|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koja kolica su dobra?
12.6.2013 14:48:50   
Amyla
elma, Ta chipolino imaju na stranici bojprom, a uzivo ih ni ja nisam vidjela, ne znam kakav je materijal i ostalo, zato sam i pitala za cijenu, a ovih bertoni modela ima na ekupi.ba, kao i neki cam modeli user posted image

mala_sa, hvala ti puno, valjda se javi i neko sa iskustvom user posted image , ja cak ne znam ni ko ih proizvodi ni gdje, doduse nisam puno trazila po netu user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2201
   RE: Koja kolica su dobra?
12.6.2013 15:04:41   
mala_sa
Evo nadjoh te postove, na strani 68 zene bas pisu o chipolino kolicima user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 2202
   RE: Koja kolica su dobra?
12.6.2013 15:07:58   
elma_87
Ja sam planirala kupovati polovnu autosjedalicu. Bilo bi dobro da moze i na kolica li nije mi to prijeko bitno.

Nasla sam na stranici Bojprom-a cijene i specifikacije Chipolino kolica http://www.bojprom.com/index.php?categoryID=177&show_all=yes
Ova prodavnica je jeftinija od ove u Sarajevu gdje sam vidjela Pooky kolica. Mislim da nisu imali ostale modele. Isporucuju i u Sarajevo. Procitala sam negdje da naplate 30 KM za postarinu.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2203
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 10:42:59   
elma_87
IZVORNA PORUKA: canim

Mi imamo chicco simplicity meni kod kupovine je bilo bitno

1. da su lagana, max do 7 kg, nasa su 6,8 kg
2. da nisu tip kisobran kolica vec da imaju onu kockastu ogradu okolo
3. da imaju veliku korpu za soping
4. da imaju zimsku navlaku i navlaku za kisu
5. da imaju prozorcic kroz koji mogu vidjeti bebu.
6. lezeci polazaj, nasa imaju 4 polozaja.

Tako da su nam ova bila idealna kolica, sto se izdrzljivosti tice mi smo ih bas maksimalno iskoristili, cak i dan danas nakon 2,5 godine ako cemo biti vani cijeli dan ja ponesem kolica tako da kad je vrijeme spavanja moze odspavati u njima.

Ja kad sam gledala kolica ona sto imaju rucku da se okrece nisam nasla kolica ispod 10 kg tako da sam ta odmah iskljucila zbog tezine.
Sto se tice sunca mozes kupiti kisobran i postaviti ili jednostavno nekim salom ili pelenom prebaciti preko pa da ne ide jako sunce na bebu.

Evo ovo je taj model. http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/06079138060000/language/en-US/Default.aspx
Dakle teska su 6,8 kg, 4 polozaja, od dodataka imaju zimsku navlaku, navlaku za kisu i torbicu. Mi smo ih kupili u Italiji i tad smo ih platili oko 350 km user posted image



Jesi li ti imala problema sa kocnicom? Citala sam nekoliko reviews i glavni problem na koji ljudi nailaze je taj sto slucajno stanu na kocnicu dok voze kolica. Ja sam visoka 174 cm pa samim tim imam "dug korak". Bojim se da mi to ne bude problem :(

Jos nesto ne mogu da vidim iz video-a.. Da li se podesava podloga za noge?

< Poruku je uredio elma_87 -- 13.6.2013 10:46:30 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2204
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 10:58:12   
canim
Ja sam visoka 168 i nisam imala problema sa kocnicom, sasvim regularno, kad hocu samo kliknem i stopiram kad necu dignem i to je to.
Npr kod nekih kisobran kolica ja sam vidjala opciju da se mogu izvuci one rucke nazad da su visocije, ove se ne mogu izvlaciti ali mogu se pomjeriti gore, dole, kako ti odgovara, meni njihova visina odgovara a mm isto ponekad vozi kolica nisam vidjela da je imao neki problem s tim a on je oko 184 visok.
Sto se tice podloge za noge ja to nikad nisam nista podesavala niti pomjerala a iskreno receno ne znam ni dali se moze podesavati, ako hoces mogu probati.

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2205
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 11:06:44   
veki_aki
ljudi da znate ja sam ova chicco simplicity kupila u sarajevu preko pika, nova sa svima navlakama, zapakovana,bilo je i vise boja al dok smo se mi odlucili nestalo pa su nam sivo-crvena. Bila su mislim 350km, i to jedan ciko na stupu prodaje, tj. preprodaje valjda kupuje u Italiji, kaze mm, posto je on isao kod njega u stan da kupi, da ima i autosjedalica, svega.Pravo sam zadovoljna, ja ih bas puno koristim.Pa eto pogledajte na piku je bilo prije godinu, a mogu i ja pitati mm da slucajno negdje nema jos taj br.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 2206
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 13:19:18   
elma_87
Hvala puno canim i veki_aki na odgovorima. Nasla sam tog ciku na PIKu. Valjda je to ista osoba. Pitala sam da se nadjemo da pogledamo kolica pa vam javim dojmove. Zasad mi se jako svidjaju, nadam se da im MM nece naci neku manu kad ih vidimo uzivo.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 2207
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 14:59:03   
veki_aki
elma da znas da se meni na prvu nisu svidjela jer su mi se ucinila nekako mala, al evo momku 14 mjeseci i jos ih koristimo i planiramo i dalje, kisobran kolica mi ni netrebaju, samo kod mojih stoje.Nama je gepek mali, jos smo ih u pocetku nosili na sprat, pa mi je to super doslo, tako da razmisli, ne oodbijaj odmah.

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2208
   RE: Koja kolica su dobra?
13.6.2013 15:58:15   
elma_87
Veki_aki bas si potrefila potencijalni problem koji ce MM navesti. Ovaj tvoj komentar mi je od velike koristi jer smo bas i mi kontali da ne moramo kupovati jos jedna kolica kasnije. A mi vozimo Toyotu Yaris tako da ti o gepeku nemam sta pricati. Bas je mali :(

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 2209
   RE: Koja kolica su dobra?
16.6.2013 19:17:44   
elma_87
EH ovako, trenutno smo u dilemi koja kolica odabrati? Cam Portofino ili Chicco Simplicity?
Oba modela su jako slicna, skoro identicna.

Danas smo poprilicno iststirali Cam Portofino kolica, i nismo nasli nista da nam ne odgovara. Na jednom review-u smo procitali da su kolica preuska za bebu nakon 6 mjeseci :( Sirinom su ista kao i Chiccova a veki_aki nije imala takvih problema pa sam odlucila se ne obazirati na taj komentar. Jedino se bojim da mi je CAM slabije kvalitete od Chicca i da cu imati problema sa tockovima.

Chicco Simplicity cemo sutra pogledatii. Ono sto mogu vidjeti iz slika jeste da su malo kraca, u odnosu na Portofino, Nemaju podesavanje onog cuda za noge. Posto mi je prva beba ne znam koliko mi to uopste iga ulogu. I trebam provjeriti da li se kaisici mogu podesavati kako beba raste. Inace, moje misljenje je da je Chicco kvalitetniji.. mozda grijesim?

Link za CAM Portofino: http://www.camspa.it/en/prodotti/a-passeggio/prodotto/?product_id=115
Link za Chicco Simplicity: http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/06079138090000/language/en-US/Default.aspx


(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2210
   RE: Koja kolica su dobra?
16.6.2013 21:05:22   
canim

IZVORNA PORUKA: elma_87

EH ovako, trenutno smo u dilemi koja kolica odabrati? Cam Portofino ili Chicco Simplicity?
Oba modela su jako slicna, skoro identicna.

Danas smo poprilicno iststirali Cam Portofino kolica, i nismo nasli nista da nam ne odgovara. Na jednom review-u smo procitali da su kolica preuska za bebu nakon 6 mjeseci :( Sirinom su ista kao i Chiccova a veki_aki nije imala takvih problema pa sam odlucila se ne obazirati na taj komentar. Jedino se bojim da mi je CAM slabije kvalitete od Chicca i da cu imati problema sa tockovima.

Chicco Simplicity cemo sutra pogledatii. Ono sto mogu vidjeti iz slika jeste da su malo kraca, u odnosu na Portofino, Nemaju podesavanje onog cuda za noge. Posto mi je prva beba ne znam koliko mi to uopste iga ulogu. I trebam provjeriti da li se kaisici mogu podesavati kako beba raste. Inace, moje misljenje je da je Chicco kvalitetniji.. mozda grijesim?

Link za CAM Portofino: http://www.camspa.it/en/prodotti/a-passeggio/prodotto/?product_id=115
Link za Chicco Simplicity: http://www.chicco.com/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/87/art/06079138090000/language/en-US/Default.aspx




Moja prijateljica ima cam portofino i nedavno sam je vidjela sa kolicima i sinom u njima, on je mjesec dana mladji od moje cure, dakle malo manje od dvije i po godine i jos uvijek ih koristi dakle ne obaziri se na taj komentar, eh sad ni ona ni muz nisu niti debeli ni visociji od 180 tako da ni mali nije debeo vec onako normalno. Eh sad ja nemogu reci da necija beba nece biti krupna toliko da joj taj model bude mali. Ja portofino nisam kupila radi boje, tad mi se nisu svidjele boje koje su bile u kolekciji, crvenu nisam htjela a druge mi bile ko za djecaka a sa lila chicco sam bila odusevljena tako da smo morali naci nekoga da nam donese, nazalost tad nije bilo na piku.

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2211
   RE: Koja kolica su dobra?
17.6.2013 21:26:07   
elma_87
Pogledala sam danas kolica Chicco Simplicity i vise mi se svidjaju od Portofina. Iako je razlika medju njima mala. Jos cemo malo sacekati prije nego ih kupimo, zbog potencijalni snizenja na kolica tokom ljeta. Ali zasad su nam ova prvi izbor :)


Hvala vam na komentarima. Bila su mi zaista korisna.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2212
   RE: Koja kolica su dobra?
19.6.2013 11:05:12   
elma_87
Evo mene opet sa pitanjem :) Koje boje je bolje kupiti konstrukciju kolica - bijela ili crna? Da li se bijela bas puno prlja pa se kasnije mora arf-ati?

bijela:
user posted image

crna:

user posted image

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2213
   RE: Koja kolica su dobra?
19.6.2013 12:05:23   
smajli80

IZVORNA PORUKA: elma_87

Evo mene opet sa pitanjem :) Koje boje je bolje kupiti konstrukciju kolica - bijela ili crna? Da li se bijela bas puno prlja pa se kasnije mora arf-ati?

bijela:
user posted image

crna:

user posted image



Ljepša su mi ova bjela ali su teža sa održavanje. Uostalom sve zavisi od boje platna.Imala sam kombinaciju svjetlo siva konstrukcija i svjetlozelenao platno.Baš je bilo efektno-meni.A ti opet znaš sebeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2214
   RE: Koja kolica su dobra?
19.6.2013 12:18:46   
canim
Nasa su bijela http://www.pingpong-online.de/images/big/38005-chicco-simplicity-9866.jpg nisam imala problem s odrzavanjem ali da se razumijem ja nisam opsjednuta da to mora biti sljasteci bijelo, sasvim normalno da je recimo steper malo prasnjav , sto se tice konstrukcije ona se ne prlja tako lako, samo plastiku, dakle gdje idu noge bebine i gdje ti je kocnica povremeno prebrisati i to je to.
Mi jako puno putujemo pa tako da su kolica i bacanje od strane zaposlenih na aerodromima prezivila, ima par ogrebotina koje su sive boje i ne primjete se toliko na konstrukciji ali to je normalno, ipak smo ih svugdje nosali.
Navlake sve mozes skinuti i oprati. Meni boja konstukcije nije igrala toliku ulogo iako mi je bijela efektnija ali i da je bila crna sa lila bojom ja bih je opet kupila

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2215
   RE: Koja kolica su dobra?
19.6.2013 14:10:00   
elma_87
Hvala puno canim. Ma nisam ni ja sitnicava sto se tice toga. Super si mi objasnila sta se prlja i to mi je sasvim ok. Meni je isto ta lila boja lijepa ali voljela bih uzeti nesto neutralno, da moze i za djecaka i za djevojcicu. Razmisljam se izmedju sive verzije sa bijelom konstrukcijom i ove crveno bordo sa crnom konstrukcijom.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2216
   RE: Koja kolica su dobra?
20.6.2013 9:45:35   
kaye
Pozdrav svima

Ocekujemo naseg sina ako Bog da za dva mjeseca i sad me uhvatila panika oko svega sto treba :) Prvo dijete sta cete...

Razmisljam o kupovini chicco kolica ali trazeci nadjog Kunert kolica... Zna li iko ista o njima? (iscitala sam skoro sve na ovoj temi :D )

https://www.facebook.com/KunertKolicaZaBebe/photos_albums

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 2217
   RE: Koja kolica su dobra?
20.6.2013 10:09:40   
canim
IZVORNA PORUKA: elma_87

Hvala puno canim. Ma nisam ni ja sitnicava sto se tice toga. Super si mi objasnila sta se prlja i to mi je sasvim ok. Meni je isto ta lila boja lijepa ali voljela bih uzeti nesto neutralno, da moze i za djecaka i za djevojcicu. Razmisljam se izmedju sive verzije sa bijelom konstrukcijom i ove crveno bordo sa crnom konstrukcijom.

Ne sjecam se jesam li rekla da kroz onaj prozorcic gore mozes fino da vidis bebu, jedino sto mi se ne svidja je sto nema nesto kao zastor pa da mozes zatvoriti taj dio kad jako sunce grije sa ledja, jer beba kad lezi moze da joj zasmeta, ali ja stavim sal preko i rijesim taj problem, ako zaboravim sal onda samo tasnicu koja visi prebacim i zatvorim taj dio.

Kaye ja nisam cula za ta kolica.

< Poruku je uredio canim -- 20.6.2013 10:10:18 >

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2218
   RE: Koja kolica su dobra?
20.6.2013 10:18:21   
kaye
Ova Kunert kolica imaju kod nas preko pik-a, a inace im je radnja u beogradu...

Na njihovoj facebook stranici raja pisu da su kao dobra, izgledaju lijepo ali izgled nije presudan svakako... Pa reko da ko nema iskustva ili da nije sta cuo o njima

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2219
   RE: Koja kolica su dobra?
20.6.2013 10:28:44   
palachinken
elma87, mi smo u ove dvije godine koliko se vozikamo, probali 5 vrsta kolica i najbolja su mi ona što smo sami sebi kupili (ostala naslijedimo, posudimo), a to su Brevi Grillo 2.0
Pravo su lagana, oko 6kg. Lako se voze, bukvalno s dva prsta jedne ruke, što mi je bitno kad recimo pričam na mobitel :) Košara je skroz ok dimenzija, stane koja kesa u nju. Zaštita od sunca se skroz spusti maltene do prečke. Nisu kabasta nego baš ušušna. Sve se može skinuti i prati u mašini. Imaju zimsku navlaku. S njima nema potrebe za kišobran kolicima kasnije.
Šta su minusi - nema napred pladanj na koji se nabaca mito i korupcija većem djetetu i manja su od nekih drugih kolica - ali moje je iskustvo da male bebe i vole biti ušuškane u manjem prostoru.

Mi ih znači drndamo i nimalo ne čuvamo već dvije godine, prešla su kilometre i kilometre, a u dobrom su stanju!

http://www.brevi.eu/en/prodotti-prima-infanzia/a-passeggio/grillo/i-colori.html


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 2220
   RE: Koja kolica su dobra?
20.6.2013 22:09:04   
elma_87
Bas sam danas setala sa kolegicom koja isto ima kolica sa velikim prozorcicem, i prekrivala ga je sa tetra pelenom. Mislim da mogu zivjeti sa tim :) Ili mozda nasijem malo platna :) A hvala na informaciji. O tome do danas nikad nisam ni razmisljala.

Ova Brevi Grilo su vrlo slicna ovim Chicco Simplicity kolicima. Mozda bih zbog brenda ipak se odlucila na Chicco, nekako su mi sigurniji.
Mada voljela bih pogledati i ova Brevi negdje uzivo.
Palachinken gdje si ti kupila ta Brevi kolica? I koliko su kostala, ako smijem znati?

Kaye Ja sam negdje naletila na komentare oko ovih Kunert kolica. Znam da su ih hvalili mada se ne mogu sjetiti gdje tacno. Pokusaj na ringeraja.rs. Mislim da ces na njihovom forumu naci vise informacija.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2221
   RE: Koja kolica su dobra?
9.7.2013 15:50:02   
2strawberry
drage moje, ne znam je li se vec pricalo o ovim kolicima, sad mi je mrsko listati. mene su odusevila quinny kolica, i to model mood, znate li mogu li se naci negdje u bosni, jer nisam nasla da ih neko ima?

user posted image

meni su savrsena. imaju i odgovarajucu baby sjedalicu, koja se moze fiksirati na kolica, i mali milion nekih dodataka (mene te sitnice definitivno kupuju)

uglavnom, ako znate gdje ih naci pisite :) prijateljica mi je savjetovala da odem u Hr, gdje mogu uzeti i tax free, ali ako se mogu naci negdje blize, to sto bi ustedila na tax free, potrosila bih na put, sto dodje na kraju na isto :)

thnx

(odgovor članu elma_87)
Neposredna veza do poruke: 2222
   RE: Koja kolica su dobra?
10.7.2013 7:51:52   
Lulu_08
Eh još jednom sada da toplo preporučim Britax Romer Be Safe Black:

http://www.kindersitze-shop.de/images/2011/Roemer/B-SMART-4/B-SMART4_NeonBlack_02_2011.jpg

Koristili smo ih godinu dana od rodjenja, jako su joj udobna bila, fino se sklope, skidaju se tockovi u slucaju manjeg prostora u gepeku, i stabilna su a lako pokretna.

Sada cemo za rodjendan dobiti ova kisobran kolica, koja cemo analizirati o tom po tom hehe..

http://www.prenatal.nl/shop/images/ProductsMedia/962/10/xz_3413438_001.jpg

Uglavnom naslon se spusta u 5 polozaja, materijal nepropusni, suncani zaklon dubok, korpa za "namirnice" duboka, lagana i tanka kada se sklope!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 2223
   RE: Koja kolica su dobra?
16.7.2013 16:55:20   
kaye
Eto ja mogu da kazem da smo na kraju uzeli Concord Neo set, prezadovoljna sam, gledala sam sva moguca kolica, kako kod nas tako i vani, ali ova su mi bas zlatna sredina a super su i lagana za koristit...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 2224
   RE: Koja kolica su dobra?
6.8.2013 13:12:47   
Lilliloo
http://www.pik.ba/artikal/8044570/nurse-by-jane-kolica-3u1/
Prodajem....

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *