|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
3.6.2013 0:08:35   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: maja78 RR
ima 15,5 i u atuosjedalici je od 0-18 kg


Idealno bi bilo da ostane u njoj do 18kg, ali vjerujem da je to nemoguće i djete je vjerovatno već blizu da sjedalicu preraste po visini?

Ako bi ste u toj ostali do 18kg, onda ne bi imalo smisla kupovati kombinaciju jer se i kod sjedalica kombinovane grupe 9-36kg dijete koje ima preko 18kg veže autopojasom, pa vam to što eventualno ima svoje pojaseve (ili jastuk kao kod Cybex-a) ne bi ništa značilo.

Međutim, ako vi morate u novu sjedalicu zbog toga što vam je trenutna mala (zadnji otvori pojaseva ispod nivoa ramena, uho viri iznad bočnih zaštita) onda ne bi bilo loše da uzmete kombinaciju jer bi dijete onda imalo još fore da se veže pojasevima sjedalice što je za njega daleko sigurnije.

Razlika je i u cijeni, 9-36kg su skuplje u odnosu na one 15-36kg, ako predpostavimo istog proizvođača.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
3.6.2013 8:35:33   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: maja78 RR
ima 15,5 i u atuosjedalici je od 0-18 kg


Idealno bi bilo da ostane u njoj do 18kg, ali vjerujem da je to nemoguće i djete je vjerovatno već blizu da sjedalicu preraste po visini?

Ako bi ste u toj ostali do 18kg, onda ne bi imalo smisla kupovati kombinaciju jer se i kod sjedalica kombinovane grupe 9-36kg dijete koje ima preko 18kg veže autopojasom, pa vam to što eventualno ima svoje pojaseve (ili jastuk kao kod Cybex-a) ne bi ništa značilo.

Međutim, ako vi morate u novu sjedalicu zbog toga što vam je trenutna mala (zadnji otvori pojaseva ispod nivoa ramena, uho viri iznad bočnih zaštita) onda ne bi bilo loše da uzmete kombinaciju jer bi dijete onda imalo još fore da se veže pojasevima sjedalice što je za njega daleko sigurnije.

Razlika je i u cijeni, 9-36kg su skuplje u odnosu na one 15-36kg, ako predpostavimo istog proizvođača.



hvala ti :) ja te ovdje cekala a zaboravih ti neku vece reci da bacis oko

pogledat cu ove prametre da li je prerastao, ja nekako dobila osjecaj da mu je vrijeme za novu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
4.6.2013 10:53:17   
bebaa
pročitasla sam sve lejla....on je još u jajetu ali mu nogice budu savijene kad sjedi ,udara u naslon cica....ni ja nisam pratila ove pojase koliko su iznad ili ispod ramena...mislim da kad sjedi da su otvori od pojasa ispod visine ramena.....ako sam dobro skontala ta cibex je u kategoriji do 36 kg user posted image ...gdje se ima kod nas kupiti....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
4.6.2013 13:19:57   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebaa

pročitasla sam sve lejla....on je još u jajetu ali mu nogice budu savijene kad sjedi ,udara u naslon cica....ni ja nisam pratila ove pojase koliko su iznad ili ispod ramena...mislim da kad sjedi da su otvori od pojasa ispod visine ramena.....ako sam dobro skontala ta cibex je u kategoriji do 36 kg user posted image ...gdje se ima kod nas kupiti....


Za jaje ne vrijede ista pravila kao za sjedalice koje se okreću u smijeru vožnje.

U jajetu nema nikakvih problema da nogice budu savijene u kukovima i koljenima (čak je i poželjno za zdrav razvoj kukova, u takvom su položaju kad se stavljaju široki povoji), i pojasevi mogu iz sjedalice izlaziti malo ispod nivoa ramena. U jajetu naslon prima najveću silu udara i potpuno podržava djetetovu glavu. Djetetova glava je toliko teška da tetive vrata ne mogu da je zadrže kad se dijete koje još nije samostalno prohodalo vozi u smjeru vožnje, tj. okrenuto prema naprijed. Čak i nagla kočenja i trzaji tog tipa negativno djeluju na djetetov vrat. Zato se djeca obavezno voze montirana obrnuto od smjera vožnje dok se ne mognu samostalno ustati na noge (toleriše se pridržavanje uz namjesštaj, ali nikako asistencija odraslih pri ustajanju i kretanju). Sjedalice i grupe 9-36kg, kao i ove 9-18 se montiraju isključivo u smjeru vožnje i nikako nisu za djecu koja ne ustaju sama na naoge.

Cybex sad ima kupiti u nekoliko naših radnji. Bio je neki popust u Baby Centru BBI, a evo neko gore kaže da je najjeftiniju našao u Dječijem svijetu na Ciglanama. Ako je vama ispala neka prilika da kupite sjedalicu sad vi kupite, ali je vama prerano da napuštate jaje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.6.2013 14:24:47   
Misty_mama
Pozdrav. Moj maleni za 10 dana puni godinu, malo je krupniji, i prerastao je svoju prvu autosjedalicu. Odlučila sam se na neku Cybex, ali se dvoumim oko grupe. Prva je u grupi od 9 do 18 kg (Cybex Juno - fix), a druga (druge) je od 9 do 36 kg (Cybex Pallas 2/2-fix/Fix). Da li neko ima iskustva sa nekom od ovih AS?

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
25.6.2013 14:38:10   
Misty_mama
Eh, tek sad pročitah i prethodne postove, tako da vidim da sam u suštini ponavljala prethodna pitanja user posted image

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
28.6.2013 21:15:41   
Marija13
U jajetu nema nikakvih problema da nogice budu savijene u kukovima i koljenima (čak je i poželjno za zdrav razvoj kukova, u takvom su položaju kad se stavljaju široki povoji), i pojasevi mogu iz sjedalice izlaziti malo ispod nivoa ramena. U jajetu naslon prima najveću silu udara i potpuno podržava djetetovu glavu. Djetetova glava je toliko teška da tetive vrata ne mogu da je zadrže kad se dijete koje još nije samostalno prohodalo vozi u smjeru vožnje, tj. okrenuto prema naprijed. Čak i nagla kočenja i trzaji tog tipa negativno djeluju na djetetov vrat. Zato se djeca obavezno voze montirana obrnuto od smjera vožnje dok se ne mognu samostalno ustati na noge (toleriše se pridržavanje uz namjesštaj, ali nikako asistencija odraslih pri ustajanju i kretanju). Sjedalice i grupe 9-36kg, kao i ove 9-18 se montiraju isključivo u smjeru vožnje i nikako nisu za djecu koja ne ustaju sama na naoge.


Sasvim slučajno uđoh na temu, jer se spremamo uzeti novu autosjedalicu, mislili smo da je mu je mala jer vec mora user posted image skupiti noge..
Lejla hvala na objašnjenju definitivno će još sačekati, a imamo u planu uzeti neku koja ide čini mi se od 9-36kg!

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
5.7.2013 10:20:25   
Bebaconi
Pitanje za mišljenje o Graco Junior Baby autosjedalici koja dolazi u Graco Evo 3 u 1?

< Poruku je uredio Bebaconi -- 5.7.2013 10:27:37 >

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 1858
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
5.7.2013 12:34:46   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Bebaconi

Pitanje za mišljenje o Graco Junior Baby autosjedalici koja dolazi u Graco Evo 3 u 1?


I ova je dobila dobre ocjene, samo ja snažno preporučujem dokupljivanje baze za montažu jer znatno povećava vjerovatnoću ispravne montaže i pojednostavljuje je.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Bebaconi)
Neposredna veza do poruke: 1859
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.7.2013 13:29:24   
aidana
Mi smo nabavili cybex pallas 2 fix i sada suprug i ja raspravljamo iza kojeg sjedista treba da bude. Naime, kada smo je tek nabavili bila iza vozaca, ali je suprug neki dan ugradio isofix iza suvozaca sto je izazvalo negodovanje s moje strane user posted image
Ja sam uvijek suvozac i jednostavno mi je lakse uvijek pogledati malog ili dodati mu nesto kada je iza vozaca. On tvrdi da je sigurnije tako kako je on postavio a ja mislim da je sigurnije iza vozaca jer vozac sebe instinktivno stiti iliuser posted image
Imaju li kakve smjernice sto ovog tice?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
12.7.2013 13:36:24   
Lejla Ka
Nema neke posebne smjernice što se toga tiče. Možda i postoje neke statistike po tom pitanju negdje na netu, možete potražiti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
15.7.2013 17:37:43   
zoee

IZVORNA PORUKA: aidana

Mi smo nabavili cybex pallas 2 fix i sada suprug i ja raspravljamo iza kojeg sjedista treba da bude. Naime, kada smo je tek nabavili bila iza vozaca, ali je suprug neki dan ugradio isofix iza suvozaca sto je izazvalo negodovanje s moje strane user posted image
Ja sam uvijek suvozac i jednostavno mi je lakse uvijek pogledati malog ili dodati mu nesto kada je iza vozaca. On tvrdi da je sigurnije tako kako je on postavio a ja mislim da je sigurnije iza vozaca jer vozac sebe instinktivno stiti iliuser posted image
Imaju li kakve smjernice sto ovog tice?


Ja sam negdje citala da je najsigurnije iza vozaca jer u slucuju sudara, vozac instinktivno vuce na svoju stranu. U tvom slucaju je to i prakticnije obzirom da si uvijek suvozac.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1862
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
15.7.2013 22:53:12   
bucko
Pozdrav za sve. Lejla, imam stručno pitanje, a da nije dojenjeuser posted image Dječaku je 21 mjesec i mislim da je oko 16-17kg, jako stabilan. Imamo AS MAxi Cosi neka axis (što se okreće da se djete stavi). Mislim da smo na granici da malo zanovimo AS...Šta mi je parametar da mjerim da znam da je prerastao? Mislim da sam onaj bočni štitnik digla na najviše, i taman mu glava na sredini. Noge naravno vise preko AS. Nisam sigurna, ali mi on nekako izgleda skoro prevelik za nju. A pomisao da ga vežem auto pojasom u bilo kojoj AS mi malo nesigurna...Koja je tvoja stručna preporuka - proizvođač i grupa,bez obzira na finansije? Hvala.

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu zoee)
Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
16.7.2013 11:46:15   
Lejla Ka
Gdje si bucko, nema te godinama user posted image

Dakle, kriteriji za sjedalice grupe I (9-18kg)
Prvo težina, znači ako može izdržati do 18kg, to je najbolje.
Drugo visina otvora iz kojih izlaze pojasevi. Moraju biti u nivou ili malo iznad visine ramena, ne bi smjeli biti ispod visine ramena. Vjerovatno ste vi već pomjerili na najviše pa pogledaj kad sjedne u sjedalicu u kojoj visini izlaze pojasevi u odnosu na ramena.
Treće visina djeteta u odnosu na bočne zaštite (ne ovaj dodatak unutar sjedalice već ove štitnike od cijele sjedalice). Djetetovo uho ne bi smjelo viriti preko bočne zaštite više od 1/3.

Provjeri to pa mi javi kako stojite.

Slijedeća grupa za vas je 15-36kg, grupa II. To su sjedalice koje u svim varijantama koriste autopojaseve za vezivanje. No nije to nikakav bauk ako se uzme sjedalica sa kvalitetnim sistemom vođenja pojasa i dijete nije suviše nezrelo da odmiče pojas sa tijela.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
16.7.2013 22:58:25   
bucko
Lejka Ka baš ti hvala. Ja sam to oko ušiju skontala za onaj pomični dio, ne onaj kao tijelo sjedalice. Glupko. Mislim da nam ova može durati do jeseni, imamo jop koju kilu da je prestignemo. Koliko sam čitala sinoć, Cybex su sad među boljim a pošto će valjda malo duže trajati od ove AS, mislim da ćemo se odlučivati na tu 18-36, što ima kao jastuk ispred...Baš ti hvala...
A sad malo OT: onu moju-našu sagu o dojenju uredno prosljeđujem svim mama početnicama da vide da nisu jedine blesave, da ima neko ko one i neko ko ovakve trpi:-)I svi su to uzeli ko neku vrstu priručnika, psihološke podrške i antidepresiva:-)

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1865
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
16.7.2013 23:14:55   
Lejla Ka
Čuj, ako vi dogurate do 18kg u vašem Axisu, vama ne treba Cybex sa jastukom ispred jer se jastuk koristi isto do 18kg, nakon toga idu pojasevi.

Kad krenete u kupovinu, nemojte u opće razmišljati o onim sjedalicama koje su samo podizači (ono kao jastuk ispod guze) jer im svašta fali, jesu jeftine, al ne valjaju. Tražite neku finu sjedalicu sa naslonom, ima ih dosta kod nas koje su dobre na testovima. Ako imate isofix u autu to je super dodatak jer je onda sjedalica fino vezana u autu stalno.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 1866
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
16.7.2013 23:59:05   
salmy

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ako imate isofix u autu to je super dodatak jer je onda sjedalica fino vezana u autu stalno.

Lejla kako se moze vezati obicna sjedalica ako auto ima isofix? sad sam tek skuzila da i mi imamo isofix..a sjedalica je graco obicna do 36 kg

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
17.7.2013 0:08:23   
Lejla Ka
Pa ništa, morate je vezati pojasom i kad dijete ne sjedi u njoj jer će letati, a i nesigurno je u vožnji za ne daj Bože da je nije vezana.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1868
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
17.7.2013 0:10:36   
salmy

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pa ništa, morate je vezati pojasom i kad dijete ne sjedi u njoj jer će letati, a i nesigurno je u vožnji za ne daj Bože da je nije vezana.

Pa kojim pojasom' ? ova sjedalica nema svoj pojas..vezemo ga obicnim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
17.7.2013 1:30:27   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pa ništa, morate je vezati pojasom i kad dijete ne sjedi u njoj jer će letati, a i nesigurno je u vožnji za ne daj Bože da je nije vezana.

Pa kojim pojasom' ? ova sjedalica nema svoj pojas..vezemo ga obicnim


Običnim auto pojasom. Zakopčate sjedalicu kao da je dijete u njoj.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1870
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
17.7.2013 8:52:30   
salmy

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pa ništa, morate je vezati pojasom i kad dijete ne sjedi u njoj jer će letati, a i nesigurno je u vožnji za ne daj Bože da je nije vezana.

Pa kojim pojasom' ? ova sjedalica nema svoj pojas..vezemo ga obicnim


Običnim auto pojasom. Zakopčate sjedalicu kao da je dijete u njoj.

Hvala puno user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
18.7.2013 9:01:08   
hampsi
Info za one koji kupuju novu AS- u Bimacu popust od 19% na Cybex sjedalice. Cak i do 130 KM jeftinije nego u Sarajevu. Mi smo kupili neku 2 fix, lila, pa cemo vidjeti kakva je.

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 14:15:03   
Maglicica
Molim vas,
moze li mi neko hitno reci da li si ovakve autosjedalice
http://www.pik.ba/artikal/6375692/auto-sjedalica/

manje udobne i sigurne za djecu od 9 kg pa navise , od npr. ovakvih:
http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/autosjedalice/peg-perego/peg-perego-viaggio-duo-fix-tt/

U smislu da ove prve nemaju ove umetke oko glave i tijela? Treba da hitno kupim novu sjedalicu, a vidim da su i ove brevijeve, i ostale ovog tipa, poprilicno skupe iako nemaju ovih umetaka?

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 1873
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 15:10:35   
hanabanana
Mi imamo ovu na slici broj jedan, ali sa ojačanjima koja su prikazana na slici broj dva.
Ta ojačanja su svrsishodna kad je bebara malena, dakle baš kad ima tih 10-tak kilograma.
Kasnije ih makneš i ostaje klasična sjedalica.

Naš model je Brevi, Grand Prix, i mi smo zadovoljni.
Neko kaže da ih je teško montirati, ja je montiram za 5 minuta.
A bila je montirana i u Goflu 2, i u Škodi Fabia, pa sve do Gofla 6 i Renauluta Scenica.

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 15:32:48   
animagical
ali je brevi, bez obzira koliki si virtuoz za montiranje, uzasno lose ocijenjena po pitanju sigurnosti na adac testovima. znaci, svi koji se hvale njima vrlo vjerovatno nisu imali udes, a za ne daj Boze sjedalice i sluze. meni je odrzavanje i udobnost bila manlo manje bitna, a najvise sam gledala sigurnost i montazu. samo kazem.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *