|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 15:34:20   
Lejla Ka
Maglicice, kao prvo u smjer vožnje smijete samo kad se dijete već počne dizati na noge, samostalno ili uz pomoć namještaja.

Drugo, ne bih ti preporučila ovu sa prve slike zato što ima samo dva proreza za pojas, i redom se dešava da dijete naraste tako da mu pojas izlazi iz posljednjeg proreza, a niže od nivoa ramena što se ne smije dešavati.

Grupa I koju gledaš je sigurno najskuplji razred sjedalica zbog komplikovanosti sistema da se postigne maksimalna sigurnost za dijete u uzrastu za koji važi.
9kg je donja granica za ove sjedalice, i definitivno rano da se u njih prelazi, zašto morate baš u ovu grupu?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1876
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 15:38:20   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: animagical

ali je brevi, bez obzira koliki si virtuoz za montiranje, uzasno lose ocijenjena po pitanju sigurnosti na adac testovima. znaci, svi koji se hvale njima vrlo vjerovatno nisu imali udes, a za ne daj Boze sjedalice i sluze. meni je odrzavanje i udobnost bila manlo manje bitna, a najvise sam gledala sigurnost i montazu. samo kazem.


Ja se ne bih složila s tim. Jer ne piše koje su Brevi sjedalice testirali.
Moja Brevi sjedalica je tip Grand Prix, i u skladu je sa evorpskom direktivom o sigurnosti.
Nismo imali udes, imala sam jako kočenje, moje dijete je ostalo čvrsto vezano u svojoj sjedalici.
Znači, testovi se vrše svake godine, i vrlo je bitno koji se tip sjedalice testirao, pri kojem udaru, i najbitnije od svega je kako je i da li je sjedalica ispravno vezana.

Ja ne znam odakle tebi info o tome da su se pokazale losim, jer ovo ovdje te demanutje.

Brevi, crash test

< Poruku je uredio hanabanana -- 6.8.2013 15:40:09 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1877
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:19:13   
animagical

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: animagical

ali je brevi, bez obzira koliki si virtuoz za montiranje, uzasno lose ocijenjena po pitanju sigurnosti na adac testovima. znaci, svi koji se hvale njima vrlo vjerovatno nisu imali udes, a za ne daj Boze sjedalice i sluze. meni je odrzavanje i udobnost bila manlo manje bitna, a najvise sam gledala sigurnost i montazu. samo kazem.


Ja se ne bih složila s tim. Jer ne piše koje su Brevi sjedalice testirali.
Moja Brevi sjedalica je tip Grand Prix, i u skladu je sa evorpskom direktivom o sigurnosti.
Nismo imali udes, imala sam jako kočenje, moje dijete je ostalo čvrsto vezano u svojoj sjedalici.
Znači, testovi se vrše svake godine, i vrlo je bitno koji se tip sjedalice testirao, pri kojem udaru, i najbitnije od svega je kako je i da li je sjedalica ispravno vezana.

Ja ne znam odakle tebi info o tome da su se pokazale losim, jer ovo ovdje te demanutje.

Brevi, crash test

zar brevi grand prix nije grupe 0-18

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1878
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:27:34   
animagical
ovaj link koji si ti stavila nikako niej sjedalica za koju se forumasica raspitivala, niti je to sjedalica koju ti kazes da imas, ovo su neke nove od brevija, i zovu se axo koliko sam vidjela..takodjer imaju isofix... ova za koju ej ona pitala je ova http://m.djeca.org/index.php/katalog?sobi2Task=sobi2Details&catid=4&sobi2Id=62 i nema potrebe da dalje komentarisem, procitajte sami... ja se je imala, brevi grand prix silverline T2... brevi mi nikako ne opravdava svoju cijenu

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1879
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:29:46   
animagical
mi smo imali ovu njihovu... uzas uzasa... http://m.djeca.org/index.php/katalog?sobi2Task=sobi2Details&catid=0&sobi2Id=56

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1880
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:31:08   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: animagical

ovaj link koji si ti stavila nikako niej sjedalica za koju se forumasica raspitivala, niti je to sjedalica koju ti kazes da imas, ovo su neke nove od brevija, i zovu se axo koliko sam vidjela..takodjer imaju isofix... ova za koju ej ona pitala je ova http://m.djeca.org/index.php/katalog?sobi2Task=sobi2Details&catid=4&sobi2Id=62 i nema potrebe da dalje komentarisem, procitajte sami... ja se je imala, brevi grand prix silverline T2... brevi mi nikako ne opravdava svoju cijenu



Znam da nije, ali ti kritikujes Brevi sjedalice, a ne konkretno jedan tip.
To sam u svom komentaru i rekla. Znači treba vidjeti tko je testirao i koji su rezultati.
Opet ovi rezultati koje si dala, nije proveo njemački ADAC nego AS Slovenije.

< Poruku je uredio hanabanana -- 6.8.2013 16:37:22 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1881
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:38:31   
Arminaa
Ja sam, nakon mnogo razmisljanja, gledanja i citanja, odlucila da kupim ovu autosjedalicu

http://www.babycentar.ba/online-shop/product/view/19/2134


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1882
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:39:09   
animagical

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: animagical

ovaj link koji si ti stavila nikako niej sjedalica za koju se forumasica raspitivala, niti je to sjedalica koju ti kazes da imas, ovo su neke nove od brevija, i zovu se axo koliko sam vidjela..takodjer imaju isofix... ova za koju ej ona pitala je ova http://m.djeca.org/index.php/katalog?sobi2Task=sobi2Details&catid=4&sobi2Id=62 i nema potrebe da dalje komentarisem, procitajte sami... ja se je imala, brevi grand prix silverline T2... brevi mi nikako ne opravdava svoju cijenu



Znam da nije, ali ti kritikujes Brevi sjedalice, a ne konkretno jedan tip.
To sam u svom komentaru i rekla. Znači treba vidjeti tko je testirao i koji su rezultati.
Opet ovi rezultati koje si dala, nije prove njemački ADAC nego AS Slovenije.

dobro, nije mi se dalo traziti po adacovoj stranici, ali sam i tamo nailazila na iste rezultate, pretezno lose i osrednje, po udobnosti dobro. zar je bitno ko je testirao, bitno da su testirane. a ja sam trazeci dobru as grupe 9-36 (jer smo ovu brevijevu 0-18, zbog samo dvije rupe za pojase iznad ramena prerasli mnogo prije je dijete je bilo dovoljno zrelo da ide u grupu 2), naisla i na brevijeve te grupe, kombinovane, 9-36 i isto su lose ocijenjene. mogu ti potraziti ako te zanima.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1883
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 16:42:25   
hanabanana
Što se mene tiče ne moraš tražiti. Ja sam tražila testove kada sam tu sjedlicu kupovala i bili su izvanredni, ali to je bilo prije 9 godina.
Mi smo je uveliko prerasli, ali sam zaista bila zadovoljna sa sjedalicom.
Koristila je i mladja kći.
Prošle su dobar dio Evrope u njoj, i ja zaista nemam nikakvu primjedbu.
Meni je bila odlična. Znali smo je sedmicno prebacivati iz auta u auto, nije mi bilo nesto prekomplikvano.

Imali smo jedno jače kočenje, dijete je ostalo u sjedalicu, čvrsto vezana. Sjedalica se za cent nije pomjerila.

Zato kažem, nama je bila odlična.

< Poruku je uredio hanabanana -- 6.8.2013 16:43:53 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1884
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 17:13:00   
Hannica
Valjaju li ove ista, mislim na te ocjene testiranja, kako su prosle?
http://www.google.ba/search?q=maxi+cosi+tobi&hl=hr&source=android-browser-suggest&v=200400000&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zhEBUvujNqLR7Abr-YGADQ&ved=0CDMQsAQ&biw=1280&bih=800

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1885
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 17:34:53   
Maglicica
Imam ja od sestre sjedalicu, kao ovu brevi. Medjutim, isli smo na put neki dan, i glava mu je nekako puno padala lijevo i desno kad bi zaspao, pa sam mi morala stavljati majice i jastucice. Isto, kad spava, stolica se podigne uvis, pa nekako dodje na V, ne bas ostro tako v, ali mi se cini da se lomi u njoj.. sad trebamo opet na put pa sam htjela uzeti ovu sa"stitnicima" za glavu ali vidjeh da se prodaju iste kao moja pa mi nista nije jasno..

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1886
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 17:40:33   
ziki

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: animagical

ovaj link koji si ti stavila nikako niej sjedalica za koju se forumasica raspitivala, niti je to sjedalica koju ti kazes da imas, ovo su neke nove od brevija, i zovu se axo koliko sam vidjela..takodjer imaju isofix... ova za koju ej ona pitala je ova http://m.djeca.org/index.php/katalog?sobi2Task=sobi2Details&catid=4&sobi2Id=62 i nema potrebe da dalje komentarisem, procitajte sami... ja se je imala, brevi grand prix silverline T2... brevi mi nikako ne opravdava svoju cijenu



Znam da nije, ali ti kritikujes Brevi sjedalice, a ne konkretno jedan tip.
To sam u svom komentaru i rekla. Znači treba vidjeti tko je testirao i koji su rezultati.
Opet ovi rezultati koje si dala, nije proveo njemački ADAC nego AS Slovenije.

mi imamo brevi AS i ja sam prezadovoljnja, premještali je u par automobila i uopste nije komplikovana za posatvljanje, imali smo i par kočenja, jedno lupanje u zastitnu ogradu i prevrtanje. Sjedalica se nije makla al nikako. Uskoro ćemo trebat novu, jer ipak je bila u prevrtanju i nemam ideju koju da uzmem, maleno ima 15,8 kg, ova mu odgovara po visin

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1887
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 20:08:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Maglicica

Imam ja od sestre sjedalicu, kao ovu brevi. Medjutim, isli smo na put neki dan, i glava mu je nekako puno padala lijevo i desno kad bi zaspao, pa sam mi morala stavljati majice i jastucice. Isto, kad spava, stolica se podigne uvis, pa nekako dodje na V, ne bas ostro tako v, ali mi se cini da se lomi u njoj.. sad trebamo opet na put pa sam htjela uzeti ovu sa"stitnicima" za glavu ali vidjeh da se prodaju iste kao moja pa mi nista nije jasno..



Zar je vama vrijeme za sjedalicu u pravcu vožnje? Ili je možda kombinacija pa montirate u suprotnom pravcu?
Z taj problem nemoj trošiti pare na novu, napravi "podmetače" od srolanih malih peškirića i podmetni sa strana glave.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 1888
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 21:01:28   
Blue rose RR
ADAC testovi imaju jedne rezultate npr. 2007. godine i 2013 godine, za jednu te istu AS - a oni su različiti.
Ja kad sam uzimala kikicu AS uzeli smo Recaro Young Sport, koja je bila najbolja u testiranjima, a ni cijena im nije bila "za baciti", dana kada gledam njen poredak, u srednjoj je klasi.
Tako da se ne bih previše sigurala u te njihove testove, svaka AS je bolja od nikakve.

Ja ću izgleda morati uzeti booster kiki jer je po visini haman dostigla nivo kad joj ne može više , iako je sjedalica I-II-III.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1889
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 22:47:03   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Maglicica

Imam ja od sestre sjedalicu, kao ovu brevi. Medjutim, isli smo na put neki dan, i glava mu je nekako puno padala lijevo i desno kad bi zaspao, pa sam mi morala stavljati majice i jastucice. Isto, kad spava, stolica se podigne uvis, pa nekako dodje na V, ne bas ostro tako v, ali mi se cini da se lomi u njoj.. sad trebamo opet na put pa sam htjela uzeti ovu sa"stitnicima" za glavu ali vidjeh da se prodaju iste kao moja pa mi nista nije jasno..



Pa imate li umetak upravo za ovu sjedalicu? To je dio koji je upravo predvidjen za manju djecu. Kao ulozak, bas kod glave, ramena i nogu. Ulozak je iz jednog dijela.

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 1890
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 23:28:46   
vjestica
jedno pitanje, cura je u AS iza suvozača, kupili smo za bebu AS jaje i malo sam u dilemu - bebu da stavim iza suvozača,a curu prebacim iza vozača ili je svejedno? (cura ostane iza suvozača, na "svom " mjestu, bebu stavim iza vozača?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 1891
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
6.8.2013 23:48:52   
animagical

IZVORNA PORUKA: vjestica

jedno pitanje, cura je u AS iza suvozača, kupili smo za bebu AS jaje i malo sam u dilemu - bebu da stavim iza suvozača,a curu prebacim iza vozača ili je svejedno? (cura ostane iza suvozača, na "svom " mjestu, bebu stavim iza vozača?

najsigurnije mjesto je iza vozaca, kazu, a s druge strane, najsigurnija sjedalica je bas jaje. ja bih, ravnoteze radiuser posted image stavila bebu iza suvozaca, a veliku curu iza vozaca... osim ako imas potrebu da se okreces prema bebi kada si suvozac? ja npr. svoje dijete i ne vidim i ne cujem tokom voznje...on svoj posao, mi svoj...nebitno ko vozi.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1892
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 0:08:01   
vjestica

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: vjestica

jedno pitanje, cura je u AS iza suvozača, kupili smo za bebu AS jaje i malo sam u dilemu - bebu da stavim iza suvozača,a curu prebacim iza vozača ili je svejedno? (cura ostane iza suvozača, na "svom " mjestu, bebu stavim iza vozača?

najsigurnije mjesto je iza vozaca, kazu, a s druge strane, najsigurnija sjedalica je bas jaje. ja bih, ravnoteze radiuser posted image stavila bebu iza suvozaca, a veliku curu iza vozaca... osim ako imas potrebu da se okreces prema bebi kada si suvozac? ja npr. svoje dijete i ne vidim i ne cujem tokom voznje...on svoj posao, mi svoj...nebitno ko vozi.

otkad to??
ja kad sam kupovala i stavjla as za curu, svugdje sam čitala preporuke da se stavlja iza suvozača user posted image
pitam čisto da znam ima li potrebe remetiti curu, jer je navikla gdje je njeno mjesto i ev. ljubomore,a otkud znam hoću li imati potrebe okretati se prema bebi tokom vožnje niti mi je to sad prioritet

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1893
   [Obrisana poruka]
7.8.2013 0:10:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 1894
   [Obrisana poruka]
7.8.2013 0:11:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 1895
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 0:13:28   
animagical
ma to sam procitala na ovoj temi, negdje... navodno, iz razloga sto vozac u slucaju udesa reaguje na nacin da stiti sebe, pa time i svoju stranu auta najvise... u biti, ovo je ispravno http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=61

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1896
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 0:31:45   
vjestica
kao što rekoh, preglednost mi je najmanji problem
znam za ogledalo
najbitnija mi je sigurnost i da je ok jaje staviti iza vozača, da ne remetim curu
i btw kad sam prvu as provjeravala jeli ispravno montirana sa sjedaličarima iz udruženja djeca i oni su je stavili iza suvozača

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1897
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 8:48:57   
Maglicica
Lejla, a moze li da ja tebi posaljem na neki mail par fotografija njega u sjedalici, pa da mi kazes? Imam osjecaj da garant negdje grijesim u vezi sa tim a ne bih da me taj osjecaj prati pred ovaj dugi put.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1898
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 18:00:12   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: vjestica

jedno pitanje, cura je u AS iza suvozača, kupili smo za bebu AS jaje i malo sam u dilemu - bebu da stavim iza suvozača,a curu prebacim iza vozača ili je svejedno? (cura ostane iza suvozača, na "svom " mjestu, bebu stavim iza vozača?


Vjerujem da je tebi sigurnost oba djeteta isto bitna i da ni jedno nećeš staviti na manje sigurno mjesto na uštrb drugog. Fol je jedino u nekoj toj pristupačnosti, al su ti sve prilike da ćeš za početak ti biti stješnjena između njih user posted image Svejedno je gdje će jaje, a gdje veća sjedalica, samo ih dobro montirajte.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 1899
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
7.8.2013 18:01:55   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: animagical

http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=61


Sve rečeno!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *