|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Atopijski dermatitis
11.5.2013 11:36:52   
minie
IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: bebaa

juče smo dobili nalaze alergotestova i pokazali su da beba nije alergična na mlijeko ali je ikupni ieg 43 a granica za djecu do jedne godine je do 15...pa ćemo u pon. do pedijatrice da vidimo na šta ga treba eventualno dalje testirati...vrlo mi je bitno da nije mlijeko...
juče smo šetali i nekoliko puta prošli pored ljudi koji su sređivalo okoliš i kosili travu...kad smo došli kući mali se sav zažario u obrazima...
za sada je zaključak da je alergičan na kikiriki i na pelud trave...user posted image


I nama je test koji se radi iz krvi pkazao da nije alergican ni na mlijeko ni na jaje, a ustvari jeste user posted image Onaj na kozi je pokazao stvarno stanje, a i ja sam sama vidjela da mu bas to smeta user posted image user posted image

molim ta kako ste ustanoviuli to za jaje ili eventualno druge namirnice...da li se i to traži posebno ili je neka grupa testova...ne znam a voljela bi znati jer evo sve se otkriva jedno po jedno...ne bi da se opet traumiram s kojekakvim namirnicama...



Nakon tog testiranja iz krvi, koji je pokazao da nije alerigcan na jaje i mlijeko, dr je rekla sa de uradi test na kozi. Nakapali su mu ja mislim 14 razlicitih namirnica na kozu i onda je iglicom bocnula gdj ebila svaka kap te tecnosti (R nije niamlo plakao a imao je godinu dana tad) i onda se zacrvenila koza gdje je bilo mlijeko i jaje (tacnije bjelance, jer je jeo zumance i nista mu nije bilo). Rekla da mu ne dajem 9 mjeseci mlijeko i jaje i da ce on prerasti ove alergije (jer su to djecije)
A na isti princip se rade i na prasinu, grinje i sl.
I sve smo gore na Pedijatriji radili.

< Poruku je uredio minie -- 11.5.2013 11:38:45 >


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Atopijski dermatitis
11.5.2013 11:43:18   
bebaa
ok.....hvala....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Atopijski dermatitis
13.8.2013 20:37:58   
beba bu
koliko se plaća alergo test na pedijatriji u sarajevu a ako se plaća koliko košta

_____________________________

ZA NAS UVIJEK IMA JEDNO MJESTO ISPOD NEBA,A ZA SREĆU NAMA VIŠE NIŠTA NE TREBA

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Atopijski dermatitis
13.8.2013 21:11:58   
minie

IZVORNA PORUKA: beba bu

koliko se plaća alergo test na pedijatriji u sarajevu a ako se plaća koliko košta


ne placa se, samo moras imati uputnicu od pedijatra.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu beba bu)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Atopijski dermatitis
14.8.2013 23:09:20   
beba bu
išla sam danas na jezero radi alergo testa i radiće nam ga neka doktorica Amina,baš je onako prijatna,sada samo moramo čekati da prođu ove posljedice od dermatitisa po rukama jer ga nemože uraditi,pa bih pitala kako se radi taj test i dali iko ima iskustvo jel imalo boli jer sinu mi je tek 2 godine

_____________________________

ZA NAS UVIJEK IMA JEDNO MJESTO ISPOD NEBA,A ZA SREĆU NAMA VIŠE NIŠTA NE TREBA

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Atopijski dermatitis
18.9.2013 11:14:14   
bebaa
beba bu.....puno je vremena prošlo ali eto da pitam kako prođoše alergotestovi......jeli bolilo kako si pitala......ima li kakvih reakcija......

jesen dođe pa se tako i simptomi ispoljavaju....već izvjesno vriojeme možda mjesec dana kožapočela da pokazuje znahe suhoće,peruta se pomalo,najizrazitije na leđima.......od sinoć i kašalj,sekret žuto-zelene boje.......ponovo smo na inhalacijama i dobio je kapi za nos.........sreća nema crvenila kože zasad...mažem ga dr.Pashom......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu beba bu)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 12:46:55   
SREĆNA
Drage žene prije par dana moj se E izasuo po licu, to se samo onako izlilo crvenilo, nije tačkasto, obzirom da su mu ujutro malo oči natekle odvela sam ga dr. koja je rekla da je neka alergija, ali naravno ne zna od čega ( dan prije jeo je palentu sa tikvicom, ne prvi put, a taj dan probao je hurmu) dr. me je napala zbog hurme, al hajd.Dala nam je paxoderm kremu i da ga kupamo u nekom laganom gelu za kupanje tipa plivasept.Krema nije pomogla, isto stanje taj dan, sutradan je bio dobar onako, nije se proširivalo, da bi opet ujutro kad j eustao oči natekle, podočnjaci, lice kao da ga je bumbar izujedao.Nedjelja je, odemo u dežuru na Otoku dr. nas šalje dermatologu, koja ga je samo pogledala i rekla da je to atopijski dermatitis.Lijekovi -inekcija i fenisti kapi( kojih nema ni na mapi) i afloderm gel(gluho bilo) za malu bebu i bepanten krema.Tada nisam znala šta je afloderm ali zahvaljujući internetu saznala sam.Dr. se nije ni polešala da objasni ma ni da spomene šta je to, kako se liječi, šta se smije , a šta ne jesti, rekla je samo da je nasljedno.Niko u porodici nije imao astmu, kako je ona pitala.Njemu je bilo crveno na prevojima ruku i izaušiju.Osip je bio samo po licu.Aflodermom sam samo dva puta namazala u dva dana i ostalo sam mazala bepanten kremom, jer kao što rekoh dok sam stigla istražit šta je aflo0derm.Na piši na vrhu pojavilo crvenilo u nedjelju popodne, kad smo došli kući, možda je bila samo iritacijam jer cijeli dan smo proveli kod doktora, nisam ga imala gdje oprati vodom, pelene sam mijenjala naravno.Dr. kaže kupati u hipermanganu, ako se ne povuče opet kod dr. možda je gljivična infekcija i mazati bepantenom, Scve sam to uradila i povuklo se za dan.Njemu je sad lice super, nježno kao i prije osipa, ali mu je koža po tijelu nekako gruba, nije mi kao prije , abila je tako svilenkasta i nježna, ja sam ga zbog nježne kože zvala ''''svila moja'''', kao da sam ga urekla.

Vidjela sam da spominjete kremu Avene Trixere, tražila sam u apoteci na Dobrinji nemaju trenutno. Zanima me da li njom mažete cijelo tijelo bebe-djeteta ili je ona samo za lice.Takođe sam isteražujući našla da she maslac jedina stvar koja ne škodi koži sa at. derm.ne može pogoršati stanje, ali gdje naći pravi maslac da nije pomiješan sa raznoraznim hemikalijama , da li to uopšte postoji?


Bila bih vam jako zahvalna ako bi neko znao i napisao odgovor.Eh da i drugi blizanac nema ništa po koži, jedu sve isto.Kupaju se istom kupkom hipp šampon i kupka, za tijelo bademova krema i ulje isto od pharmameda.



< Poruku je uredio SREĆNA -- 27.9.2013 12:48:31 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 13:01:16   
niki83
Srecna, mi smo sve to prosli, i koristili razne kreme, od kortikosteroida, preko ovih blagih tipa Aderme, Avene, La Roche pa i Bepanthena, sve dok nismo otkrili ovaj melem iz Posusja koji teta radi na bazi propolisa. Ne znam kolika ti je beba, ali savjetujem ti da ovdje na forumu pronadjes njen broj tel., nazoves, objasnis slucaj, ona ce ti reci smijete li mazati njenim melemom. Magistrica se zove Vinka. Ukucaj u trazilicu ovdje na rr i naci ces. Ja ti jedino ovo mogu preporuciti jer znam sigurno da pomaze, posto i mm i moja cura imaju a.dermatitis i jedino ovim melemom stanje odrzavamo urednim, sretno!

_____________________________

N&N

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 883
   [Obrisana poruka]
27.9.2013 13:03:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu SREĆNA)
  Neposredna veza do poruke: 884
   [Obrisana poruka]
27.9.2013 13:05:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 13:39:11   
SREĆNA
Niki bebi je 7,5 mj. ne znam od kojeg uzrasta bio smjela koristiti propolis tako , nemam vremena da istražujem, ali ću dok stignem pronaći i vidjeti sa tom ženom smjem li to koristiti,Hvala ti puno.Moj niko nikad nije ima ništa slično ovome, ni porodica mm ni moja tako da me baš zanima šta je i od čega je.Dok odem na kontrolu vidjeću sa dr. trebam li i kad raditi kakve alergo testove.Hvala ti još jednomm

Iman afloderm sam odmah izbacila čim sam skontala koliko je otrovan.Fenistil sam našla u Orašju u apoteci žena poslala poštom nakon tri dana zapravo 4-ti dan sam mu daala onako kako mi je dr.. propisala, davala sam mu samo dva dana i prestala jer sam vidjela da se pvlači pa da ga džaba ne trujem.Što se tiče zobi vidjela sam da extra pomaže, zapravo i avene je zob, pa sam mislila da bi moglo pomoći.Čitala sam i da bi trebalo vodu u kojoj se beba kupa prokuhati i dodati malčice maslinovog ulja , ne kupati nikakvim preparatima nego samo vodom ili baš blagim šamponima. Morat ću pogledati sastav u ovim hipp kupkama, ne znam ima li parabena.
Vrlo je vjerovatno da sve te kreme koje pomažu imaju u sebi KS , inače ne bi bile učinkovite.
Mene najviše ljuti i boli što su dr. toliko bezobzirni, ta dr. koja je dala dijagnozu nije ni spomenula šta su KS, kao da mso mi svi završili medicinu pa znamo sve io svemu, da nije interneta 90 % stvari ne bih znala, da je do doktora ne bismo ni živi bili kolko ih je briga.

Hvala ti puno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 13:45:49   
SREĆNA
Eh da zaboravila sam napisati da sam mu oprala lice dvije noći prije nego se izasuo bejbi sapunom, do tada to nisam radila nikad, ali bili smo na sijelu , kod ljudi koji puše i jedu b.luk, ali ne puše u prostoriji gdje su bebe, to je strogo zabranjeno, jer ja kažem ako ćete pušiti mi odosmo, tako da duhan je isključen,.Kad sam došla kući on mi je sav 00mirisao'' na b.luk, pa sam jednpstavno morala oprati i neutraliati taj ''miomiris'', bojim se da nije od toga, ali samo jednom u životu, nikad mu nisam koristila sapun na licu, njim samo ruke peremo.Dr. nam je još rekla da mu stavljam obloge od kamilice, dok opet s druge strane čitam i čujem da se ne bi smjelo kvasit lice, ja više nisam pametna, jednom sam mu oprala lice kamilicom i samo ga naveče umivala prije nanošenja bepanten kreme.Nisam pametna dal kvasiti ili ne.

Iman vidjeću imal kod nas u apoteci maslac, ako ne javim ti se svakako, pomaže li on kod vas, jel mažeš samo kad se osip pojavi ili svakodnevno.
Izvini što sam dosadna , ali mene ovo stvarno pogodilo jer mu je koža zaista bila kao svila, ne mogu da se pomirim s tim nikako.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 13:51:18   
Pikapolonica
Nama je kamilica pogorsavala stvar, tj cim bi mu lice kamilicom ocistili tek bi onda bas buknuo.
Doduse, to je bilo prije nego smo ga odveli dermatologu i tad nam je zena rekla kako kamilica moze biti jak
alergen i da onda tako koza reaguje, pa je nama savjetovala ciscenje lica fizioloskom otopinom.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Atopijski dermatitis
27.9.2013 13:53:56   
niki83
Iman magistrica tvrdi da melem ne sadrzi ks. A po ponasanju koze na ekcemima i kad ih zalijecimo ja sam isto sigurna da nema KS. Eh sada ne mogu ruku u vatru staviti user posted image ali vec drugu godinu mazemo s melemom kad se pojavi i tako lijepo zacijeli, ne mogu ti opisati, to treba bas probati da se uvjeris. user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Atopijski dermatitis
3.12.2013 22:41:13   
BBubica
Drage mame,
mi se borimo s AD vec prilicno dugo.
Pojavio se sa 6 mjeseci, isprobali smo svasta dok nismo naisli na BIOELIKSIR DERMIO:
I mislili da smo rijesili problem, jer je koza jako brzo zacijelila i izgledala izvrsno!
Do prije godinu dana..tad vise nista nije pomagalo, a na mjestima koje sam mu najcesce mazala Bioeliksir kremom pojavile su se dlacice!!!! Dakle-krema nije potpuno BIO sto tvrde i dan danas, tako da upozoravam sve mame. Meni je ovo jos gore od mazanja klasicnim KS jer bar tad znam koliko cega mazem , a kad se samo sjetim koliko dugo smo se mackali sa Bioeliksirom i...strasno...
Isprobali i Posusku kremu, Avene, A derme, Mustele, sve meleme do kojih se moglo doci..nista.
Radili smo test intolerancije na hranu-pokazala se intolerancija na na neku hranu, potpuno smo je izbacili i ..opet nista.
Za koji dan puni tri godine i sav je u ranama, stalno se cese...odjeca, posteljina, sve uvijek krvavo..Ne znam je li se jos neko borio s ovako okrutnim AD..ako ima ko kakav savjet-dobro ce doci.
Sretno!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Atopijski dermatitis
3.12.2013 22:44:12   
bebaa
obavezno nabavi sudokrem....zakon...mi smo ga se riješili s ovom kremom...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Atopijski dermatitis
3.12.2013 23:19:36   
niki83
Bbubice zao mi je sto se borite s takvim AD-om user posted image Znam kako ti je, evo i nama se aktivirao ovih dana, ali ja sam vise upamtila da su pocetak i kraj zime, i ovaj smog koji s tim ide najgori otrovi..i da uvijek tada bitku bijemo.
Mi koristimo melem iz Posusja, vec 2g., i upravo s njim odrzavamo stanje urednim da ne bi doslo do ranica o kojima ti bas govoris. I opet bih ti samo njega preporucila, jer AD se kako i sama znas samo ispoljava vani, i ovim ga drzimo pod kontrolom, ali on je duboko unutra, u organizmu koji se bori protiv raznih vanjskih uticaja..hrane, zagadjenja, itd.

Ovaj Sudocrem koji bebba preporuci, uz duzno postovanje ja ne bih mazala na AD koji traje tako dugo, jer on sadrzi dosta zink oxida sto dodatno isusuje kozu i dolazi do pucanja iste i stvaranja ranica. Bebaa, mozda je u vasem slucaju pomogao, i bas mi je drago!

_____________________________

N&N

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Atopijski dermatitis
3.12.2013 23:27:43   
minie
BBubice jako mi je zao sto se borite sa AD-om, jos u tolikoj mjeri. Mom R su doktori rekli da ima AD, mada ja mislim da je to bila alergijaksa reakcija na kravlje mlijeko, sad hB ni jednog ni drugog nema.

Probaj sa Dr Pasha zlatnim melemom ili ovim sa arganovim uljem, mozda pomogne. Nama je pomagao shea puter, organski.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Atopijski dermatitis
3.12.2013 23:38:27   
dijana79
bubice mi se ekcema rješavamo Elidel kremom al to kad se baš upali koža obično lice i pregibi na nogama i rukama sad kako je hladno to se baš aktivira a inače ga svaki dan mažem Adermom lice dva puta dnevno kupam ga svako treće veče ima ekcem ja mislim odd trećeg mjeseca sad su mu dve godine
Elidel ne sadrži kortikosteroid mala tubica od 15 grama ja mislim da košta 50 km hb pomgla nam je treba mazati par puta naveče i onda se smiri.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 0:00:34   
BBubica
Kod nas je sad cijelo tijelo u pitanju, sve..lice malo manje nego obicno. Pogledacu, mislim da smo i tu kremu probali (toliko smo isprobali do sad da vise ne znam ni sama kako se zovu).
Najgora je noc gdje ne prestaje da se cese. Evo maloprije sa ga zamotala u zavoje, ovo sto moze.
U svakom slucaju hvala,ako nismo probacemo i ovu kremicu..samo sto ce nam trebati nekoliko za pocetak user posted image

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 0:10:29   
BBubica
Minie,
gdje ste nabavljali organski shea?
Hvala

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 0:19:29   
dijana79
Bbubice tako kad se upali i češe daj mu flonidan ja svom malom dam jer to bude grozno on vrišti i pati se koliko ga to svrbi da mu makar se ne stvaraju rane
meni ta krema bude mjesecima u tankom sloju se maže jednom dnevno ja obično uveče mažem.

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 0:20:55   
dijana79
Flonidan sirup nisam napisala 5 ml ja mislim da se daje

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 0:25:54   
BBubica
Sudokrem nam nije pomogao, probali jos davno kad je bilo puno manje.
Posusku kremu nabavila, na pocetku malo poboljsanje i odmah isto..
Flonidan dajem svaki dan..sad smo i poceli i Lostop, ali se smiri samo sat dva uvece kad tek zaspe i ...do ujutro se borimo s cesanjem..ja ne spavam jer mu cuvam ruke, on vristi i tako vec mjesecima user posted image user posted image user posted image
Doktori kazu proci ce...cccc
KS stvarno izbjegavamo, ali je prijedesetak ana zavrsio na injekcijama koje jedva da su imali gdje dati od rana....a ni one nisu pomogle, samo 2-3 dana malo bolje i opet isto...

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Atopijski dermatitis
4.12.2013 8:42:00   
niki83
Bbubice ne mogu ti reci kako se zalostim kad citam kakva vam je situacija! user posted image Vi ocigledno imate onaj najzesci oblik, nazalost! Nisam ljekar i ne mogu ti savjetovati nista vise od ovog sto vec jesam, sto smo i sami probali..
A za dr.nemam komentara! Sigurna sam da zivite negdje u inostranstvu da bi se naslo neko rjesenje, ili barem trenutno olaksanje kod tvog djecaka! Sretno vam u svakom pogledu i da se AD sto prije dovede do minimuma aBd!

_____________________________

N&N

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *