se smanjila tako da bebu hranim, jedan obrok jedna dojka.Patronazna sestra mi je rekla da mu ponudim dohranu poslije svake dojke jer se zna desiti kad jede da place, bude gladan user posted image Ima li neka hrana koja potice stvaranje mlijeka????? Ja pijem mlijeko,kompot,supu telecu,cajeve al imam osjecaj da mi nestaje mlijeka i dusa me boli, jer imam zelju da ga dojim bez prehrane pa makar i sa silikonskim bradavicama user posted image user posted image


Ovaj savjet patronažne je savjet proizvođača formule za uspješan prestanak dojenja.

Izbaci dohranu, pusti dijete da doji koliko god želi, ako mu je malo jedna ponudi i drugu dojku, zato ona i postoji. Hrani se normalno, redovno i često stavljaj bebu na dojku.

Što se tiče silikonskih bradavica ako vam za sad dobro ide nemoj forsirati njihovo izbacivanje. Možeš pokušati u toku podoja, kad je beba već preko silikonskih izvukla tvoju bradavicu izvuči silikonsku i pokušati dojenje koža na kožu. Činjenica je da bebe malo teže doje preko silikonskih, tj. da im treba više truda.

Uz sve ovo korištenje flašice (koju predpostavljam koristiš za dodavanj) vam doprinosi svim mogućim problemima: bebi se ne da truditi oko dojke jer zna da ima lakše, neće da uhvati golu bradavicu jer stalno jede preko silikona, uči pogrešnu tehniku sisanja.

Reci mi koliko je beba sad stara?




Danas mu je 14 ti dan.

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2345
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 16:47:53   
animagical
sandrich ako je beba nezadovoljna poslije jedne dojke, ponudi mu drugu,pa zato i imas dvije...mlijeko ne nadolazi od neke posebne hrane,nego od cestog i dobrog praznjenja grudi...dohranu slucajno ne nudi,opasna je to zamka za dojenje...ja bih ti preporucila da sto vise odmaras, mazis se s bebom i cesto nudis sikuuser posted image sasvim je normalno da beba cesto i dugo doji...moj sin je ja mislim samo mijenjao,lijeva,desna,pa opet lijeva,satima....i sad doji daleko cesce nego bi neko smatrao da je normalno,a napreduje divno...

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 2346
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 17:09:14   
mamina princeza
Sandrich ja nemam puno pozitivnog iskustva o dojenju al sam htjela da ti napisem da je ova recenica sto je tebi rekla patronazna meni i mojim prijateljicama koje us brzo pretale dojiti bila rva greska..... ja stvarno ne znam zasto to govore. a i meni je govorila jedna dojka jedan podoj da se isprazni do kraja pa onda hapa ako se nije najela ... a drugu dojku ko da nemam ... ne znam gdje mi je pamet bila. a dok sam dojila frcalo mi je iz druge dojke vec 3-4 dan i umjesto da sam bar to kupila pa spricom davala poslije ....

ne kazem ni da cu ovaj put uspijet , to samo dragi Bog zna .. al ako mi patronazna odmah kaze to ja cu je izbaciti kakva sam....

ja sad citam na sve strane prisjecam se ... muzu prenosim sta procitam da me podrzi jer je to bitno  mada znam da ovaj put i on hoce vise.
ovo javljanje koristim da naopomenem Lejlu Ka da sam pred porod da cu je sigurno koji put zvati da kukam pitam :)

sad sam nekako optimisticna i mislim da moram uspiejti osim neke bas vise sile s kojom se n emogu boriti.

Iz dojki mi je voda i nesto bjelo slicno kolostrumu pocelo curiti prije skoro dva mjeseca i to bas cim se mrvu i slucajno dotaknem al sad je malo smanjilo. Valjda je sve to normalno i individualno al imam osjecaj da ce lakse poteci poslije:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2347
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 18:16:44   
leona81
to je stvarno notorna glupost, ja sam imala zaista mlijeka pa je jedna dojka bila dovoljna za podoj ali sam naravno davala koliko god je ona trazila, nekad obje dojke nekad jednu...one stvarno lupaju previse, cuj hapa?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2348
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 18:40:38   
mala_sa
Sandrich pomozi bebici da dodje do masnog mlijeka koje je na kraju jer ono je to koje ga nahrani, radi kompresije dojke (kao da istiskas iz tube, od korijena prema bradavici). Takodjer nekad mu za novi podoj ponudi siku koju je prosli podoj dojio, da prvo iz nje popije masno mlijeko, a zatim mu ponudi drugu koja je svakako bila na redu.
Takodjer doji bebu jako cesto, on sad navlaci mlijeko, sto cesce bude sikio vise ce i mlijeka da bude. Normalno je da ti doji i svakih sat vremena, tako je i moj A.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 2349
   RE: problemi sa dojenjem...
22.2.2012 18:58:42   
Sandrich
hvala vam drage moje....puno mi znace vasi savjeti i svakako da cu tako i pokusavati ubuduce user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *