|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: menstruacija i trudnoća
22.1.2012 13:47:59   
lilly86
hmmm.tuzna srca vam javljam da je na testu samo jedna crtica...cekamo februar...:(

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Menstruacija i trudnoća
22.1.2012 14:08:23   
patty
draga lilly nisi sam i kod mene jedan veliki -user posted image
samo jaka infekcija bila nista drugo.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.1.2012 21:33:56 >

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Menstruacija i trudnoća
23.1.2012 13:43:42   
lilly86
eh draga petty,sta cemo?Baciti se na posao i cekati februar,daBogda,da ne dodje vjestica jedna...drzim ti fige i molim Boga za obje....

(odgovor članu patty)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: menstruacija i trudnoća
16.7.2012 13:24:45   
majalena
lijep pozdrav imam jedno pitanje .da li se moze ostati trudan 9-ti dan ciklusa

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: menstruacija i trudnoća
16.7.2012 13:36:37   
Lejla Ka
Teoretski može, i teoretski je moguće ostati trudan tokom cijelog ciklusa jer je bilo slučajeva. U nekom naj naj većem broju slučajeva ovulacija se dešava oko 14. dana, no i kod žene sa najredovnijim ciklusima nekad se dese poremećaji u oganizmu koji smrdaju sve procese u ciklusu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu majalena)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Menstruacija i trudnoća
16.8.2012 16:45:19   
majalena
Lijep poz imam jedno pitanje M mi kasni 10 dana jucer mi se pojavio krem iscjedak da li moze biti trudnoca na dan mens.sam radila test i bio je negativan

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Menstruacija i trudnoća
1.11.2012 20:02:40   
mausi
Dobro vece zelim svima vama drage moje. Ja sam nova ovdje. Sve imamo iste zelje :- jednu bebu dobiti. Imam 22 g. u braku sam vec godinu dana i vec pola godine pokusavamo bebu da dobijemo. no ne desava se user posted image prvi put sam bila kod ginekologa prije 8mjeseci. ugl, menstruacija mi je totalno neredovna,imala sam strasne bolove. Moj ginekolog mi daje cijelo vrijeme neke skroz malene kuglice,i svakih sest sedm idem njemu da bih opet te iste dobila. on kaze da sam homoepaticni bolesnik. Sad je koliko toliko redovnije postalo. moji nalazi su prilicno uredu,imam malcice vece jajnike i ulaz u maternicu je malo zadebljan zbog neredovne menstr.

Ako neko ima slicno iskustvo ili neke savjete, veoma bih se radovala da podijelite sa mnom. I svakom menstruacijom sve vise covek bude razocaran.

Lijepu vecer vam zelim, drage moje

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.11.2012 10:58:35   
becutan
Drage moje, molim vas za jos jednu informaciju (ukoliko je neko bio u slicnoj situaciji). S obzirom da sam sinoc primjetila smedj iscjedak pa zatim krv, sve nade o trudnoci su mi pale u vodu user posted image . Ali sam sad citala o tome da je u biti moguce i dobiti, a biti trudan, pa da li neko zna jel to ustvari isti osjecaj kad dobijes, da li isto krvari itd. I da li je moguce uraditi opet test, dok mi traje menstruacija? Jer sam i dalje ubjedjena da mi nije dzaba kasnilo 10 dana... HVALA VAM PUUUUUNO

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.11.2012 11:31:33   
Lejla Ka
"Lažne" menstruacije, tj krvarenja koja se mogu pojaviti u toku trunoće ne budu iste kao uobičajene. Tad krvarenje najčešće bude manje obilno, kraće traje, i žene obično opišu to kao "čudnu" menstruaciju. Naravno da ima izuzetaka i rijetkih slučajeva kad krvarenje bude sasvim uobičajeno (ima nas i sa svaki put drugačijim krvarenjem pa ne primjetimo neku razliku).
Test možeš napraviti, sad već nakon 10 dana kašnjenja bi trebao pouzdano pokazati da li se radi o trudnoći ili ne.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu becutan)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.11.2012 18:55:51   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

"Lažne" menstruacije, tj krvarenja koja se mogu pojaviti u toku trunoće ne budu iste kao uobičajene. Tad krvarenje najčešće bude manje obilno, kraće traje, i žene obično opišu to kao "čudnu" menstruaciju. Naravno da ima izuzetaka i rijetkih slučajeva kad krvarenje bude sasvim uobičajeno (ima nas i sa svaki put drugačijim krvarenjem pa ne primjetimo neku razliku).
Test možeš napraviti, sad već nakon 10 dana kašnjenja bi trebao pouzdano pokazati da li se radi o trudnoći ili ne.


e bas ovako kako si opisalauser posted image

ja sam sa curicom dobila dan poslije ocekivane menstruacije

tj trebala sam dobiti u petak i taj dan uradim test koji je bio blijedo pozitivan, u subotu dobijem i naravno plakala sam bas puno, i onda se "pomirim" da nece biti trudnoce, opustila se, u subotu mi bas islo, u nedjelju manje a u ponedjeljak sve nestalo a da napomenem da inace imam 8dana i bas obilno, sljedece sedmice sam posjetila dr i ustanovila se trudnoca i rodila sam svoju curu hBuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.11.2012 21:47:46   
tanjars
Drage moje nova sam na forumu.....Ja i mm vec pola godine radimo na bebi,ali jos nista od toga,pa se svaki put razocaram kad dobijem user posted image ....Da li je jos uvijek prerano da idemo na pretrage? Molim Vas za pomoc user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Menstruacija i trudnoća
28.11.2012 22:23:34   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: tanjars

Drage moje nova sam na forumu.....Ja i mm vec pola godine radimo na bebi,ali jos nista od toga,pa se svaki put razocaram kad dobijem user posted image ....Da li je jos uvijek prerano da idemo na pretrage? Molim Vas za pomoc user posted image


prerano je, tek ako se trudnoca ne desi nakon godine-dvije onda idu pretrage

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu tanjars)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Menstruacija i trudnoća
29.11.2012 9:43:11   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: tanjars

Drage moje nova sam na forumu.....Ja i mm vec pola godine radimo na bebi,ali jos nista od toga,pa se svaki put razocaram kad dobijem user posted image ....Da li je jos uvijek prerano da idemo na pretrage? Molim Vas za pomoc user posted image


Ne bih ja rekla godinu dvije. U zavisnosti od toga koliko ti i suprug imate godina možete ocjeniti koliko vremena u budućnosti možete čekati.
Ako imate manje od 30 i ako redovno posjećuješ ginekologa koji nije na uobičajenim pregledima vidjeo nikakav izraziti problem, informiši se malo o tome kako se može primjetiti, osjetiti, ispitati vrijeme ovulacije pa pokušajte ciljati odnose u odgovarajuće vrijeme.
Ljekari obično kažu da se neke posebnije pretrage preporučuju ako se i nakon godinu dana nezaštićenih odnosa ne desi trudnoća.

No ako ste stariji od 30 već bi se tu mogle napraviti neke osnovne specifičnije pretrage tipa tvog hormonalnog statusa, suprugovog spermiograma.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tanjars)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Menstruacija i trudnoća
3.1.2013 10:58:26   
HNF
Pozdrav za sve. Imam jedno pitanje. Inace imam tacne menstruacije, obilne i jako bolne,medjutim zadnja dva mjeseca menstruacije su mi dosta krace i nisu vise onako obilne kao sto su bile. Mislim ide tu idalje ona cista krv i neki komadici, nije sad neki blijedi iscjedak, ali nije bas onako obilno kao sto sam navikla, i stomak me skoro pa nikako ne boli. Radila sam i test on je negativan. Da kazem jos da ja imam vec jednu user posted image , tako da sad mi ne radimo na bebi, ali ne znam sta bi mogao biti razlog takvih menstruacija. Inace sam iska doktoru prije jedno 3 mjeseca na pregled i papa, sve ok. Ako neko ima slicnog iskustava sa ovim menstrucijama, nek napise.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Menstruacija i trudnoća
26.1.2013 23:48:00   
Malena1512
Pozdrav.. evo ja sam nova.ovako ja i dragi odlucili smo se za bebu...izracunali plodne dane i bacili se na posao. meni ciklus traje 24 dana i sad je doslo normalno ali nesto smedje kao zadnja dva dana sto bude,i nakon tjedan dana mi je doslo normalno. Grudi me jako bole i natekle su tocnije za broj su vece...donji dio trbuha me boli,ledja takodjer a naspavala se nisam ne sjecam se od kad.. dali postoji mogucnost da sam trudna?? jel imao neko slican problem..kod ginekologa idem za par dana al brine me to sto jako krvarim,jer obicno prvi dan skoro da i nema nista tek 2 i 3 dan bude nesto vise a 4 i 5 bude ono smedje koje sam imala prije tjedan dana :/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.1.2013 0:10:26   
enaaa
Malena1512 prije svega dobro doslauser posted image Samo cu ti reci da su meni moji ciklusi drugaciji od kako radimo na user posted image ili ja na to prije nisam obracala paznjuuser posted image Samo se opusti, i otidji na pregled, cisto da se ne brines, a ja ti zelim vec naredni put da ugledas user posted image Ja sam poslije prvog pokusaja kada je user posted image stigla, bila mi je drugacija, cini mi se da je cak i kasnila, i poslije toga sam opet mislila da sam user posted image , jer zelja je jaca. Pomislila sam da ako je moja mama sa bratom bila user posted image cak 4 mj. a imala uredno cikluse, pomislila sam da sam mozda i jauser posted image , al ja jos nisam te sreceuser posted image
Ja ti zelim od user posted image da ubrzo ugledas user posted image

(odgovor članu Malena1512)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Menstruacija i trudnoća
27.1.2013 12:18:50   
Malena1512
ok hvala :) idem u srijedu na pregled pa cu vidjet ...nadam se da ce sve bit ok ..

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Menstruacija i trudnoća
6.2.2013 16:30:57   
Alekseja
E cao i ja sam nova. Ovako volela bi da ostanem u drugom stanju. Ceo januar smo radili na tome, medjutim. . .
U decembru sam dobila menstruaciju 2., u januaru 1. i sad je februar i bas sam danas dobila 6. Nije toliko strasno, ulozak skoro da mi ne treba. Ne znam sta da radim. Grudi me bole od 31.1. Jako smo se rastuzili MM i ja. Treba mi savet i podrska. user posted image user posted image Nadam se da ce neko ovo procitati i odg. Jel ima nade da sam trudna??? user posted image

(odgovor članu Malena1512)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Menstruacija i trudnoća
6.2.2013 17:02:30   
enaaa
Alekseja dobro doslauser posted image
Mozes sa nama o svemu razgovarati u cekaonici, evo ti link pa nam se i ti pridruzi, i vjerovatno ce ti neka od zenica odgovoriti
http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-februaru/m_1556389/mpage_12/tm.htm#1562521

(odgovor članu Alekseja)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: menstruacija i trudnoća
29.3.2013 15:52:32   
unan
ovako drage moje...inace imam menstruacije koje traju 6-7 dana..ali ove dvije zadnje su trajele tri dana,i bile su dosta oskudnije...stomak mi je u donjem predjelu jako tvrd,i vec mi je narastao za masalna,imam grceve u stomaku,ikao osjecaj da upravo trebam dobiti..pa me zanima vase misljene..lijep pozdrav

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: menstruacija i trudnoća
29.3.2013 17:11:25   
unan
ovako drage moje...inace imam menstruacije koje traju 6-7 dana..ali ove dvije zadnje su trajele tri dana,i bile su dosta oskudnije...stomak mi je u donjem predjelu jako tvrd,i vec mi je narastao za masalna,imam grceve u stomaku,ikao osjecaj da upravo trebam dobiti..pa me zanima vase misljene..lijep pozdrav

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: menstruacija i trudnoća
29.3.2013 17:33:21   
enaaa
unan kod mene je isti slucaj bio predproslu user posted image Trajala samo 3 dana, i nakon 3 dana poceo stomak da me boli kao kad treba da dobijem, cak sam imala i mucnine poslije svega sto popijem ili pojedem. Kod mene user posted image obicno traju 6/7 dana, nakon četvrtog dana bude samo smjedji trag, al ja ipak i to racunam kao user posted image Ja sam cak i testove radila jer sam pomisljala na user posted image al na zalost svaki je bio negativan. Nakon par dana sam otisla na pregled i bilo mi je sve ok, gin. mi je rekla da se to desava, a ja sam koristila i cajeve macinu travu i vrkutu, pa mislim da mi se zbog toga ciklus malo poremetio. Ako sumljas na user posted image uradi test ili otidji na pregled...ja sam svasta mislila, pa i na najgore. Narednu user posted image sam dobila normalno i trajala je kao i uvijek 6/7 dana. Nadam se da sam ti bar malo pomoglauser posted image
Ako si trudilica mozes sa nama da se druzis u cekaonici...evo ti link
http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-martu/m_1584757/mpage_102/tm.htm#1690834

(odgovor članu unan)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Menstruacija i trudnoća
18.4.2013 17:04:15   
Semica
hello zene drage :) ja sam stara-nova heheh :) Dugo se nisam javila...

Ehhh mene zanima,da li ima mama koje su sasvim normalno- obilnu mengu imale a bile trudne...i koliko mjeseci zaredom su je dobivale ???

pozdravciccc

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.7.2013 13:37:48 >


_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Menstruacija i trudnoća
29.5.2013 11:41:55   
T_A_J_A
pozdrav, nova sam na forumu, a vidim da imamo svi jako puno istih ili slicnih problema i pitanja koji nas muce...
izostala mi je mjesecnica ovaj mjesec ali 10 dana prije pojavio mi se smjeckasti iscjedak i trajao je 4 dana... ocekivala sam pored toga mjesecnicu na vrijeme, ali nje nema.... radimo na user posted image ... sta mislite sta je i ima li nade da sam trudna?
hvala punooooo

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.7.2013 13:36:00 >

(odgovor članu smira)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: menstruacija i trudnoća
29.5.2013 13:54:42   
blue moon
Moja user posted image je totalno nepredvidiva, jedno vrijeme je tačna kao sat i mjesec za mjesec dolazi svakih 31-32 dana i onda joj pukne film i odvali 48 dana...u međuvremenu se nadam da nije user posted image i onda opet user posted image
Nova sam na forumu jer želim da skontam malo bolje svoj ciklus, mada svi kažu samo opušteno, i user posted image će doći kad se najmanje nadaš...Kontam da krenem sa mjerenjem BT možda tako dobijem bolji uvid u trajanje ciklusa...

_____________________________

Mamina princeza 15.11.2015.

(odgovor članu T_A_J_A)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *