|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:16:59   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

Nisam skoro nista krvarila.
Ergo,etrin sam pocela piti tri dana i malo mi je krvi pocelo izlaziti ali mi je drugi doktor rekao da prestanem piti pa ja prestala....sada nisam pametna dali sam trebala prestati piti.

IZVORNA PORUKA: dandi84

Miks ne znam vec sam ti napisala...Samo je rekao da nece moci izaći prirodnim putem i da je neophodna ponovna kiretaža sto ne znači da ce kod tebe biti tako...Jesi li ti ista krvarila i pila Ergometrin??

Grožđe
dzaba sve...Neko najblizi mi radi na ginekologiji al nije opet dobro urađeno al zato je makar bilo pod anestezijom pa me nije boljelo...



Radi kako ti je rečeno...Ako je rekao da prestanes onda prestani...Ja sam ga pila al nisam krvarila...Eto ne brini se, bice to sve ok...Nemoj da se sikiraš...Kad si imala kiretažu i jel rađena pod anestezijom??Kolika je trudnoća bila?Iskreno mi je žao...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:28:40   
miks
ma ne znam i ja vise koga da slusam...bitno mi je samo da to izadjepa sta god da pijem...samo da ne moram opet raditi kiretazu bezveze.
trudnoca 12 sedmica...radila sam pod anestezijom prosle sedmice.

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Nisam skoro nista krvarila.
Ergo,etrin sam pocela piti tri dana i malo mi je krvi pocelo izlaziti ali mi je drugi doktor rekao da prestanem piti pa ja prestala....sada nisam pametna dali sam trebala prestati piti.

IZVORNA PORUKA: dandi84

Miks ne znam vec sam ti napisala...Samo je rekao da nece moci izaći prirodnim putem i da je neophodna ponovna kiretaža sto ne znači da ce kod tebe biti tako...Jesi li ti ista krvarila i pila Ergometrin??

Grožđe
dzaba sve...Neko najblizi mi radi na ginekologiji al nije opet dobro urađeno al zato je makar bilo pod anestezijom pa me nije boljelo...



Radi kako ti je rečeno...Ako je rekao da prestanes onda prestani...Ja sam ga pila al nisam krvarila...Eto ne brini se, bice to sve ok...Nemoj da se sikiraš...Kad si imala kiretažu i jel rađena pod anestezijom??Kolika je trudnoća bila?Iskreno mi je žao...user posted image


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
23.8.2013 21:34:50   
dandi84
Biće to sve dobro...Ne sikiraj se...Sacekaj menstruaciju kako ti je doktor rekao...Ja nisam cekala a mozda bi samo izaslo al rekao mi je da ne bi...E sad u svoj onoj frci ja sam radila onako kako je rekao...Mozda sam trebala cekati al eto, proslo je kako je prošlo...Inace menstruacije su mi posle tih kiretaža dosta oskudnije, ranije sam imala doslovno odlive i koristila i tampone i uloške istovremeno a sad mi je dovoljno i jedno pakovanje ulozaka...
Dođi nam u čekaonicu da se družimo...Tu mozes pisati o svemu http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-augustu/m_1847597/mpage_38/tm.htm#1871446...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
24.8.2013 13:28:44   
Vanne

IZVORNA PORUKA: miks

sjecas ki se koliko je to sto je ostalo bilo velicine?
ja jako malo krvarim ma nista skoro i nisam krvarila pa me strah


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: miks

Jeli se ikome desilo da mora ponoviti kiretazu? ja sam danas bila na pregledu 9 dana nakon kiretaze i dr mi kaze da nije najboljemuradjeno da mi je ostalo malo tkiva ili ceg vec...predlaze da cekam menstruaciju pa ako ne izadje da opetmuradim kiretazu. Nadam se da je neko imao ovakvo iskustvo i da je izaslo to nesto malo sa menstruacijom!


desilo se i meni,nisam bila temeljito ociscena,bilo je dijelova tkiva i ugrusaka ali je meni samo izaslo...imala sam iscjedak svaki dan do menstruacije,a kad sam dobila menstruaciju bila je mega obilna i vidjela sam ugruske kako izlaze...pretpostavljam da sam se sad ocistila jer nemam ama bas nikakvog iscjetka... cekam da se moj gin vrati sa godisnjeg pa da vidimo jesam li sad cista...
nemoj se brinuti, pusti tijelo da odradi svoje...




nisam ni ja krvarila prvu sedmicu,imala sam smedjkasti iscjedak, valjda se grlic bio zatvorio pa nije moglo da izlazi...
bila su 3 veca ugruska i dosta manjih...ne znam kako da ti objasnim koje su velicine... ja sam u 9 sedmici imala kiretazu a ti u 12 pa ne znam...pocela sam krvarit ono pravo tek 11 dan od kiretaze i to je trajalo svega 3 dana onda opet smedjkasti iscjedak i sve tako dok nisam dobila prvu men...
i ja sam bila uplasena kao ti i samo sam molila boga da ne moram opet na kiretazu jer mi je radjena u lokalnoj anesteziji i prosla sam horor tada, ne dao Bog nikome onu bol...
nemoj se sikirati,pokusaj se opustiti koliko mozes, ja vjerujem da ce menstruacija obaviti svoje...


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
24.8.2013 14:02:59   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: dandi84

Biće to sve dobro...Ne sikiraj se...Sacekaj menstruaciju kako ti je doktor rekao...Ja nisam cekala a mozda bi samo izaslo al rekao mi je da ne bi...E sad u svoj onoj frci ja sam radila onako kako je rekao...Mozda sam trebala cekati al eto, proslo je kako je prošlo...Inace menstruacije su mi posle tih kiretaža dosta oskudnije, ranije sam imala doslovno odlive i koristila i tampone i uloške istovremeno a sad mi je dovoljno i jedno pakovanje ulozaka...
Dođi nam u čekaonicu da se družimo...Tu mozes pisati o svemu http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-augustu/m_1847597/mpage_38/tm.htm#1871446...


Dobro si uradila sto si ponovila.

Zene necu da vas plasim al bila sam u istom sosu. Kiretaza mi nije bas dobro bila uradjena I krvarila sam deset dana. U pravilu nakon
dobro uradjene kiretazw ne krvari se duze od dva dana. Nisu mi ponovili kiretazu (a da su Bogdom). Razvile su se upale za koje nisam znala...I nakon 6mj zatrudnim pod tom upalom koju nisam ni osjetila I desila se VANMATERICNA...jedva su me spasili. Dr Godinjak me pitao sta je bilo prije I kad sam mu ispricala rekao je da mi je ta prva trudn uzrokovala vanmatericnu. Dvije godine sam se lijecila kod njega od posljedica prve trudnoce...I hB preko drugog jajnika zanesem I rodim hvala Allahu.

Cesto mi bude krivo sto se nisam bolje informisala ni znala. Obavezno prije nove trudnoce odradite papa test I sve ostale pretrage na ne nadrljate kao ja. Bolje sprijeciti nego lijeciti.

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 10:56:31   
miks
Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 11:07:30   
miks
Drage moje cure....imam par stvari da vam napisem sto sam saznala prije dva dana. Nakon moje kiretaze dva doktora su me drugacije savjetovali....jedan mi je rekao da cekam menstruaciju da vidim hoce li mi to nesto malo izaci samo od sebe a drugi mi je dao ergometrin i buscopan da mi proba to istjerati vani...uglavnom svako drugacije. Na kraju sam odlucila da se javim jednom nasem doktoru koji vani radi vise od 10 godina a on mi je rekao slijedece:
Kiretaze se vani skoro nikad ne rade...samo 10% zena imaju kiretaze. Zene do 20sedmice uvijek uzimaju lijek Misiprostol svaka 4 sata...skoro svaka zena pobaci taj isti dan...ukoliko ne izbaci sve onda se daje ta tura lijeka opet slijedeci dan. Akoostane i poslije druge ture nesto onda se ceka menstruacija...tek ukoliko tada ne izadje sve radi se kiretaze. Uglavnom to se vrlo vrlo rijetk desava.
Znaci da ovdje svi od,ah idu na opcije kiretaza bez da uopste probaju to prirodnijim putem sa tabletama vaginalnim.....to boli vise naravno ali je puno zdravije za zenu i njenu matericu. Kiretaze uopste nisu zdrave.
Cula sam da Maja sto radi kod Mehmedbasica ima te tablete ali ne daje ih krajem treceg pa na dalje. Bolnica nasa bi trebala da daje te tablete.
Uglavnom postoji drugi nacin rada vani koji je zdraviji i prirodniji nego nas ovdje.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 20:09:38   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

Jesam hormone, briseve, papa I UZV. Ostao mi jos TORCH a njega cu takodje raditi. U principu svi nalazi uredni, prolaktin davno bio povisen, sad je odlican. Trudimo se 10 mjeseci al user posted image jos nema. Nakon kiretaze pravila sam I pauzu . Vidjecu da jos uradim prohodnost jajovoda.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 21:48:58   
miks
sono hcg jeli? ja sam to radila...na kraju sam pila femaru i brzo pstala trudna...ramizli o tome. ja sam prvu trudnocu brzo zacela ali drugu teze..jos na kraju zavrsila missedom :(

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

Jesam hormone, briseve, papa I UZV. Ostao mi jos TORCH a njega cu takodje raditi. U principu svi nalazi uredni, prolaktin davno bio povisen, sad je odlican. Trudimo se 10 mjeseci al user posted image jos nema. Nakon kiretaze pravila sam I pauzu . Vidjecu da jos uradim prohodnost jajovoda.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:07:15   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

sono hcg jeli? ja sam to radila...na kraju sam pila femaru i brzo pstala trudna...ramizli o tome. ja sam prvu trudnocu brzo zacela ali drugu teze..jos na kraju zavrsila missedom :(

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

Jesam hormone, briseve, papa I UZV. Ostao mi jos TORCH a njega cu takodje raditi. U principu svi nalazi uredni, prolaktin davno bio povisen, sad je odlican. Trudimo se 10 mjeseci al user posted image jos nema. Nakon kiretaze pravila sam I pauzu . Vidjecu da jos uradim prohodnost jajovoda.



Jeste HSG...Jedino mi je to ostalo...Pokusacemo jos koji mjesec ovako...Inace evo drugi mjesec sam na Klomifenu pa cu ako nista ne bude ovaj mjesec napraviti pauzu od svih hormona i tabletica i probati odmoriti...10 mjeseci se borimo za drugu trudnocu i jos nista nema a prvi put sam ostala trudna nakon 4 mjeseca.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:15:23   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?


Radila sam TORCH i briseve na klamidiju i mikoplazmu i uzv naravno i vaginalne preglede A PAPU MI NIJE NIKO PONOVIO jer je zadnja radjena u trudnoci u kojoj se desio missed, i tad bila ok i oni se vodili time, a ja mlada neinformisana vjerovala doktorimauser posted image

PAPU obavezno uradite a i sa uzv neka vide dal su vam uvecani jajnici, dal ima nekih naznaka upale i sl? I redovno se pregledajte


I NEMOJTE SE SEKIRATI ako ste jednom ostale trudne opet cete aBduser posted image ja se cak sa jednim jajovodom nisam sekirala a sanse se smanjile 50% pa mozda i vise jer nismo znali kakav je drugi jajovod jel prohodan, pa cak su mi nedavno dijagnosticirali pco, i opet se nisam sekirala, Boze moj...valjda me satralo to missed, pa vanmatericna pa sam sa sobom popila kafu i odlucila polahko neoptereceno da se borimuser posted image user posted image samo optimisticno cure, docekacete i vi svoja zlata aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:19:07   
Bebica11
mozda ce zvucati otrcano, al prvu trudnocu sam cekala skoro godinu(ta sto se desio missed) i receno mi je da stavljam jastuk pod straznicu nakon odnosa i odlezim i tako je upalilo, kasnije kad god sam planirala trudnocu stavljala sam taj jastuk i desavala bi se za mjesec dva, ccak i sa jednim jajovodom, dal mi je to pomagalo ne znam, al kako mi je kod prve trudnoce koju sam dugo cekala pomoglo kasnije sam uvijek praktikovalauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:27:27   
miks
Probaj insemnaciju...mi smo tako nakon sto nismo ostali trudni nakon godinu sana isto druga trudnoca....sa insemi smo odmah ali desio se missed....sad opet planiramo...sto cu cekati godinama ako postoji veca vjerovatnoca insem...

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

sono hcg jeli? ja sam to radila...na kraju sam pila femaru i brzo pstala trudna...ramizli o tome. ja sam prvu trudnocu brzo zacela ali drugu teze..jos na kraju zavrsila missedom :(

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

Jesam hormone, briseve, papa I UZV. Ostao mi jos TORCH a njega cu takodje raditi. U principu svi nalazi uredni, prolaktin davno bio povisen, sad je odlican. Trudimo se 10 mjeseci al user posted image jos nema. Nakon kiretaze pravila sam I pauzu . Vidjecu da jos uradim prohodnost jajovoda.



Jeste HSG...Jedino mi je to ostalo...Pokusacemo jos koji mjesec ovako...Inace evo drugi mjesec sam na Klomifenu pa cu ako nista ne bude ovaj mjesec napraviti pauzu od svih hormona i tabletica i probati odmoriti...10 mjeseci se borimo za drugu trudnocu i jos nista nema a prvi put sam ostala trudna nakon 4 mjeseca.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:28:19   
Mrvica_83
Bebice za jastuk potpisujem user posted image Mi koristili sad / prije II T i eto drugi mjesec pokusavanja ugledali plusic user posted image Ja isto kao papagaj samo ponavljam da treba uraditi makar osnovne pretrage upravo da bi se doznao eventualni razlog gubitka T ili pak sprijecili problemi u narednoj .. Sigurna sam da ce borba svake Trudilice uroditi plodom ! Odustajanja nema a ako sta treba / tu smo user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
25.8.2013 22:55:11   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Bebice za jastuk potpisujem user posted image Mi koristili sad / prije II T i eto drugi mjesec pokusavanja ugledali plusic user posted image Ja isto kao papagaj samo ponavljam da treba uraditi makar osnovne pretrage upravo da bi se doznao eventualni razlog gubitka T ili pak sprijecili problemi u narednoj .. Sigurna sam da ce borba svake Trudilice uroditi plodom ! Odustajanja nema a ako sta treba / tu smo user posted image


Moja mama je isto mene dugo cekala dok nije pocela jastuk stavljatiuser posted image al meni je to djelovalo na bapske price SVE DOK NISAM JA DOZIVJELA da je i meni pomoglo, otad to svakome preporucujem, ne kosta nista 10min dici malo none u zrak i povecati sanseuser posted image

a i ostalo te potpisujemuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
28.8.2013 0:47:43   
miks
jesi ikad probala inseminaciju?
sonohcg je bolji od hcg a posto nema zracenja sto je opasno.
ja sam radila sono kod mehmedbasica....pregled me nije bolio iakonse zene zale da boli ali je mene poslije stomak uzaaaasno bolio dva dana....


IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

sono hcg jeli? ja sam to radila...na kraju sam pila femaru i brzo pstala trudna...ramizli o tome. ja sam prvu trudnocu brzo zacela ali drugu teze..jos na kraju zavrsila missedom :(

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: miks

Bebica11: Bas mi je zao sto si imala te probleme. Hvala Bogu sto je sve ispalo ok. Koje si nalaze radila nakon toga svega?
Zar nisi isla doktoru nakon prve kiretaze...zar ti nisu vidjeli tu upalu te ugruske?

Vanne: Nadam se da ce i kod mene isto tako proci!

Dandi84: Jesi li radila nalaze ikakve....jeli sve sada ok?

Jesam hormone, briseve, papa I UZV. Ostao mi jos TORCH a njega cu takodje raditi. U principu svi nalazi uredni, prolaktin davno bio povisen, sad je odlican. Trudimo se 10 mjeseci al user posted image jos nema. Nakon kiretaze pravila sam I pauzu . Vidjecu da jos uradim prohodnost jajovoda.



Jeste HSG...Jedino mi je to ostalo...Pokusacemo jos koji mjesec ovako...Inace evo drugi mjesec sam na Klomifenu pa cu ako nista ne bude ovaj mjesec napraviti pauzu od svih hormona i tabletica i probati odmoriti...10 mjeseci se borimo za drugu trudnocu i jos nista nema a prvi put sam ostala trudna nakon 4 mjeseca.


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
28.8.2013 14:37:59   
dandi84
Miks nisam isla na inseminaciju, prvu trudnoću sam ostvarila nakon 3 ciklusa i bio spontani i pauzirali smo 6 mjeseci i sad 10-ti ciklus se trudimo sto i nije previse...Al u svakom slučaju ako ne bude za nekih pola godine planiram inseminaciju...Sto se tiče HSG-a ići cu al ne jos dok mm ne odradi nalaze pa ako sa njim sve bude ok onda ja odoh raditi prohodnost...Tek cu tada da vidim koji načini postoje i gdje cu raditi...user posted image ..Do tad nista ne gledam, vec samo akcija, mozda se uhvati ovako prirodno user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
28.8.2013 23:12:32   
miks
sretnooo

IZVORNA PORUKA: dandi84

Miks nisam isla na inseminaciju, prvu trudnoću sam ostvarila nakon 3 ciklusa i bio spontani i pauzirali smo 6 mjeseci i sad 10-ti ciklus se trudimo sto i nije previse...Al u svakom slučaju ako ne bude za nekih pola godine planiram inseminaciju...Sto se tiče HSG-a ići cu al ne jos dok mm ne odradi nalaze pa ako sa njim sve bude ok onda ja odoh raditi prohodnost...Tek cu tada da vidim koji načini postoje i gdje cu raditi...user posted image ..Do tad nista ne gledam, vec samo akcija, mozda se uhvati ovako prirodno user posted image


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
20.9.2013 17:19:25   
sejla82

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: miks

sjecas ki se koliko je to sto je ostalo bilo velicine?
ja jako malo krvarim ma nista skoro i nisam krvarila pa me strah


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: miks

Jeli se ikome desilo da mora ponoviti kiretazu? ja sam danas bila na pregledu 9 dana nakon kiretaze i dr mi kaze da nije najboljemuradjeno da mi je ostalo malo tkiva ili ceg vec...predlaze da cekam menstruaciju pa ako ne izadje da opetmuradim kiretazu. Nadam se da je neko imao ovakvo iskustvo i da je izaslo to nesto malo sa menstruacijom!


desilo se i meni,nisam bila temeljito ociscena,bilo je dijelova tkiva i ugrusaka ali je meni samo izaslo...imala sam iscjedak svaki dan do menstruacije,a kad sam dobila menstruaciju bila je mega obilna i vidjela sam ugruske kako izlaze...pretpostavljam da sam se sad ocistila jer nemam ama bas nikakvog iscjetka... cekam da se moj gin vrati sa godisnjeg pa da vidimo jesam li sad cista...
nemoj se brinuti, pusti tijelo da odradi svoje...




nisam ni ja krvarila prvu sedmicu,imala sam smedjkasti iscjedak, valjda se grlic bio zatvorio pa nije moglo da izlazi...
bila su 3 veca ugruska i dosta manjih...ne znam kako da ti objasnim koje su velicine... ja sam u 9 sedmici imala kiretazu a ti u 12 pa ne znam...pocela sam krvarit ono pravo tek 11 dan od kiretaze i to je trajalo svega 3 dana onda opet smedjkasti iscjedak i sve tako dok nisam dobila prvu men...
i ja sam bila uplasena kao ti i samo sam molila boga da ne moram opet na kiretazu jer mi je radjena u lokalnoj anesteziji i prosla sam horor tada, ne dao Bog nikome onu bol...
nemoj se sikirati,pokusaj se opustiti koliko mozes, ja vjerujem da ce menstruacija obaviti svoje...



Procitala sam sve vase postove i vidjela otprilike da je to krvarenje razlicito od osobe do osobe. Ja sam imala kiretazu prije 4 dana u 11 tt i krvarila sam samo taj dan, a sutradan nije bilo uopce krvi, niti ikakvog iscjetka. Sljedeci dan sam imala bolove u predjelu zdjelice i otisla na kontrolu, na ultrazvuku su mi vidjeli ugruske i dr. je rekao da nece sami izaci,jer je zacepljen kanal, zato sto je grlic zatvoren, te mi je ponovio kiretazu. Taj dan sam malo krvarila, a sljedeceg dana tj. danas nema opet nicega. Jako sam uplasena jer sam nasla na internetu da moze poslje te intervencije biti mnogo kompLikacija. Nije mi jasno zasto mi je taj grlic sljepljen i do kada to moze trajati, imam vec dvoje djece,ali smo se nadali i ovom trecem i sada se bojim da nije doslo do neke komplikacije

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2013 14:24:53   
Vanne
sejla zao mi je zbog tvog gubitka... valjda su ti uradili sve kako treba na ponovljenoj kiretazi, nemoj svoj slucaj odmah svrstavati u moguce komplikacije, misli pozitivno... najgore si vec dozivjela nazalost...
hvala Bogu pa mene moj gin nije slao na ponovljenu kiretazu, dovoljna mi je bila ona jedna, ne znam kako bi to opet podnijela...
ja sam se sama iscistila, grlic se smilovao i otvorio se sam nakon nekog vremena, sa prvom user posted image izaslo i ostalo...
cekam trecu user posted image koja treba doci za koji dan i nakon nje se bacam u akciju i aBd bicu opet trudna user posted image

i tebi zelim puno srece i da docekas svoju trecu srecicu aBd user posted image ako ti treba razgovor i utjeha slobodno se javi, lakse je razumjeti nama kojima se to vec desilo...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2013 15:03:55   
sejla82
Hvala ti puno na podrsci i ja tebi zelim da uskoro ugledas plusic, a hvala Bogu blizu si toga. Ja sam jako zabrinuta, evo vec je peti dan, ali nema nista od krvarenja. Sljedece sedmice cu na kontrolu, a dr. je rekao ako se taj kanal ne prosiri u najgorem slucaju ce mi staviti spiralu, pa ce je za koji mjesec skinuti. Zaista mi nije jasno sta se moglo desiti i kako je doslo do tog zacepljenja, a opet se nadam da ce se sa prvom mjesecnicom sve stabilizovati.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2013 18:20:34   
scarlett

IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje cure....imam par stvari da vam napisem sto sam saznala prije dva dana. Nakon moje kiretaze dva doktora su me drugacije savjetovali....jedan mi je rekao da cekam menstruaciju da vidim hoce li mi to nesto malo izaci samo od sebe a drugi mi je dao ergometrin i buscopan da mi proba to istjerati vani...uglavnom svako drugacije. Na kraju sam odlucila da se javim jednom nasem doktoru koji vani radi vise od 10 godina a on mi je rekao slijedece:
Kiretaze se vani skoro nikad ne rade...samo 10% zena imaju kiretaze. Zene do 20sedmice uvijek uzimaju lijek Misiprostol svaka 4 sata...skoro svaka zena pobaci taj isti dan...ukoliko ne izbaci sve onda se daje ta tura lijeka opet slijedeci dan. Akoostane i poslije druge ture nesto onda se ceka menstruacija...tek ukoliko tada ne izadje sve radi se kiretaze. Uglavnom to se vrlo vrlo rijetk desava.
Znaci da ovdje svi od,ah idu na opcije kiretaza bez da uopste probaju to prirodnijim putem sa tabletama vaginalnim.....to boli vise naravno ali je puno zdravije za zenu i njenu matericu. Kiretaze uopste nisu zdrave.
Cula sam da Maja sto radi kod Mehmedbasica ima te tablete ali ne daje ih krajem treceg pa na dalje. Bolnica nasa bi trebala da daje te tablete.
Uglavnom postoji drugi nacin rada vani koji je zdraviji i prirodniji nego nas ovdje.


Ja sam preksinoć prošla ovo s tabletama. Bila sam u 9 sedmici, splet okolnosti me doveo kod dr. Mehmedbašića i pitala sam ga koje su mi opcije. Naveo mi je 3, a jedna je ova o kojoj miks priča. Tada sam prvi put čula za pobačaj pilulom. Odlučila sam se za taj postupak.
Bila sam i kod dr. Jadranke Dizdarević koja mi je također rekla za tu varijantu, može se raditi i kod nje.
Za ovaj postupak se mora potpisati dobrovoljni pristanak. Dr. upute šta se može očekivati. Rekli su mi da je uzimanje te pilule (ne znam kako se zove i da li je to ta koju je miks navela) oralno ili apliciranje vaginalno, zavisno od visine trudnoće, ali se mora biti spreman da tableta možda neće djelovati uopšte ili da i poslije dejstva ne izađe sve i da se opet naknadno mora čistiti.
Rekli su mi da se moja trudnoća smatra visokom za ovaj način i da je velika vjerovatnoća da će recimo ostati komadić posteljice i da će morati naknadno odstraniti, a jedna od sestrica je dodala i da je prethodni CR dodatna otežavajuća okolnost, da očekujem bolove poput jakih menstrualnih, da postoji mogućnost povraćanja, nesvjestice itd.
Ja sam se zbog nekih svojih razloga odlučila da ipak rizikujem i hvala Bogu sve je dobro prošlo. Negdje oko 17h mi je aplicirana ta tableta (čini mi se da je dr. rekao da su dvije) i rečeno mi je da će nakon 3-4 h krenuti lagani bolovi. Međutim blagi bolovi su krenuli oko 19h i postajali intenzivniji, oko 10 su već bili jaki i tada sam prokrvarila. Do 3h su me već razdirali bolovi, bilo je to puno jače od jakih menstrualnih, promijenila sam sve moguće položaje i oko 3h je izašlo. Mislila sam da je to to, bolovi su se smanjili ali i dalje su bili toliko jaki da nije bilo sna. Mislila sam da je to nekakav prirodan proces, međutim nešto poslije 6h izašlo je još. Tek tada su bolovi prestali. Povraćala sam, oba puta mi se zanesvjestilo, pala sam u kupatilu, muž me poljevao vodom, izgubila sam mnogo krvi.
U 8h smo već bili ponovo kod dr., pregledali su me, UZ je pokazao da je sve izašlo. Doktori su bili pozitivno iznenađeni. Dobila sam i jednu takvu tabletu da popijem, rečeno mi je da će nakon nje uslijediti bolovi 30% od onih koje sam imala noć prije, međutim nije bilo tako strašno ili sam ja već više bila toliko ispaćena da više nisam ni osjećala. Uključilisu mi ergometrin, xiclav i buscopan, te rekli da uključim nešto za pojačanje krvi i da se dobro čuvam prehlade i infekcija. U ponedjeljak moram ponovo na kontrolu. Krvarim i dalje, pomalo boli, ali sve u svemu, ja sam zadovoljna, jer sam se svjesno upustila u to i meni je ovaj način nekako manja trauma. Jako je važno da se ima neko pored sebe, za ne daj Bože, jer nikad ne znamo koliki je prag tolerancije boli i kako će organizam reagovati, ali naravno dok boli tu niko ne može pomoći. Ja sam bila sama u sobi, ali MM je bio u susjednoj sobi i bio pripravan, inače bez njega ne znam kako bi to sve završilo.
Teško je bilo i da bar nisam morala proći kroz to, ali opet kažem hvala Bogu i na ovoj mogućnosti. Ja se nisam pokajala što sam odabrala ovaj način.




_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
22.9.2013 13:45:10   
miks
Scarlett: Drago mi je da si to uradila i mislim da je zdravijenu svakom slucaju.
Meni to ne bi dali ovdje ni da sam isla kod Mehmedbasica posto sam bila 13 sedmica a vani bih mi dali.
Da sam to znala vjeruj mi da bih isla i u Zagreb.
Ja evo jos nisam dobila menstruaciju a proslo je 40 dana...ne znam ni sama sta sada da radim i sto ne dobijam??

IZVORNA PORUKA: scarlett


Ja sam preksinoć prošla ovo s tabletama. Bila sam u 9 sedmici, splet okolnosti me doveo kod dr. Mehmedbašića i pitala sam ga koje su mi opcije. Naveo mi je 3, a jedna je ova o kojoj miks priča. Tada sam prvi put čula za pobačaj pilulom. Odlučila sam se za taj postupak.
Bila sam i kod dr. Jadranke Dizdarević koja mi je također rekla za tu varijantu, može se raditi i kod nje.
Za ovaj postupak se mora potpisati dobrovoljni pristanak. Dr. upute šta se može očekivati. Rekli su mi da je uzimanje te pilule (ne znam kako se zove i da li je to ta koju je miks navela) oralno ili apliciranje vaginalno, zavisno od visine trudnoće, ali se mora biti spreman da tableta možda neće djelovati uopšte ili da i poslije dejstva ne izađe sve i da se opet naknadno mora čistiti.
Rekli su mi da se moja trudnoća smatra visokom za ovaj način i da je velika vjerovatnoća da će recimo ostati komadić posteljice i da će morati naknadno odstraniti, a jedna od sestrica je dodala i da je prethodni CR dodatna otežavajuća okolnost, da očekujem bolove poput jakih menstrualnih, da postoji mogućnost povraćanja, nesvjestice itd.
Ja sam se zbog nekih svojih razloga odlučila da ipak rizikujem i hvala Bogu sve je dobro prošlo. Negdje oko 17h mi je aplicirana ta tableta (čini mi se da je dr. rekao da su dvije) i rečeno mi je da će nakon 3-4 h krenuti lagani bolovi. Međutim blagi bolovi su krenuli oko 19h i postajali intenzivniji, oko 10 su već bili jaki i tada sam prokrvarila. Do 3h su me već razdirali bolovi, bilo je to puno jače od jakih menstrualnih, promijenila sam sve moguće položaje i oko 3h je izašlo. Mislila sam da je to to, bolovi su se smanjili ali i dalje su bili toliko jaki da nije bilo sna. Mislila sam da je to nekakav prirodan proces, međutim nešto poslije 6h izašlo je još. Tek tada su bolovi prestali. Povraćala sam, oba puta mi se zanesvjestilo, pala sam u kupatilu, muž me poljevao vodom, izgubila sam mnogo krvi.
U 8h smo već bili ponovo kod dr., pregledali su me, UZ je pokazao da je sve izašlo. Doktori su bili pozitivno iznenađeni. Dobila sam i jednu takvu tabletu da popijem, rečeno mi je da će nakon nje uslijediti bolovi 30% od onih koje sam imala noć prije, međutim nije bilo tako strašno ili sam ja već više bila toliko ispaćena da više nisam ni osjećala. Uključilisu mi ergometrin, xiclav i buscopan, te rekli da uključim nešto za pojačanje krvi i da se dobro čuvam prehlade i infekcija. U ponedjeljak moram ponovo na kontrolu. Krvarim i dalje, pomalo boli, ali sve u svemu, ja sam zadovoljna, jer sam se svjesno upustila u to i meni je ovaj način nekako manja trauma. Jako je važno da se ima neko pored sebe, za ne daj Bože, jer nikad ne znamo koliki je prag tolerancije boli i kako će organizam reagovati, ali naravno dok boli tu niko ne može pomoći. Ja sam bila sama u sobi, ali MM je bio u susjednoj sobi i bio pripravan, inače bez njega ne znam kako bi to sve završilo.
Teško je bilo i da bar nisam morala proći kroz to, ali opet kažem hvala Bogu i na ovoj mogućnosti. Ja se nisam pokajala što sam odabrala ovaj način.





(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
22.9.2013 13:52:53   
Visnja RR
Draga scarlet user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
24.9.2013 16:35:06   
Vanne
draga scarlet... da sam barem i ja znala za tu tabletu pa da je trazim... onako covjek ne zna sta ga ceka, nije dovoljno informisan, kad mi se desio missed trazila sam sto brzu soluciju, doktor je preporucio hospitalizaciju iz istih stopa jer je beba dugo u meni bila mrtva...samo sam htjela da se sve zavrsi sto prije...ipak mislim da je lakse kada samo tijelo izbaci, a ne kada te posade na onaj prokleti sto, zavezu ti noge i cupaju ti utrobu i dusu user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *