|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 9:32:11   
mamabb
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: Nedi
Jednom se živi i ne želim biti željna svega, nigdje ne mrdati jer nemam novaca, djeci da svašta fali itd


Nedi nisam ti ovaj dio razumjela, misliš je jer kuća iziskuje ulaganja non stop?




Mi smo razmisljali o kuci i realno sagledali sta imamo:zemlja, dozvole, priključci, materijal i masine sa popustom, u porodici ljudi sa strukom (čitaj besplatna pomoć) i 50 000KM.

Nekako smo mislili da nam nece trebati jos mnogo para da napravimo prizemnu kucu 10x10, garažu i šadrvan sa česmom. Ali da uselimo u gotovu kucu trebalo bi nam još 15 godina vracanja kredita sa pozamašnom ratom. Eto to nam je bio problem. Bilo mi je žao potrošiti 15 godina jer sigurno nebi mogla na raznorazne vikende, more, slavlja, djetetu sigurno nebi mogla priuštiti igračku od 75KM.

I da napomenem čitav život sam živjela u stanu možda je i do toga.





I taman kad vratite kredit, odoše djeca na fakultet a vama osta kuća prazna.


Ovo moji uvjek trube,a i njegovi kuće stoje i zjape prazne...a mi, djeca, svak na svoju stranu.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 9:45:04   
mala_sa
Iman evo zasto smo se mi odlucili za stan - jer rata od stana je 500€ mjesecno na 20god, a rata od kuce je 1000€ mjesecno na 20god.
Da se razumijemo sa ovom ratom za kucu nema ni mora, ni planine ni putovanja bilo kakve vrste...

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 9:50:27   
Funky
Kaže mm, nakon što smo ova tri dana čistili i sređivali dvorište, da sad imam 150 000 (eto tek tako) ne bih kuću pravio NIKAD user posted image user posted image user posted image ... A polomili smo se samo tako...
Što se tiče djece, ja sve nešto mislim reko da mi je veeeliku kuću pa da ostanu samnom da ne idu nigdje user posted image ...neka i zetova i snaha izgurat ćemo nekako...
Meni su stanovi koji imaju parkove za djecu OK varijanta (Grbavica, Čengić Vila, Otoka...) nema previše saobraćaja... sinoć sam razmišljala o ovome, meni ako prođe izlaz sa magistralnog puta ispred kuće, a dobijem dijete aBd, morat ću ga držati u dvorištu ko zatočenika, ne daj Bože da istrči na ulicu user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 11:09:36   
dum dum
zivila sam u velikoj kuci sa roditeljima dok se nisam udala. sestra i ja smo imale svoj sprat od 4 sobe + kupatilo, hodnik. sad sam u stanu i ljepse mi je. rezije su manje , nekako je drugacije. ne moramo razmisljati o fasadi, krovu i sl. kad imas kucu stalno ulazes u nju, jer uvijek zelis neke promjene. meni je to bas dosadilo, svake godine drugaciji izgled baste. uzas

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 23:17:24   
hatepsut
Ja sam odrasla u stanu...udala sam se mm zivio u kuci...imamo 3 stana,u jednom njegovi roditelji,drugi je prazan,u trecem zivimo mi!U stanu bi ponovo zivjela samo ako bi iz nekih razloga bila prinudjena...moja basta i terasa vredi ko neki cio stan,naravno sve ovo pisem u svoje ime ! S druge strane kao sto je neko napisao,u kucu stalno moras ulagati,ja kazem "kuca je ko kasica prasica" user posted image vjecno dopunjavas ,a uvijek treba jos...nama grijanje nije problem,imamo svoje grijanje...nisu mi ni komsije problem ,umijem sve da iskljucim..ali s proljeca mi smo vani,moje djete j vani...voce stize "jedno na drugo",imam svoj maleni vrt..o cvijecu da ne pricam..kosta istina,ali i vrijedi !
Hanady negdje sam procitala da si pominjala sindru,mi imamo veliku terasu nadogradjena uz kucu...znaci otvorena ,tu boravimo po citavo ljeto.e ta terasa je pokrivena sindrom,do duse vjerovatno to nije isto ko krov na kuci ,ali nikad kod nas nije prokislo!Pokovan je brodski pod,pa preko njega sindra..


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu dum dum)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 23:34:43   
Medić*
Ja sam odrasla u kuci, kada sam dosla u Sarajevo na studij kupimo stan. Dugo mi je trebalo navici se na taj skuceni prostor od 60 kvadrata naspram velike kuce. Sjecam s enisam mogla spavati zbog saobracajne buke user posted image Sada je vec druga prica.  Volim zivjeti u stanu, navika je cudo. Imamo nas sprat kuce u Skoplju , ali jednoga dana mastam o kuci i ispijanju kafice i dorucka u basti svojoj, punoj zelenila. 

< Poruku je uredio medic slatki -- 28.11.2011 23:37:00 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Kuća ili stan?
28.11.2011 23:58:18   
lepetetka
Interesantna tema!!! Ja sam živjela i u stanu i u kući i sve ima svoje prednosti...Volim živjeti i u jednom i u drugom user posted image , najbolje bi bilo imati oboje ali želje su jedno a mogućnosti drugo... Ja recimo živim na Dobrinji C5 gdje su niske zgradice i jaaako mi se dopada naselje inače. U mom ulazu ima 6 stanova i uvijek je mirno i čisto, parkovi su mi blizu kao i ostali sadržaji koje je poželjno imati u životu sa djecom- škole,vrtići, ambulante,pijaca,parkići,trgovine,apoteka,pošta,dakle sve ono što želite da vam je blizu i što vam život čini lakšim, dok kada imate kuću rijetko kada možete ovo sve imati u neposrednoj blizini,jer su kod nas kuće inače udaljenije od dosta ovih sadržaja, neke i nisu ali su im zato i cijene paprene... Ja imam privilegiju da moji roditelji imaju kuću i imamo vikendicu tako da mi ni to ne nedostaje, kada poželimo spremimo se i put pod noge,.....mada nekad bih i voljela da imam kuću jer je puno kreativnije raditi u kući i oko kuće gdje imate više prostora,...Ali eto ja i mm kada smo kupovali nekretninu meni se svidjela jedna kuća jaaaako, a on mene pita: Da li ti misliš da možeš živjeti u kući? i iskreno nisam znala da li sam spremna za kuću, jer sam baš navikla da zujim, kupujem, gledam ako ništa, da vodim dijete na tobogane u parkove, igraone,ispijam kafice, što bi sve bilo vjerovatno rjeđe da sam izabrala kuću...Možda nekad ko zna?

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Kuća ili stan?
29.11.2011 10:11:10   
veeseelaa
Što se tiče djece, ja sve nešto mislim reko da mi je veeeliku kuću pa da ostanu samnom da ne idu nigdje user posted image ...neka i zetova i snaha izgurat ćemo nekako...


ja nikada ne bi živjela sa svojom djecom u istom objektu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Kuća ili stan?
29.11.2011 10:21:16   
snijeg
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikada ne bi živjela sa svojom djecom u istom objektu

[/quote]

Nikad ne reci nikad user posted image
Ja ne bih voljela da moje dijete dođe u situaciju da živi samnom ili sa svekrvom u istom objektu. Ni ja ne živim tim životom, ali čudni su putevi Božiji i čovjek nikad ne zna šta ga može snaći user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Kuća ili stan?
29.11.2011 15:32:04   
jasmin
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Što se ti�e djece, ja sve nešto mislim reko da mi je veeeliku kuću pa da ostanu samnom da ne idu nigdje user posted image ...neka i zetova i snaha izgurat ćemo nekako...


ja nikada ne bi živjela sa svojom djecom u istom objektu



Ne znam hocu li,ali znam da nikada ne bih voljela zivjeti s djecom u istom objektu.Allaha molim da im/nam da hairli nafaku,pa da svi imaju/mo svoje s porodicama.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Kuća ili stan?
11.12.2011 23:14:15   
mimikimi
iman znas i sama da smo mi davno isto bili u toj situaciji i sa tim dilemama
kako god prokontali a dugo smo kontali jer smo imali vremena dok smo se zabavljali ,odlucili znas i sama za stan
a tada su i cijene bile koliko toliko prihvatljivije nego danas
i ev nas stan uzeli
ja se iskreno nisam pokaja iako sam cijeli zivot zivjela u poprilicno velikoj kuci dva sprata sa po 140kvadrata i dvoristem
normalno da nije isto sto se komfora tice,al eto moja sva uza familija zivi u kucama,mi cijeli vikend provedemo hodajuci kud god a kad njima navratimo fino vrijeme a oni vazda daj drva rjesavaj, da teracu ,daj oluk,daj ogradu hajmo, daj krov,da j u dvoriste potkresi ovo pokupi lisce pometi ocisti snijeg ma non stop posla a mi uzivancija samo hodamo ja oscistim za jedan dan,i u hodanje
kad smo sve tri bile kod kuce taman nam je bila ,svako svoju sobu prostor sve,ali sada mama i tata sami u njoj a i vise im nije do posla,moja mama kaze sad bi se mijenjala za manji stancic,ruke na ledja i u hodanje
 
stan i kuca imaju svoje mane i prednosti

na vama je da odlucite i necete se pokajati sta god da uradite,jer vi ste sretni zajedno kad ste, bez obzira gdje

zivjeli i sta odabraliuser posted image





_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 14:52:22   
Precious
Po vama, koje su prednosti jednog a koje drugog?

Meni je zimi prikladniji stan, ljeti kuca.

Kakve su danas cijene izgradnje kuce?

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 14:55:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Precious

Po vama, koje su prednosti jednog a koje drugog?

Meni je zimi prikladniji stan, ljeti kuca.

Kakve su danas cijene izgradnje kuce?


pa ovisi koje materijale ugradjuješ
neko kuću napravi za puno manje novca a kvalitet nidje veze
vani ko jabuka a unutra truhla user posted image

npr prozori na kući mm, 3 etaže, koštali su oko 25. 000,00 KM

a za ogradu unutar haustora treba nam oko 20.000,00 KM jer na hebeni kamen ne ide ništa bezveze, mora inox i eto ti ga na...
a neko kuću napravi za cijenu koštanja navedenih prozora i unutarnje ograde
Koliko para toliko muzike


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 14:57:35   
veeseelaa
a najbitnija je lokacija
u neka brda ne bi uložila ni 5000,00 KM za izgradnju kuće, ajd je kasnije prodaj
kupi ti dobru lokaciji user posted image

do mene se prodaje kuća sa jednom etažom, mislim da ima 4 sobe, i skorz malo baštice za 85.000 KM

ono trebalo bi tu svašta deverat al lok je extra


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:03:45   
Bihter
Moram se pohvaliti..MM i ja smo odlucili kupiti kucu akoBogdauser posted image user posted image user posted image Tri godine kako smo vjencani zivimo u stanu u centru grada i super nam je..sve smo renovirali i mnogo u njega ulozili ali za familiju obadvoje mislimo da je bolja kuca sa finim dvoristem u mirnijem djelu grada pa smo se eto mi odlucili za opciju kuceuser posted image Uskoro se selimo yes yes yesuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:07:13   
sabinos
mi smo nedavno kupili stan ali smo razmisljali i o kupovini zemljista za kucu.ko sto rece vesela bitna je lokacija.ja isto ne bih u brdu zivjela,samo u slucaju nuzde.bil smo podstanari na aneksu i bilo nam je lijepo zbog komsiluka ali moje dijete tek sad moze da vozi biciklo.mislim mogao je i prije ali mi bismo morali sjesti u auto pa otici do nekog parka da se dijete provoza.muz po citav dan na poslu a ide autom znaci tek kad on dođe mi bismo izasli?ma bjezi ba...ja i moje dijete uzivamo u ovoj ravnici zvanoj dobrinja.jos nam stan na prizemlju i imamo svoju ograđenu bastu...kao da smo u kuci..uh jesam se razrahatila

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:07:20   
veeseelaa
divno Bihter, sretnouser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:07:50   
veeseelaa
bil smo podstanari na aneksu i bilo nam je lijepo zbog komsiluka ali moje dijete tek sad moze da vozi biciklo.


user posted image

al ko nauči da vozi po brdima poslije komotno može na Tour de France user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.8.2012 15:08:40 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:14:52   
sabinos

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

bil smo podstanari na aneksu i bilo nam je lijepo zbog komsiluka ali moje dijete tek sad moze da vozi biciklo.


user posted image

al ko nauči da vozi po brdima poslije komotno može na Tour de France user posted image


ma tor de france je mala maca.to ti je za onaj dakar reli ili kako se vec kaze

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:15:55   
veeseelaa
ma tor de france je mala maca.to ti je za onaj dakar reli ili kako se vec kaze


suze me obliše
ni ja brda ne volim
ako ću ja dumam kako ću s autom popet se i sić svaki dan hebo ti taj život



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:21:41   
mamine oci
vec sam negdje na pocetku pisala sve mi jedno jeli kuca ili stan jeli centar grada ili brdo, jel 100kvadrata ili 50 ,samo nek je moje svi cemo jednog dana umrijeti a u grob nista necemo ponjeti, a i ljudi koji zive u brdima su ljud,i njima je tu odredjena nafaka nemoze svako ziveti u ranviciuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:23:41   
sabinos

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma tor de france je mala maca.to ti je za onaj dakar reli ili kako se vec kaze


suze me obliše
ni ja brda ne volim
ako ću ja dumam kako ću s autom popet se i sić svaki dan hebo ti taj život



ma sta ti je bona vesela ovdje u sarajevu u svim ovim brdima gdje su kuce,tu se ne mogu mimoici ni dvije macke.a tek zimi meraka..oni ljudi sto voze one kombije to su heroji majke mi

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:26:51   
sabinos

IZVORNA PORUKA: mamine oci

vec sam negdje na pocetku pisala sve mi jedno jeli kuca ili stan jeli centar grada ili brdo, jel 100kvadrata ili 50 ,samo nek je moje svi cemo jednog dana umrijeti a u grob nista necemo ponjeti, a i ljudi koji zive u brdima su ljud,i njima je tu odredjena nafaka nemoze svako ziveti u ranviciuser posted image

ma naravno da su ljudi(moja sestra zivi u brdu),ali eto tako ih zadesilo,porodica zivi tu generacijama,imaju rodbinu u blizini i slicno...ali ko je u situaciji da bira,kao sto smo evo mi bili,zasto da ne izabere ono sto mu vise odgovara?

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:28:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma tor de france je mala maca.to ti je za onaj dakar reli ili kako se vec kaze


suze me obliše
ni ja brda ne volim
ako ću ja dumam kako ću s autom popet se i sić svaki dan hebo ti taj život



ma sta ti je bona vesela ovdje u sarajevu u svim ovim brdima gdje su kuce,tu se ne mogu mimoici ni dvije macke.a tek zimi meraka..oni ljudi sto voze one kombije to su heroji majke mi

Baš...

evo ja sma sa jednog brda sarajevskog udala se na još veće...pa svi vozimo i džipove i monovlumene i karavane i nikada se sudar nije desio...jedina bolkada nas na brdu bila je onda kada je bio blokiran komlent grad snjegom...
nikada nismo na posao zakasnili niti nas je rbdo spriječilo u bilo čemu,,,,

a i djeca nam pefektno voze bicikla ...imamo avlije user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Kuća ili stan?
10.8.2012 15:29:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

vec sam negdje na pocetku pisala sve mi jedno jeli kuca ili stan jeli centar grada ili brdo, jel 100kvadrata ili 50 ,samo nek je moje svi cemo jednog dana umrijeti a u grob nista necemo ponjeti, a i ljudi koji zive u brdima su ljud,i njima je tu odredjena nafaka nemoze svako ziveti u ranviciuser posted image


ma naravno
al čovjek dok je živ trudi se da ima bolje odnosno kvalitetnije uvjete za život, za svoju porodicu i za samog sebe
ne možeš stvar prepustit slučaju

u suprotnom bi svega bilo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *