|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
17.10.2013 23:52:40   
miks
kad vam se regulisao ciklus? meni menstr kasnila 45 dana i dobijem pomoci tableta....sad dan 18 nema ovulacije...?

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 0:41:19   
scarlett
Danas su pune 4 sedmice kako sam imala pobačaj user posted image . Meni je doktorica na zadnjem pregledu rekla nešto kao da brojim dane od prestanka krvarenja, a ja sam krvarila skoro 3 sedmice poslije toga. Nije to pred kraj više bilo pravo krvarenje, ali e trebalo vremena da sasvim prestane. I kao da dođem ako M ne dođe za nekih 40 dana. Ja sam još uvijek bila nikakva na tom zadnjem pregledu i nisu mi se postavljala podpitanja. Sad nemam pojma kako da računam.
Znal' ko?

Miks, nadam se d aće se to uskoro uskladiti. Kako ti pratiš ovulaciju? Ja nikad nisam imala neke posebne simptome, da sam mogla biti 100% sigurna da je O u toku.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 0:43:11   
scarlett
I da, kakve tablete si pila da krene M?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 0:48:18   
scarlett
Miks, kakav je ovo sono hcg nalaz, mislim, kako se radi?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 1:01:50   
scarlett

IZVORNA PORUKA: Vanne

draga scarlet... da sam barem i ja znala za tu tabletu pa da je trazim... onako covjek ne zna sta ga ceka, nije dovoljno informisan, kad mi se desio missed trazila sam sto brzu soluciju, doktor je preporucio hospitalizaciju iz istih stopa jer je beba dugo u meni bila mrtva...samo sam htjela da se sve zavrsi sto prije...ipak mislim da je lakse kada samo tijelo izbaci, a ne kada te posade na onaj prokleti sto, zavezu ti noge i cupaju ti utrobu i dusu user posted image


Draga Vanneuser posted image , mogu zamisliti samo kakav si pakao prošla. Meni su bliski ljudi rekli kako ih čudi da sam pristala na to, kod kuće bez nadzora ljekara, kako su dr. to dozvolili, zar nije rizično, zar mi nije bilo lakše da me uspavaju... Nemam pojma, meni se ovo činilo lakšim, prije svega psihički, ali i tjelesno, iako je trajalo 12 h, a onda još pune dvije sedmice svaki drugi dan na kontrolu.
Da nisam imala izbora i recimo morala ostati kod dr. koji mi je otkrio missed i da sam prepustila njemu, ne daj mi Bože, vjerojatno ne bih prošla ništa bolje od tebe. U svoj muci sam išla da tražim drugo i treće mišljenje, koje sam naravno morala dodatno platiti, ali tako sam i saznala za tu tabletu.

Vidim da i ti spominješ "grlić se smilovao". Kod mene je odmah sve izašlo, ali je ostalo ovojnice i tih kao ugrušaka za koje se nije smjela čekati slijedeća M da sa njom izađe. Ja sam prvih par dana dosta ležala, bilo mi je teško sjediti, ali sam shvatila da moram mirovati, to mi nekako bilo logično. Međutim kako se maternica sporo čistila, doktorica mi je rekla da se trebam više kretati i da nema nikakve prepreke tome. Onda sam se tjerala da hodam, radim kuću generalno... i primijetila sam da se tada bolje čistilo kada sam ja bila aktivnija. Da sam znala od prvog dana bih se više trudila da budem na nogama,... mada u suštini nisam ni mogla, jer sam se jako slabo osjećala...


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 10:17:24   
miks
Cao cao....
Ja sam uvijek imala simptome ovulacije tako sto sam dola imala sluzi vise. Trakice sam isto nekad koristila i sada sam probala prekuce pokazalo mi pozitivno ali na pregledu doktorica kaze folikul tek 14mm nece najvj biti ovulacije.
Sada ne znam jeli ona u pravu ili trakice...ja sve mislim da su trakice da pokazuju plodne dane i da je ovulacija mozda danas.

IZVORNA PORUKA: scarlett

Danas su pune 4 sedmice kako sam imala pobačaj user posted image . Meni je doktorica na zadnjem pregledu rekla nešto kao da brojim dane od prestanka krvarenja, a ja sam krvarila skoro 3 sedmice poslije toga. Nije to pred kraj više bilo pravo krvarenje, ali e trebalo vremena da sasvim prestane. I kao da dođem ako M ne dođe za nekih 40 dana. Ja sam još uvijek bila nikakva na tom zadnjem pregledu i nisu mi se postavljala podpitanja. Sad nemam pojma kako da računam.
Znal' ko?

Miks, nadam se d aće se to uskoro uskladiti. Kako ti pratiš ovulaciju? Ja nikad nisam imala neke posebne simptome, da sam mogla biti 100% sigurna da je O u toku.


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 10:19:06   
miks
PRIMO NUR tako nekako

IZVORNA PORUKA: scarlett

I da, kakve tablete si pila da krene M?


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 10:20:31   
miks
sono hcg je nalaz koji ti provjerava da li su ti jajovodi prohodni...meni nije nimalo bolan iako se mnogi zale ali me je stomak poslije jako bolio dva dana...uzass...
uglavnom sve mi je bilo ok...
hcg bez sono je sa nekim zracenjem tako da je bitnije traziti sono hcg posto je manje opasno


IZVORNA PORUKA: scarlett

Miks, kakav je ovo sono hcg nalaz, mislim, kako se radi?


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 12:22:35   
scarlett
hvala miks, ja se uopšte ne razumijem u ove stvari, za mene je hcg samo onaj hormon trudnoće, pa zato sada sve ispitujem user posted image

Može li mi molim vas neko reći, da li je moguće da sam dobila M, ako mi je ciklus ranije bio na 28 dana, a danas je 28 dan od pobačaja. Ima li teorije ili je ovo nešto drugo??? Jel moram dr. ili može i dalje biti samo dio procesa nakon pobačaja?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 15:48:49   
Vanne

IZVORNA PORUKA: scarlett


Može li mi molim vas neko reći, da li je moguće da sam dobila M, ako mi je ciklus ranije bio na 28 dana, a danas je 28 dan od pobačaja. Ima li teorije ili je ovo nešto drugo??? Jel moram dr. ili može i dalje biti samo dio procesa nakon pobačaja?


ja mislim da ti je to M... i moja je dosla na 28 dan ciklusa, nije ni dana zakasnila... ako ti je pocelo vise curiti to je to...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 19:56:00   
AAvalon
scarlett, naravno da je moguce, cak i vrlo vjerovatno... i ja sam dobila nakon kiretaze tacno kao sat na 30.dan, hvala Bogu barem na tome sto su mi se ciklusi odmah uredovili

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
18.10.2013 23:38:03   
scarlett
Drage ženice, hvala vam puno, baš sam se bila zabrinula danas šta je ovo, jer očito da nije samo krvarenje, ali nije ni uobičajena M, jer inače ide obilno, a trenutno nije baš tako.

Mene je malo zbunilo što mi je dr. rekla da počnem brojati dane, kada prestanem krvariti, a to je prestalo prije nekih 7 dana. Možda se samo nismo dobro razumjele.

Vama hvala u svakom slučaju user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
7.12.2013 20:55:51   
miks
Drage moje ja sam danas bila na histeroskopiji posto sam isla na ultrazvuk pred kraj menstruacije kada se jedino materica moze vidjeti dobro (tada je cista). Razlog zbog kojeg sam isla su neredovne menstruacije nakon kiretaze i izostanak ovulacije zadnja 4 mjeseca. Kada su me pregledali histeroskopim ustanovili su da imam oziljke od kiretaze i usput mi ih otklonili.
Bas je bitno da se zena detaljno pregleda nakon kiretaze pa obratite paznju na ko i kad vas pregleda doktor.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.12.2013 8:09:03   
Choopy
Miks kako su tebi radili kiretažu vakumom ili instrumentima? Kako se otklanjaju ti ožiljci?

Sad mi još samo ožiljci fale naknon svog ovog belaja user posted image

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.12.2013 10:30:56   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Choopy

Miks kako su tebi radili kiretažu vakumom ili instrumentima? Kako se otklanjaju ti ožiljci?

Sad mi još samo ožiljci fale naknon svog ovog belaja user posted image

Meni i vakumom i kiretom i to dva puta i ne sikiraj se...Najbitnije je da se opustis malo i odmoriš od svega i psihički i fizički i naravno da pustiš vremenu da tijelo oporavi od svega...Ne opterećuj se sad tim...Ja sam uradila sve pretrage nakon spontanog i niko mi nije rekao za te ožiljke...Uglavnom radićes uzv i ako budeneki problem vidjeće doktor...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Choopy)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
9.12.2013 10:58:26   
Mrvica_83
Choopy prije svega dobro nam dosla user posted image Voljela bih da je razlog tvog pridruzivanja neki drugi , veseliji sretniji user posted image Zao mi je zbog gubitka ali zelim ti ispricati svoju pricu / koju si mozda i procitala na prethodnim stranama .. Prosle godine sam imala missed ab. u 12 nedjelji T .. Plod prestao sa razvojem oko 3 sedmice ranije user posted image Dakle kontrola u 9 sedmici bila uredna , vidjela srce bebe kako kucka .. Preporuka je bila hitna kiretaza user posted image Uradili mi zahvat u lokalnoj anesteziji user posted image bol je bila uzasna / mozda i zbog psiholoskog aspekta gubitka itd. Nakon svega ja sam uradila sve pretrage za koje sam nasla na netu da se preporucuju jer mi niko nije trazio ni savjetovao da bilo sta uradim .. Kao I Trudnoca / nista strasno .. Uradila sam opsti mikrob. bris vagine i cerviksa , bris na klamidiju , mikoplazme , ureaplazme , Torch , antikardiolipinska tijela , cak i bris na HPV sam uspjela iznuditi iako mi je papa test bio uredan .Sve bilo uredno i mi smo nakon 3 ciklusa krenuli sa novim pokusajima .. Prvi mjesec nista .. Idemo dalje .. Drugi mjesec plusic user posted image I nakon svega ja upravo gledam svoje zlato koje sam rodila prije 15 dana i koje guguce u snu ! user posted image user posted image Uradi osnovne pretrage i ako sve bude ok ( a hoce aBd ) oekujem da nam javnes svoj plusiccc uskoro user posted image user posted image Za te oziljke ne znam koji je fol user posted image Da li nije dobro uradjena kiretaza ili sta ??

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
11.12.2013 23:50:31   
miks
I jednim i drugim su mi radili....
Prvo se radi pregled histeroskopom ...udju ti sa tankim, aparaticem koji ima kameru...pregledaju ti sve i onda ako vise nesto skinu ti.
Meni nisu vidjeli dva doktora te oziljke dok mi je jedan rekao da vidi nesto i onda turci potvrdili i radili mi pregled. Ja sam usoavana i poslije su mi rekli da sam imala oziljke koji su mi mogli kasnije praviti problemcice....neredovni ciklusi i spontane.
Moja je sreca da su mi ciklusi bili neredovni pa sam isla da se pregledam.....kazu da i ne moraju biti neredovni a da mogu oziljci postojati.
Ako ides kod donrog doktora i krajem ciklusa sigurno ce ti vidjeti da li to imas ili ne...ako si vec isla i nije ti vidio onda sigurno nemas i ne brini :)...

IZVORNA PORUKA: Choopy

Miks kako su tebi radili kiretažu vakumom ili instrumentima? Kako se otklanjaju ti ožiljci?

Sad mi još samo ožiljci fale naknon svog ovog belaja user posted image


(odgovor članu Choopy)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
3.4.2014 22:46:16   
ljubicas_ta
Pozdravljam cijelu ekipu na ringeraja!

Nova sam članica, i možda nije najsretnija tema za pristup forumu :(. Trudna sam 9 sedmica i par dana...Prije 2 dana odlučila sam se uraditi prvi ginekološki pregled kako bih dobila "zvaničnu potvrdu" i kako bih konačno čuvanu tajnu otkrila svojim i muževima roditeljima, koji nestrpljivo čekaju moje "drugo stanje". Nakon dugo pretraživanja po internetu kojem ginekologu otići, odaberemo suprug i ja konačno jednu gin.ordinaciju i tada nastajee šok... Mi kao golupčići odemo, sretni da konačno vidimo tu našu bebaru.. Doc.kojoj sam otišla bila je hladnokrvna u komunikaciji, ali nejse, ultrazvuk...monitor ispred mene...vidim maternicu...očita mi je i vidim da j nešto čudno...prazna,ploda nema, savršeno čista linija ruba, bez igdje naznake ploda..i tako dijagnoza "blighted ovuum"...uz nikakov objasnjenje osim 100 puta ponavljanja "ovo nikako nije dobro" dotična mi kaže, ovo treba "očistiti" otkuca, i pozdravi. Pod šokom, tako podijelim s mužem to saznjanje...za taj termin nismo nikada čuli, jer zbilja žene o tome ne pričaju a navodno pojava je raširena...sljedeći korak internet...istražimo hiljade slučajeva, Odlučimo otići kod drugog doc. da potvrdimo, klinika Clarus, ovaj put ljubazno osoblje, i konačno detaljnije ispitivanje i pregled... dijagnoza ista...blighted ovuum.

Ono što mi slijedi po preporuci ove doc jeste provjera količine hcg hormona u raspono od 72h, da li se radi o blighted ovuum ili mozda vanmatericnoj trudnoci, a s obzirom da me nista ne boli, vjerovatnoca je na strani blighted..

Nakon toga, kiretaža...Na forumu sam pročitala sve ove stranice pod ovom temom. Živim u Sarajevu, gdje je najbolje raditi kiretažu (ne želim privatno) da li koševo?vojna?jezero? da li se radi u zavudu za zastitu zena i materinstva?kojeg doc traziti?.... nemam koga pitati, ne zelim ovo dijeliti ni s kim, tako da savjete od poznanika propustam..

Tako da...milovanje stomačića koji je rastao, radost u bujnijim grudima koje su stalno podsjecala za sta se spremaju, mučnine, sve polahko nestaje...

Željela sam da se to sve prirodno okonča, prirodan pobačaj, međutim doc mi je objasnila da to nije dobro...
Bojim se boli, ne volim pomisao da mi neko "čačka" nešto dole, strah me da mi nešto ne poremete...
Nisam ni sanjala da će mi se ovo desiti...niti da ovo postoji...teško je...molim Boga da sve prođe kako treba. Hvala svakome na odgovoru.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
3.4.2014 23:12:28   
choirgirl
Draga ljubicasta,

jako mi je zao sto ti se to desava i sama sam imala bliighted ovum, i znam kakav je osjecaj user posted image .
Meni nisu radili kiretazu, vec je pobacaj izvrsen tabletama, tablete koje se zovu Cytotek (Misoprostol).
Prepisane su mi dvije tablete vaginalno, i ubrzo nakon toga krenuli su grcevi materice, jako krvarenje koje je trajalo otprilike dan, i onda slabije krvarenje nekih sedam dana.
Nakon toga uzv pregled i kontrola hcg-a u krvi sve dok nije spao na nulu.
Mislim da je ovo puno bolja varijanta od kiretaze....ja sam bila u 8. sedmici...da naglasim da ja zivim van BiH, ali ne vidim razloga zasto se ne bi ovo i kod nas praktikovalo,
mozda da se raspitas kod svoje dr?

Ono sto mene zbunjuje u tvom postu je slijedece: kako ti mogu dijagnosticirati blighted ovum, a u isto vrijeme sumnjati na vanmatericnu?
Dijagnoza blighted ovum moze se uspostaviti samo ako se u materici vidi prazna gestacijska vrecica. Molim te pitaj doktoricu da ti ovo razjasni,
odakle sumnja na vanmatericnu trudnocu ako je vec vidjela praznu gestacijsku vrecicu u materici??
jer vanmatericna trudnoca moze biti opasna po zenu (nazalost prosla sam i to:()
Zao mi je sto prolazis kroz to i nadam se da ce sve da se zavrsi najbolje po tebe...

_____________________________

maj-jul 2011 HSG i laparo/histero
okt-dec 2011 4 IUI, beta 0
jan 2012 IUI5 beta 14: biohemijska
juli 2012 IVF/ICSI1 beta 187: blighted ovum
okt 2012 FET1 beta 0
feb 2013 IVF/ICSI2 beta 0
apr/maj 2013 FET2/FET3 beta 0
jan 2014 ICSI3

(odgovor članu ljubicas_ta)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
4.4.2014 12:49:00   
Chilli
ljubicas_ta zao mi je sto prolazis kroz to. Ja sam imala spontani prosle godine u 11. sedmici. I isto tako kao ti nista nisam znala ni gdje cu ni sta cu. Kiretaza odradjena na jezeru pod, nazovimo je tako, lokalnom anestezijom, koja da izvines k.... ne valja. Ako je ono lokalna, ne znam kako bi bilo na zivo da se radi. Uglavno, ni najgorem neprijatelju ono ne bih pozeljela. Nedavno je jos jedna nasa forumasica nazalost imala spontani, kiretaza na jezeru, ali je ona ZAHTIJEVALA totalnu anesteziju, i morali su joj je dati. Kaze da su se kao nesto bunili ali ona nije popustala. Barem se nisega ne sjeca. Znaci da imaju totalnu, i ne moras ici privatno ako se za to odlucis. Samo budi bezobrazna kao i oni.
A sto se tice ove tablete sto spominju, cula sam da ima i u Sarajevu ali samo kod Mehmedbasica, pa se raspitaj. Zelim ti brz oporavak i fizicki i psihicki i da uskoro opet ugledas user posted image i dobijes zivu i zdravu bebicu user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
4.4.2014 16:46:21   
Super Beba
Tablete imaju kod Mehmedbašića...Mislim da je postupak oko 250 KM...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
4.4.2014 23:53:05   
miks
evo mene opet na ovoj temi na zalost...imala opet missed u 15 sedmici a prije 5 mjeseci u 12 sedmici...bas sam nikakva!
da li ste pile ergometrin nakon kiretaze ili ne? mene bas stomak od njega boli pa ne znam jel on toliko znacajan

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.4.2014 8:06:37   
Bambina.
Ja sam pila, ne znam koliko je znacajan, sigurno jeste, cim ga propisuju. Popij ti njega..
IZVORNA PORUKA: miks

evo mene opet na ovoj temi na zalost...imala opet missed u 15 sedmici a prije 5 mjeseci u 12 sedmici...bas sam nikakva!
da li ste pile ergometrin nakon kiretaze ili ne? mene bas stomak od njega boli pa ne znam jel on toliko znacajan



_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.4.2014 8:57:39   
dandi84

IZVORNA PORUKA: miks

evo mene opet na ovoj temi na zalost...imala opet missed u 15 sedmici a prije 5 mjeseci u 12 sedmici...bas sam nikakva!
da li ste pile ergometrin nakon kiretaze ili ne? mene bas stomak od njega boli pa ne znam jel on toliko znacajan

Naravno da je bitan. Izaziva grceve I na taj nacin maternica izbacuje suvisnu krv.
Miks zao mi je zbog gubitka al moras naprijed. Cuvaj se I svu srecu ti zelim.

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
5.4.2014 9:26:52   
AAvalon
Miks, obavezno ergometrin, da izbacis sve sto je eventualno ostalo u maternici. Od njega se uterus grci, zato te i boli, ali to je poenta - da se sve fino iscisti i nista ne zaostane sto moze praviti probleme.

Ljubicasta, zao mi je sto si to dozivjela, nadam se da ce kiretaza proci dobro i da te nece boliti, ionako nam je psihicka bol dovoljna... user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *