|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
29.4.2013 10:38:36   
meli28

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: ladyblue
u isto vrijeme smo pisale post...meni je najgore što mi je mala izrasla iz ove do 18 kg a još je skoro pa beba. i šta ću kupim Cybex solutinon X ali ona se muči u toj AS. spavanje u autu mi je najveći problem.
ona je relativno dobra iako ova AS nema svoje kajševe nego se veže pojasom. nekada se počne izvlačiti ali odustane kada zagalamim na nju.


Nije ti dolazilo u obzir da uzmeš ipak kombinaciju 9-36 tipa Cybex Palasa?? Nemam pojma, možda je značajno skuplja.

mi smo maloprije kupili cybex pallas, prezadovoljni, Ajnur je odmah digao ruke da mu stavim jastuk, zucnuo nije. ako kome treba,na snizenju u bbi baby centru je 409km..user posted image



Mi smo prosli jos jeftinije, u Djecijem svijetu je platili 388KM user posted image i uzivamo u njoj!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1826
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
29.4.2013 13:50:59   
animagical

IZVORNA PORUKA: meli28


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: ladyblue
u isto vrijeme smo pisale post...meni je najgore što mi je mala izrasla iz ove do 18 kg a još je skoro pa beba. i šta ću kupim Cybex solutinon X ali ona se muči u toj AS. spavanje u autu mi je najveći problem.
ona je relativno dobra iako ova AS nema svoje kajševe nego se veže pojasom. nekada se počne izvlačiti ali odustane kada zagalamim na nju.


Nije ti dolazilo u obzir da uzmeš ipak kombinaciju 9-36 tipa Cybex Palasa?? Nemam pojma, možda je značajno skuplja.

mi smo maloprije kupili cybex pallas, prezadovoljni, Ajnur je odmah digao ruke da mu stavim jastuk, zucnuo nije. ako kome treba,na snizenju u bbi baby centru je 409km..user posted image



Mi smo prosli jos jeftinije, u Djecijem svijetu je platili 388KM user posted image i uzivamo u njoj!

ozbiljno?user posted image daj link, da se bar utjesim da nije istauser posted image

(odgovor članu meli28)
Neposredna veza do poruke: 1827
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
29.4.2013 16:55:18   
meli28

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: meli28


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: ladyblue
u isto vrijeme smo pisale post...meni je najgore što mi je mala izrasla iz ove do 18 kg a još je skoro pa beba. i šta ću kupim Cybex solutinon X ali ona se muči u toj AS. spavanje u autu mi je najveći problem.
ona je relativno dobra iako ova AS nema svoje kajševe nego se veže pojasom. nekada se počne izvlačiti ali odustane kada zagalamim na nju.


Nije ti dolazilo u obzir da uzmeš ipak kombinaciju 9-36 tipa Cybex Palasa?? Nemam pojma, možda je značajno skuplja.

mi smo maloprije kupili cybex pallas, prezadovoljni, Ajnur je odmah digao ruke da mu stavim jastuk, zucnuo nije. ako kome treba,na snizenju u bbi baby centru je 409km..user posted image



Mi smo prosli jos jeftinije, u Djecijem svijetu je platili 388KM user posted image i uzivamo u njoj!

ozbiljno?user posted image daj link, da se bar utjesim da nije istauser posted image


Moram te razocarati ista je, evo ti link
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=609933435689811&set=pb.183562908326868.-2207520000.1367243926.&type=3&theater


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1828
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.4.2013 18:30:23   
animagical
ista je, samo duge bojeuser posted image nema veze, nije velika razlika u cijeni, sta da se radi

(odgovor članu meli28)
Neposredna veza do poruke: 1829
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.4.2013 18:35:15   
bebaa
da li se ovdje mislim na RR može naći polovna ali očuvana sjedalica ili vi pišete samo o kupovini novih...nisam čitala sve....mm gledao na piku pa teško naći sta on hoće...pa rekoh da vidim ima li ovdje ponude...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1830
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.4.2013 18:41:43   
animagical
sta god budes uzimala, utvrdi da sjedalica nije bila u udesu, da joj tokom vaseg koristenja nec proci rok upotrebe ( 6 god), tj vidi datum proizvodnje, i provjeri kako ej taj model ocijenjen na adac.ovim testovima... ja ne bih kupila polovnu sjedalicu od nepoznate osobe

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1831
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.4.2013 18:47:06   
bebaa

IZVORNA PORUKA: animagical

sta god budes uzimala, utvrdi da sjedalica nije bila u udesu, da joj tokom vaseg koristenja nec proci rok upotrebe ( 6 god), tj vidi datum proizvodnje, i provjeri kako ej taj model ocijenjen na adac.ovim testovima... ja ne bih kupila polovnu sjedalicu od nepoznate osobe

hvala puno...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1832
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.4.2013 19:40:44   
minie

IZVORNA PORUKA: animagical

sta god budes uzimala, utvrdi da sjedalica nije bila u udesu, da joj tokom vaseg koristenja nec proci rok upotrebe ( 6 god), tj vidi datum proizvodnje, i provjeri kako ej taj model ocijenjen na adac.ovim testovima... ja ne bih kupila polovnu sjedalicu od nepoznate osobe


A koliki je rok trajanja onih 9-36 kg, jer one idu od 1 - 12 god user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1833
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
1.5.2013 0:54:49   
animagical

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: animagical

sta god budes uzimala, utvrdi da sjedalica nije bila u udesu, da joj tokom vaseg koristenja nec proci rok upotrebe ( 6 god), tj vidi datum proizvodnje, i provjeri kako ej taj model ocijenjen na adac.ovim testovima... ja ne bih kupila polovnu sjedalicu od nepoznate osobe


A koliki je rok trajanja onih 9-36 kg, jer one idu od 1 - 12 god user posted image

pa mislim da je minimalno 12 goduser posted image nesto mi je djevojka u prodavnici pricala, tako sam je razumjela,ali nisam pazljivo slusala, momak bio sa mnom

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1834
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
1.5.2013 8:15:57   
minie

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: animagical

sta god budes uzimala, utvrdi da sjedalica nije bila u udesu, da joj tokom vaseg koristenja nec proci rok upotrebe ( 6 god), tj vidi datum proizvodnje, i provjeri kako ej taj model ocijenjen na adac.ovim testovima... ja ne bih kupila polovnu sjedalicu od nepoznate osobe


A koliki je rok trajanja onih 9-36 kg, jer one idu od 1 - 12 god user posted image

pa mislim da je minimalno 12 goduser posted image nesto mi je djevojka u prodavnici pricala, tako sam je razumjela,ali nisam pazljivo slusala, momak bio sa mnom


Toliko puta sam cula ovo 6 god, a niko ne pominje ovu "nasu" grupu.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1835
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
2.5.2013 14:44:31   
leona81
nasa je od 15-36 i trebala bi je koristiti do 12 god. to bi znacilo 8 god od danas. a proizvedena je prosle god. ako je rok trajanja 6 god onda moramo jos jednu kupiti za 5 god?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1836
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
2.5.2013 19:58:10   
Lejla Ka
Pogledajte u orginalnim uputstvima za sjedalicu da li postoji naznaka roka trajanja. Ako ne, pošaljite upit proizvođaču.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 1837
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
9.5.2013 11:54:39   
marinčii
Mi na kraju uzeli ovu i zasad smo zadovoljni,a i M je oduševljen http://cybex-online.com/fileadmin/content/product_images/solution_x2-fix/2013/grafitti-green-zoom.jpg

< Poruku je uredio marinčii -- 9.5.2013 11:55:17 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1838
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
14.5.2013 11:09:15   
shpagica
Prodaje li neko booster? Moze na pp.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1839
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
28.5.2013 9:03:11   
Amela83
Ima li neko iskustva sa Graco Logico LX comfort sjedalicom? Nasla sam je na Bimacovom web-siteu http://bimaco-grupa.com/artikal.aspx?id=756 - ADAC je testirao i čini se solidnom, a i cijena nije previsoka.

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 1840
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
28.5.2013 11:16:52   
Amela83
Anybody??? user posted image

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 1841
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
28.5.2013 12:31:32   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Amela83

Ima li neko iskustva sa Graco Logico LX comfort sjedalicom? Nasla sam je na Bimacovom web-siteu http://bimaco-grupa.com/artikal.aspx?id=756 - ADAC je testirao i čini se solidnom, a i cijena nije previsoka.


Nemam iskustva. Ali ADAC je nije procjenio bas dobro i na testu je samo prosla sto se lahko montira i montaza sjedalice se broji 50%na testovima.


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 1842
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
28.5.2013 14:57:25   
yasemin
MI Smo kupili palas2fix cybex 528 km ona je od 9 do 36 kg zadovoljni smo sa njom sad za sad

_____________________________

yasemin

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 1843
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.5.2013 8:57:46   
maja78 RR
joj ljudi sad cu biti smijesna ali ja vam o sjedalicama nemam pojma a oslo mi je vrijeme mijenjanja

prvu (trenutnu) sam dobila na poklon od drugarice nova naravno i dobra ova bas sybex,

e sad gledam da kupim novu, pa me interesuje koja je razlika od 9-36 kg i ove od 15-36 kg

kako gledam test je li prosla?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 1844
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
30.5.2013 13:58:51   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

joj ljudi sad cu biti smijesna ali ja vam o sjedalicama nemam pojma a oslo mi je vrijeme mijenjanja

prvu (trenutnu) sam dobila na poklon od drugarice nova naravno i dobra ova bas sybex,

e sad gledam da kupim novu, pa me interesuje koja je razlika od 9-36 kg i ove od 15-36 kg

kako gledam test je li prosla?

Prvo: razlika izmedju ove dvije sjedalice (9-36 i 15-36) jeste prije svega u nacinu vezanja. Ova od 9-36 se ucvrsti za sjediste od auta, a dijete se u njoj veze postojecim pojasevima od sjedalice (to je dok je beba manja, buduci da moze od 9 kila). Dok ova od 15-36 je za vecu djecu, jer se dijete veze iskljucivo pojasom od auta. Moja preporuka, barem sto se tice ove druge kategorije, jeste da obavezno sjedalica bude sa isofix-om (pod uslovom da automobil isti pridrzava), jer je sjedalica bez toga vrlo lohotno postavljena u autu.
A sto se tice drugog, tj testova:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900
Na ovoj stranici mozes izabrati grupe koje te zanimaju (9-36 je I/II/III, a 15-36 je II/III) i onda ti izbaci tabelu sa pojedinim testiranim sjedalicama i njihovim ocjenama.

Nadam se da sam bar malo pomogla :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1845
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
1.6.2013 23:15:08   
maja78 RR
Jesi i to puno, hvala ti :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 1846
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
2.6.2013 20:55:00   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

joj ljudi sad cu biti smijesna ali ja vam o sjedalicama nemam pojma a oslo mi je vrijeme mijenjanja

prvu (trenutnu) sam dobila na poklon od drugarice nova naravno i dobra ova bas sybex,

e sad gledam da kupim novu, pa me interesuje koja je razlika od 9-36 kg i ove od 15-36 kg

kako gledam test je li prosla?


Jel vama sad na redu grupa I 9-18kg, tj koliko dijete ima kila i kojeg je uzrasta?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1847
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
2.6.2013 21:09:04   
bebaa
lejla molim te imaš li ti kakav prijedlog ili savjet za AS...beba ima cca.9 kg,8mj. i 3 dana....mi bi neku koja može duže trajati u smislu kilaže da ne kupujemo još poslije jednu,novaca radi.....negdje sam vidjela neko spominje neke do 36 kg.user posted image user posted image ...mi pojma nemamo o AS pa nam daj neke smjernice....
i moje lično mišljenje mada se ono vele ne pika....ti si mi najkompetentnija što se tiče savjeta za bebe,bilo šta da je u pitanju....stoga svaki tvoj odgovor jako cijenim i savjet primjenim....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1848
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
2.6.2013 22:05:43   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

joj ljudi sad cu biti smijesna ali ja vam o sjedalicama nemam pojma a oslo mi je vrijeme mijenjanja

prvu (trenutnu) sam dobila na poklon od drugarice nova naravno i dobra ova bas sybex,

e sad gledam da kupim novu, pa me interesuje koja je razlika od 9-36 kg i ove od 15-36 kg

kako gledam test je li prosla?


Jel vama sad na redu grupa I 9-18kg, tj koliko dijete ima kila i kojeg je uzrasta?


ima 15,5 i u atuosjedalici je od 0-18 kg

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1849
   RE: Autosjedalice - proizvodjaci
3.6.2013 0:00:58   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bebaa

lejla molim te imaš li ti kakav prijedlog ili savjet za AS...beba ima cca.9 kg,8mj. i 3 dana....mi bi neku koja može duže trajati u smislu kilaže da ne kupujemo još poslije jednu,novaca radi.....negdje sam vidjela neko spominje neke do 36 kg.user posted image user posted image ...mi pojma nemamo o AS pa nam daj neke smjernice....
i moje lično mišljenje mada se ono vele ne pika....ti si mi najkompetentnija što se tiče savjeta za bebe,bilo šta da je u pitanju....stoga svaki tvoj odgovor jako cijenim i savjet primjenim....user posted image user posted image user posted image


Tvojoj bebi je najsigurnije da do napunjenih 13kg (cca oko godine dana) ostane u AS 0-13, tzv. jaje.
Ne znam kakvu sad sjedalicu imate?

Nakon te prve sjedalice opet bi bila nasigurnija sjedalica 9-18kg, u kom periodu se dijete veže pojasevima autosjedalice, a sjedalica se veže ili auto pojasom ili ISOFIX-om ako automobil ima tu mogućnost. Činjenica je da je ta grupa 9-18kg najskuplja u poređenju sa drugima, a to je zato što je u tom periodu dosta komplikovano postići odgovarajuću sigurnost, a i sjedalica se koristi relativno dug period vremena. Slijedeća mogućnost je da se uzme kombinovana grupa, 9-36kg. To je grupa koja pokriva period od progodavanja do trena kad dijetetu više i ne treba sjedalica za vezivanje.

Međutim to nije idealno kao što zvuči. Dijete od godine do svojih cca 3 godine (idealno 4 godine) treba da se veže pojasevima sjedalice koji imaju uporište u 5 tačaka. Sjedalice kombinacije 9-36kg imaju te pojaseve ali neke jeftinije izvedbe imaju manjak utora za pojas iza ramena i dešava se da dijete ne može koristiti pojaseve jer su mu prekratki i izlaze ispod nivoa ramena (a to se ne smije desiti) puno prije nego napuni 18kg kad je idealno da se počne vezivati autopojasom (ili čak prije 15kg kad je minimum za autopojas). Dođeš u situaciju da moraš vetati dijete autopojasom u dobu kad nije zrelo da mu se objasni da se ne smije izvlačiti ispod pojaseva, a to je vrlo lako uraditi sa autopojasevima i djeca to redovno rade.

Ja lično, tj. posredno, ali blisko, imam iskustvo jedino sa sjedalicom Cybex Palas iz ove kombinacije i jedino bih preporučila nju ili KIDDY koja ima sličan sistem, dakle vezivanje uz pomoć jastuka ispred djeteta (umjesto pojaseva od sjedalice) do 18kg. Testovi su pokazali da je ovaj sistem veoma siguran, i znam da je Cybex imala jako dobre rezultate.

Evo, svašta ja napisah, ako te još nešto interesuje pitaj.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 3.6.2013 0:02:04 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *