|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
22.2.2014 0:06:01   
Lalali

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Lalali mozda ja nisam dobro shvatila pitanje pa da bezveze ne saram i ne idem u dubiozu user posted image U svakom slucaju sretno / ako sta trebas tu sam user posted image

Shvatila si Mrvice i rekla mi ono sto me interesovalo, jos jednom hvala. Ako bude potrebe, opet te zovemuser posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
22.2.2014 9:44:43   
dambolina
ja samo da potpisem mrvicu83 i kazem da smo mi prodali stan pod hipotekom. dakle u momentu prodaje stana na istom je bila hipoteka sa ostatkom duga oko 39000 KM. to je sve pisalo u c listu zajedno sa podacima banke, imenom korisnika kredita i visinom kamate. kod notara sve obradjeno i zavrseno. naravno, kupac je novac uplatio u banku, a mi proslijedili na racun za otplatu duga.
mislim ima svega i ovaj worst case scenario kojeg hb spominje se na danasnjem vaktu moze desiti, ali valjda otvorimo 4 oci kad trgujemo...

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 15:52:48   
Anoniman
moze li mi neko odgovoriti na pitanje da li su partneri po zakonu duzni ici na porodicno savjetovaliste ako djetetu ima ispod 3 godine i jedno podnese razvod braka?

(odgovor članu dambolina)
  Neposredna veza do poruke: 228
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 15:53:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

moze li mi neko odgovoriti na pitanje da li su partneri po zakonu duzni ici na porodicno savjetovaliste ako djetetu ima ispod 3 godine i jedno podnese razvod braka?


da

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 15:55:47   
veeseelaa
i šta se dešava na bračnom savjetovalištu?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 17:10:55   
Anoniman
Pa, kontam ako ima sanse da ga to natjera da idemo na savjetovanje.. U tom slucaju rado podnosim zahtjev, onda ce morati da se pojavi i malo se pozabavi sa svojim problemima, koje tvrdi da nema, jer sam ja kriva. Ako nece da ide, ionako onda zelim razvod, ali poenta je da ako podnesem zahtjev, da li onda moramo ici, i koliko brzo nakon sto podnesem zahtjev..

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 231
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 17:12:42   
veeseelaa
ma šta te briga za njega i njegove probleme, i onako se imap namjeru rastati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 17:26:57   
tajra26
Meni neko rece da po novom zakonu se ne mozes ni razvesti ako dijete nije napunilo 3godine. Vjerojatno nije tacno al eto neko mi rece.
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma šta te briga za njega i njegove probleme, i onako se imap namjeru rastati



_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 18:15:58   
Hanady RR
Porodičnim zakonom iz 2005 godine utvrđeno je da
Razvod braka se može zahtjevati tužbom ili zahtjevaom za sporazumni razvod

tada je rečeno u članu 43 da Muž nema pravo podnijeti tužbu za razvod braka u vrmenu kada dijete nema tri godine i kada je žena trduna...
2013 godine Ustavni sud je odlučio da je ova odredba koja se donosi samo na muža sikriminirajuća i da porodični zakon ima niz odredaba koje štite majku i dijete...pa je došlo do izmjena pri kojima se briše ovaj član ...te je i izbrisan po hitnoj porceduri u izmjeni ovoga zakona

ali je zato član 45 dopunjen sljedećim:

-prije pokretanja postupka za razvod braka, jedan ili oba bračna partnera koji imaju djecu nad kojom ostvaruju roditeljsko staranje, kao i za vrijeme trudnoće žene, dužna podnijeti zahtjev za posredovanje za to ovlaštenoj fizičkoj i pravnoj osobi.

ovo poredovanje je ono što si najprije i pitala...
da bićete pozvani u roku od 30 dana do dana podnošenja zahtjeva za posredovanje...

a za veslu odgovor...
zakonom je utvrđeno da lica zasdužena za posredovanje u smislu ovoga zakona pokušati otkloniti uzroke i probleme koji su narušili bračni odnos, preporučiti im savjetovališta ili drugim ustanovama koje mogu rješiti porblem dati uputu i savjet šta i kako dalje.
nadalje upoznat ih sa posljedicama razvoda braka, osobito na one koje se odnose na djecu
itd itd


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
23.2.2014 18:27:15   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pa, kontam ako ima sanse da ga to natjera da idemo na savjetovanje.. U tom slucaju rado podnosim zahtjev, onda ce morati da se pojavi i malo se pozabavi sa svojim problemima, koje tvrdi da nema, jer sam ja kriva. Ako nece da ide, ionako onda zelim razvod, ali poenta je da ako podnesem zahtjev, da li onda moramo ici, i koliko brzo nakon sto podnesem zahtjev..


odgovorih ti postom uopštenim...
u ovisnosti do vaših problema lice zaduženo za poredovanje uputit će vas dalje u druge ustanove koje eventualno mogu rješiti njegov problem...
ne znam što je tačno po srijedi ali ako u tim uvjetima njegovoga porblema nema života skladnoga onda je ovo najbolja opcija za tebe ako već jesi odlučila o istom...

Moram ti reći da ove izmjene zakona pokazale su se opravdanim iako su do oktobra na snazi...
u nekim sluačjevima došlo je do pomirenja bračnih partenra ali je jedno do njih upućeno na savjetovalište za narkotike ili alkoholizam ili liječenje ovisnosti itd itd...
u tim sluačjaveima onaj koji jeste podnio zajtev pristaje da da šansu bračnom partneru na taj način..a bračni partenri sa porblemom isti konačno priznaju i prihvate činjenicu da se mogu rješiti istoga i tako spasiti brak...i nadsve žele ga tada spasiti...

Tako da...odluka jeste na tebi...a mogućnosti su zakonske takve kakve jesu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
24.2.2014 14:43:19   
vila_7

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: Nenic@

Upravo, procijene kako im kad odgovara. Obično se vode cijenom u ugovoru ali ako ako smatraju da je vrijednost nekretnine dosta veća od navedene onda će sami procijeniti.
ja sam nekada u opstni radila ove procjene i moj ti je savijet da ne stavljate previse nisku cijenu jer ce onda ici po trzisnoj vrijednosti koja ja naveca jer u komisiji obicno budu tri clana i oni mogu "progledati" par hiljada međutim ako bude npr. Da je kuca od 300kvadrata 10 000 km onda zasigurno ocekuj da će ti oni staviti svoju i to najveću cijenu. Stetno




ma ne...kuca je 70 000 ali da nam je bar spustiti da je kofol 40-50 000 (ali kuca mislim da vrijedi mnogo vise od 70 000)


Odvadi malo....pa ne sjede bas budale u poreskoj.
Gdje ima da se kupi kuca za 50 ooo u Sarajevu?!
Ako ti priznaju i 70 ooo udaraj se nogama u guzicu.



Kuca uopce nije u SA

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
26.2.2014 13:27:30   
Nenic@
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Nenic@


IZVORNA PORUKA: Lalali

Mame pravnice, mozete li mi reci ima li nekih smetnji kod prodaje nekretnine koja je pod hipotekom? Ako se prodaja vrsi preko banke kod koje je hipoteka, sto znaci da bi oni odmah uzeli svoj novac.
Hvala


Prilikom prodaje nekretnine pod hipotekom potrebno je da banka da saglasnost za prodaju uz uslov izmirenja duga po kreditu iz kupoprodajne cijene.


Nije potrebna saglasnost banke, ali ja ne znam kupca koji bi pristao kupiti stan pod hipotekom.
Prvo upisuje svoje pravo nakon banke, svjestan da kupuje stan pod teretom, a ne zna koliko je ostalo duga prema banci.
Najcrnji scenario.
Banka prekine ugovora sa svojim klijentom, i namiri se prodajom stana, sto ima puno pravo.

Na zapadu se hipoteka uredno kupuje sa stanom, kod nas to nije slucaj.



Nije tačno da nije potrebna saglasnost banke. Mi u nasem uredu veoma često radimo ugovore gdje je u C teretnom listu upisano založno pravo te zabrana OTUĐENJA i novog opterecenja nekretnine bez predhodne saglasnosti banke. Banka da saglasnost za otuđenje (prodaju) uz uslov izmirenja duga po kreditu iz kupoprodajne cijene, i ukoliko se nekretnine placa iz kredita (opet) banka daje saglasnost i za novo opterecenje. U toj saglasnosti tacno je naveden iznos koji se duguje banci, i nije moguce da se ne zna koliko duga je ostalo banci. I sto neko ne bi kupio stan pod hipotekom?? Sasvim je svejedno hoce li se prodajna cijena ili njen dio placati prodavcu ili banci, jer po ugovoru o zasnivanju zaloznog prava/hipoteke banka se obavezuje izdati brisovnu dozvolu po izmirenju obaveza po kreditu. Tako da po isplati duga banci dobije se brisovna koja se preda u ZK ured te se brisu tereti i dobije se "cista" nekretnina. Zato i da bi se zakljucio ugovor o prodaji potreban je svjez ZK, porezno uvjerenje, potvrde o uredno izmirenim komunalijama i saglasnost bracnog druga (ukoliko je nekretnina bracna stecevina a u vlasnickom listu upisan samo jedan supruznik)

< Poruku je uredio Nenic@ -- 26.2.2014 13:29:36 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
26.2.2014 23:11:16   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Nenic@


Nije tačno da nije potrebna saglasnost banke. Mi u nasem uredu veoma često radimo ugovore gdje je u C teretnom listu upisano založno pravo te zabrana OTUĐENJA i novog opterecenja nekretnine bez predhodne saglasnosti banke. Banka da saglasnost za otuđenje (prodaju) uz uslov izmirenja duga po kreditu iz kupoprodajne cijene, i ukoliko se nekretnine placa iz kredita (opet) banka daje saglasnost i za novo opterecenje. U toj saglasnosti tacno je naveden iznos koji se duguje banci, i nije moguce da se ne zna koliko duga je ostalo banci. I sto neko ne bi kupio stan pod hipotekom?? Sasvim je svejedno hoce li se prodajna cijena ili njen dio placati prodavcu ili banci, jer po ugovoru o zasnivanju zaloznog prava/hipoteke banka se obavezuje izdati brisovnu dozvolu po izmirenju obaveza po kreditu. Tako da po isplati duga banci dobije se brisovna koja se preda u ZK ured te se brisu tereti i dobije se "cista" nekretnina. Zato i da bi se zakljucio ugovor o prodaji potreban je svjez ZK, porezno uvjerenje, potvrde o uredno izmirenim komunalijama i saglasnost bracnog druga (ukoliko je nekretnina bracna stecevina a u vlasnickom listu upisan samo jedan supruznik)


Ti brkas zalozno pravo sa hipotekom.
Banku niko nece pitati da stavi svoj zalog ako vlasnik stana pd hipotekom duguje porez, protiv istog postoji izvrsna presuda i sl.
Dakako prvo ce se uvijek namiriti drzava a za njom ostali.
Svako ima pravo kupiti nekretninu opterecenu kreditom.
Rizik preuzima na sebe.
Ja licno nikad ne bih kupila stan sa opterecenjem.


(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
26.2.2014 23:24:38   
animagical
samo jedan teoretski dodatak, hipoteka i jeste zalozno pravo na nekretnini ;) mimo toga, razumijemo se. posebno mi nije jasno sta jednoj banci smeta da se ta nekretnina ponovo optereti drugom hipotekom, kada se zna da se namiruju po redu upisa, ako bi doslo do prodaje u izvrsnom postupku...jedino mi je jasno ako se radi o nadhipoteci, jer ona ide reko reda. nekako mi se teorija ne slaze s praksom koju pojedini navode, a bas mi je zanimljiva tema.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.2.2014 9:08:34   
Nenic@

IZVORNA PORUKA: hanabanana


Ti brkas zalozno pravo sa hipotekom.
Banku niko nece pitati da stavi svoj zalog ako vlasnik stana pd hipotekom duguje porez, protiv istog postoji izvrsna presuda i sl.
Dakako prvo ce se uvijek namiriti drzava a za njom ostali.
Svako ima pravo kupiti nekretninu opterecenu kreditom.
Rizik preuzima na sebe.
Ja licno nikad ne bih kupila stan sa opterecenjem.


Brkam? Čisto da znamo o čemu razgovaramo: "Hipoteka je založno pravo na nekretnini na osnovu koga hipotekarni povjerilac može naplatiti svoje potraživanje iz vrijednosti te nekretnine (ukoliko dužnik to ne učini na vrijeme) prije ostalih povjerilaca."
Otisli smo daleko od teme. Stvar je bila vrlo jednostavna, kupuje se nekretnina pod hipotekom. Da bi se uopste mogao raditi ugovor o prodaji potrebno je da banka da saglasnost za prodaju, u saglasnosti navede visinu duga Prodavca, i obično broj racuna na koji ce novac biti islpacen. Recimo da Kupac nema kesa da isplati nekretninu nego ce istu placati iz kredita neke druge banke, ova prva banka uz saglasnost za prodaju daje saglasnost i za novo opterecenje u prvom slobodnom redu. Tek nakon sto u C teretni list bude upisano zalozno pravo bakna "pusta" odobrena sredstva kredita i Kupac isplacuje prvu banku a nakon isplate duga Založni povjerilac se obavezuje po namirenju potraživanja po osnovu kredita iz ugovora o kreditu, na pismeni zahtjev Založnog dužnika dati brisovnu dozvolu.
Ja sad ne znam ko kako radi, ali kao sto napisah u postu ranije prilikom kupoprodaje potrebna je da Prodavac dostavi porezna uvjerenja, ukoliko duguje neki porez drzavi naravno da postoji mogucnost izvrsenja na imovini duznika. Ali to su vec druge stvari. Jedno je prodaja nekretnine koja je opterecena hipotekom a drugo prodaja nekretnine kojoj je C teretni list cist a Prodavac ima dugovanja po nekom drugom osnovu. Ovdje je bila rijec o hipoteci i uz saglasnost banke rizika za tu kupoprodaju nema.



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
27.2.2014 22:05:30   
hanabanana
Ma dobro, i mi smo slusali gradjansko sa stvarnim pravima na fax-u....misa mu. Animagical je uhvatila poentu.
Moja je.....ima dovoljno stanova bez hipoteke da bih kupila onaj sa hipotekom.

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
28.2.2014 8:53:46   
Nenic@
Ma sve ok. Nije u pitanju poznavanje građanskog user posted image . Stvar je izbora ko sta i kako kupuje, forumasica Lalali je pitala postoje li smetnje za kupovinu nekretnine pod hipotekom i ja sam joj dala odgovor i navela kako se radi u praksi kad je u pitanju ta vrsta kupoprodaje.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
28.2.2014 22:01:54   
Lalali
Informacija iz prve ruke. U banci kazu da nema nikakve smetnje. Banka izdaje saglasnost a notar pravi predugovor u kojem ce stajati tacka da je prodavac duzan odmah (po uplati kupca) uplatiti preostali dio kredita kako bi se hipoteka skinula. Zatim banka izdaje rjesenje u kojem stoji da je hipoteka ponistena.

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
2.3.2014 19:42:44   
hatepsut
Molim vas,

zanima me sljedece,stambeni objekat u drzavnom vlasnistvu,moze li pripasti stanaru ako provede u tom objektu odredjen vremenski period.Radi se o tome da je kuca u vlasnistvu jedne drzavne firme data na stanovanje svom radniku nekih 60tih godina.Taj radnik vise nije ziv,ostala su njegova djeca koja i dalje zive u toj kuci.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.3.2014 9:32:00   
henna ze

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Molim vas,

zanima me sljedece,stambeni objekat u drzavnom vlasnistvu,moze li pripasti stanaru ako provede u tom objektu odredjen vremenski period.Radi se o tome da je kuca u vlasnistvu jedne drzavne firme data na stanovanje svom radniku nekih 60tih godina.Taj radnik vise nije ziv,ostala su njegova djeca koja i dalje zive u toj kuci.



ista situacija kao kod nas..




_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.3.2014 12:28:03   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Molim vas,

zanima me sljedece,stambeni objekat u drzavnom vlasnistvu,moze li pripasti stanaru ako provede u tom objektu odredjen vremenski period.Radi se o tome da je kuca u vlasnistvu jedne drzavne firme data na stanovanje svom radniku nekih 60tih godina.Taj radnik vise nije ziv,ostala su njegova djeca koja i dalje zive u toj kuci.



ista situacija kao kod nas..





Pa sta ima ?Postoji li mogucnost da taj stanbeni objekat pripadne njima,da ga otkupe i sl.ovo pitam onako sturo nisu jos nigdje isli da se raspituju.


< Poruku je uredio hatepsut -- 3.3.2014 12:29:11 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.3.2014 12:29:42   
Hanady RR
Postoje doluke zakonske u vezi sa istim još iz vremena Petrića viskoga predtsvanika...
i pitanja vezana za isto...jel firma tražila povrat toga stana, jesu li ta djeca živjela na toj adresi na dan donošenja odluke...
jesu li sada prijavljeni namjanje osam godina na toj adresi...
dobar advokat može to odraditi vrlo brzo...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.3.2014 12:38:41   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Postoje doluke zakonske u vezi sa istim još iz vremena Petrića viskoga predtsvanika...
i pitanja vezana za isto...jel firma tražila povrat toga stana, jesu li ta djeca živjela na toj adresi na dan donošenja odluke...
jesu li sada prijavljeni namjanje osam godina na toj adresi...
dobar advokat može to odraditi vrlo brzo...


Znala sam ja ko ce se javitituser posted image jel problem da ti posaljem pp s malo vise informacija,cisto da mi das savjet? !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
3.3.2014 17:04:46   
mama_debeljuca
Drage moje pravnice, molim vas da mi pomognete da riješim dilemu koja me trenutno muči. Naime, kupujemo stan našli smo neki koji nam odgovara, cijena, kvadratura...Na tom stanu nema nikakvih dugovanja što se poreza tiče. Prodavac stana ima neke režijska dugovaja, ali ugovorom ih preuzima na sebe ( notar je potvrdio da je to OK, i da smo mi pravno zaštićeni, što se toga tiče), međutim u razgovoru sa jednim prijateljem, čujemo informaciju da će nam u Poreskoj upravi, a zbog prevođenja stana na nas, tražiti da su svi režijski dugovi izmireni... Da li je to tačno, tj. da li to zaista traže u Poreskoj upravi?
Molim vas za hitan odgovor.

_____________________________

:-)

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
15.3.2014 0:38:45   
Anoniman
Imam pitanje u vezi razvoda, vidjanja djeteta i slicno. Muz nas je ostavio prije 3 sedmice (nisam besana user posted image ) nakon jednog jako loseg braka. Ne trazim savjet u vezi braka, nego me zanima sta dalje konkretno. On je otisao kao u filmu, po cigare, i nije se vratio. Mislila sam da treba da otpuse, ali su tada pocele stizati poruke od mamice, kako je dosao kraj MOM teroru (necu u detalje, ali moj muz je poznat po svom temperamentu) i onda tako par prijetnji. Pricala je kako sam ga "OTELA" od njegove majke i sestara (da, punoljetan je, u 30 im godinama..) I tako.. Ja ga nisam zivkala, misleci da mu treba vremena, ali ne znam gdje je, nemam mu broj teleffona (ovaj telefon je ostavio ovdje, pretpostavljam da je promjenio broj, a ne pada mi napamet zivkati mu mater) Nazvala sam je dvaput, dan nakon odlaska, i njenih prijetnji, tad je bila odvratna, onda sam je nazvala dva dana poslije, jer je dijete plakalo i htjelo da vidi oca, pa sam iz ocaja nazvala da pitam jel se on mislio javiti (tad mi rece da se ona nece mjesati, a cudno da se zeli mjesati kad nas treba posvadjati, a kad treba da pricamo, onda se sirota ne mjesa..) ELEM. On se nije javljao nikako, i sad u nedelju proslu mi napise poruku od mame i kaze da zeli vidjeti dijete, i pita ima li sanse sutradan. Dijete je bilo bolesno, pa nisam htjela rizikovati, i napisala da bi petak odgovarao. Nisam dobila nikakav odgovor na to, i evo petak bio i prosao, nista. Sreca pa djetetu nisam nista rekla ni obecala. Ionako je jadno istrgano, place, postaje agresivno, ima nocne more, doziva oca.. Ja ne znam gdje mu mama zivi, jer se nedavno preselila, a nismo je stigli posjetiti. Nije mi doslo nista sa suda, ne znam da li je podnio zahtjev za razvod braka, nemam pojma sta se desava. nakon sto je otisao je pokusao da me proglasi ludom, otisao psihologu pri domu zdravlja i nalagao svasta, u pokusaju da me zatvore i njemu daju dijete. Mamu je pokusao nagovoriti da me ostave na odjelu za dusevne bolesnike, ali je mama srecom sa mnom pricala 15 minuta ranije pa je znala da laze. Dijete MORA ostati sa mnom, uvela bi bez tog osmijeha, i mislim da on nije primjeran otac (samo to da se nije javio 3 sedmice da pita za dijete i da nije ostavio nikakav kontakt telefon user posted image ) jer je ocigledno vaznije izlaziti, ici s rajom kojekud, ipokusavati mene strpati u ludnicu vaznije od djeteta, tako da mislim da nema sanse da dijete pripadne njemu, ali ne znam.. Kakva su moja prava, njegova..? Sta dalje, ima li on pravo recimo odvesti dijete ako mu napokon padne na pamet da se vidi s djetetom? Ja ne zelim da ih sprijecavam da se vide, to ne bih uradial nikad, ali ne znam da li se usudjujem da ih pstavim same, a nemam vecu zelju da s njim provodim vrijeme. Sta on smije i ne smije po zakonu, sta ja smijem i ne smijem? Kako da se zastitim? Ne znam sta planira,ocigledno je prolupao skroz. Nalagao se toliko da je strasno, rekao da ne hranim dijete i tako dalje. Ja sam u soku, naravno, ovo je covjek kojeg sam voljela, kojem sam vjerovala, ali pored soka, razocarenja, traume, ipak mi ostaje najvaznije da skontam kako dalje kako dijete ne bi bilo na steti, ne bi imalo traume i sl. Potrazila sam strucnupomoc i pricam sa psihologom, ali sad se pitam da lii to moze upotreijebiti protiv mene ako sazna? Tako se osjecam izgubljena i nemocna.. bar eto da znam sta pravno mogu, ne mogu, i kako da ga sprijecim ako nastavi sa ovim nebulozama.. Unaprijed hvala

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *