|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
7.6.2011 15:08:31   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: manjari

Ja sam se prije 20 dana porodila u vodi u Vojnoj. Povadila nalaze i kad sam dosla samo napomenula sestri koja me je primila da sam planirala porod u vodi. Cekali su da budem otvorena 6 cm i onda sam presla u kadu (nakon ulaska rodila za 15 minuser posted image )
I ja sam bila cula da je njima to zahmet, pa da otezu i onda se zena porodi ''na suhom". Ja sam im zato svako malo prisjedala sa pitanjima: koliko treba da se kada napuni, ili  sad sam dovoljno otvorena, hocete li poceti puniti kadu....
Mislim da moras znati sta zelis i biti odlucan u tome.
Pitam se samo kakav je zahmet pustiti vodu da tece u kadu i onda je ispustitiuser posted image
Moje jedino razocarenje je bilo sto sam se nadala da cu se moci poroditi u cucecem polozaju (to mi je bio glavni razlog za odluku za porod u vodi. Moje iskustvo sa 1. obicnog poroda je da je polozaj na stolu totalno nepovoljan da se pokakis, a kamoli da istisnes bebu!!!), ali oni imaju svoje procedure i argumente tipa: lezi dole, JA moram prihvatiti bebu, pa sam opet rodila u nekom polozaju koji je njima na ruku. Ali ipak je bilo lakse jer sam se rukama drzala za ruckice, nogama se odupirala od rub kade, a gornji dio tijela mi je bio vise naprijed nego kao kod poroda na stolu.
U svakom slucaju, lijepo iskustvouser posted image


user posted image Iskrene čestitke!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu manjari)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 10:11:23   
ada033

IZVORNA PORUKA: Noor

Ja danas isla da uzmem uputnice da povadim te nalaze sto trebaju, kad dr mi kaze "Nemoj se previse nadati da ces se poroditi u vodi, njima je to preveliki zahmet da brinu o tebi, pa onda samo traze razlog da te izvade iz kade, te nisu dobri otkucaji, te nesto sa vodom nije ok." Mislim, stvarno... Jeste da sam procitala raznih iskustava, i bas sam se radovala da imam i tu mogucnost, ali ako je ovako...
Plus, nije tema, ali kad vec pisem, jedino u Opcoj traze da povadim bruku nekih nalaza za uzimanje krvi iz pupcane vrpce... Dr. mi kaze da su planirali da zabrane dr-ima da daju uputnice za takve zahtjeve jer jedino Opca u cijeloj BiH trazi te pretrage, pa kao kad vec traze onda trebaju te pretrage uraditi u Opcoj a ne maltretirati pacijente da vade bespotrebne nalaze...



I ja sam se porodila u vodi u Opcoj prosle godine i samo da kazem da nisam primijetila nikakvu neprijatnost od strane osoblja, naprotiv. Svi su bili super (na celu sa dr. Nakasem), pustili su mene i supruga da budemo sami svo vrijeme dok sam se otvarala u kadi, a na kraju sam sama trazila da beba izadje na suhom jer sam vec pocela da trnem od tople vode (provela u njoj 2 sata). I da, dozvolili su mi da cucim pored stola, uopste nisam morala lezati. Tako da za Opcu i porod u vodi imam samo pozitivne ocjene :)

(odgovor članu Noor)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 12:23:22   
ena23
Ja sam povadila sve nalaze, kod proslog tj. prvog UZ pregleda u  Vojnoj dr. Gutic sam pitala da li treba jos nesto, rekla je ne treba, samo kad krene porod i kad dodjem na prijemu da najavim da sam planirala porod u vodi. Drzite mi fige,zene, aBd kad sve prodje javim vam utiske. Inace, 38. sam nedjelja... usitnilo user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 12:25:51   
Amani12
Enaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image
Drzimo fige i mislimo na tebe...
Ja sa nestrpljenjem iscekujem da mi javis divne vijesti...
Saljemo ti najveci zagrljaj,a Mikiju puno poljubaca user posted image user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 12:29:55   
ena23
hvala mila. aBd javim vam utiske s drugog poroda ubrzo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 12:47:49   
Lejla Ka
Pa ti ćeš u SPA. Pa šta se onda sekiraš user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 13:04:39   
ena23
hahaha, da da, i ja se tjesim da cu u SPA user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.7.2011 13:06:10   
Lejla Ka
Meni nedadoše, cicije user posted image Kažu, što si pustila da te prvi put sjeku user posted image , gotovo ti je sad, sad ćemo i mi rec rec user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
7.8.2011 15:38:05   
ena23
Porodih se, eto, u vodi i mogu reci da apsolutno svakoj zeni preporucujem, predivno iskustvo poroda. Detaljnije cu poslje, dok mognem sjesti na guzu user posted image

zene, vadite nalaze i voz u vojnu u kadu,necete se pokajati user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 184
   [Obrisana poruka]
7.8.2011 15:45:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
20.9.2011 12:09:46   
Mrva
Koji sve nalazi trebaju - možda i piše na prethodnim stranicama, ali ako neko ima svježe iskustvo, molila bih da podijeli!
Ja sam u 39toj sedmici, nadam se da još imam vremena izvaditi nalaze i dogovoriti porod u vodi! user posted image

Hvala vam!



_____________________________

Lovely

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.9.2011 11:56:32   
zoee
Lijep pozdrav svima!
Prije 2,5 god sam se porodila u kadi i sve proslo odlicno! Kada sam vadila nalaze (HIV, Hepatitis B i C, kao i bris klamidiju) malo su me izvozali ali sve povadila i to relativno brzo. Sada sam u 34. sedmici i odem jutros na DiP na mikrobiologiju sa uputnicom, i sta me doceka, neka sestrica (ili sta je vec) za salterom kroz koji se jedva cuje sa informacijom kako oni to vise ne rade, kako su izgubili na tenderu i kako ona veze nema gdje da idem!!!! Zatim sam otisla na transfuziologiju, cisto da se raspitam, zena se tamo za glavu uhvatila kada je cula, ali mi pomoci nije mogla.Jedino sto je rekla da sam ja od jucer druga trudnica koja joj je to ispricala. Zatim sam otisla u Vojnu da se raspitam, a tamo mi je jedna super neljubazna sestrica rekla da idem privatno!!!!
Pitanje za sve da li znaju nesto o tome i pogotovo za Enu23 vidim da se ona prosli mjesec porodila u vodi, gdje je izvadila nalaze? Imam neki osjecaj da je ovo samo pokusaj da me posalju privatno, jer ne mogu da vjerujem da to nijedna klinika u gradu ne radi!
Hvala unaprijed na svim odgovorima!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.9.2011 16:32:21   
ena23
ja izvadila na dip-u ali u junu ove godine. kakva nam je drzava, nista me ne cudi. privatno ovi nalazi dodju oko 400 KM, tako su mi rekli u poliklinii sunce na alipasinom. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.9.2011 16:36:05   
malena sharena
Ena, cim te sinovi malo popuste de nam metni svoje iskustvo. Zanima me iz prve ruke, kako je.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.9.2011 17:11:19   
ena23
napisala sam u porodjajnoj prici :)

ali ono sto tamo nisam napisala da me primio dr. beciragic i nije htio cuti za porod u vodi, kao vec si otvorena 7 cm, necemo stignut napunit kadu, bolje ce tebi biti na stolu, ovo ono. hvala bogu dosla smjena odmah a i muz bio tu i fino reko babici da mi INZISTIRAMO na porodu u vodi i dvije doktorice koje su dosle u smjenu odusevile se kad su cule da zelim u vodu, odmah babica vodu pustila i posto sam primljena otvorena 7 cm cim s ekada napunila uvele me u sobu. muza isto odmah pozvale.
kada je protocna, znaci stalno doalze sestre, pitaju kakva je temperatura, pustaju novu vodu a stara otice, muz je uz vas, obilaze i doktorice i babica. ja posto sam usla u vodu odmah su mi probili vodenjak i dali drip jer sam bila otvorena vec 9 cm a nisam osjecala bolove (svakih 5 minuta neko lagano stiskanje pri dnu stomaka). znaci vodenjak probijen u vodi i drip stavljen u ruku u vodi, ctg aparat takodjer prikljucen ispod vode. onda su otisle i rekle muzu da zove kad budem osjecala napone, sto je bilo u sljedecih 5 minuta. dosle su cini  mi se sve sestre, babice i dvije doktorice koje su bile u smjeni jer kako kazu odavno nisu imali porod u vodi. sve one budu van kade i govore kako da se    namjestis i sta da radis. muz je bio iza mene i drzo mi glavu na grudima. moj keno je rodjen jako brzo, u tri napona, cim su ga izvadili iz vode stavili su ga meni na grudi onako mokrog.

hm, ono sto je mene malo kopkalo je kakva ce biti voda hoce li biti krvava, bila je ali tek kad je znaci keno izaso, a cim je rodjen odmah su svu vodu ispustili iz kade, znaci nije kao sto sam ja zamisljala horor scenu da lezim u lokvi krvi. cim sam se malo dozvala digle su me, istusirale na licu mjesta i onda sam uz pomoc muza ustala i otisla na sto za sivenje. tog djela se ne sjecam user posted image

hm, jos mi nesto naumpade: nisu mi dale da nosim grudnjak user posted image user posted image znaci porodila sam se potpuno gola, ko od majke rodjena user posted image malo mi bilo neprijatno ali kontala sam i one su sve zene pa se nemam sta prenemagat. da je bio muski doktor sigurno bi inzistirala na grudnjaku user posted image

hm... eto zene ako vas jos nesto interesuje pitajte, ovo je onako s brda s dola sta se mogu sjetiti.




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
22.9.2011 17:18:58   
malena sharena
Super, bas mi je drago da ti je bilo pozitivno iskustvo i da su babice i doktorice bile super. To za krvavu vodu mi je bas sega, a vidis kako je lijepo sto te odmah istusiraju, jos da te bar nisu morali siti. Jesi li pukla ili su te rezali?
Meni je prva trudnoca bila rizicna, pa nije dolazio u obzir takav nacin poroda iako sam bila sigurna da cu se poroditi u vodi. Poslije poroda mi je bio svejedno, jer mi se cinilo da bi me u onim silnim bolovima voda samo srkletila.
Hvala u svakom slucaju. Ako Bog da, drugi put ako bude uredna trudnoca, voljela bih ili u vodi ili na stocicu.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
23.9.2011 11:33:53   
zoee
Ena 23 hvala na odgovoru!

U medjuvremenu sam saznala o cemu se zaista radi, naime vec dva mjeseca nemaju reagensa i zato ne rade!
E sad da li se isplati raditi privatno je pitanje, procitala sam Tvoje iskustvo i kod mene je bilo upravo obrnuto! Kada sam dosla u bolnicu bila sam 5cm otvorena. Smjestili su me u krevet i tamo mi je poslije izvjesnog perioda pukao vodenjak. Ne sjecam se vise ko (doktor ili sestrica), ali neko je zakljucio da mi je plodova voda zelena i da nema sanse da idem u vodu. Medjutim dr. Beciragic koji mi je vodio trudnocu , a vodi i drugu, se pojavio i bukvalno im naredio da pune kadu. Sjecam se da su se sestre  zalile i preko volje sve radile. Onda su me poveli u kadu tada sam vec bila 10cm otvorena, u spavacici, a tamo su me skroz skinule i sjecam se kada je dr. Puzic dosao jer je on bio dezurn,i da je trazio da me pokriju necim. Poslije 15min sam se porodila (od budjenja trudovima svakih 4min do poroda proslo je ukupno 4h), muz nije bio sa mnom jer ja nisam dala.Sto se atmosfere tice bilo je smijesno, sve sestre, ucenice, dva doktora svi su bili prisutni i na taj nacin su mi olaksali, nekako je bilo opusteno.
Ocigledno je da doktori vode brigu iskljucivo o svojim pacijenticama, a obzirom da je dr. Beciragic na godisnjem do kraja oktobra i ja cu dalje ici kod Puzica...ne znam...je li ima neko ko se porodio na stocicu, kakvo iskustvo ima?
Voljela bih opet u kadi ali da ja sada placam privatno i radi necijeg hira ni ne pridjem kadi ili obzirom da je druga trudnoca i da obicno drugo dijete ranije stigne (prvo dijete je cekalo termin) i da mi se stomak vec spustio, a tek ulazim u 9mj. nisam pametna...



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
23.9.2011 12:39:40   
malena sharena
Pa ovo kod tebe zoe je pola porodjaj klasicni, pola u vodi, jer su te bukvalno tekpred kraj stavili u kadu. Zar ne bi trebala zena svo vrijeme dok traje porodjaj (ne mislim na izlazak bebe, nego na trudove, dakle cijeli proces) biti u kadi? A ne samo kad beba izadje, vala je tad svejedno.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
23.9.2011 15:09:25   
zoee
P ja to ne bih bas tako okarakterisala zato sto ono mirno lezanje u krevetu  nisam pikala kao porod (prije nego mi je pukao vodenjak-to je cca. 1/2h) . Regularno sam ustala i sama otisla,pomogli su mi da udjem u kadu da se ne izvrnem, a tada su se trudovi pojacali, a meni je topla voda jako godila. Sjecam se i da je dr. Puzic dao komentar kako su neozbiljni jer su mu rekli da sam prvorotkinja?!( nesto mu nije bilo jasno). Mene je cak sestra na prijemu (koju sam probudila) pitala jesam li sigurna da imam trudove, kao ne vristim pa zato, i tek kada su me pregledali i ustanovili da sam otvorena 5cm su se uozbiljili  rekli da odnesem stvari muzu, obucem spavacicu i odem u sobu. Zatim su me smjestili, malo sam lezala(pukao vodenjak), poveli me na klistiranje i poslije toga u kadu. Realno me nisu imali kad ranije povesti u kadu!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
23.9.2011 15:23:07   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: malena sharena

Pa ovo kod tebe zoe je pola porodjaj klasicni, pola u vodi, jer su te bukvalno tekpred kraj stavili u kadu. Zar ne bi trebala zena svo vrijeme dok traje porodjaj (ne mislim na izlazak bebe, nego na trudove, dakle cijeli proces) biti u kadi? A ne samo kad beba izadje, vala je tad svejedno.


Voda opušta mišiće, olakšava trudove, pa je stoga čak i kontra produktvno boraviti u vodi prije nego što se porod "zahukta" i ustabili. To se računa do nekoh 5-6 cm otvorenosti. U protivnom boravak u vodi može samo odužiti i usporiti porod.
Čak se kod nekih žena porod u vodi i u zahuktanoj fazi umiri i uspori pa budu prinuđene izaći na suho za izgon.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
24.9.2011 11:48:42   
drznica
Pozdrav svima,
Ja sam razmisljala i evo sad sam u 31.sedmici cvrsto odlucila da cu ici u Vojnu na porod u vodi. Bas sam citala Eninu pricu, pa u augustu se porodila jedna poznanica i sve su pozitivna misljenja. U toku sljedece sedmice idem u Vojnu da vidim sta mi treba i da se ujedno prvi put javim u bolnicu.

Jel neko bio ovo sad frisko na porodu u vodi???

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
23.11.2011 18:23:45   
ena23
u petak, dejana talk shiow, tema porod u viodi. jedna od ucesnica cu biti i ja aBd. user posted image nikad nisam ni gledala ovu emisiju, valjda ce na nesto liciti...

< Poruku je uredio ena23 -- 23.11.2011 18:24:33 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
24.11.2011 14:09:43   
drznica
Aaaaaaaa super....ja bas trazim gdje je to jer mi je dr.Puzic rekao da ce bit. Ako se ne porodim do sutra, rado cu gledatiuser posted image

Hvala Enauser posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
26.11.2011 23:27:15   
ena23
Izvinjajem se, pogresna informacija. Dakle, jucer je bilo snimanje a emisija o porodu u vodi bit ce 10.12.2011. etooo user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Porod u vodi - Sarajevo
26.11.2011 23:29:17   
Anoniman
ena ukoliko sati? 

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *