|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako nas vide druge nacije?
15.6.2013 18:21:05   
ksena
Nedavno mi je zaova došla (dobar dio života je provela u Srbiji, sada živi u Njemačkoj) i pričala kako joj je neka prijateljica, rodom iz Sandžaka ili negdje iz tog dijela Srbije, rekla da ukoliko će ići u Bosnu NIKAKO ne hoda po livadi u zoru i u sumrak, jer tada vile ?! igraju po livadama u Bosni.
Svekrva već pomenute zaove, rodom iz Srbije, je bila jedne prilike kod nas i razgledajući po kući izjavila je: ne znam zašto kažu da ste vi u Bosni prljavi, pa kuća ti je baš čista.

Da li ste se susreli sa nekom predrasudom o Bosancima?
Kako ste reagovali?
Ja se najčešće krenem smijati, ne komentarišem ništa.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako nas vide druge nacije?
15.6.2013 18:37:36   
smajli80
Poznata je ona -Glupi Bosanacuser posted image

Mnogi u svjetu i neznaju da uopšte postoji BiH,a oni malo stariji su čuli za Yugoslaviu pa nas tako i prepoznaju.
A oni koji su možda i čuli za nas doživljavaju nas kao primitivce i glupake(kakvim nas mediji prikazuju)
Moj dobar prijatelj se odselio u SAD i na pitanje otkud je oni im je odgovorio‚"Ja sam iz bivše Yu-to vam je jedno malo ostrvo na kojih svakih 10 godina slijeće mali avion i onaj ko se uspje ukrcati ode u Italiu(za nju su čuli jer ima dosta modnih kreatora )i odatle idu dalje.

I oni su naravno povjerovaliuser posted image user posted image



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako nas vide druge nacije?
15.6.2013 19:54:31   
koka i po
bolje da ih ne pitamo za misljenje.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako nas vide druge nacije?
15.6.2013 21:45:57   
Galicia
U svakoj predrasudi ima malo istine.

Uglavnom susretala sam se sa:
-Sve Bosanke su lijepe.
-Bosanci su inatlije.
-Bosanci imaju komplex manje vrijednosti.
-Bosanci svi imaju PTSD.
itd itd.

Nije da nema malo istine, ali ne volim generalizovati.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako nas vide druge nacije?
16.6.2013 22:00:34   
salmy
Naravno da ce imat glupavo misljenje o Bosancima...
kad god sam gledala neku reportazu iz Bosne vazda je to jad i bjeda...
neke nane(nemam nista protiv njih) jadne i cemerne hodaju po gradu...sve jad i cemer

Zamisljni ljudi hodaju ulicama..izbezumljeni(haman sve snimano u ratu)
sama se sebi smucim kad vidim kako smo predstavljeni ....
Tek kad dodju ovdje skuze da i imi imamo predivne gradjevine..skupe automobile...markirane prodavnice...i nada sve prelijepe zene

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako nas vide druge nacije?
16.6.2013 23:42:06   
amra_sa
Ja imam prijateljicu čistu Amerikanku koja jako voli Bosnu i Bosance. Kaže kako nismo opterećeni novcem i da znamo da uživamo, dernečimo itd. S druge strane susretala sam strance koji su se čudili kako mi znamo šta je TV, koji su se čudili da mi u svojim kućama imamo mašine za pranje posuđa itd.
Zašto predrasude ? Za jedan dio su krivi i filmovi u kojima se uglavnom prikazuje bijeda, nane u kalošama i maramama pa ljudi steknu pogrešnu predstavu o nama.
Bosna je interesantna strendžerima jer je ona spoj različitih kultura, religija, običaja itd. Iz tog razloga je različito i doživljavaju.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako nas vide druge nacije?
17.6.2013 9:48:23   
veeseelaa
-Bosanci su inatlije.


e čuj ovo, nikad čula

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *