|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaaaako loš nalaz
27.4.2014 19:30:30   
lelma
Poštovani, molim Vas da mi dadnete savjet po pitanju sljedećeg problema:
Radila sam nalaz urina koji je sljedeći: boja:žuta,izgled:zamućen,specificna tež:1.020, nitriti:neg, pH:7.0, prozeini, glukoza,ketoni i bilirubin:negativni, urobilinogen:normalan, leukociti:+++, krv:negt
Sediment: masa leukocita, sluz.
Urea, kreatinin uredni, urinokultura uredna.
Krvna slika uredna, CRP je negativan, sedimentacija normalna.
Ispila sam Ciprobay, ali nalazi su ostali isti (alergična sam na pencilin i cefaleksin).
Od simptoma imam stalnu nadutost, probadanje na desnoj strani u predjelu jajnika i mokracnih kanala, te ponekad bol u krstima. također, ponekad me probodu bubrezi. Ustajem u toku noći jednom i često mokrim, bez bolova. Nemam groznicu, ali mi je često hladno.
Bila sam i kod ginekologa i sve je uredu. UZ abdomena sam radila prije pola godine i sve je u redu.
Prošle godine imala sam sličnih problema:
Prošle godine mi je dat Ciprobay, a nakon njega Nurofloksacin-ako sam se dobro sjetila, te vaginalete koje mi je ginekolog propisao zbog manje upale (papa test je uredan).
Urin mi je bio nakon toga uredan.
Koje nalaze mi preporučujete? O čemu je ovdje riječ, jer antibiotici ne djeluju?
LUUUUDDDDIIIIMMMM.Iskustva molim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jaaaako loš nalaz
27.4.2014 23:21:27   
animagical
nije ti nista, pij caja malo vise, po mogucnosti uvin,pancicev ili brusnicu...

da dodam, svakoga ponekad nesto probodeuser posted image

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jaaaako loš nalaz
28.4.2014 9:10:41   
MicoTico
lelma,
to ti nije jaaaaaako loš nalaz, nije ni loš, čak štaviše.
Ludiš zato što tražiš dlaku u jajetu.
Opusti se malo, dobro ti napisa magična, sve nas ponekad nešto "žigne".



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jaaaako loš nalaz
28.4.2014 10:28:22   
sretna_mama
:).ovo je ono "umrijet ćeš", ali samo Bog zna kad ...Nalaz uredan.. Ne prizivaj boleščuru!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jaaaako loš nalaz
28.4.2014 22:17:35   
mimi xy
masa leukocita u urinu nije uredan nalaz jesi li radila briseve cerviksa i vagine ...

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jaaaako loš nalaz
28.4.2014 22:32:25   
Mya_81 RR
Slazem se da nije uredan, ali nije ni za dizanje panike. Svakako nije da se okarakterizira kao jako los nalaz. Zna se sta je lose. S obzirom da si vec radila papu uradi dalje briseve.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jaaaako loš nalaz
28.4.2014 22:39:14   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mimi xy

masa leukocita u urinu nije uredan nalaz jesi li radila briseve cerviksa i vagine ...

pa možda nije uredan,ali nije ni jaaaako loš,s obzirom da su ostali parametri uredni,ks takođe,urinokultura,sedimentacija,crp.valjda da postoji neko žarište bilo bi nešto poremećeno

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *