|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  127 128 [129] 130 131   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija
22.9.2013 12:27:56   
anandi
alegro bas mi je zao, ne mogu ti opisatuser posted image bit ce drugi put aBd uspjesno, nema predajeuser posted image

(odgovor članu Alegro)
Neposredna veza do poruke: 3201
   RE: Inseminacija
22.9.2013 13:36:34   
miks
alegro bas mi je zao...radila si obicnu inseminaciju ne iti??

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3202
   RE: Inseminacija
22.9.2013 13:57:32   
Alegro
Hvala ti miks! Da, obicnu sam radila, ne znam da li ovdje i rade ITI.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 3203
   RE: Inseminacija
22.9.2013 22:49:13   
miks
ne znam raspitaj se sigurno provatno rade..isplati se....puno je veci postotak zaceca.

IZVORNA PORUKA: Alegro

Hvala ti miks! Da, obicnu sam radila, ne znam da li ovdje i rade ITI.


(odgovor članu Alegro)
Neposredna veza do poruke: 3204
   RE: Inseminacija
28.9.2013 16:32:31   
rihann
Cao cure,interesuje me da li je koja od vas imala stimulaciju sa femarom,sutra startujem sa femarom pa idemo na trecu inseminaciju?

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 3205
   RE: Inseminacija
28.9.2013 19:21:39   
AAvalon
Rihann, pisala sam ti vec na drugoj temi, ali ja sam pila Femaru prije inseminacije. Sta te konkretno interesuje?

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu rihann)
Neposredna veza do poruke: 3206
   RE: Inseminacija
18.11.2013 16:22:58   
mama3333
veliki pozdrav za sve,
molim Vas ako neka ima vremena i živaca da mi napiše kako idu pripreme za inseminaciju,jer s obzirom da pokušavamo oko godinu i po,uradili sve nalaze svi ok a bebe nema, razmišljam da odem kod Mehmedbašića tj.dr Maje i pokušam tako,možete pisati ako želite i na pp..
hvala unaprijed

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 3207
   RE: Inseminacija
19.11.2013 9:34:37   
anandi
mama3333 dobro dosla i brze otisla. U slicnoj smo situaciji, i kod nas sve dobro samo nema bebice evo 4 godine user posted image
Evo ja cu ti reci postupak kroz koji sam ja prosla kod Balica:
Potrebno je za pocetak otici na popuhavanje jajovoda (hsg) a prije njega potrebno je odraditi mikrobioloski pregled cervikalnog i vaginalnog brisa (da ne bude izolovanih bakterija i gljivica), onda 5 dc poceti sa nekom od stimulacija Femara ili Klomifen (piti 5 dana) i pratiti stanje na UZ- folikulometrijom. Nakon zadovoljavajuceg porasta folikula primiti injekciju Prengyl i nakon 36h odraditi postupak inseminacije. Nije nista bolno, u ordinaciji odlezis 15-tak min i mozes kuci i tu noc i naredne 2-3 obavezno akcija user posted image
Poslije insem pocinje se terapija utrogestanima,aspirinima i folacin, i nakon 15 dana radis betu.
U sustini to je user posted image Sretno draga

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 3208
   RE: Inseminacija
19.11.2013 11:00:31   
mama3333
draga moja hvala ti na odogovoru,ne znam za taj hcg jer ja vec imam dvoje odrasle djece i prošle godine sam imala comp.ab. u V/VI nedjelja tako da mislim da su prohodni,sve moguce pretrage uradila i sve ok,u augustu pila klomifen imala pet folikula,primila dva pregnila i bas se razocarala jer je dr bila sigurna da ce nesto biti,na kraju stigla vjestica...
u svakom slučaju planiram otici kod dr Maje i porazgovarati s njom o postupku..
znas li koliko se sanse da uspije user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3209
   RE: Inseminacija
25.11.2013 21:41:52   
miks
anandi: Koliko si dugo pila femaru? ja sam pila u maju juni i sada ovaj mjesec. Ne znam koliko se smije dugo piti...citala sam svasta na internetu protiv femare i klomifena...da su zene koje piju te lijekove cesto slonije raku materice i slicno.
Jeli kod tebe prirodno ovulacija ok ili ne? Kod mene je bila prije kiretaze prirodno ok ali sam prije inseminacije opet uzimala femaru...ne znam da li je to pametno. Naravno veca je vjerovatnoca da zena ostane trudna sa 2 ili 3 folikula nego samo jednim sto je slucaj kada zena ne uzima stimulaciju.
Sada trebam dobiti uskoro i nisam pametna da li da idem na inseminacija bez stimulacije ili sa stimulacijom?
Kakvi su Balici?

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 3210
   RE: Inseminacija
25.11.2013 21:44:44   
miks
Mislim da ne bi morala raditi hcg ako imas dvoje djece vec ali pitat ces njih pa uradi ako ti kazu da moras.
5 folikula sve velicine dovoljne da puknu? To mi bas zvuci punoo.
Kod koga si isla prije?
Znas li kakvi su Mehmedbasici po tom pitanju? Ja nekako bjezim od previse stimulacije tako da izbjegavam doktore koji daju velike stimulacije pogotovo ako smo zdrave kao sto je slucaj kod mene i tebe. Ja isto imam jedno dijete sve bilo ok.

IZVORNA PORUKA: mama3333

draga moja hvala ti na odogovoru,ne znam za taj hcg jer ja vec imam dvoje odrasle djece i prošle godine sam imala comp.ab. u V/VI nedjelja tako da mislim da su prohodni,sve moguce pretrage uradila i sve ok,u augustu pila klomifen imala pet folikula,primila dva pregnila i bas se razocarala jer je dr bila sigurna da ce nesto biti,na kraju stigla vjestica...
u svakom slučaju planiram otici kod dr Maje i porazgovarati s njom o postupku..
znas li koliko se sanse da uspije user posted image


(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 3211
   RE: Inseminacija
26.11.2013 9:40:36   
anandi
miks, ja nisam nikad pila femaru, samo dva puta klomifene. Ovulacije kod mene su prirodne i ok su, al mislim kad se radi IUI moraju se piti te hormonske tablete, jer one onda podesavaju O, i primanjem injekcije Prengyl O nastupa nakon 36h. Tako je meni dr rekao, da kad se ude u taj postupak i pocne s terapijom vise nista nije nomalno ko u ciklusima bez. Zato draga nemoj da te brine, kad odes na pregled ponesi sve svoje nalaze i mm spermogram i dr ce ti dati tacnu terapiju ili klomifen ili femaru. Dosta nas zenica je pilo i pije i nista nam se nije desilo user posted image
Ja ti zelim svu srecu da ugledas user posted image
Po meni Balici su odlicni, fini, pristupacni i mislim da se oni jedini u TZ bave sterilitetom a da imaju svu mogucu opremu.
mama333 razumijem te draga, znam da klomifeni stvaraju dosta folikula, a opet femara manje, al ko sto moj dr kaze nije bitan broj jedan je pravi.
Nemoj da se opterecujes puno, masala vec imas djecicu i ne znam zasto ti teba da prolazis kroz postupak, ili zasto ne ides jednostavno samo sa ciljanim?

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 3212
   RE: Inseminacija
26.11.2013 11:32:46   
mama3333
pozdrav za sve,hvala Vam na savjetima i mišljenjima,izgleda da je kod mene u zadnjem ciklusu došlo do nekog poremećaja hormona,jer sam dobila 18-tog,a trebala oko 22. nimalo nije bila obilna a kod mene inače jeste,i da zlo bude veće grudi me užasno bole i danas tako da ni sama ne znam sta da radim,jedino ostaje čekat sljedeći ciklus pa treci dan na pretragu analiza i vidjeti gdje je nastao problem..sve vas jako user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3213
   RE: Inseminacija
21.12.2013 0:59:28   
miks
meni su se cikkusi i ovulacije totalno poremetili nakon kiretaze da mi je danas 21 dan ciklusa jedan folikul 30 drugi 22...doktorica mi je rekla da nece biti ovulacije a jedan doktor rekao da ce vrlo vjerovatno biti danas sutra....sada nisam pametna?!

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 3214
   RE: Inseminacija
6.1.2014 17:43:48   
maramala
Cao cure

Nova sam na forumu ali sa sličnim problemima. Doktorica mi je preporučila od sledećeg mjeseca folikulometriju (od 9-og dana), stimulacija i inseminacija, pa me zanima hoće li ona meni u sljedećem mjesecu samo mjeriti folikule, a tek onda u martu eventualno dati neku stimulaciju i raditi inseminaciju. Znate kako to ide, u tom momentu nisam stigla pitati sve što me zanima,a ona naravno u gužvi. I sad sjedim i čekam kraj januara da dobijem pa da dobijem i priliku da je vidim i pitam sve ovo.

Hvala unaprijed!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 3215
   RE: Inseminacija
7.1.2014 9:57:12   
anandi
maramala dobro dosla i jos brze otisla na veselije temeuser posted image

Napisi nam malo u cemu vam je problem, koliko se trudite i tak to.

Kako sam ja shvatila to sto si napisala, ako ti je dr rekla da ides iduci mjesec na IUI onda bi trebala od petog dana ciklusa ukljuciti stimulaciju (klomifen ili femaru) i pit do 9 dana ciklusa, onda slijedi folikulometrija 2-3 puta i onda oko 12dc primas stopericu i nakon 36h slijedi IUI. Taj sam postupak ja prosla

(odgovor članu maramala)
Neposredna veza do poruke: 3216
   RE: Inseminacija
18.1.2014 19:39:21   
ančibananči
Bok svima, naime ja ne mogu ostati trudna vec 3 god, imam 24 god, a muž 32. Sve pretrage sto smo uradili su uredu, znaci nema razloga uopce zasto ne mogu ostati trudna user posted image mjeseci i mjeseci sam svasta probavala, od narodnih čajeva tipa macine trave i matičnjaka, zatim od dizanja nogu svaki put..i svega ostaloga ali nistauser posted image . Zanima me ta inseminacija, posto nam je ginekolg to i savjetovao. Jel ima više vrsta inseminacije? jel to spada u potpomognutu oplodnju? i ako mozete objasniti taj postupak..i da li se to isplati? ostane li se odmah trdudan od toga? hvalaa

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3217
   RE: Inseminacija
18.1.2014 20:02:20   
anandi
ancibananci dobro dosla i jos brze otisla na veselije teme.
Vrati se malo unazad, pisala sam ja koji je postupak.
Imaju dvije vrste, ubrizgavanje spermatozoida u jajovod i u maternicu. Moj dr govori da nema razlike osim sto je skuplje u jajovod, sperma iz maternice ne moze iscuriti. A ako ubrizgavaju u jajovod opet se sperm vracaju zajedno s jajnom celijom u maternicu, tako da nema potrebe ici na taj nacin. To jest jedan vid potpomognute oplodnje.

Ja sam u slicnoj situaciji, samo sto ja cekam 5 godina i isla dva puta i nije uspjelo. Sad cekam da (ne)dobijem pa ako se ne zakaci bebac idem naredni mjesec na trecu pa sta Bog da.

Nije nesto velika uspjesnost, al ima zenica kojima je uspjelo i od prvi put.
Ja sam htjela ici na VTO al mi doktor nije dopustio jer imam 25 g i kaze mlada sam pa da pokusam jos koju IUI. Ako te sta jos zanima slobodno pitaj

(odgovor članu ančibananči)
Neposredna veza do poruke: 3218
   RE: Inseminacija
19.1.2014 13:14:55   
ančibananči
Hvala ti punoouser posted image A jesi isla na propuhivanja jajovoda? meni su sada to savjetovali, ako bude uredu onda ta inseminacija. s nas je sve uredu, jednostavno ni dokroti neznaju koji je razlog sto ne dolazi do trudnoce..

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3219
   RE: Inseminacija
19.1.2014 13:19:50   
anandi
Jesam, ali prije propuhavanja jajovoda obavezno je odraditi mikrobioloski pregled vaginalnog i cervikalnog brisa, i ako su oni uredni ide se na propuhavanje.
Znam kako ti je draga, u istoj sam situaciji, sve uredno al opet se ne da. Samo moras imat strpljenja i mora se desiti.

(odgovor članu ančibananči)
Neposredna veza do poruke: 3220
   RE: Inseminacija
20.1.2014 20:02:28   
ančibananči
jesam isla sam na to sve. je, je jako tesko je sve to, bas sam pitala specijalista u petrovoj bolnici u zagrebu da li psiha moze toliko djelovati na sve to, kaze da ne moze.. iako mi svi kazu da je to, kao to je sada u glavi i gotovo.

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3221
   RE: Inseminacija
29.1.2014 16:04:10   
AAvalon
Zene, psiha moze malo uticati, ali ne bas toliko... Odradile ste osnovne testove, to sto je dosad sve uredno, ne znaci da nema nesto drugo. Ancibananci, nisi ni na HSG isla, znaci ne znas ni da li su ti jajovodi prohodni, mozda tu lezi problem. Mi smo se godinama vodili kao idiopate (to su ti koji imaju sve nalaze uredne, a nema bebe), no medjutim kad smo zacackali malo dublje nasli smo cijeli niz razloga zasto ne zatrudnjujemo. Znaci, ako niste radili sva antitijela ( antispermatozoidna, antiovarijalna, anti zona pellucida, antifosfolipidna, anti NK, antikardiolipinska), inzulinsku rezistenciju, trombofilijski panel mutacija i sl.niste uradili sve nalaze. Mi smo uvijek imali uredne hormone i spermiogram, uredan HSG, ko fol sve u redu, kad kasnije nadjosmo svega, od antitijela do trombofilije do inz.rezistencije.
Smirite se i opustite, ne zato jer cete od opustanja zatrudniti, vec zato jer ne moze sunce prije zore svanuti. Korak po korak, nalaz po nalaz, pa na kraju ako zatreba i postupak po postupak, doci cete aBd do svoje bebice. Nije lako biti strpljiv, ali kojeg izbora imamo user posted image sretno svima

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ančibananči)
Neposredna veza do poruke: 3222
   RE: Inseminacija
31.1.2014 20:52:22   
MikicaN
Pozdrav za sve,
Nova sam ovdje, mada ste vec dugo dio moje velike podrske i nade, pratim vas i molim za sve vas.
Naime moj muz i ja pokusavamo vec 3 godine ostati u drugom stanju, prije dvije godine mm je operisao varicolu, trenutna dijagnoza oligoazospermia.
Iza sebe imamo 5 nazalost neuspjelih inseminacija, ali ne odustajemo, bas danas smo radili nasu 6-tu inseminaciju i nadamo se da ce bas ova biti uspjesna. Svi savjeti su nam dobrodosli samo da dodjemo do naseg zeljenog cilja user posted image
Hvala vam svima!

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 3223
   RE: Inseminacija
5.2.2014 13:57:22   
Snješka Sa
Drage moje,

Ja sam nova na forumu, I da budem iskrena do sada nisam čitala iste, jer sam sama prolazila kroz svoja iskustva, ali sada želim da vidim, čujem I pročitam I vasa iskustva I da podijelim moje problem. Naime, imam 28 godina, suprug I ja pokušavamo 2 godine dobiti bebu, bezuspješno. Moji svi nalazi su ok, međutim, kod supruga je identifikovana ASTENOZOSPERMIJA. Imao je terapiju Fertil plus - tri mjeseca, nakon čega su se nalazi popravili. Nakon toga, radili smo prvu inseminaciju 22.01.2014. godine, a ja sam prethodno primila terpiju stimulacije ovulacije, tablete I inekcije. Pred samu inseminaciju doktori su mi rekli da je sjeme supruga jako dobro, da imamo sanse da bude uspjesna. Nakon urađene inseminacije, prvih pet dana, imala sam jake bolove u jajnicima, a poslije toga, bolove u stomaku, kao pred mensturuaciju. Danas je 15-i dan kako sam radila inseminaciju, ja još uvijek nisam dobila. Doduše, danas sam primjetila blagi smeđe-crveni iscjedak, ali vrlo malo. Molim vas d ami kažete šta je moj slijedeći korak, da li to znači da definitivno nisam trudna, iako još nisam dobila, da li da radim test, ili da idem kod doktora (to sam mislila pričekati do kraja sedmice, ako u međuvremenu ne dobijem).
unaprijed hvala na svakoj odgovorenoj poruci user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 3224
   RE: Inseminacija
5.2.2014 14:09:49   
An Nur
Snješka Sa
Tvoj slijedeći korak trebalo bi da bude vađenje krvi radi mjerenja nivoa beta HCG hormona, hormona trudnoće.
Svaka žena i svaki ciklus su različiti pa tako i reakcije i bolovi, žigovi, iscjedak...
Polako, nemoj da gubiš nadu i nerviraš se.
Uradi betu i ona će ti reći sve.
Meni su je radili isto 15 dana nakon inseminacije i bila je biokemijska trudnoća.
Čitaj malo i forume i članke na stranicama za neplodnost.
Lakše ćeš upoznati svoje tjelo i opuštenije prolaziti kroz sve.
Krvav iscjedak može da bude i impantacija embrija, nadam se da jest user posted image

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu Snješka Sa)
Neposredna veza do poruke: 3225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  127 128 [129] 130 131   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  127 128 [129] 130 131   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *