|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  153 154 [155] 156 157   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
6.12.2013 12:33:03   
frozenheart
Iskrena da budem skoro ništa ne znam o tom predbračnom ugovoru, pokušavala sam nešto na netu naći, ali...bezuspješno.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3851
   RE: Zene sa Hidzabom
6.12.2013 13:28:45   
sara123
A da stavis u predbracnom da ne moze drugu ozeniti? user posted image

(salim se, nemojte na mene odmah) user posted image user posted image

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3852
   RE: Zene sa Hidzabom
6.12.2013 13:39:18   
frozenheart
i to mi je padalo na pamet, jer psihički ne bih mogla podnijeti da dijelim svog muškarca (supruga) sa drugom. ali opet on je stava da ne želi da ga ograničavam po tom pitanju, jer može Allah uskratiti potomstvo, i u tom bi onda slučaju on drugu ženu. Ali opet, ja molim Allaha da me ne iskuša sa tim, ne bih to psihički podnijela... možda sebično zvuči...

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 3853
   RE: Zene sa Hidzabom
6.12.2013 19:33:16   
rerica

IZVORNA PORUKA: frozenheart

i to mi je padalo na pamet, jer psihički ne bih mogla podnijeti da dijelim svog muškarca (supruga) sa drugom. ali opet on je stava da ne želi da ga ograničavam po tom pitanju, jer može Allah uskratiti potomstvo, i u tom bi onda slučaju on drugu ženu. Ali opet, ja molim Allaha da me ne iskuša sa tim, ne bih to psihički podnijela... možda sebično zvuči...



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3854
   RE: Zene sa Hidzabom
6.12.2013 19:45:14   
sara123

IZVORNA PORUKA: frozenheart

i to mi je padalo na pamet, jer psihički ne bih mogla podnijeti da dijelim svog muškarca (supruga) sa drugom. ali opet on je stava da ne želi da ga ograničavam po tom pitanju, jer može Allah uskratiti potomstvo, i u tom bi onda slučaju on drugu ženu. Ali opet, ja molim Allaha da me ne iskuša sa tim, ne bih to psihički podnijela... možda sebično zvuči...


To za potomstvo ne bih da komentarisem..ne daj Boze.
A sto se tice samog ugovora, mene su nagovarali, kao da se osiguram za svaki slucajuser posted image ali ja to ne bih uradila iz prostog razloga sto zelim da ostane samo sa mnom jer on to zeli, a ne zato sto je primoran jer je potpisao P.ugovor user posted image

Moj savjet, ne zamaraj se glupostima..valjda znas za koga se udajes, opusti se i sretno user posted image

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3855
   RE: Zene sa Hidzabom
18.12.2013 11:50:33   
Mamica24
Drage moje meni je HITNoO potreban savjet.

Imala sam menstruaciju 6-7 dana i onda je stalo. Ja sacekam jos dan i okupam se. Ujutro klanjam sabah al kad sam krenula klanjati podne primjetila sam opet kao crvenkasto blijedi iscjedak na vesu. Ja sacekam do.mraka opet se okupam ujutro tj. Juctro opet klanjam sabah kad na podne ista scena sqmo manje iscjedka. Ja opet sacekam dan i sinoc se ojupam klanjam jaciju. Jutros ustanem na sabah vidim nema nista na vesu. Evo sad hocu klanjati podne kad na vesu opet kao blijedo blijedo crvenkasto smdjkasti iscjedak. Moguce da sam se nahladila jer me i stomak malo bolio.

Da li da se opet veceras okupam a da danas opet sacekam dqla vidim.hoce li biti jos. U petak Ako Bog Da idem ginekologu..

Ovo me jako nervira jer voljel bih da klanjam a ovako nisam rahat jer ne znam.je li produzeni menzes ili je upala i jesam li sad u opste cista. Eto svaki savjet i misljenje je dobrodoslo!!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 3856
   RE: Zene sa Hidzabom
18.12.2013 12:06:38   
damma

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Drage moje meni je HITNoO potreban savjet.

Imala sam menstruaciju 6-7 dana i onda je stalo. Ja sacekam jos dan i okupam se. Ujutro klanjam sabah al kad sam krenula klanjati podne primjetila sam opet kao crvenkasto blijedi iscjedak na vesu. Ja sacekam do.mraka opet se okupam ujutro tj. Juctro opet klanjam sabah kad na podne ista scena sqmo manje iscjedka. Ja opet sacekam dan i sinoc se ojupam klanjam jaciju. Jutros ustanem na sabah vidim nema nista na vesu. Evo sad hocu klanjati podne kad na vesu opet kao blijedo blijedo crvenkasto smdjkasti iscjedak. Moguce da sam se nahladila jer me i stomak malo bolio.

Da li da se opet veceras okupam a da danas opet sacekam dqla vidim.hoce li biti jos. U petak Ako Bog Da idem ginekologu..

Ovo me jako nervira jer voljel bih da klanjam a ovako nisam rahat jer ne znam.je li produzeni menzes ili je upala i jesam li sad u opste cista. Eto svaki savjet i misljenje je dobrodoslo!!


samo svaki put uzmi abdest..
ne moras se kupat..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3857
   RE: Zene sa Hidzabom
18.12.2013 12:15:25   
Mamica24
Hvala ti draga bas si me obradovala.. Odoh odmah!!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 3858
   RE: Zene sa Hidzabom
18.12.2013 12:16:30   
Honey3

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Drage moje meni je HITNoO potreban savjet.

Imala sam menstruaciju 6-7 dana i onda je stalo. Ja sacekam jos dan i okupam se. Ujutro klanjam sabah al kad sam krenula klanjati podne primjetila sam opet kao crvenkasto blijedi iscjedak na vesu. Ja sacekam do.mraka opet se okupam ujutro tj. Juctro opet klanjam sabah kad na podne ista scena sqmo manje iscjedka. Ja opet sacekam dan i sinoc se ojupam klanjam jaciju. Jutros ustanem na sabah vidim nema nista na vesu. Evo sad hocu klanjati podne kad na vesu opet kao blijedo blijedo crvenkasto smdjkasti iscjedak. Moguce da sam se nahladila jer me i stomak malo bolio.

Da li da se opet veceras okupam a da danas opet sacekam dqla vidim.hoce li biti jos. U petak Ako Bog Da idem ginekologu..

Ovo me jako nervira jer voljel bih da klanjam a ovako nisam rahat jer ne znam.je li produzeni menzes ili je upala i jesam li sad u opste cista. Eto svaki savjet i misljenje je dobrodoslo!!

Ako je proslo 10 dana ciklusa,ne moras se kupati,samo uzeti abdest za svaki namaz,a ako je u tih 10 dana,onda se moras kupati....koliko ja znam user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3859
   RE: Zene sa Hidzabom
18.12.2013 22:40:59   
scarlett
Može li malo komentara na temu matične čelije i islam. Na internetu ne mogu da nađem mnogo i koliko sam shvatila, dozvoljeno je, jer ne postoji izričita zabrana, ali treba biti oprezan. O čemu se sve treba voditi pažnja vezano za ovaj postupak da bude po islamskim propisima?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 3860
   RE: Zene sa Hidzabom
19.12.2013 9:13:11   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Drage moje meni je HITNoO potreban savjet.

Imala sam menstruaciju 6-7 dana i onda je stalo. Ja sacekam jos dan i okupam se. Ujutro klanjam sabah al kad sam krenula klanjati podne primjetila sam opet kao crvenkasto blijedi iscjedak na vesu. Ja sacekam do.mraka opet se okupam ujutro tj. Juctro opet klanjam sabah kad na podne ista scena sqmo manje iscjedka. Ja opet sacekam dan i sinoc se ojupam klanjam jaciju. Jutros ustanem na sabah vidim nema nista na vesu. Evo sad hocu klanjati podne kad na vesu opet kao blijedo blijedo crvenkasto smdjkasti iscjedak. Moguce da sam se nahladila jer me i stomak malo bolio.

Da li da se opet veceras okupam a da danas opet sacekam dqla vidim.hoce li biti jos. U petak Ako Bog Da idem ginekologu..

Ovo me jako nervira jer voljel bih da klanjam a ovako nisam rahat jer ne znam.je li produzeni menzes ili je upala i jesam li sad u opste cista. Eto svaki savjet i misljenje je dobrodoslo!!



ja sam imala slican problem kad nisam znala da li da postim zbog tog. Isto tako malo crvenog na iscjetku kad idem u wc. Posto mi se to desavalo duze vrijeme a zbog kontracepcije (spirala), pitala sam doktora koji je potvrdio da to nije menstruacija nego nesto nekakvo krvarenje (rekao mi je izraz) i ja tako postavila pitanje na jednom islamskom sajtu i dobila odgovor da tada trebam postiti. pa ako se posti onda se moze i klanjati. Nadam se da sam bila od pomoci i da te nisam jos vise zbunila user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3861
   RE: Zene sa Hidzabom
20.12.2013 13:43:55   
ljubicica5

IZVORNA PORUKA: frozenheart

Es-Selamu Alejkum sestre :) imam jedno pitanje ali ne uspijevam da nađem odg na internetu, tiče se predbračnog ugovora. Na šta posebno da obratim pažnju, da li ste vi taj ugovor potpisivale?! Šta biste dodale u taj ugovor, odnosno šta biste voljele da ste dodale u taj ugovor a niste?!



Ja koliko znam predbracni ugovor u islamu ne postoji, jedino sto postoji je mehr. Opet kazem koliko ja znam....

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3862
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 15:41:55   
scarlett

IZVORNA PORUKA: scarlett

Može li malo komentara na temu matične ćelije i islam. Na internetu ne mogu da nađem mnogo i koliko sam shvatila, dozvoljeno je, jer ne postoji izričita zabrana, ali treba biti oprezan. O čemu se sve treba voditi pažnja vezano za ovaj postupak da bude po islamskim propisima?



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 3863
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 17:26:09   
dambolina
scarlett, ne mislim da je ovo adekvatan forum za ovu vrstu pitanja. Ovo pitanje treba pšostaviti nekom ucenjaku koji poznaje materiju maticnih celija, ali prevashodno fikhsku nauku. Minimalno pitati Enesa Ljevakovica na rijasetu.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3864
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 18:23:34   
scarlett
Meni je ovaj forum adekvatan da postavim svako pitanje koje želim user posted image , a druga je stvar koliko ću ja od toga primijeniti, kao uostalom i pitanje i savjet na bilo koju drugu temu. Na rijasetu ima odgovor, po meni nepotpun i nadala sam se da ženice nekim svojim stavom o ovom pitanju mogu da prošire moje vidike. Hvala u svakom slučaju user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 3865
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 18:41:42   
minja_

IZVORNA PORUKA: frozenheart

i to mi je padalo na pamet, jer psihički ne bih mogla podnijeti da dijelim svog muškarca (supruga) sa drugom. ali opet on je stava da ne želi da ga ograničavam po tom pitanju, jer može Allah uskratiti potomstvo, i u tom bi onda slučaju on drugu ženu. Ali opet, ja molim Allaha da me ne iskuša sa tim, ne bih to psihički podnijela... možda sebično zvuči...


Pa stavi to u ugovor - da ces pristati da on ima drugu zenu samo u tim okolnostima, kad je vec najavio da bi mogao imati vise od jedne zene.

I mene ovo interesuje, moja prijateljica je druga supruga i prva supruga nije mogla uticati na muzevu odluku zato sto pri svom serijatskom vjencanju nije izricito bila protiv toga, mislim, nije se pismeno izjasnila.

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3866
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 19:13:51   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: minja_




I mene ovo interesuje, moja prijateljica je druga supruga i prva supruga nije mogla uticati na muzevu odluku zato sto pri svom serijatskom vjencanju nije izricito bila protiv toga, mislim, nije se pismeno izjasnila.



kako taj muskarac pred Bogom postuje svoju suprugu kad se oglusio o njenu zelju da ostane jedina user posted image

Ja razumijem da se ozeni ako se prva supruga slozi ili da se ne ozeni ako se prva ne slaze ali ovo mi izgeda samo kao izvlacenje na propust u ugovoru.
Samo moje msljenje na osnovu dijelova informacija, da se razumijemo.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3867
   RE: Zene sa Hidzabom
21.12.2013 23:14:50   
minja_
on da se vodio dobrobiti njih obje, ne bi se ozenio drugom zenom, gledajuci kako stvari stoje poslije nekoliko godina. da, izvukao se na propust prve supruge na serijatskom vjencanju, kojoj nije palo na pamet da bi se njen muz ikad ozenio jos jednom zenom.

i mene zanima da li po serijatu ista znaci zenino protivljenje, ako nije na vrijeme zasticena nekom vrstom pisanog ugovora.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3868
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 0:04:08   
canim
http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=3327:enidba-bez-dozvole-prve-ene-&catid=142&Itemid=218

Scarlett ja koliko znam te maticne celije se koriste samo za potrebe lijecenja jeli tako user posted image ako se ne mogu zloupotrebljavati za neke nedozvoljene stvari onda u skladu s Tim ja nevidim zasto bi bilo zabranjeno...ali ovo je samo moje licno misljenje user posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3869
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 0:40:14   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: minja_

on da se vodio dobrobiti njih obje, ne bi se ozenio drugom zenom, gledajuci kako stvari stoje poslije nekoliko godina. da, izvukao se na propust prve supruge na serijatskom vjencanju, kojoj nije palo na pamet da bi se njen muz ikad ozenio jos jednom zenom.

i mene zanima da li po serijatu ista znaci zenino protivljenje, ako nije na vrijeme zasticena nekom vrstom pisanog ugovora.


u kojoj je to zemlji ako smijem pitati?

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3870
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 8:50:44   
minja_
Zive u BiH. Brak sklopljen u BiH. Naravno da ga ne priznaje Rijaset. A ko obavlja takve procedure? Ima ih svih ubjedjenja. I sufija i selefija. Znam dvije zene koje su druge supruge, jedne je sklopila brak u derviskoj tekiji, druga je selefijskog opredjeljenja.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3871
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 9:56:09   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: minja_

Zive u BiH. Brak sklopljen u BiH. Naravno da ga ne priznaje Rijaset. A ko obavlja takve procedure? Ima ih svih ubjedjenja. I sufija i selefija. Znam dvije zene koje su druge supruge, jedne je sklopila brak u derviskoj tekiji, druga je selefijskog opredjeljenja.



Ni Rijaset ni drzava. To je protuzakonito. Sta ce druga zena i djeca ako dodje do razvoda ili smrti tog covjeka? Sve je vise ovakvih slucajeva. I neka je ako oni zele. Imaju pravo al ja bih onda trazila izmjenu zakona.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3872
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 14:53:41   
dambolina
po meni, poligamija je bolja nego svaleranje. Ako je covjek zaista bogobojazan, onda ce on skrbiti za obje zene podjednako, sto nije slucaj sa ljudima koji svrljaju okolo. U blizoj okolini imam prijateljicu ciji muz svrlja okolo i ona to zna i ne moze nista. U serijatskom braku u pravom smislu te rijeci, zena je zasticena.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu frozenheart)
Neposredna veza do poruke: 3873
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 14:55:30   
Galicia
Sta ce zene kad im prahne svrljanje?user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 3874
   RE: Zene sa Hidzabom
22.12.2013 15:25:27   
Alma_27
Pretpostavljam da smo ovdje sve udate i znamo da je brak mnogo vise od zadovoljenja seksualnih potreba. I poligamni brak je isto to i on je vise od alternative svaleranju i zato i zasluzuje da bude zasticen zakonom. A ako neko hoce da se malo sa strane, onda ga nece zadrzati ne 10 zena kod kuce user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 3875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  153 154 [155] 156 157   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  153 154 [155] 156 157   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *