|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  155 156 [157] 158 159   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
13.2.2014 21:17:34   
Galicia
Meni samo naumpadne jedna moguca situacija gdje jedna od tih zena dobije posao u nekoj drugoj drzavi, i sad zbog nje se ili sve 4 zene i taj poglavar moraju seliti u nezeljenu drzavu ili ona ostaje tamo gdje su i sve, a nije joj po volji.
Ili mozda taj poglavar putuje svaka 4 dana u drugu drzavu da vidi zenu i djecu. A mozda to i nije lose, barem znas da je tvoj muz sva ta 4 dana samo s tobom, bez da mora ici i obici 2, 3 ili 4 zenu. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3901
   RE: Zene sa Hidzabom
23.2.2014 19:02:15   
Ella_H
Gali ni ja ne bih mogla biti jaranica s nekom
Koju mi muz buba. A ako hoce nek buba kol'ko hoce,
Kad ja umrem ili odselim user posted image .
Srce je jedno i stvoreno za jednu (Ibn Qajjim) .
A bubanje kak ko voli nek izvoli.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 3902
   RE: Zene sa Hidzabom
24.2.2014 14:20:10   
umu imran
Drage moje,zanima me da li je koja od vas obavljala umru ili hadz?Tacnije zanima me sta je najbolje ponijeti od odjece i u kojoj kolicini za 10 dana?Putujem avionom i imam bebu,pa ce stvari od bebe biti sa mojim stvarima,tako da ne mogu ponijeti puno,pa me zanima sta mi je neophodno?Hvala vam unaprijed!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3903
   RE: Zene sa Hidzabom
24.2.2014 20:15:02   
jasmin

IZVORNA PORUKA: umu imran

Drage moje,zanima me da li je koja od vas obavljala umru ili hadz?Tacnije zanima me sta je najbolje ponijeti od odjece i u kojoj kolicini za 10 dana?Putujem avionom i imam bebu,pa ce stvari od bebe biti sa mojim stvarima,tako da ne mogu ponijeti puno,pa me zanima sta mi je neophodno?Hvala vam unaprijed!

Ja sam za 10 dana nosila za sebe 4 odjevne kombinacije,recimo hlače-majica.
Vanjsku odjeću 2. Imaj na umu da imaš mogućnost oprati. Za djecu sam nosila za svaki dan jednu obleku,dakle 10 odjevnih kombinacija. A ti opet znaš bolje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu umu imran)
Neposredna veza do poruke: 3904
   RE: Zene sa Hidzabom
24.2.2014 21:39:21   
umu imran

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: umu imran

Drage moje,zanima me da li je koja od vas obavljala umru ili hadz?Tacnije zanima me sta je najbolje ponijeti od odjece i u kojoj kolicini za 10 dana?Putujem avionom i imam bebu,pa ce stvari od bebe biti sa mojim stvarima,tako da ne mogu ponijeti puno,pa me zanima sta mi je neophodno?Hvala vam unaprijed!

Ja sam za 10 dana nosila za sebe 4 odjevne kombinacije,recimo hlače-majica.
Vanjsku odjeću 2. Imaj na umu da imaš mogućnost oprati. Za djecu sam nosila za svaki dan jednu obleku,dakle 10 odjevnih kombinacija. A ti opet znaš bolje.

Hvala ti draga na brzom odgovoru.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3905
   RE: Zene sa Hidzabom
27.2.2014 0:14:55   
sara123
Zene, gdje se vi šišate? user posted image
Preporuka za neki frizerski salon gdje mogu imati privatnost?

Na Ilidzi bi bilo super, ili oko Stupa, mada i dr.lokacije dolaze u obziruser posted image user posted image

(odgovor članu umu imran)
Neposredna veza do poruke: 3906
   RE: Zene sa Hidzabom
28.2.2014 12:24:29   
dambolina
Na Ilidzi bi bilo super, ili oko Stupa, mada i dr.lokacije dolaze u obziruser posted image user posted image


ovaj ti je na ilidzi: https://www.facebook.com/irma.muhic.16?fref=ts

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 3907
   RE: Zene sa Hidzabom
1.3.2014 23:37:23   
niki83

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: Mia

Selam zenice user posted image

Imam dva pitanja, pa ako neko zna, zamolila bih za odgovor:

1. Da li majka moze prouciti djetetu ezan i ikamet nakon rodjenja (mislim, odmah u porodilistu) ili to mora uciniti iskljucivo muskarac?

2. Da li mi mozete preporuciti neku dobru knjigu ili neki drugi izvor sa muslimanskim imenima? Dobrodosle su i knjige gdje se mogu naci imena koja nisu uobicajena za nase podneblje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima user posted image

Nema VJERODOSTOJNE predaje koja potvrđuje našu praksu učenja ezana i ikameta na uho novorođenčeta.
Ima predaja koju većina uleme smatraju jako slabim,ili pak ništavnim.
Majka djetetu može učiti dove,Kur''an uopće.
U trudnoći,dovu Merjemine majke... "Gospodaru moj, ovo što je u trbuhu mome je zavjetujem samo na službu Tebi, pa primi od mene, jer Ti, zaista, sve čuješ i znaš!"
A isto tako,po porodu,dovu iste žene...‘Gospodaru moj, rodila sam žensko’, - a Allah dobro zna šta je rodila - ,''a nije musko kao zensko; nadjela sam joj ime Merjema, i ja nju i porod njezin stavljam pod Tvoje okrilje od prokletog šejtana." Samo umjesto imena Merjem,reći ime svog djeteta,i naravno,shodno potrebi,promijeniti rod. Allah zna najbolje.


Jasmin, mene je ovo jako zainteresovalo!!
Da li se odnosi samo na ucenje ezana i ikameta na uho novorodjenceta, ili i za ostale radnje koje praktikujemo nakon rodjenja djeteta?!? Kao sto su nadjevanje imena 7 dan, akika i brijanje glave..

Ostale zenice na temi, izvinjavam se na upadu, halalite user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3908
   RE: Zene sa Hidzabom
2.3.2014 11:31:02   
jasmin

IZVORNA PORUKA: niki83


IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: Mia

Selam zenice user posted image

Imam dva pitanja, pa ako neko zna, zamolila bih za odgovor:

1. Da li majka moze prouciti djetetu ezan i ikamet nakon rodjenja (mislim, odmah u porodilistu) ili to mora uciniti iskljucivo muskarac?

2. Da li mi mozete preporuciti neku dobru knjigu ili neki drugi izvor sa muslimanskim imenima? Dobrodosle su i knjige gdje se mogu naci imena koja nisu uobicajena za nase podneblje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima user posted image

Nema VJERODOSTOJNE predaje koja potvrđuje našu praksu učenja ezana i ikameta na uho novorođenčeta.
Ima predaja koju većina uleme smatraju jako slabim,ili pak ništavnim.
Majka djetetu može učiti dove,Kur''an uopće.
U trudnoći,dovu Merjemine majke... "Gospodaru moj, ovo što je u trbuhu mome je zavjetujem samo na službu Tebi, pa primi od mene, jer Ti, zaista, sve čuješ i znaš!"
A isto tako,po porodu,dovu iste žene...‘Gospodaru moj, rodila sam žensko’, - a Allah dobro zna šta je rodila - ,''a nije musko kao zensko; nadjela sam joj ime Merjema, i ja nju i porod njezin stavljam pod Tvoje okrilje od prokletog šejtana." Samo umjesto imena Merjem,reći ime svog djeteta,i naravno,shodno potrebi,promijeniti rod. Allah zna najbolje.


Jasmin, mene je ovo jako zainteresovalo!!
Da li se odnosi samo na ucenje ezana i ikameta na uho novorodjenceta, ili i za ostale radnje koje praktikujemo nakon rodjenja djeteta?!? Kao sto su nadjevanje imena 7 dan, akika i brijanje glave..

Ostale zenice na temi, izvinjavam se na upadu, halalite user posted image

Ovo se odnosi na učenje ezana i ikameta user posted image . Ostale radnje su vjerodostojne.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 3909
   RE: Zene sa Hidzabom
11.3.2014 16:34:45   
canim
Toplo preporucujem
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1798464_10152270350582558_533614909_n.jpg

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 3910
   RE: Zene sa Hidzabom
9.4.2014 23:32:00   
minja_
https://www.youtube.com/watch?v=_FVDAFem6FM&feature=youtube_gdata_player

Jedan turski video, kako jedan mali vragolan ucestvuje u namazu:)))

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 3911
   RE: Zene sa Hidzabom
16.5.2014 22:40:44   
Alma_27
Moze li se klanjati bez abdesta? Nije mi sigurna voda iz cesme a ne mogu trositi ovi flasiranu za pice. Uzela sam abdest danas al sam ga izgubila.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3912
   RE: Zene sa Hidzabom
16.5.2014 23:45:11   
Hannan
Alma,mislim da mzoes uzeti smao farzove abdesta, lice, ruke do lakta, kosa i noge i mozes uredno klanjati. znaci preskocis ispiranje usta i nosa(sunet). Opet Allah zna najbolje.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3913
   RE: Zene sa Hidzabom
17.5.2014 8:54:59   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Hannan

Alma,mislim da mzoes uzeti smao farzove abdesta, lice, ruke do lakta, kosa i noge i mozes uredno klanjati. znaci preskocis ispiranje usta i nosa(sunet). Opet Allah zna najbolje.



nisam smjela ni farz. zuta voda user posted image jutros je hvala Bogu normalnog izgleda.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 3914
   RE: Zene sa Hidzabom
17.5.2014 9:48:11   
dambolina
Mozda si mogla radije tejemmum uzeti, jer je abdest/tejemum od namaskih sartova. Pod uslovom da ne mozes uzeti abdestke farzove po jednom.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3915
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 9:35:16   
Mamica24
Eh drage moje kako tece prvi dan posta...

Ja bih voljela ako imate neke savjete za mene po pitanju posta... Ja sam prilicno mrsava ustvari malo sam se uspjela udebljati od zimuz..

Eh koju hranu da praktikujem za sehur i iftar kako ne bih izgubila ove tesko nabacene kilice .. Zelim svim srcem da postim i Hvala Bogu zdravstveno sam dobro samo eto ne bih voljela da opet puno sletim.. Lani sam smrsala zbog stresa na poslu pa mi se i zeldac bio uznemirio... Pa mi i zeljezo bili palo skoro na 5 sad je negdje oko 11..

Tako bih voljela da rahat postim i ne mislim ni ba sta drugo osim sticanje Allahove milosti al valjda me malo proslogodisnje iskustvo sa mrsavljenjem sikira..

Eti ako imate neki savjet rado cu ga poslusati..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 3916
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 10:27:59   
canim
Selam mamice,

Ja nazalost nisam od onih koji lahko mrsaju vec obrnuto i ja redovno za ramazan dobijem koju kilicu vise jer meni ti kasni obroci nikako ne gode liniji.

Evo jedna fina tabelica ishrane za ramazan
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/p640x640/10373147_10201619678208886_4352205669102397733_o.jpg

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3917
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 12:33:37   
hatepsut
Selam zenice,

imala bi pitanje vezano za post,zapostih jutros u ime Allaha dz.s.,no citavo jutro mi se sljeva sekret iz nosa u grlo,ne mogu nikako da iskasljem,bojim se hoce li mi biti pokvaren post ? user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 3918
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 12:45:42   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Selam zenice,

imala bi pitanje vezano za post,zapostih jutros u ime Allaha dz.s.,no citavo jutro mi se sljeva sekret iz nosa u grlo,ne mogu nikako da iskasljem,bojim se hoce li mi biti pokvaren post ? user posted image

Neće.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 3919
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 13:02:42   
Alma_27
a smije li se poprskati grlo angal sprejem ako postimo? Nije nista hranjivo i on se ne slije niz grlo nego malo oblozi? imam osjecaj da ce me uhvatiti a od sutra aBd cu poceti postiti pa da znam.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3920
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 13:15:07   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Alma_27

a smije li se poprskati grlo angal sprejem ako postimo? Nije nista hranjivo i on se ne slije niz grlo nego malo oblozi? imam osjecaj da ce me uhvatiti a od sutra aBd cu poceti postiti pa da znam.

Ne znam za sprej. Ali odmah prokuhaj kadulje, pa ispiraj danas cijeli dan. Uzmi meda i limuna, pij čajeva i vrat u predjelu krajnika potiri hladnom vodom.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3921
   RE: Zene sa Hidzabom
28.6.2014 13:55:05   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Alma_27

a smije li se poprskati grlo angal sprejem ako postimo? Nije nista hranjivo i on se ne slije niz grlo nego malo oblozi? imam osjecaj da ce me uhvatiti a od sutra aBd cu poceti postiti pa da znam.

Ne znam za sprej. Ali odmah prokuhaj kadulje, pa ispiraj danas cijeli dan. Uzmi meda i limuna, pij čajeva i vrat u predjelu krajnika potiri hladnom vodom.

Hvala za savjet user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3922
   RE: Zene sa Hidzabom
30.6.2014 17:20:58   
hatepsut
Opet ja s nedoumicama,

S obzirom da sam jos uvijek dojilja,tako mi ciklusi nisu redovni,nekad mi se pojavi blago krvarenje izmedju ciklusa.i sad nisam sigurna dali je mjesecnica ili to krvarnje mozda izmedju ciklusa.a tacno me strah da se omrsim,sta ako se ispostavi da je bilo ovo krvarenje izmedju ciklusa? !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3923
   RE: Zene sa Hidzabom
30.6.2014 18:47:31   
jasmin
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Opet ja s nedoumicama,

S obzirom da sam jos uvijek dojilja,tako mi ciklusi nisu redovni,nekad mi se pojavi blago krvarenje izmedju ciklusa.i sad nisam sigurna dali je mjesecnica ili to krvarnje mozda izmedju ciklusa.a tacno me strah da se omrsim,sta ako se ispostavi da je bilo ovo krvarenje izmedju ciklusa? !

Nemoj mrsiti dok se ne pojave klasični znakovi menstruacije koje imaš. Meni je, recimo, u zadnje vrijeme i ovulacija blago sukrvičasta. Ta blaga krvarenja mogu biti i istihaze, krvarenja koja kvare abdest.

< Poruku je uredio jasmin -- 30.6.2014 18:49:07 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 3924
   RE: Zene sa Hidzabom
30.6.2014 18:57:24   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Opet ja s nedoumicama,

S obzirom da sam jos uvijek dojilja,tako mi ciklusi nisu redovni,nekad mi se pojavi blago krvarenje izmedju ciklusa.i sad nisam sigurna dali je mjesecnica ili to krvarnje mozda izmedju ciklusa.a tacno me strah da se omrsim,sta ako se ispostavi da je bilo ovo krvarenje izmedju ciklusa? !

Nemoj mrsiti dok se ne pojave klasični znakovi menstruacije koje imaš. Meni je, recimo, u zadnje vrijeme i ovulacija blago sukrvičasta. Ta blaga krvarenja mogu biti i istihaze, krvarenja koja kvare abdest.


ok,nisam se omrsila,toliko me strah da ne mogu objasnit.mada mi nekad ovako pocinje i sama menstruacija.znaci uzmem abdest i normalno klanjam ?ili se moram okupat?

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  155 156 [157] 158 159   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  155 156 [157] 158 159   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene
VVVV

Kad beba ima proliv, da li je nocu presvlaciti ili je pustiti da spava?

Budim je da je presvucem, za svaki slucaj (44%)

Probudim se da je pomirisem je, pa ako sam sigurna da se ukakila, presvucem je (48%)

Ne budim je nikako (2%)

Ne proveravam da li se ukakila, posto ja spavam (6%)


Broj svih glasova: 85

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *