|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
11.1.2013 12:36:45   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Vedica

Drage moje ja bih se trebala u ponedjeljak javiti na GAK na hospitalizaciju, termin je 19.1.
Eh sad jel sve ovo sto ste navodile i ja mogu unijeti ili to treba MM donijeti poslije?
Neko mi je rekao samo licnu higijenu da mogu unijetiuser posted image


user posted image user posted image znaci vrijeme je
sad neznam dali ti ides na odjeljenje ili odma u porodiliste al vjerovatno je isto
samo licnu higijenu,mobitel,sok ili vodu
u porodiliste ti niko nemoze nista donijet ni naknadno osim soka,vode ili nesto malo voca
sretno

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 851
   RE: Porodilište Tuzla
11.1.2013 14:12:20   
sanela.asja
Licna higjena,ulosci,jednokratne gacice,vodu, maramice,peskiric
I sretno! user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 852
   RE: Porodilište Tuzla
12.1.2013 9:17:30   
Alannah
Ja sam se porodila u oktobru. Evo sta sam sve unijela(sestra pregledala kesu i rekla da je OK): vlazne maramice,malo paklo pelena,pribor za licnu higijenu u neseseru u koji sam ubacila i corny cokoladice i malo paklo plazme,4 male flasice vode,peskir,mobitel i punjac, papirnate maramice.Probaj sakriti gdje carape,mni je bilo zima po noci.Ponijela sam i antibakterijski gel za ruke i mast za bradavice babylove,koja me spasila. nekoliko sesara mi je reklo da je ne stavljam,kao odbice beb dojku,medjutim,ja sam svaki put oprala,pa stavila bebu da doji,a imala sam pocetak ragada,a krema je bas popravila stvar.Naravno sve stavis u kesu i poneses.Ako imas jos kakvih pitanja vezano za GAK,slobodno pitaj.i Sretno
Posto sam stvari spremila za jedan dan,a zavrsila na carskom i ostala pet dana,muz mi je donosio vodu i uloske,zeni iz moje sobe je muz donio mandarine i sok ,tako da je i to dozoljeno..Zaboravila sam dodati i paklo mrezastih gacica,najjeftinije su u apoteci 5 kom 5 KM.

< Poruku je uredio Alannah -- 12.1.2013 9:21:25 >

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 853
   RE: Porodilište Tuzla
12.1.2013 23:21:26   
Vedica
Hvala cure otprilike sam to i spremila user posted image user posted image



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 854
   RE: Porodilište Tuzla
27.1.2013 21:16:59   
Mamila
Drage moje, evo da se i ja javim, iako do mog termina ima jos skoro 2mjeseca, polako se spremam iscitala sam cijelu temu i jasno mi je manje vise sta smijem i trebam ponijeti. Ono sto mi nije jasno, a interesuje me zzbog stvari koje bi eventualno prosvercovala- gdje budu vase stvari dok ste u radjaoni odnosno poslije na odjeljenju? Kolegica mi se porodila u sarajevu nedavno u radjaonu nije nosila nista ali su joj na odjeljenje naknadno donijeli cijeli kofer sa stvarima - spavacicu, papuce, grudnjak... mogla je ostat i mjesec user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 855
   RE: Porodilište Tuzla
27.1.2013 22:35:10   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Mamila

Drage moje, evo da se i ja javim, iako do mog termina ima jos skoro 2mjeseca, polako se spremam iscitala sam cijelu temu i jasno mi je manje vise sta smijem i trebam ponijeti. Ono sto mi nije jasno, a interesuje me zzbog stvari koje bi eventualno prosvercovala- gdje budu vase stvari dok ste u radjaoni odnosno poslije na odjeljenju? Kolegica mi se porodila u sarajevu nedavno u radjaonu nije nosila nista ali su joj na odjeljenje naknadno donijeli cijeli kofer sa stvarima - spavacicu, papuce, grudnjak... mogla je ostat i mjesec user posted image



uneses u kesi/torbi sa tvojim imenom u porodiliste i oni to osteve na jednu policu na hodniku. svima je na ocima i mozes iz nje uzeti nesto ako ti treba. ja sam odmah nakon poroda trazila neseser iz torbe da uzmem mobitel i nazovem svoje. zato je dobro napisati ime. da ti sestra moze donijeti

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 856
   RE: Porodilište Tuzla
27.1.2013 22:43:52   
dzenyA
Spavacica,grudnjak,papuce kod nas u TZ se ne nosi ...od njih dobijes na prijemu,i ja mislim da to niko ne moze prosvercati,a recimo mozes carape stavit u neseser i tako :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 857
   RE: Porodilište Tuzla
27.1.2013 22:47:47   
Alma_27
i skini nakit sav i lak za nokte. vjerovatno znas ali da napomenem user posted image

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 858
   RE: Porodilište Tuzla
27.1.2013 23:51:29   
kaktuscic

IZVORNA PORUKA: Alannah

zeni iz moje sobe je muz donio mandarine i sok ,tako da je i to dozoljeno..Zaboravila sam dodati i paklo mrezastih gacica,najjeftinije su u apoteci 5 kom 5 KM.


Ovo ili sestra nije pogledala kad je unosila ili je "progledala", odnosno ova porodilja je imala stelu! U nasoj sobi su jednoj porodilji koja je lezala na onom drugom odjeljenju za cuvanje trudnoce i imala sokove, cokolade.. pa su joj te stvari donijle s njom nakon carskog, ali cim su sestre vidjele sve joj pokupile i jos joj brojile.
Jednio onaj ko porodilji donosi uloske u njih moze ugurati cokoladicu neku, i ako nadju nikom nista, ako ne nadju dobro dodje :)

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 859
   RE: Porodilište Tuzla
28.1.2013 0:23:03   
Mamila
Hvala svima na brzim odgovorima. Znam da se kod nas ne nose spavacice i dr. Samo ukazujem na razlike da ne kazem humanije uslove u sarajevskom porodilistu. Sto se tice sokova i hrane u tuzli prave razliku u zavisnosti od vrste poroda. Ako je carski u pitanju dozvoljena je iskljucivo bolnicka hrana, a ako je prirodni porod onda mozes unijeti sok i hranu koja je zapakovana tipa cokoladice ili keks.

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 860
   RE: Porodilište Tuzla
28.1.2013 9:23:07   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Mamila

Hvala svima na brzim odgovorima. Znam da se kod nas ne nose spavacice i dr. Samo ukazujem na razlike da ne kazem humanije uslove u sarajevskom porodilistu.



eee nisu sve pacijentice kao ti... i ja sam ovako mislila dok nisam ostala u bolnici prije dvije sedmice (na odjeljenju gdje je zenama dozvoljeno da budu u svojim spavacicama) pa neke zene nisu odrzavala higijenu i cistocu istih. ne mozes stati kraj njih koliko se osjeti na znoj... na kraju su nam sestre svima donijele bolnicke spavacice. svi u cistom i hajd zdravo.

u porodilistu te na prijemu posalju da se istusiras (bila cista ili ne kad dodjes) i obuku te u njihovu spavacicu.

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 861
   RE: Porodilište Tuzla
28.1.2013 17:18:05   
Mamila
Ima i tu istine. Citajuci ovu temu i iz razgovora sa iskusnijima stekla sam dojam da dosta tih trzavica na relaciji sestre/cistacice-pacijenti prozlazi iz losih higijenskih navika pacijenata. Ili se zene samo opuste, kontaju ima u bolnici ko cistit iza mene, ne moram vodit racuna gdje sta bacam, kakav ostavljam toalet iza sebe. Steta, jer bi trebalo samo malo napora sa obe strane pa da nam boravak u porodilistu ne bude trauma, nego najljepsi dogadjaj u zivotu i lijepo iskustvo.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 862
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 3:25:37   
Mamila
Imam jos jedno pitanjce: kad se po vama najbolje zaputiti u porodiliste? U skoli za trudnice su nam rekli "kad vas zaboli". (naravno ako pukne vodenjak ili ima ne daj boze nekih komplikacija, to je drugo). Na zapadu je uobicajeno da se u bolnicu ide kad su trudovi na pet minuta(ne tako davno porodila mi se rodica u austriji, i uhvatila je panika, htjela da krene u bolnicu kad su kontrakcije dolazile svakih 10 min, ali joj muz rukovodeci se savjetom babice nije dao dok ne budu na 5 min. Sad se tome smiju, ali je tad htjela da mu ozbiljno naudi). Zene koje su se nedavno porodile kod nas i sad cekaju drugu bebu takodjer kazu da su pogrijesile sto su odmah poletile u bolnicu kod prvih bolova, kazu "drugi put cu cekat do zadnjeg". Kakvo je vase misljenje po ovom pitanju?

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 863
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 8:05:22   
Lulu_08
Po pitanju odlaska u bolnicu u "normalnim" okolnostima - gdje ne postoji neka indikacija za CR unaprijed - ja bih rekla kada trudovi spadnu ispod 5min. Sve ostalo moze biti preuranjeno i onda te dodatno ispate poradjajuci "na silu".

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mamila)
Neposredna veza do poruke: 864
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 8:07:08   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Po pitanju odlaska u bolnicu u "normalnim" okolnostima - gdje ne postoji neka indikacija za CR unaprijed - ja bih rekla kada trudovi spadnu ispod 5min. Sve ostalo moze biti preuranjeno i onda te dodatno ispate poradjajuci "na silu".



to samo kod prvorotki user posted image

i cim pukne vodenjak treba ici user posted image al to valjda svi znaju user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 865
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 8:37:54   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Po pitanju odlaska u bolnicu u "normalnim" okolnostima - gdje ne postoji neka indikacija za CR unaprijed - ja bih rekla kada trudovi spadnu ispod 5min. Sve ostalo moze biti preuranjeno i onda te dodatno ispate poradjajuci "na silu".



to samo kod prvorotki user posted image

i cim pukne vodenjak treba ici user posted image al to valjda svi znaju user posted image


Da da user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 866
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 13:04:28   
bubamaric@
Drage moje, porodila sam se prije 20-tak dana i zelim s vama da podijelim svoje i vise nego grozno iskustvo sa GAK-om.
Termin mi je presao 3 dana pa su me zadrzali iako nisam imala bolove, otvorena samo 1 prst. Prvovela sam noc na porodjajnom slusajuci vrisku, oka sklopila nisam. Ujutro otvorena 3 prsta. Probili mi vodenjak u 10h. Do 8h navece umirala od bolova, otvorena samo 4 prsta, prepustena sama sebi. Ma niko te ne gleda. Da bi doktorica Mehmedovic(ako se ne varam) rekla da moram na carski. Tusiranue prije carskog, voda ledena, prozori otvoreni, ja umirem od bolova i zime. U 20:40h rodila se moja djevojcica(prva beba). U 5h vode me na babinjare. Ne mogu se pomjerit od bolova, infuzija u ruci, kateter prikljucen, donesu ti bebu i brini se o njoj., a o sebi ne mozes da brines. Ostala sam 7 dana u bolnici zbog bebe i tih 7 dana su mi bili ko 7 godina. Svaki dan sam provela placuci. Osoblje, malo je reci grozno. Uslovi u zatvoru su bolji nego gore. Svaka cast izuzecima kojih je jako malo. Ujutro dolaze sestre da presvalce bebe i obradjuju pupak, utom dolaze ginekolozi u vizitu, dok su svi tu eto i dpedijatara i onda vise ne znas ni ko pije ni ko placa. Hvala dragom Bogu da sam imala mlijeka i dojila svoju bebu. Majke koje nisu imale mlijeka molile su sestrice da im donesu dohrane, a one molim te nemaju vremena da tebi prave dohranu, a djeca vrste od placa koliko izgladne. Djetetu mi obukli poderane gegice, lezimo pored prozora koji su u fazi raspada, puse na sve strane, smrzli se i jos svoju nervozu istresaju na tebe, a dovoljna ti jedna ruzna rijec da se rasplaces ko godina. Ne mogu da vjerujem da ti neko ne moze pokloniti jedan osmijeh da te oraspolozi jer u takvoj situaciji puno znaci. Sto se tice doktora bili su korektni mada ih je vecina arogantno i korumpirano do bola.
Uslovi u porodilistu su za plakat. Pa ljudi moji zar se ne moze poradit nesto da se uredi porodiliste jer ipak se tu radja novi zivot.
Kad su mi rekli da idem kuci, nikad u zivotu svom nisam bila sretnija, hvala Bogu kad postoji dan da se izadje iz onog zatvora. Zbog svega sto sem gore dozivjela nazalost vise ne bih ni pomislila da se porodim ponovo. Nek je meni moja djevojica ziva i zdrava.
Sretno zenice moje user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 867
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 14:02:45   
lost

IZVORNA PORUKA: bubamaric@

Drage moje, porodila sam se prije 20-tak dana i zelim s vama da podijelim svoje i vise nego grozno iskustvo sa GAK-om.
Termin mi je presao 3 dana pa su me zadrzali iako nisam imala bolove, otvorena samo 1 prst. Prvovela sam noc na porodjajnom slusajuci vrisku, oka sklopila nisam. Ujutro otvorena 3 prsta. Probili mi vodenjak u 10h. Do 8h navece umirala od bolova, otvorena samo 4 prsta, prepustena sama sebi. Ma niko te ne gleda. Da bi doktorica Mehmedovic(ako se ne varam) rekla da moram na carski. Tusiranue prije carskog, voda ledena, prozori otvoreni, ja umirem od bolova i zime. U 20:40h rodila se moja djevojcica(prva beba). U 5h vode me na babinjare. Ne mogu se pomjerit od bolova, infuzija u ruci, kateter prikljucen, donesu ti bebu i brini se o njoj., a o sebi ne mozes da brines. Ostala sam 7 dana u bolnici zbog bebe i tih 7 dana su mi bili ko 7 godina. Svaki dan sam provela placuci. Osoblje, malo je reci grozno. Uslovi u zatvoru su bolji nego gore. Svaka cast izuzecima kojih je jako malo. Ujutro dolaze sestre da presvalce bebe i obradjuju pupak, utom dolaze ginekolozi u vizitu, dok su svi tu eto i dpedijatara i onda vise ne znas ni ko pije ni ko placa. Hvala dragom Bogu da sam imala mlijeka i dojila svoju bebu. Majke koje nisu imale mlijeka molile su sestrice da im donesu dohrane, a one molim te nemaju vremena da tebi prave dohranu, a djeca vrste od placa koliko izgladne. Djetetu mi obukli poderane gegice, lezimo pored prozora koji su u fazi raspada, puse na sve strane, smrzli se i jos svoju nervozu istresaju na tebe, a dovoljna ti jedna ruzna rijec da se rasplaces ko godina. Ne mogu da vjerujem da ti neko ne moze pokloniti jedan osmijeh da te oraspolozi jer u takvoj situaciji puno znaci. Sto se tice doktora bili su korektni mada ih je vecina arogantno i korumpirano do bola.
Uslovi u porodilistu su za plakat. Pa ljudi moji zar se ne moze poradit nesto da se uredi porodiliste jer ipak se tu radja novi zivot.
Kad su mi rekli da idem kuci, nikad u zivotu svom nisam bila sretnija, hvala Bogu kad postoji dan da se izadje iz onog zatvora. Zbog svega sto sem gore dozivjela nazalost vise ne bih ni pomislila da se porodim ponovo. Nek je meni moja djevojica ziva i zdrava.
Sretno zenice moje user posted image


Strašnouser posted image
Znači ništa se promijenilo nije user posted image user posted image user posted image
Ja sam tako ljuta, ogorčena na to naše porodilišteuser posted image
Ono je kao koncentraciomi logor ali bukvalnouser posted image
Više puta sam pisala na ovu temu pa da se ne ponavljam.
Neke žene možda to nisu doživjela na način kakav ja jesam ili ti bubamaric@, to se ne može ni opisati nekome dok to ne doživi pa da shvati...
Nažalost, tako je i neće se nikad ništa promijeniti dok im neko ne napravi veeeeliko sranje, ubije neko nekoga ili nešto slično. oni se neće opametiti tačno dok ne dođe do kakvog belajauser posted image


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu bubamaric@)
Neposredna veza do poruke: 868
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 23:33:52   
Halimaa
IZVORNA PORUKA: bubamaric@

Drage moje, porodila sam se prije 20-tak dana i zelim s vama da podijelim svoje i vise nego grozno iskustvo sa GAK-om.
Termin mi je presao 3 dana pa su me zadrzali iako nisam imala bolove, otvorena samo 1 prst. Prvovela sam noc na porodjajnom slusajuci vrisku, oka sklopila nisam. Ujutro otvorena 3 prsta. Probili mi vodenjak u 10h. Do 8h navece umirala od bolova, otvorena samo 4 prsta, prepustena sama sebi. Ma niko te ne gleda. Da bi doktorica Mehmedovic(ako se ne varam) rekla da moram na carski. Tusiranue prije carskog, voda ledena, prozori otvoreni, ja umirem od bolova i zime. U 20:40h rodila se moja djevojcica(prva beba). U 5h vode me na babinjare. Ne mogu se pomjerit od bolova, infuzija u ruci, kateter prikljucen, donesu ti bebu i brini se o njoj., a o sebi ne mozes da brines. Ostala sam 7 dana u bolnici zbog bebe i tih 7 dana su mi bili ko 7 godina. Svaki dan sam provela placuci. Osoblje, malo je reci grozno. Uslovi u zatvoru su bolji nego gore. Svaka cas_t izuzecima kojih je jako malo. Ujutro dolaze sestre da presvalce bebe i obradjuju pupak, utom dolaze ginekolozi u vizitu, dok su svi tu eto i dpedijatara i onda vise ne znas ni ko pije ni ko placa. Hvala dragom Bogu da sam imala mlijeka i dojila svoju bebu. Majke koje nisu imale mlijeka molile su sestrice da im donesu dohrane, a one molim te nemaju vremena da tebi prave dohranu, a djeca vrste od placa koliko izgladne. Djetetu mi obukli poderane gegice, lezimo pored prozora koji su u fazi raspada, puse na sve strane, smrzli se i jos svoju nervozu istresaju na tebe, a dovoljna ti jedna ruzna rijec da se rasplaces ko godina. Ne mogu da vjerujem da ti neko ne moze pokloniti jedan osmijeh da te oraspolozi jer u takvoj situaciji puno znaci. Sto se tice doktora bili su korektni mada ih je vecina arogantno i korumpirano do bola.
Uslovi u porodilistu su za plakat. Pa ljudi moji zar se ne moze poradit nesto da se uredi porodiliste jer ipak se tu radja novi zivot.
Kad su mi rekli da idem kuci, nikad u zivotu svom nisam bila sretnija, hvala Bogu kad postoji dan da se izadje iz onog zatvora. Zbog svega sto sem gore dozivjela nazalost vise ne bih ni pomislila da se porodim ponovo. Nek je meni moja djevojica ziva i zdrava.
Sretno zenice moje user posted image

Tačno tako draga, čitam ove gore postove, kontam jesam li samo ja bila u noćnoj mori... Zaista je tako kako opisuješ... Ja sam se porodila 2009, totalno istraumirana tom jednom noći koju sam provela na porodjajnom ( bila sam nekih pet dana prije na odjeljenju za čuvanje trudnoće, tu je i nekako...) Upravo tako, svježe porođena ostavljena da se brineš sama o bebi, kakA se skori na guzi dok one dodju da operu, gegice se raspadaju, prozori stalno otvorenii..Ja sam krvarila nenormalno a nisam imala mlijeka, beba je plakala, pa mi se od sjedenja na krevetu i hodanja s bebom po sobi odšila mi se rana...NEKO BI STVARNO TREBAO POKRENUTI NEŠTO U VEZI SA OVIM!

< Poruku je uredio Halimaa -- 31.1.2013 23:34:34 >

(odgovor članu bubamaric@)
Neposredna veza do poruke: 869
   RE: Porodilište Tuzla
31.1.2013 23:36:35   
Halimaa
I EVO, ako nije zabranjeno, ja se nudim, kao profesorica bosanskog, da pretočim neka od naših iskustava u jedno pisamce, koje bi poslali na tuzlarije. net ili Dnevnom avazu. Mala stvar, ali makar nešto da se učini.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 870
   RE: Porodilište Tuzla
1.2.2013 11:51:34   
Nik Name
Halimaa salji ko Boga te molim. Barem neka se glas cuje ako nista drugouser posted image user posted image

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 871
   RE: Porodilište Tuzla
1.2.2013 12:21:35   
dzenyA

IZVORNA PORUKA: bubamaric@

Drage moje, porodila sam se prije 20-tak dana i zelim s vama da podijelim svoje i vise nego grozno iskustvo sa GAK-om.
Termin mi je presao 3 dana pa su me zadrzali iako nisam imala bolove, otvorena samo 1 prst. Prvovela sam noc na porodjajnom slusajuci vrisku, oka sklopila nisam. Ujutro otvorena 3 prsta. Probili mi vodenjak u 10h. Do 8h navece umirala od bolova, otvorena samo 4 prsta, prepustena sama sebi. Ma niko te ne gleda. Da bi doktorica Mehmedovic(ako se ne varam) rekla da moram na carski. Tusiranue prije carskog, voda ledena, prozori otvoreni, ja umirem od bolova i zime. U 20:40h rodila se moja djevojcica(prva beba). U 5h vode me na babinjare. Ne mogu se pomjerit od bolova, infuzija u ruci, kateter prikljucen, donesu ti bebu i brini se o njoj., a o sebi ne mozes da brines. Ostala sam 7 dana u bolnici zbog bebe i tih 7 dana su mi bili ko 7 godina. Svaki dan sam provela placuci. Osoblje, malo je reci grozno. Uslovi u zatvoru su bolji nego gore. Svaka cast izuzecima kojih je jako malo. Ujutro dolaze sestre da presvalce bebe i obradjuju pupak, utom dolaze ginekolozi u vizitu, dok su svi tu eto i dpedijatara i onda vise ne znas ni ko pije ni ko placa. Hvala dragom Bogu da sam imala mlijeka i dojila svoju bebu. Majke koje nisu imale mlijeka molile su sestrice da im donesu dohrane, a one molim te nemaju vremena da tebi prave dohranu, a djeca vrste od placa koliko izgladne. Djetetu mi obukli poderane gegice, lezimo pored prozora koji su u fazi raspada, puse na sve strane, smrzli se i jos svoju nervozu istresaju na tebe, a dovoljna ti jedna ruzna rijec da se rasplaces ko godina. Ne mogu da vjerujem da ti neko ne moze pokloniti jedan osmijeh da te oraspolozi jer u takvoj situaciji puno znaci. Sto se tice doktora bili su korektni mada ih je vecina arogantno i korumpirano do bola.
Uslovi u porodilistu su za plakat. Pa ljudi moji zar se ne moze poradit nesto da se uredi porodiliste jer ipak se tu radja novi zivot.
Kad su mi rekli da idem kuci, nikad u zivotu svom nisam bila sretnija, hvala Bogu kad postoji dan da se izadje iz onog zatvora. Zbog svega sto sem gore dozivjela nazalost vise ne bih ni pomislila da se porodim ponovo. Nek je meni moja djevojica ziva i zdrava.
Sretno zenice moje user posted image



eh ovo si super napisala,sve sam ovo prosla prosle godine u januaru, katastrofa ziva user posted image
jedino sto sam se ja psihicki pripremila za porodiliste,isla sam gore na praksu prije 10 god.i znala sam kako se ophode prema zenama

(odgovor članu bubamaric@)
Neposredna veza do poruke: 872
   RE: Porodilište Tuzla
1.2.2013 13:00:40   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa

I EVO, ako nije zabranjeno, ja se nudim, kao profesorica bosanskog, da pretočim neka od naših iskustava u jedno pisamce, koje bi poslali na tuzlarije. net ili Dnevnom avazu. Mala stvar, ali makar nešto da se učini.


Halimaa piši ako Boga znaš... Neka se čuje o tome, mada je to sve javna tajna ali nema veze neka se širi neka ide dalje...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 873
   RE: Porodilište Tuzla
8.2.2013 23:58:00   
Sonja
upravu ste mada mislim da ce to njima na jedno uci na drugo izaci...
a steta kakvo je stanje gore..pa sto kazete tu se novi zivot radja umjesto da nosimo najljepse uspomene mi se samo zalimo..i dozivljavamo traume..na kraju ne zelimo vise djece ni da radjamo zbog tih iskustavauser posted image

samo posaljite ko zna mozda se sta i promjeni....

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 874
   RE: Porodilište Tuzla
9.2.2013 23:58:55   
škorpija
dajte žene pošaljite pismo, odmah da napravimo članak, evo ja preuzimam na sebe da će sigurno biti objavljeno u Dnevnom avaz, možete pismo poslati na mail panorama@avaz.ba, navedite sve probleme s kojima se ženice susreću u tuzlanskom porodilištu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *