|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
1.5.2013 17:36:19   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Asteris

malena sharena hvala ti na toplim željama, za sad se još fizički i psihički oporavljam... Vidjet ćemo što nam život nosi :)

Ovo što si napisala malo pojašnjava problem, njima treba posebno odobrenje za korištenje operacijske dvorane... Za kiretažu i čišćenje i sve ginekološke zahvate koji ne traju dulje od 15 minuta treba i mora biti osposobljena ginekološka ambulanta pa čak i za slučaj anestezije. Opravdanje da neće oni anesteziologa dizat i dvoranu oslobađat radi obične kiretaže je, u najmanju ruku, okrutno i bezobzirno. I dalje stojim iza onoga da je svaka neuspjela, nepotpuna ili ponovljena kiretaža sramota i odgovornost isključivo doktora, nikako pacijentice.


Apsolutno.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Asteris)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
2.5.2013 14:15:21   
bebaaaaa
malena sharena znaci i ti si isti pakao prosla bas mi zao user posted image hvala Bogu pa je sve to iza nas i neponovilo se. Asteris tako je to nazalost kod nas meni doktori nista nisu objasnjavali to uvezi anestezija kako koja djeluje nisu me cak ni vezali srecom jer da jesu nemogu ni zamisliti kroz sta bi jos morala proci. Onako sam samo uspjela povuci se i ustati sa stola. To se kaze sreca u nesreci. Ne gubim ja nadu idem naprijed jer ipak nakon 8 godina braka to mi je jedina zelja samo sto me sad strah iako u slucaju ostanem trudna kako cu na porod jer kazu da porod najvise boli pa to nesmijem ni da zamislim. I to je ta dusevna bol user posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
3.5.2013 11:53:10   
Asteris
Bebaaaa, ne trebaš se plašiti prirodnog poroda. To je bol koju proizvodi tvoje tijelo u prirodnom procesu i zasigurno se ne može usporediti s umjetno izazvanim bolom kakav stvara kiretaža bez anestezije. Ako te i dalje strah, uvijek možeš zatražiti medikamente za smanjenje bola koji postoje i daju se za olakšavanje poroda. Mnoge žene se kunu u epiduralnu anesteziju kao najbolje iskustvo. Kažu s njom bi mogle roditi 100 puta. Ako nemaš problema s kralježnicom ovo zatraži obavezno. A ako te je i dalje strah, uvijek pšostoji traženi carski rez...
Mene nije strah poroda, strah me ponovnog spontanog i još gore ako bi beba počela rasti a onda da se nešto dogodi u 2 tromjesečju kad ne mogu raditi kiretažu već izazivaju pravi porod, samo što rađaš i znaš da rađaš mrtvo dijete :(

Usprkos ovom strahu, pokušat ću još jednom! SRETNO nam svima!

(odgovor članu bebaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
3.5.2013 15:36:30   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Asteris

Bebaaaa, ne trebaš se plašiti prirodnog poroda. To je bol koju proizvodi tvoje tijelo u prirodnom procesu i zasigurno se ne može usporediti s umjetno izazvanim bolom kakav stvara kiretaža bez anestezije.


Bebo, bas ovako kako ti je Asteris napisala. Porod manje boli od kiretaze, znam jer imam i jedno i drugo iskustvo. Nemoj da se plasis, hrabro gledaj naprijed, ja vam objema zelim da ponovo zabebite i rodite zive i zdrave bebice, da uzivate sa njima user posted image
I opet ponavljam, svim zenama koje moraju proci kroz ovo, ne treba dopustiti nikome da se prema vama ponasa kao prema objektu. Totalna anestezija u ovakvim slucajevima nije nikakva privilegija, vec vase pravo i trazite ga. Obavezno nek i muz bude prisutan, neka insistira i bude odlucan, odmah i osoblje postane nagodnije kad vide da nema popustanja.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Asteris)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.5.2013 19:15:24   
Chilli
Drage moje, ja sam imala spontani u 11 sedmici(26.03.13), bebi je prestalo kucati srce, razlog - ne zna se. user posted image U pitanju je prva trudnoća. Dobila sam E.Colli, pila sam antibiotike...postoji mogućnost da je ona kriva za sve. Kiretaža je odrađena na GAK-u pod lokalnom anestezijom (ako je ono lokalna ja stvarno ne znam kako je bez user posted image ) I nije trajala 5 minuta kao što je rečeno da će trajati, nego 15 minuta seciranja na živo!
Ono ne bih poželjela ni najgorem neprijatelju. Dva dana sam bila u bolnici. Davali su mi kevzol i ergometrin, a kad sam izašla terapija je bila Hiramicin, Ergometrin i Buscopan. Krvarenje je bilo obilno samo prva dva dana, nakon toga se smanjilo ali nije nestalo, 20-ak dana sam imala smeđkasti iscjedak. Dali su mi uputnice za briseve i TORCH. Nakon što je iscjedak prestao uradila sam sve, rezultati su stigli neki dan. TORCH je negativan, samo je HSV 1/2 IgG pozitivan, brisevi cerviksa na chlamydiu, trihomonas, mycoplasmu su takodje negativni, urin sterilan, a vaginalni bris je pozitivan na trihomonas. Ostao mi je samo papa, sutra sam naručena kod doktora, ali ga neću moći uraditi jer sam juče dobila prvu menstruaciju nakon 42 dana i krvarenje je obilno i bolno. Nadam se da će mi dati terapiju za ovo i da nije ništa strašno.....ja stavrno želim user posted image Ako je neko imao sličnih problema neka pomogne...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.5.2013 13:49:53   
Mrvica_83
Drage moje .. Ne vidjeh ovu temu prije .. Nego sad kad sam pratila post nase drugarice Chilli .. Ja sam nazalost jedna od zenica koja je kiretazu dozivjela pod djelovanjem lokalne anestezije .. Mada ne znam da li se to uopste moze nazvati anestezijom jer meni nista nije olaksala user posted image U oktobru prosle godine mi se desilo isto sto i Asteris .. Na II pregledu smo culi otkucaje i sve je bilo ok .. Nikakvog krvarenja , bolova .. Nista .. Na redovnoj kontroli krajem 11 sedmice ustanovljeno je da je bebi srce stalo i da se dosta smanjila .. Missed ab. To je znacilo da je plod vec 15 dana ili vise u meni bez vitalnih znakova user posted image Tuga , sok .. Preporucena hitna kiretaza .. Doktorica kod koje privatno vodim T preporucuje da idem privatno i na kiretazu jer ce mi uraditi u opstoj anesteziji .. Nazalost ne uspijevam doci do doktora jer je predpraznicno vrijeme .. Bez obzira sto sam to finansijski mogla privatno ipak idem u bolnicu na kiretazu .. U sobu sam smjestena oko 9h .. Dvije starije zene su sa mnom i tjese me da to ne boli nista i da ce biti ok .. ma nisu smjele da mi ukazu na horor koji me ceka .. U 12h me vode da zavrsimo postupak .. Doktor je sjajan , strucan znam to po preporukama .. daje mi lokalnu anesteziju .. Sestrica radi svoj dio posla .. Mislim da je sve trajalo 3 minuta .. Struganje br.1 ja se gubim od bola i sva sam mokra .. Napola ustajem iz lezeceg polozaja i doktora pitam je li kraj blizu jer ne mogu vise .. On me tjesi da je T starija i da mora fino uraditi .. Smiri se duso kaze .. Usisavanje .. Struganje br.2 osjecam da se plod otkida i dusa mi puca .. Vec vristim i govorim da ne mogu vise .. Usisavanje .. Vec sam gotova od bola i naglim trzajem izbijam sestrici iz ruku instrumente kojim mi je sirila grlic .. Doktor u nevjerici gleda i kaze mogao sam ti sreco probusiti grlic .. ne smijes se tako ponasati .. Sestrica me stavlja na krevet u u susjednoj sobi .. Osjecam krv kako curi ispod mene na plahtu .. Lezim tu dobrih 20 minuta .. Sestrica dolazi po mene i vodi me u sobu .. Blijeda sam i uzasnuta .. Rucam sa zenama iz sobe .. Fizickog bola nema .. Samo praznina jer moje bebice nema vise .. Kasnije primam posjetu / brata i MM .. hrabra sam i ne placem .. Noc je nekako prosla .. Zovu me dragi ljudi da vide kako sam .. Zaplacem na svaki poziv .. Ujutro u 9h MM dolazi po mene .. Idem kuci konacno .. Kiretaza je uradjena sjajno .. Nema zaostataka .. 30 dc dolazi i user posted image .. Tako mi sad imamo jednog andjela koji nas cuva user posted image Trudni smo opet / skoro punih 12 sedmica i nadamo se najboljem .. Guramo dan po dan user posted image Jedno znam sigurno .. Zao mi je sto nije bilo sudjeno da uradim privatno kiretazu i da za tricavi trosak od 400 KM nemam sta napisati na ovoj temi .. Zagrljaj za sve zenice !!
Chilli Mila .. Napisala sam ti svoje iskustvo u vezi pretraga i samo ti mogu pozeljeti sve najbolje i da uskoro ugledas svoj plusic user posted image

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 11.5.2013 13:50:46 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.5.2013 14:17:18   
Arminaa
ja sam ranije pisala na ovoj temi, tacnije prije godinu i 3,5 mjeseca. moja prva trudnoca je u 8. sedmici zavrsena kiretazom i kao sto sam ranije napisala nije bilo strasno. Radila sam je na GAK-u pod lokalnom anestezijom, trajalo je 10-ak minuta, od toga je mozda minuta bila skoro nepodnosljivog bola (pred sami kraj), a ostatak je bolio, ali podnosljivo. Mene je puno vise bolilo onih 20 minuta dok sam lezala u susjednoj sobi, e to je bio bol da oci iskoce. Ja nisam ni glasa pustila, pa su me do izlaska iz bolnice sestre tetosile, a doktori u viziti nazivali herojemuser posted image , vjerovali ili ne. Ja sam htjela raditi u Bosanesu kod dr.Murtezica pod opstom anestezijom, medjutim, nepredvidjeno sam zavrsila na GAK-u (otisla na 4D po trece misljenje, dok sam se okrenula, ja u njihovoj spavacici u sobi cekam kiretazu). I drago mi je sto sam radila pod lokalnom, jer sam bila svega svjesna, na pocetku postupka je doslo do komplikacije zbog fizionomije mog glica, pa su zvali drugog doktora, jer taj koji je poceo nije smio nastaviti (tako je sam rekao) da mi ne bi probio matericu. A da sam bila pod opstom, sta znam kako bi se zavrsilo, doktori ionako nista ne govore.
I ostanite pozitivni, ja imala kiretazu 24.01., ostala trudna za prvomajske praznike (iako smo se pazili) i sad uzivam u svom malom smjesku i zaista nema vece radosti u zivotu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.5.2013 15:06:53   
dandi84
Mrvice draga nisam znala da si kroz ovo prošla...Iskreno mi je zao user posted image user posted image user posted image ...Proslo je hvala Bogu...Ja sam imala dvije kiretaže za 7 dana...Obadvije su bile pod opštom anestezijom i mogu ti reci da nisam nista osjetila, samo sam se probudila i za pola sata otisla kuci da lezim...Prva kiretaza je loše urađena jer su ostali ugrušci koji korištenjem Ergometrina nisu izasli pa kad sam dosla na kontrolu za 7 dana i da zakljucim bolovanje doktor rekao da nista ne valja i da odmah moramo ponovo jos jednu raditi.Da bi opravdao svoju nestrucnost i neznanje rekao da se to desilo jer je kiretaza rađena pod opštom anestezijom (sta trebala sam se derati od bolova da bi on to bolje uradio) a ova druga bi trebala da se radi pod lokalnom...Ja na to nisam pristala i opet je rađena pod opstom anestezijom i hvala Bogu sve je bilo dobro na sledećoj kontroli..Prvu menstruaciju sam dobila nakon 28 dana.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.5.2013 16:06:11   
Mrvica_83
Dandi dusa user posted image user posted image Ma ne volim mila ni da pricam o tome .. Nego eto otvorih temu i procitah sta su zene pricale o svojim iskustvima pa sam post nekako ode u eter user posted image Meni je doktorica izvrsno opisala zasto je bolje raditi u opstoj : jer je prva T i grlic je jako uzak .. Bila je u pravu jer je meni onaj instrument kojim mi je sirila grlic odmah uzrokovao bol .. jer uglavnom zene lokalnu anesteziju dozive i kao da je nema .. Istina i meni je bilo tako .. Jer je nezeljeni gubitak T nesto sasvim drugo od zeljenog prekida .. Jos si u soku .. Zasto , kako beba nije ziva .. A moras proci i kiretazu .. Moje iskustvo je bilo uzasno .. Da li zato jer je T bila u 12 sedmici .. Ili zato jer imam nizak prag bola .. Ili zato jer imam miomatoznu maternicu pa sam bila svjesna da sam zbog svake neuspjesne T blize operaciji uklanjanja mioma sto ce mi narednu T odgoditi najmanje za godinu dana .. Ne znam .. Sve smo mi individua za sebe .. Opet kazem voljela bih da sam radila u opstoj anesteziji jer je kiretaza nesto cega se nikako ne zelim sjecati .. user posted image Zaboravih .. Na ulasku u sobu / prostoriju u kojoj ce mi raditi kiretazu odmah sam ugledala posudu sa ostacima od prethodnih zahvata .. To mi je bio prizor uzasan user posted image Samo bih voljela da znam zasto se u privatnim klinikama ( gdje se placa ) zahvat radi u opstoj anesteziji i tu nema opasnosti od neadekvatnog reagiranja maternice dok je u bolnicama ova lokalna pravilo jer im je lakse raditi sa nekim ko se otima i skace sa stola jer imaju dobru reakciju budnog pacijenta .. user posted image Zao mi je sto su tebi mila radili reviziju user posted image Ali eto sve je dobro zavrsilo .. Hvala Bogu ..Ljubi te drugarica user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.5.2013 16:37:02   
mirce
drage moje..Procitala sam sve vase price sa ovim neopisivo strasnim iskustvom pa zelim da dodam i svoje.Prva trudnoce je prosla bez ikakvih problema sa carskim rezom,nazalost druga je zavrsila u 8 tjednu sa kiretazom.Krvarenje je pocelo iznenada i to pomalo, odmah sam otisla u bolnicu gdje su mi dali inekciju i tablete za zaustavljanje krvarenja.Tu noc nazalost krvarenje nije stalo i ja sam znala sta me ceka ali nisam imala iskustva sa ti i nisam se stigla informisati na vrijeme.Na moju zaslot mene su "odradili"stazisti zajedno sa dr koji je nakraju popravljao njihov rad.Pitali su me dali sam alergicna na anesteziju i dali sam je ikad primala ali mi je niko nije dao .Nisam dobila ni tabletu a kamo li sta vise, samo rijeci na kraju koje je dr uputio svom uceniku ;vidis kako je ova zena dobra neotima se nije ni rijec pustila;i potapsa me po nozi...


osjecala sam se doslovno ko zivotinja

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
12.5.2013 15:54:14   
Asteris
Sad kad sam pročitala ovih par postova gore, u meni je toliki bijes da bih mogla pošamarat sve te doktore i osoblje...
user posted image user posted image user posted image
Sramota me zemlje iz koje sam! Tako mi je žao svih žena, a zamislite samo koliko ih je koje ne pišu ovdje već svoje traume nose sa sobom u svakidašnjem životu!

@dandi84
Ponovljena kiretaža je sramota doktora i nek ne brblja da je to zato jer je bila potpuna anestezija. Logičnije je da bi pri budnom stanju i tvom otimanju napravio propust nego kad si izvan svijesti... Da ne govorim kako to rade na neimobiliziranoj ženi, pa rizik da je povrijedi je trostruk! Kako reče moj doktor, mjerenjem dubine maternice prije zahvata, zatim uporabom ultrazvuka za vrijeme i odmah nakon zahvata, rizik od ponavljanja se svodi skoro na 0%

@mirce
Ovo za stažiste bi trebalo biti zabranjeno za slučajeve spontanog, kad je žena pod psihološkim pritiskom gubitka i još u nevjerici da to sve mora prolazit. Stažisti mogu učiti na slučajevima namjernog pobačaja, kad žena to svojevoljno radi i psihički je spremnija jer sve što želi je riješit se trudnoće.

Naravno da svatko ne može odvojiti novac za privatnika, ali mislim da se uvijek u bolnici može naći netko s kim bi se moglo razgovarati o totalnoj anesteziji, pa ako treba i platiti. I mislim da kiretažu općenito treba raditi doktor specijaliziran za ginekološku kirurgiju, a ne lik poput ovog "ja ne smijem, idemo zvati drugog doktora! Oprostite na psovanju, ali WTF???

I evo samo da napišem, moja kiretaža je odrađena savršeno, nakon 30 i par dana sam dobila menstruaciju koja je vrlo slaba i totalno bezbolna nakon cijelog života užasnih bolova. Doktor kaže da je to sasvim OK, jer se kiretaža nekad primjenjuje kod slučajeva bolne menstruacije. Navodno to može biti znak da se maternica teško čisti sama od sebe, pa se jako grči... Kaže da je normalno da imam slabiju menstruaciju sad prvi put. U biti moj doktor kaže jako puno, odgovara smireno, detaljno, inzistira da ga zovem za bilo što da me zanima. Da ga mogu klonirati pa poslat u sve zemlje svijeta 100 takvih, da što manje žena ima traume... Osim što je vrhunski kirurg, čovjek je kao osoba predivan, a to je nekad - najvažnije!

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
12.5.2013 23:17:56   
vila_7
Ne mogu a da ne komentiram post od Mrvice . Ni tebi garant nisu dali uopce nikakvu anesteziju,jer....
I ja kad sam imala spontani- nekako su me na prepad uhvatili - iamla smedji iscjedak u 11 tj, na UZV plod manji nego sto bi trebao biti,nema otkucaja al da pricekam, za 2 dana krvarenje-zavrsavam u bolnici na pregledu i cim me pregledao -nisam ni sisla sa stola-govori sestri da donese pribor da moramo odraditi kiretazu. Posto sam pretpostavljala vec 2 dana ranije da ce ishod biti los-ja sam se jos i raspitala za anesteziju.
Pitam hocu li je dobiti - kaze hoces evo dajem- Krece odmah raditi-pitam pa nije mi nista utrnulo (jerprijateljica koja je radila pod lokalnom kaze da ti sve dole utrne i stvarno nista ne osjecas) , kaze ma sad ce to.
Naravno i ja se previjam od bolova, smiriva me - da me ne bi ozlijedio, molim Boga da se onesvijestim (nisam)...... Bila sam sokirana i sto je tako iznenada i od siline bolova i cupanja,...sutradan uzimam onaj karton sto visi na krevetu da procitam sta su mi dali jer nemoguce da sam imala tolike bolove - citam u nevjerici - IBUPROFEN i APAURIN , a nakon postupka Ergometrin !!!!!! Tako da mrvice , nisi ti osjetljiva na bol-nego oni uopce ne dadnu a kazu da jesu - jer da jesu sve utrne!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Asteris)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
13.5.2013 18:36:29   
mirce

IZVORNA PORUKA: vila_7

Ne mogu a da ne komentiram post od Mrvice . Ni tebi garant nisu dali uopce nikakvu anesteziju,jer....
I ja kad sam imala spontani- nekako su me na prepad uhvatili - iamla smedji iscjedak u 11 tj, na UZV plod manji nego sto bi trebao biti,nema otkucaja al da pricekam, za 2 dana krvarenje-zavrsavam u bolnici na pregledu i cim me pregledao -nisam ni sisla sa stola-govori sestri da donese pribor da moramo odraditi kiretazu. Posto sam pretpostavljala vec 2 dana ranije da ce ishod biti los-ja sam se jos i raspitala za anesteziju.
Pitam hocu li je dobiti - kaze hoces evo dajem- Krece odmah raditi-pitam pa nije mi nista utrnulo (jerprijateljica koja je radila pod lokalnom kaze da ti sve dole utrne i stvarno nista ne osjecas) , kaze ma sad ce to.
Naravno i ja se previjam od bolova, smiriva me - da me ne bi ozlijedio, molim Boga da se onesvijestim (nisam)...... Bila sam sokirana i sto je tako iznenada i od siline bolova i cupanja,...sutradan uzimam onaj karton sto visi na krevetu da procitam sta su mi dali jer nemoguce da sam imala tolike bolove - citam u nevjerici - IBUPROFEN i APAURIN , a nakon postupka Ergometrin !!!!!! Tako da mrvice , nisi ti osjetljiva na bol-nego oni uopce ne dadnu a kazu da jesu - jer da jesu sve utrne!

potpisujem ovu pricu, to sa kartonom je istina jer meni u otpusnom pismu stoji da sam primila sve te lijekove, ja dobro znam sta je anestezijauser posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.6.2013 14:58:34   
novi kolacic
Ima li neko da mu je radena kiretaza zbog hormonskog poremecaja? imam jako zadebljali zid materice, krvarim vec mjesec i pol i dr. (Divanovic) je odgadao kiretazu jer sam radila carski prije 9 mj. i kaze da je materica jos ranjiva.
na kraju je moram raditi, predlozena mi je klinika Bosanes u kojoj radi Murtezic.
Mama me uvjerava da mi ne treba anestezija, kao ona je radila kiretazu zbog pobacaja a i ovu zbog krvarenja i kaze mi da tijelo svakako pokusava izbaciti tu krv, pa je grlic vec otvoren, za razliku od trudnoce kad je zatvoren. Mene je svakako strah raditi bez anestezije a strah me i opste, cak sam imala 2 carska sa spinalnom jer nisam ljubitelj opste. dal mi treba, koliko boli, jel lokalna u grlic dovoljna? ikakav savjet?

(odgovor članu mirce)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.6.2013 19:47:23   
Mrvica_83
Novi kolacic Zao mi je zbog situacije u kojoj se nalazis user posted image Moj post si mogla procitati u vezi sa kiretazom .. Ne znam da li je to isto ( horm.poremecaj ) i missed ab. ali ja kroz onu agoniju tzv.lokalne anestezije vise nikad ne bih prosla user posted image Murtezic je sjajan strucnjak i ako mozes savladati strah od opste anestezije nemoj puno razmisljati i idi u Bosanes .. Po postovima nakon mog vidim da su zene u pravu i da anestezije uopste nije ni bilo user posted image A tako nesto mi je moja doktorica i rekla da ce biti jer zna kakva je praksa .. U svakom slucaju sretno i nadam se da sam makar malo pomogla user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
20.6.2013 11:42:56   
novi kolacic
Hvala na odgovoru!

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 17:44:34   
miks
Jeli se ikome desilo da mora ponoviti kiretazu? ja sam danas bila na pregledu 9 dana nakon kiretaze i dr mi kaze da nije najboljemuradjeno da mi je ostalo malo tkiva ili ceg vec...predlaze da cekam menstruaciju pa ako ne izadje da opetmuradim kiretazu. Nadam se da je neko imao ovakvo iskustvo i da je izaslo to nesto malo sa menstruacijom!

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 18:11:04   
dandi84
Meni je ponovljena kiretaza s tim sto ja nisam cekala menstruaciju vec otisla na pregled I isto mi receno kao tebi I odmah mi ponovio kiretazu. A ja htjela da zakljucim bolovanje I da idem na posao. Medjutim bi kao sto rekohuser posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 19:45:55   
Vanne

IZVORNA PORUKA: miks

Jeli se ikome desilo da mora ponoviti kiretazu? ja sam danas bila na pregledu 9 dana nakon kiretaze i dr mi kaze da nije najboljemuradjeno da mi je ostalo malo tkiva ili ceg vec...predlaze da cekam menstruaciju pa ako ne izadje da opetmuradim kiretazu. Nadam se da je neko imao ovakvo iskustvo i da je izaslo to nesto malo sa menstruacijom!


desilo se i meni,nisam bila temeljito ociscena,bilo je dijelova tkiva i ugrusaka ali je meni samo izaslo...imala sam iscjedak svaki dan do menstruacije,a kad sam dobila menstruaciju bila je mega obilna i vidjela sam ugruske kako izlaze...pretpostavljam da sam se sad ocistila jer nemam ama bas nikakvog iscjetka... cekam da se moj gin vrati sa godisnjeg pa da vidimo jesam li sad cista...
nemoj se brinuti, pusti tijelo da odradi svoje...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 20:06:36   
miks
sjecas ki se koliko je to sto je ostalo bilo velicine?
ja jako malo krvarim ma nista skoro i nisam krvarila pa me strah


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: miks

Jeli se ikome desilo da mora ponoviti kiretazu? ja sam danas bila na pregledu 9 dana nakon kiretaze i dr mi kaze da nije najboljemuradjeno da mi je ostalo malo tkiva ili ceg vec...predlaze da cekam menstruaciju pa ako ne izadje da opetmuradim kiretazu. Nadam se da je neko imao ovakvo iskustvo i da je izaslo to nesto malo sa menstruacijom!


desilo se i meni,nisam bila temeljito ociscena,bilo je dijelova tkiva i ugrusaka ali je meni samo izaslo...imala sam iscjedak svaki dan do menstruacije,a kad sam dobila menstruaciju bila je mega obilna i vidjela sam ugruske kako izlaze...pretpostavljam da sam se sad ocistila jer nemam ama bas nikakvog iscjetka... cekam da se moj gin vrati sa godisnjeg pa da vidimo jesam li sad cista...
nemoj se brinuti, pusti tijelo da odradi svoje...


(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 20:21:37   
dandi84
Nakon kiretaže pila sam Ergometrin koji je zaduzen za grčenje materice iz razloga da izađe sve to sto je ostalo i sto treba da izađe...Međutim ja nakon kiretaže samo sam dan krvarila ako se i to moze nazvati krvarenjem (recimo jedan ulozak)...Dakle nisam uopšte krvarila...Prvo pitanje na kontroli:"Jesi li krvarila"...Reko nisam...Zato je i ostalo kaže doktor...Ne znam koliki su ugrusci ostali al mi je receno da prirodnim putem ne mogu izaći već da opet moram na kiretažu i tako je i bilo...Isti dan opet ista muka s tim da me sleđeći put unistio...Kad sam se probudila iz anestezije sav čaršaf ispod mene je bio u krvi (izvinjavam se sto doslovno pišem)...I nakon 7 dana opet kontrola i sve je posle bilo u redu...Od te kiretaže prošlo je 13 mjeseci i jos bebe nema a menstruacije su mi tačno na 28 dana...Nikad mi nisu bile redovnije...Eto toliko...Ne sikiraj se...Bice to sve ok...Ne mora da znaci da ces proći kao ja...Ja sam doslovno nadrljala...Al eto proslo je sve...

< Poruku je uredio dandi84 -- 23.8.2013 20:22:30 >


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 20:31:55   
grozđe
miks zao mi je... nadam se da ce sve izaci s menstruacijom i da neces morati na kiretazu...
ja sam imala kiretazu prosle jeseni u 9.sedmici trudnoce, s tim da se plod od jake infekcije prestao razvijati vec u 6.sedmici... ostala sam trudna nakon tri ciklusa i evo trudna 6.mjeseci... kada sam trebala na kiretazu potrazila sam "stelu" i dobro su me ocistili i nikakvih bolova ni krvarenja nisam imala...sjecam se da mi je doktor rekao da se malo smirim da me mozes ocistiti inace cu ponovo dolaziti...

dandi prvi put citam da si ti bila pod anestezijom...ja sam sve vidjela i osjecala... bolno jeste ali se izdrzi kada se mora....

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:00:57   
miks
znas li velicinu ugrusaka?

IZVORNA PORUKA: dandi84

Nakon kiretaže pila sam Ergometrin koji je zaduzen za grčenje materice iz razloga da izađe sve to sto je ostalo i sto treba da izađe...Međutim ja nakon kiretaže samo sam dan krvarila ako se i to moze nazvati krvarenjem (recimo jedan ulozak)...Dakle nisam uopšte krvarila...Prvo pitanje na kontroli:"Jesi li krvarila"...Reko nisam...Zato je i ostalo kaže doktor...Ne znam koliki su ugrusci ostali al mi je receno da prirodnim putem ne mogu izaći već da opet moram na kiretažu i tako je i bilo...Isti dan opet ista muka s tim da me sleđeći put unistio...Kad sam se probudila iz anestezije sav čaršaf ispod mene je bio u krvi (izvinjavam se sto doslovno pišem)...I nakon 7 dana opet kontrola i sve je posle bilo u redu...Od te kiretaže prošlo je 13 mjeseci i jos bebe nema a menstruacije su mi tačno na 28 dana...Nikad mi nisu bile redovnije...Eto toliko...Ne sikiraj se...Bice to sve ok...Ne mora da znaci da ces proći kao ja...Ja sam doslovno nadrljala...Al eto proslo je sve...


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:03:31   
dandi84
Miks ne znam vec sam ti napisala...Samo je rekao da nece moci izaći prirodnim putem i da je neophodna ponovna kiretaža sto ne znači da ce kod tebe biti tako...Jesi li ti ista krvarila i pila Ergometrin??

Grožđe
dzaba sve...Neko najblizi mi radi na ginekologiji al nije opet dobro urađeno al zato je makar bilo pod anestezijom pa me nije boljelo...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:11:52   
miks
Nisam skoro nista krvarila.
Ergo,etrin sam pocela piti tri dana i malo mi je krvi pocelo izlaziti ali mi je drugi doktor rekao da prestanem piti pa ja prestala....sada nisam pametna dali sam trebala prestati piti.

IZVORNA PORUKA: dandi84

Miks ne znam vec sam ti napisala...Samo je rekao da nece moci izaći prirodnim putem i da je neophodna ponovna kiretaža sto ne znači da ce kod tebe biti tako...Jesi li ti ista krvarila i pila Ergometrin??

Grožđe
dzaba sve...Neko najblizi mi radi na ginekologiji al nije opet dobro urađeno al zato je makar bilo pod anestezijom pa me nije boljelo...


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *