|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  156 157 158 [159] 160   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 20:19:46   
Edita1989
user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3951
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 22:09:17   
canim
MashaAllah, prelijepo user posted image

Helva, helva user posted image jeli i kod vas arapi tako kazu user posted image

< Poruku je uredio canim -- 17.7.2014 22:10:28 >

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3952
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 22:31:50   
salmy

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image

MasAllah user posted image nisam znala...iznenadila si me prijatno user posted image



(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3953
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 22:33:30   
Edita1989
Hvala vam drage...

Canim,jest tako arapi kazuuser posted image

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3954
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 22:33:53   
dambolina
TebarekAllah user posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3955
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 22:34:40   
Medi_87

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3956
   RE: Zene sa Hidzabom
17.7.2014 23:07:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image


MashaAllah user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3957
   RE: Zene sa Hidzabom
18.7.2014 0:48:21   
hatepsut
Masha'Allah Edita ! user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3958
   RE: Zene sa Hidzabom
18.7.2014 1:11:48   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image

Mašaallah tebarekallah user posted image user posted image user posted image .

user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3959
   RE: Zene sa Hidzabom
18.7.2014 1:48:09   
Edita1989
Zenice moje,hvala vam na lijepim rijecima.... :*

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3960
   RE: Zene sa Hidzabom
19.7.2014 19:00:38   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image


Predivna si user posted image Prelijepo ti stoji mila user posted image user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3961
   RE: Zene sa Hidzabom
20.7.2014 13:19:36   
Edita1989
Hvala Daliyah :*

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 3962
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2014 16:17:14   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image


jesi jesi ti :)) novi nick vidim , pa cestitam draga moja :))) user posted image user posted image user posted image drago mi je i pristaje ti lutkica si

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3963
   RE: Zene sa Hidzabom
22.7.2014 16:49:05   
Edita1989

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: Edita1989

user posted image

Evo,obecala sam sliku,brzinska je u pitanjuuser posted image


jesi jesi ti :)) novi nick vidim , pa cestitam draga moja :))) user posted image user posted image user posted image drago mi je i pristaje ti lutkica si
hvala draga :*


_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 3964
   RE: Zene sa Hidzabom
30.7.2014 13:19:19   
Vinetu
Edita, prelijepa si!!! Da te Allah nagradi!
Zaista si me prijatno iznenadila!

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3965
   RE: Zene sa Hidzabom
30.7.2014 16:00:04   
Edita1989

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Edita, prelijepa si!!! Da te Allah nagradi!
Zaista si me prijatno iznenadila!

Hvala mila :*

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 3966
   RE: Zene sa Hidzabom
30.7.2014 16:00:26   
Edita1989

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Edita, prelijepa si!!! Da te Allah nagradi!
Zaista si me prijatno iznenadila!

Hvala mila :*

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 3967
   RE: Zene sa Hidzabom
31.7.2014 10:07:24   
queenmom
neka je s hajrom!<3 Lijepo je čuti da se danas žene uspiju odlučiti na ovaj korak.

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3968
   RE: Zene sa Hidzabom
31.7.2014 19:39:06   
Edita1989
Hvala queenmum

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu queenmom)
Neposredna veza do poruke: 3969
   [Obrisana poruka]
31.7.2014 22:54:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Edita1989)
  Neposredna veza do poruke: 3970
   RE: Zene sa Hidzabom
1.8.2014 1:38:26   
Mjeseceva Pratilja
Edita, masallah.

Allah mubarek olsun. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3971
   RE: Zene sa Hidzabom
1.8.2014 12:55:49   
Edita1989
Ehhehehe,sestro po odluciuser posted image ,da...i svaki dan je sve ljepse user posted image


Mjeseceva pratilja,hvala :*

_____________________________

11.08.2009. - Ameen

23.02.2014. - Dima

"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje placenih poslova,uzevsi u obzir da je placa- cista ljubav."

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 3972
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2015 21:12:18   
svamojadjeca
esselamu alejkum da malo osvjezimo temu.Ovo je pitanje za zene koje nose hidzab.vasa iskustva na porodu tj.koliko su postovana vasa vjerska prava pi prijemu u bolnicu.tj.dali ste i ako ste zahtjevali da vas zensko porodi tj.ako je bilo u smjenivise doktora.dali vam je dozvoljeno nositi vase spavacice koje pokivaju serijatski ono sto pokrivaju do sale i nazad i dali su trazili da skinete hidzab sa glave.mislim da je razlicito od mjesta do mijesta ali eto za BIH da sestre znaju gdje ih sta ocekuje da se pripremeuser posted image

(odgovor članu Edita1989)
Neposredna veza do poruke: 3973
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2015 21:14:47   
svamojadjeca
evo propis za mame



Namaz u odjeći na kojoj je povratilo dijete?
Štampa El. pošta
Kategorija: Pitanja i odgovori Objavljeno: utorak, 10 Juni 2014 10:31 Autor admin1 Klikova: 1628
Pitanje: Esselamu alejkkum. Da li žena može obavljati namaz u odjeći na koju je dijete dojenče bljucnulo? I da li je ženi dozvoljeno prekinut namaz ukoliko dijete plače? Allah Vas nagradio svakim dobrom. Amin.
Odgovor: Što se tiče prvog dijela vašeg pitanja; da li je tečnost koju bljucne dijete čista ili ne, kažemo: Tačno je da tečnost koju povrati velika osoba a tako i dijete nije nečista.
U šerijatskim argumentima ne nalazimo validan dokaz koji jasno i nedvosmisleno ukazuje da je to nečisto. U osnovi svaka stvar je čista sve dok se validnim dokazom ne potvrdi nečistoća. To što je tečnost povračanja odbojna za ljudsku dušu i što ima neugodan miris nije dovoljan razlog da bi se za nju kazalo da je nečista.
Spomenuta stvar (povraćanje i bljuckanje) je nešto što se veoma često dešava, tako da je to bilo nečisto i da je to Allahov Poslanik pojasnio to bi bilo preneseno i zabilježeno u vjerodostojnim predajama.
Da, postoje određeni hadis koji ukazuju da je tečnost povraćanja nečista, ali je vjerodostojnost spomenutih hadisa upitna. Do te mjere da su neki učenjaci spomenuli konsenzus hadiskiheksparata u pogledu ocjene spomenutih hadisa slabim i neprihvatljivim.
Spomenuti hadis glasi: „O Ammare, znaj da je odjeću obavezno oprati od petero: izmeta, mokrača, povračanja, krv i sperme.“
Imam Bejheki je kazao za spomenuti hadis da nema nikakvog utemeljenja.
Poznati hadiskiekspet, hafiz Ibn Hadžer spomenuti hadis ocijenio je slabim.
Šejh Albani je kazao za njega da je žestoko slab-daifdžiden.

Treba naglasiti, da je većina islamskih učenjaka tečnost povraćanja smatrala nečistom. Ovo spominjemo iz razloga da se insan ne iznenadi kada čuje informaciju o tome ili kada vidi da neko praktikuje to mišljenje.
Spomenuta stvar, odabir mišljenja da tečnost povraćanja nije nečista, nikako ne znači da to ne treba uklonuti sa odjeća, ali govorimo o propisu i o onome što proizilazi iz toga. Jer ako kažemo da je to nečisto onda ga je obaveza uklonuti, i ako bi kao takvo bilo na odjeći onaj ko bi klanjao u takvoj odjeći svjesno njegov namaz bi bio neispravan, za razliku od stava da to nije nečisto, a što ne isključuje njegovo uklanjanje sa odjeće.
Što se tiče prekidanja namaza zbog plača djeteta;
Prvo, ako se desi da dijete počne da plače u toku namaza, a nalazi se u neposrednoj blizini majke, nema smetnje da ga majka ili otac uzmu u naručje kako bi ga smirili i da tako nastavi klanjati.
Allahov Poslanik je predvodio ljude u obaveznom (farz) namazu a tokom cijelog namaza nosi je u naručju svoju unuku Umamu, r.a., pa kada bi otišao na sedždu i ruku spustio bih je na zemlju a kada bi se vraćao na kujam uzimao bi je ponovno i držao u naručju. (Buharija i Muslim)
Ako je dijete koje plače dalje od majke, i ako se radi o dobrovoljnom namazu, stvar je mnogo lakša. I nema smetnje ako bi majka prekinula namaz s ciljem da ušuti dijete.
Ako se radi o obaveznom namazu, tada je stvar ozbiljnija, ali opet to ne isključuje opciju prekidanja namaza. Ako će plakane djeteta smetati džematu, ili ako se roditelj boji da bi nešto moglo da našteti djetetu onda nema smatnje da se prekine i farz namaz i da se ušuti dijete. Iako treba napomenuti da je strogo zabranjeno prekidati namaza bez validnog razloga. Tako da ako bi žena klanjala kod kuće, i čula plakanedijeteta, sigurna da mu ništa nije naštetilo, tada neće prekidati namaz, već će ga upotpuniti bez oduživanja sa namazom.
Napomena:
Roditelji bi prije namaza trebali da se maksimalno potrude da poduzmu sve neophodne korake kako dijete u toku namaza ne bi plakalo, ali ako se uz sve poduzete mjere desi da dijete plače, i da time ometa džemat, ili se roditelj boji da je se dijetu desilo nešto, tada nema smetnje da prekine namaza i da ga smiri.
Allah najbolje zna.
Odgovorio: Pezić Elvedin

(odgovor članu svamojadjeca)
Neposredna veza do poruke: 3974
   RE: Zene sa Hidzabom
5.2.2015 21:17:17   
svamojadjeca
Abortus zbog deformacije nerođenog djeteta?

Pitanje: Moja supruga i ja očekujemo dijete, ali su doktori ustanovili da dijete ima poremećaj kičme i misle da se taj poremećaj neće moći otkloniti operacijom i savjetuju abortus. Kako da postupimo?
Odgovor: Uvaženi brate u vjeri, u vašem pitanju niste spomenuli najbitniju stvar vezanu za vaše pitanje, a to je koliko je mjeseci bebi. To je najbitnija stvar u pitanju i od nje zavisi odgovor.
Ali, pošto se radi o dijagnozi da kičma djeteta nije uredu, onda to ukazuje da su se organi vašeg djeteta već formirali i da je ono oživjelo u utrobi svoje majke.
Ako je tačno to što smo zaključili, da je dijete oživjelo u utrobi majke, a to se najčešće dešava nakon 120 dana od početka trudnoće, ili nakon prolaska četiri mjeseca od početka trudnoće, onda se na abortiranje tog djeteta u islamu gleda kao na ubistvo odrasle osobe.
Islamski učenjaci imaju jednoglasan stav o tome da u osnovi nije dozvoljeno abortirati dijete nakon što u njega bude udahnuta duša, a to je nakon 120 dana od početka trudoće, i da se to smatra njegovim ubistvom.
U pravnoj enciklopediji El-Mevsuatul-fikhijje, 2/57, navodi se: “Nije poznato da postoji razilaženje među učenjacima da nije dopušteno abortirati nakon što dijete oživi u majčinoj utrobi. Islamski su učenjaci jasno rekli da postoji konsenzus da nije dozvoljno abortirati nakon što djetetu bude udahnuta duša. Također su jednoglasno potvrdili da se abortus u tom periodu smatra ubistvom.”
Neki savremeni učenjaci iz spomenute situacije izdvojili su slučaj kada nakon udahnuća duše u dijete daljnji nastavak trudnoće, po mišljenju povjerljivih doktora, dovodi u pitanje život majke koja ga nosi, pa je većina učenjaka kazala da će se dati prednost životu majke nad životom djeteta, dok su drugi branili stav, koji je veoma jak, da se daje prednost životu djeteta nad životom majke.
Pošto život majke nije ugrožen, a s druge strane stav doktora koji se zasniva na prethodnim iskustvima nije nepogrješiv, jer koliko se puta desi da doktori kažu da je dijete deformirano, a ono se rodi zdravo, ili kažu da majka nosi muško, a ono bude žensko, ili kažu da majka nosi dvojke, a ispostavi se da je jedno, mi kažemo da u vašoj situaciji nije dopušteno da se počini abortus, i da se činjenje abortusa u periodu nakon oživljenja djeteta smatra ravnim njegovom ubistvu.
Islamske su knjige prepune fetvi (odgovora) islamskih učenjaka koji su smatrali zabranjenim abortiranje ploda nakon udahnjivanja duše u njega, pa makar doktori tvrdili da postoje određene deformacije na djetetu.
Ovakav je propis ako smo tačno konstatirali da je dijete starije od četiri mjeseca, a ako to nije tačno i ako dijete još nije oživjelo, onda se propis razlikuje, ali opet shodno dobi djeteta, a dodatno pojašnjenje možete dobiti ako nas ponovno kontaktirate.
(Savjetujem da pročitate sljedeći tekst o propisima abortusa: http://minber.ba.dedi474.your-server.de/fetve//index.php?option=com_content&task=view&id=2064&Itemid=66 )
A Allah najbolje zna!
Odgovorio: Pezić Elvedin

(odgovor članu svamojadjeca)
Neposredna veza do poruke: 3975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  156 157 158 [159] 160   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  156 157 158 [159] 160   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *