|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
19.2.2014 14:44:27   
Hanady RR
Vilo...uglavnom diu na cijenu u Ugovoru...
međutim ako vide da je ugovor više fomrmalan u nadi sa se zene porezna povćeaju u skaldu sa stavrnom procjenom..
oni svakakao izađu na teren

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
19.2.2014 17:44:42   
tajra26

IZVORNA PORUKA: Nenic@

Upravo, procijene kako im kad odgovara. Obično se vode cijenom u ugovoru ali ako ako smatraju da je vrijednost nekretnine dosta veća od navedene onda će sami procijeniti.
ja sam nekada u opstni radila ove procjene i moj ti je savijet da ne stavljate previse nisku cijenu jer ce onda ici po trzisnoj vrijednosti koja ja naveca jer u komisiji obicno budu tri clana i oni mogu "progledati" par hiljada međutim ako bude npr. Da je kuca od 300kvadrata 10 000 km onda zasigurno ocekuj da će ti oni staviti svoju i to najveću cijenu. Stetno


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
20.2.2014 9:30:38   
dambolina
mi smo kupili kucu prije 2 godine po dosta niskoj cijeni ali komisiju ti ne zanima puno cijena iz ugovora. Njima je bitna lokacija nekretnine i njihove tablice po kojima oni rade, tako da ce oni napraviti svoju procjenu bez obzira na cijenu iz ugovora, stanje nekretnine i sl. Ovo ti govorim jer smo prije kuce imali stan i cijena je bila jako niska, medjutim, komisija je procijenila kvadrat duplo vise. Pokusala sam da se zalim ali mi je zalba odbijena, jos sam morala platiti zatezne kamate, jer zalba ne odgadja izvrsenje rjesenja. Nego ako ti je bitno koliko parica ce ti to biti, pokusaj se raspitati koliko komisija inace cijeni kvadrat na toj lokaciji. BTW, porez na promet nepokretnosti ne placaju bivsi pripadnici armije koji prvi put rjesavaju stambeno pitanje, ali mislim da moraju imati oko 3 godine vojnog staza da bi bili oslobodjeni placanja - mislim da je ovo trenutno jedina kategorija koja je oslobodjena placanja ovog poreza.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
20.2.2014 20:54:55   
hanabanana
Nama poreska nije ni izasla na procjenu kad smo kupovali drugi stan.
Valjda smo endemi.
Samo nazvali i rekli da priznaju cijenu iz ugovora i da nema potrebe da dolaze. user posted image
Ali nasa cijena iz ugovora je bila stvarna.
Znam da im je muz rekao: cuj necete dolaziti....

Kad smo kupovali prvi stan, isto su piznali cijenu iz ugovora ali su izasli na procjenu.
I tad smo imali stvarnu cijenu u ugovoru.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 2:49:54   
Dzenana_G
Kod mene je situacija sljedeca.
Do kraja aprila istice mi ugovor na odredjeno na poslu. Termin za porod mi je sredina juna. Mnogi ki govore da ako odem na bolovanje ili porodiljsko da mi moraju produziti ugovor, sto ja ne vjerujem. E sad kakva ie stvarno situacija? Koja mi je u sustini najbolja opcija? Jeli postoji sansa da idem na porodiljsko prije kraja ugovora i da li bih u tom slucaju imala pravo na porodiljsku naknadu?
Hvala

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 9:02:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Kod mene je situacija sljedeca.
Do kraja aprila istice mi ugovor na odredjeno na poslu. Termin za porod mi je sredina juna. Mnogi ki govore da ako odem na bolovanje ili porodiljsko da mi moraju produziti ugovor, sto ja ne vjerujem. E sad kakva ie stvarno situacija? Koja mi je u sustini najbolja opcija? Jeli postoji sansa da idem na porodiljsko prije kraja ugovora i da li bih u tom slucaju imala pravo na porodiljsku naknadu?
Hvala



Ako sam te dobro razumjela ti imaš potpisan ugovor o radu na određeno vrijeme.
Taj ugovor prestaje da važi na taj datum, bez obzira da li si ti na bolovanju ili ne.
Vezan je određenim vremenskim rokom.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 12:39:56   
Lalali
Mame pravnice, mozete li mi reci ima li nekih smetnji kod prodaje nekretnine koja je pod hipotekom? Ako se prodaja vrsi preko banke kod koje je hipoteka, sto znaci da bi oni odmah uzeli svoj novac.
Hvala

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 13:02:53   
Nenic@

IZVORNA PORUKA: Lalali

Mame pravnice, mozete li mi reci ima li nekih smetnji kod prodaje nekretnine koja je pod hipotekom? Ako se prodaja vrsi preko banke kod koje je hipoteka, sto znaci da bi oni odmah uzeli svoj novac.
Hvala


Prilikom prodaje nekretnine pod hipotekom potrebno je da banka da saglasnost za prodaju uz uslov izmirenja duga po kreditu iz kupoprodajne cijene.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 14:58:29   
vila_7

IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: Nenic@

Upravo, procijene kako im kad odgovara. Obično se vode cijenom u ugovoru ali ako ako smatraju da je vrijednost nekretnine dosta veća od navedene onda će sami procijeniti.
ja sam nekada u opstni radila ove procjene i moj ti je savijet da ne stavljate previse nisku cijenu jer ce onda ici po trzisnoj vrijednosti koja ja naveca jer u komisiji obicno budu tri clana i oni mogu "progledati" par hiljada međutim ako bude npr. Da je kuca od 300kvadrata 10 000 km onda zasigurno ocekuj da će ti oni staviti svoju i to najveću cijenu. Stetno




ma ne...kuca je 70 000 ali da nam je bar spustiti da je kofol 40-50 000 (ali kuca mislim da vrijedi mnogo vise od 70 000)

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:02:31   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Nenic@


IZVORNA PORUKA: Lalali

Mame pravnice, mozete li mi reci ima li nekih smetnji kod prodaje nekretnine koja je pod hipotekom? Ako se prodaja vrsi preko banke kod koje je hipoteka, sto znaci da bi oni odmah uzeli svoj novac.
Hvala


Prilikom prodaje nekretnine pod hipotekom potrebno je da banka da saglasnost za prodaju uz uslov izmirenja duga po kreditu iz kupoprodajne cijene.


Nije potrebna saglasnost banke, ali ja ne znam kupca koji bi pristao kupiti stan pod hipotekom.
Prvo upisuje svoje pravo nakon banke, svjestan da kupuje stan pod teretom, a ne zna koliko je ostalo duga prema banci.
Najcrnji scenario.
Banka prekine ugovora sa svojim klijentom, i namiri se prodajom stana, sto ima puno pravo.

Na zapadu se hipoteka uredno kupuje sa stanom, kod nas to nije slucaj.


< Poruku je uredio hanabanana -- 21.2.2014 22:05:46 >

(odgovor članu Nenic@)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:04:39   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: Nenic@

Upravo, procijene kako im kad odgovara. Obično se vode cijenom u ugovoru ali ako ako smatraju da je vrijednost nekretnine dosta veća od navedene onda će sami procijeniti.
ja sam nekada u opstni radila ove procjene i moj ti je savijet da ne stavljate previse nisku cijenu jer ce onda ici po trzisnoj vrijednosti koja ja naveca jer u komisiji obicno budu tri clana i oni mogu "progledati" par hiljada međutim ako bude npr. Da je kuca od 300kvadrata 10 000 km onda zasigurno ocekuj da će ti oni staviti svoju i to najveću cijenu. Stetno




ma ne...kuca je 70 000 ali da nam je bar spustiti da je kofol 40-50 000 (ali kuca mislim da vrijedi mnogo vise od 70 000)


Odvadi malo....pa ne sjede bas budale u poreskoj.
Gdje ima da se kupi kuca za 50 ooo u Sarajevu?!
Ako ti priznaju i 70 ooo udaraj se nogama u guzicu.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:14:35   
tajra26

IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: tajra26


IZVORNA PORUKA: Nenic@

Upravo, procijene kako im kad odgovara. Obično se vode cijenom u ugovoru ali ako ako smatraju da je vrijednost nekretnine dosta veća od navedene onda će sami procijeniti.
ja sam nekada u opstni radila ove procjene i moj ti je savijet da ne stavljate previse nisku cijenu jer ce onda ici po trzisnoj vrijednosti koja ja naveca jer u komisiji obicno budu tri clana i oni mogu "progledati" par hiljada međutim ako bude npr. Da je kuca od 300kvadrata 10 000 km onda zasigurno ocekuj da će ti oni staviti svoju i to najveću cijenu. Stetno




ma ne...kuca je 70 000 ali da nam je bar spustiti da je kofol 40-50 000 (ali kuca mislim da vrijedi mnogo vise od 70 000)
gdje ti je ta kuca ako je na području starog grada možda ti mogu pomoci ..?a


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:20:19   
Lalali
Hanabanana ja ipak mislim da banka ne smije i nema pravo tek tako raskinuti ugovor s nekim i uzeti lovu. Ako ja kupujem stan pod teretom i uplatim covjeku na racun novac, valjda je logicno da mu banka prvo uzme dio koji je duzan i na taj nacin, naravno, nema vise tereta.

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:24:13   
Mrvica_83
Lalali .. ja nisam pravnica ali radim u poslu sa nekretninama .. Koliko ja znam , ako drugacije nije definisano , banka u C teretni list nekretnine upisuje zabranu daljeg raspolaganja ( prodaje ) i opterecenja nekretnine sto znaci da treba pristanak banke za daljnju prodaju ili pak novi kredit i sl. Ako se definise da ce kredit biti vracen iz uplacene kupoprodajne cijene banka izdaje brisovnu dozvolu i novi vlasnik tj .kupac se knjizi bez problema ? Naravno sve se precizno navodi u notarski obradjenom ugovoru da bi sve strane bile zasticene ..

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:29:19   
Lalali
Mrvice, hvala puno.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:34:01   
Mrvica_83
Lalali nema na cemu user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 22:52:15   
hanabanana


Pogledaj stvari ovako.
Ja prodam tebi stan, koji je pod teretom. Banka ima hipoteku, a moze imati i neko drugi zalog, npr poreska.
Ti ne znas koliki je moj kredit, koliko ga redovno vracam, imam li neplacenih zateznih kamata....to ne mozes znati ako banka nije ukljucena.
A banka ti ne smije te podatke dati bez mene, jer je to moj kredit. To je odnos izmedju mene i banke.
Ti dakle znas ono sto ti ja kazem, i ono sto pise u zemljisnim knjigama.
U tim pise da je stan pod teretom, rizik je na tebi.
To se pise upravo u C listu.
Tebe ce i notar svakako upozoriti na sve rizike, i napisati ti sve, a ti potpisati da si to sve znala, da ne bi sutra tuzila notara.

E sada ja tebi prodam stan. Kazem ti da cu od otplatiti dio banci, i obezbijediti ti ciste papire.
A onda prestanem placati kredit.
Banka nema nista s tobom.
Banka sa mnom raskida ugovor, kad to uradi sav kredit prispjeva na naplatu, ima puno pravo i da proda stan i namiri se.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:02:14   
Lalali
Razumijem Hana sta hoces reci ali ako ja tebi uplatim novac, banka sama uzima automatski svoj dio koji si ti dugovala a tebi isplacuje ostatak novca.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:07:58   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lalali

Razumijem Hana sta hoces reci ali ako ja tebi uplatim novac, banka sama uzima automatski svoj dio koji si ti dugovala a tebi isplacuje ostatak novca.



Ako je banka jedna od strana.
Ja imam kredit u banci, jos 7 godina. U jednom trenutku sam na svojoj debitnoj kartici imala 35000 KM.
Banka nema pravo da uzima te pare ni zasto ako ja uredno vracam svoj kredit, svaki mjesec.
Ali da ja odlucim prevariti banku, pa prestati s placanjem, prvo cu dignuti lovu sa svih racuna, u svim bankama, i sa stednje, pa onad prestati placati.

Jer banka ima pravo bez moje dozvole da se namiri sa mojih rn u banci, a ima i mjenicu, pa moze mi uzeti lovu i iz drugih banki.
Ovo sve ako prekine ugovor i sav kredit dodje na naplatu.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:07:59   
animagical
Ne znam da bi iko kupio opterecenu nekretninu a da prodavac nastavi otplacivati kredit...ili se naplati pa namiri banku ili ugovori preuzimanje duga, ispunjenja,ugovora...sta vec...u tom slucaju treba dozvola banke,her banco nije svejedno ko joj duguje. Banka ima cini mi se rok od tri mj da se izjasni,a ako suti smatra se da se slaze..Ugl ne vidimnsto neko ne bi kupio za jeftniju cijenu opterecen stan s NPR 10 hiljada...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:08:07   
Mrvica_83
Hanabanana Sad u C teretnom listu ZK izvatka pise sve / kad je kredit podignut , na koji period i kolika je rata .. A logicno je da ce traziti svjez Zk prije kupoprodaje .. Jedan od uvjeta za sklapanje ugovora su Poreska uvjerenja iz kojih je vidljivo da li postoje dugovanja te vrste .. Ugovorom se moze definisati da i to bude izmireno iz kupoprodajne cijene kao i placanje dospjelog iznosa kredita . Ja sam svjedocila ugovoru o kupoprodaji zemljista gdje su prodavci imali neplacene komunalne usluge u vrtoglavom iznosu .. Definisano je da ce biti placene iz dijela kupoprodajne cijene i to je to . Direktno naravno .. Kako Kupac ne bi mislio da li ce Prodavac izvrsiti obaveze ili ne . Dakle da bi banka dala saglasnost za prodaju mora se definisati nacin otplate kredita . Notar bez saglasnosti banke nece saciniti ugovor .. Ako djeluje po zakonu .

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:10:10   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: animagical

Ne znam da bi iko kupio opterecenu nekretninu a da prodavac nastavi otplacivati kredit...ili se naplati pa namiri banku ili ugovori preuzimanje duga, ispunjenja,ugovora...sta vec...u tom slucaju treba dozvola banke,her banco nije svejedno ko joj duguje. Banka ima cini mi se rok od tri mj da se izjasni,a ako suti smatra se da se slaze..Ugl ne vidimnsto neko ne bi kupio za jeftniju cijenu opterecen stan s NPR 10 hiljada...


To i ja kazem....ne znam nikoga da je kupio stan pod hipotekom.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:14:20   
Mrvica_83
Lalali mozda ja nisam dobro shvatila pitanje pa da bezveze ne saram i ne idem u dubiozu user posted image U svakom slucaju sretno / ako sta trebas tu sam user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:17:19   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: animagical

Ne znam da bi iko kupio opterecenu nekretninu a da prodavac nastavi otplacivati kredit...ili se naplati pa namiri banku ili ugovori preuzimanje duga, ispunjenja,ugovora...sta vec...u tom slucaju treba dozvola banke,her banco nije svejedno ko joj duguje. Banka ima cini mi se rok od tri mj da se izjasni,a ako suti smatra se da se slaze..Ugl ne vidimnsto neko ne bi kupio za jeftniju cijenu opterecen stan s NPR 10 hiljada...


U mom zk izvadku je samo pisalo u C listu da vb ima upisanu hipoteku.
Poreska moze staviti zalog ne samo radi poreza na stan, nego i ako ima neizmiren porez po bilo kom osnovu. ( recimo ima obrt i neplacene poreze po obrtu, dok se PU ne naplati stavi sapu na svu imovinu )
Isto moze bilo ko kome taj neko mozda nesto duguje.
To za komunalne usluge moze naravno da se uredi ugovorom.
Moj prodavac je ugovao toplanama blizu 10 ooo KM.
Ugovorom smo to definisali ovako kako si rekla.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: HITAN PRAVNI SAVJET
21.2.2014 23:24:01   
animagical
Ne znam sto mene citirasuser posted image po meni, naravno da se moze raspolagati opterecenom nekretninom, ali isto tako to je stvarno sredstvo obezbjedjenja I prati zalozenu stvar, kod koga god da je... Nemam pojma kako izgledaju novi novi zk ulosci, znam da su presli dobrim dijelom na elektronsku formu..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *