|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 9:40:18   
Nunichi
Ma pametnica mala. user posted image
Samo mazite, bice joj lakse.

user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 9:40:40   
henna ze
zna li ko koliko vremena treba da prodje od kontakta do osipanja..
ja nisam imala vodene ospice..a bila sa curicom koja se osula taj dan..u prošlu subotu..imam li kakve šanse..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 9:44:37   
Nunichi
Ja mislim da su one prenosne prije nego iskoce. Cini mi se da nakon toga nisu...ko da sam tako cula. Ali nemoj me drzati za rijec. Ja sam ih imala prije par godina i nisu presle mm, a on ih nije bolovao.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 9:47:44   
koka i po
covjek je zarazan tri dana prije i tri dana poslije osipanja.
inkubacija traje od 13 do 21 dan.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 10:00:29   
emi7908
Evo i nas da se javimo A dobila pljuske,pokupila iz vrtica,pola njene grupe fasovalo.Ali njoj nema uopste puno,juce je vodili dr. ona kaze jesu i dala joj onu kremu sto se stavlja,sinoc imala malo ture,ali nista joj se ne siri puno,da li je moguce da ih odboluje a da nema puno,kakva su vasa iskustva


Ljepotica mala, sad je u fazonu sa rajom iz vrtića user posted image .. Mi ih nismo imali tako da ti ja nikakav savjet ne mogu dati, eto samo da je puno ne svrbi i šaljemo joj veeelikiiiuser posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 10:01:34   
martajay
nama je danas 10. dan od izbijanja prve. nije imao temperaturu nikako, ali je bio sav istackan. 5 dana su mu izbijale, a onda pocele da se povlace, slabo se i ceskao.... iknubacija traje (od kontakta sa zarazenom osobom) i do 21 dan. a dr nam je rekla da je zarazan sve dok i poslijednja krastica ne otpadne... sve u svemu, nije strasno... 

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 10:06:16   
Nunichi
Bolesnik je zarazan u zadnjim danima inkubacije, otprilike par dana prije pojave osipa i zarazan je za vrijeme izbijanja osipa). To obično traje oko 6 do 8 dana. Kraste nisu zarazne.
Vodene kozice ostavljaju trajni imunitet, pa zdrave osobe ne obolijevaju dvaput. No nakon preboljenja vodenih kozica, virus ostaje trajno prisutan u korijenima ganglijskih stanica (živčanih).
Zbog određenih imunoloških promjena u organizmu virus se može aktivirati. Reaktivacija virusa se očituje kao herpes zoster.


Ja znam da sam negdje procitala da su zarazne dok sve ne izadju na kozu.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 12:05:39   
nanika
IZVORNA PORUKA: Nunichi
 No nakon preboljenja vodenih kozica, virus ostaje trajno prisutan u korijenima ganglijskih stanica (živčanih).
Zbog određenih imunoloških promjena u organizmu virus se može aktivirati. Reaktivacija virusa se očituje kao herpes zoster.




Meni je jednom pao imunitet i dobila sam herpes zoster na rebrima, uhhhhhhh, kako to boli


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Vodene ospice
2.12.2011 12:24:33   
new mama
IZVORNA PORUKA: emi7908

Evo i nas da se javimo A dobila pljuske,pokupila iz vrtica,pola njene grupe fasovalo.Ali njoj nema uopste puno,juce je vodili dr. ona kaze jesu i dala joj onu kremu sto se stavlja,sinoc imala malo ture,ali nista joj se ne siri puno,da li je moguce da ih odboluje a da nema puno,kakva su vasa iskustva


Ljepotica mala, sad je u fazonu sa rajom iz vrtića user posted image .. Mi ih nismo imali tako da ti ja nikakav savjet ne mogu dati, eto samo da je puno ne svrbi i šaljemo joj veeelikiiiuser posted image

user posted image Ma da,sad je vrtic glavniuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Vodene ospice
2.1.2012 22:11:47   
ALB
U koji vrtić vasa djeca idu? Moj sin je 01.01 dobio pljuskavice, za sada ih nema mnogo, a zanima me da li ce dopustiti da mlađi sin ide u vrtic(kod njega nema nista), ili će ga vratiti kuci?


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Vodene ospice
3.1.2012 0:05:14   
Adana
New Mama, negdje sam citala/cula da je bolje kada izbije sto vise ospica. Jer ako se to ne desi, valjda, moguce je da opet dodje do zaraze, sta li...
Helem, drago mi je da nema ture i da joj mnogo ne smetaju, a i da ih je dobila kao dijete. :)

Ni muz ni ja ih nismo imali, ni Asja za sada. A sve troje smo prije 6 dana bili sa djecakom kod kojeg su se pojavile to vece... Cekamo... user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 3.1.2012 0:08:13 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Vodene ospice
6.1.2012 13:27:54   
canim
Da vas pitam da bi se dobile ospice jeli se mora samo licno biti u kontaktu sa osobom koja je dobila virus ili se moze prenijeti i putem igracaka, recimo da je to djete ranije se igralo s tim igrackama, stavljalo u usta i slicno ?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Vodene ospice
6.1.2012 15:54:20   
Adana
Ovo nadjoh na netu, cini mi se na portalu Djeca.org:


"Visokozarazni virusi se prenose direktnim kontaktom organizma sa uzročnikom. Kapljična infekcija, dakle direktnim udisajem inficiranih udisajnih kapljica, je moguć jedan do dva dana prije javljanja prvih simptoma.
Prenošenje putem garderobe ili igračaka je u pravilu isključena.
Zaraza je za očekivati kod imunokompetentnog organizma za duže od jednog sata,a kod imunodeficijentnih osoba za manje od 10 minuta.
Pljuskavice su zarazne već dva dana prije pojave prvih simptoma i ostaju 15-20 dana nakon infekcije zarazne. Dok ne otpadne i posljednja krastica, zaražena osoba bi trebala izbjegavati kontakt sa drugim osobama."


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Vodene ospice
7.1.2012 1:08:27   
canim
Adana hvala

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Vodene ospice
7.1.2012 1:16:32   
ALB
Mi danas (odnosno jucer) bili na kontroli ospica a to je bio 6 dan kako su se pojavile.Doktorica kaze posto ne iskacu nove da vise nije zarazan i da moze biti u kontaktu sa drugim koji nisu bolovali,može se okupati jer su se pocele susiti ali bi bilo bolje sacekati jos dva dana...........Eto kod nas sve skoro gotovo za otprilike 8 dana.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 21:15:10   
Romali
Žene moje, primjetih večeras kod dječaka nekoliko crvenih tačkica po stomaku i leđima, te 2 na nozi. Temperaturu nema, a kašalj ga prati već 15 dana.
Mora li temp.pratiti pljuskavice??
Nije valjda da nas je sad to uhvatilouser posted image , a taman sutra planirali među dječicu nakon 10 dana...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ALB)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 21:19:01   
Visnja RR
ehh Romali user posted image
ne mora uvjek biti turica... jel se on ojeca drugacije...malaksalost ili nesto slicno?
ne znam sta da ti kazem... da se nadam da nije ! al ako trrba dobiti bolje sad nego ljeti

a mozda je samo neka alergijica! jel nesto drugacije papao?

< Poruku je uredio Visnja RR -- 8.1.2012 21:21:13 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 21:23:01   
Romali
Nije jeo ništa novo..., samo je već odavno kući zbog toga kašlja i upale uha.
Joj ako su to pljuskavice, to znači još mnogo dana u zatvorenomuser posted image .
Ne znam da li da ga legnem da spava ili da čekam još novih da vidim je li to to ...
Hvala ti , Visnja.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 21:31:51   
Mala Selma
Romali, mi imamo pljuskavice i 9 dan je, upravo prolaze.
Ja sam 31.12.primijetila dvije tri tackice na stomaku i licu, a 1.1. se prubodio sa pljuskavicama.Posto nismo bili u Sa, tek smo navece kupili kremu ( tecni puder u apoteci) i mazali ga, drugi i treci dan ih je najvise bilo tj.najvise su iskakale, evo sad prolaze i dr.je konstatovala da moze u vrtic sutra. Mi nismo imali temperaturu, samo ga je uzasno svrbilo i nervoza je bila na nivouuser posted image .Danas sam ga i okupala.Stvarno meni nije bilo strasno kako sam mislila da ce biti, bas je dobro podnio hvala Bogu.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 21:40:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

Žene moje, primjetih večeras kod dječaka nekoliko crvenih tačkica po stomaku i leđima, te 2 na nozi. Temperaturu nema, a kašalj ga prati već 15 dana.
Mora li temp.pratiti pljuskavice??
Nije valjda da nas je sad to uhvatilouser posted image , a taman sutra planirali među dječicu nakon 10 dana...




moze biti da je to od antibiotika ili nekog drugog sirupauser posted image Noa je neki dan imala tako par po stomaku,leđima i 2 na licu..ja kontam evo ga pljuskavice i samo su nam jos one trebaleuser posted image kad ujutro nistauser posted image pila je lupocet i sirup za kasaljuser posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 22:06:42   
Romali
noa, sumnjam da je sirup, jer pije ga već 7 dana. Završili smo s njim večeras,a ništa drugo ne uzima danima.

Mala Selma, nadam se da će i kod nas lagano proći ako zaista jesu pljusk.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Vodene ospice
8.1.2012 22:08:34   
Anoniman
ne znam ja sam to povezala s onim sirupom za kasalj,prestali smo ga piti i nije joj se vise ponavljalouser posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Vodene ospice
28.1.2012 22:41:48   
dafri
Una ima ospice ,u utorak je dobila jednu,mi nismo ni skontali da je to to  i tek je preključe dobila desetak,skroz su sitne i ima ih malo ,evo danas je većina skoro pa nestala
ja sam se baš pribojavala i temp.,nervoze ali zasad prolazimo bez toga,juče sam je kupala,ped.je rekla da mogu
danas nije nijedna nova izašla ,koliko je dana kod vaše djece trajala faza izbijanja?



_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Vodene ospice
29.1.2012 9:57:15   
martajay
kod nas su ospice izbijale 5 dana i bilo ih je dosta, svuda po tjelu. nije bilo temperature, niti nervoze. zapravo kod pljuskavica je najgore to sto one oslabe imunitet djetetu, pa se kada prodju mora dobro paziti i dodatno ojacati imunitet.



_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Vodene ospice
2.2.2012 12:58:06   
felix
od poznanice, beba fasovala osipce .Mislim da ima 7 dana kako ih je dobila od jedne malene (isla u goste nije znala da mala ih boluje sutra dan odma maleni dobio ih) Cula sam se neki dan snjom  , pozelila sam ja otic i ona meni doc al smo izolovani dok mali ne ozdraviuser posted image jesam neka sta cu nebi ni ona meni dosla al ne ljuti se user posted image o.k je
Eh sad mene zanima , znaci malom su ospice pocele krastati koliko moram cekati da bi se vidjeli i dal su osipce prelazne i kad su u zadnoj fazi, krastanja .
Jako smo ih pozeljeliuser posted image pa me zanima savjet dal se smijemo vidjeti bez da brinem dal ce prec na nas ili ne ? Il da jos sacekam?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *