|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
6.11.2015 18:23:40   
maja78 RR
samo da bude jasno to sto A psuje nije sad prestrasno kao ta curica, za to bi dobio i batine, ali dovoljno da je meni grozno, psuje pred nama i sa djecom kad je, ali to za vrtickog doba, tj zadnje godine vrtica. Sad je vec bolje

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1351
   RE: Prvačići
6.11.2015 21:04:03   
salmy
Ma razumijem ja tebe..moj A je psovao strasno vremenom je prestao...ma to je djecije dodje i prodje...
Primjetila sam da dosta djevice vole Izeta i njegovo sunce kalaisano...hahaha

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: Prvačići
6.11.2015 21:20:08   
aazra

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Moj A psuje, a vjerujte mi nema sta nisam pokusala, a kakve je samo psovke donosio iz vrtica ja sam ostajala sokirana, u zivotu takve nisam cula, i to oni psuju da uciteljice ne cuju, nema koliko puta nisam skrenula paznju. Sad kako je skola to se svelo na minimalno ali nije jos iskorjenjeno. Poenta ovoga sto govorim jer kada je ekipa u vrticu duze (4 godine) tesko je izaci sa nekim stvarima na kraj kada je on tamo bio po 9 sati, pa tolerisala ja to ili ne.
E imao je (i ima) jos uvijek sovju veliku ljubav od prvog dana vrtica, i njih dvoje su stvarno uzajamno bili zaljubljeni i jedna dan pricam ja sa njenom mamom kaze ona joj rekla da su se poljubili u obraz i na pricu pa kako ona joj rekla da su pricali prvo romanticne stvari ??????????????? naravno obzirom da je to njima iz dragosti doslo i da nije bio obrazac ponasanja to smo vrlo lako presjekli tj rekli da su oni mali za bilo kakva ljubljenja pa cak i za rodjendan se nisu kod cestitanja htjeli poljubiti.

ali svakako se treba stalno truditi i sto vise pricati


A, nisam znala za ovo...a usput i meni je moj zaprijetio "ljutkom" ako još jednom i u šali kazem da se njegovoj simpatiji sviđa drugi dječak...neću odati user posted image ...pa sam mu rekla da se malo uozbilji, ako već misli nekom biti konkurencija user posted image

Meni je to simpatično, čak štaviše drago mi je da to sa prvim simpatijama još uvijek nije izumrlo...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: Prvačići
7.11.2015 8:46:35   
škorpija
Moj drugaricu iz klupe s kojom sjedi već dvije sedmice zove "moja djevojčica", nikako ime ne može da joj zapamti što mene izluđuje, a dječacima svim zna imena. Koliko sam skontala u razgovoru s drugim roditeljima nasi nemaju puno zadaće, samo jedna pjesmica za naučiti od početka godineuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: Prvačići
7.11.2015 20:46:42   
aazra
Mi smo počeli raditi gradivo unaprijed, ionako ne mogu biti sigurna da mi sve tačno prenese user posted image ...evo smo crtali kocku, ne znam da li im je zadaća, zadnje su radili kupu.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:06:10   
aazra
Kako li će proći tjelesni danas, skidanje, oblačenje i to... user posted image

Usput, htjela sam pitati druge mame da li je u svim školama isto po pitanju zadaće, da li učiteljice upisuju u teke i knjige šta treba uraditi?

Pitam jer sam jučer srela mamu od jednog dječaka s kojim se moj druzio u predškolskom a koja je dijete upisala u drugu školu na Grbavici...uglavnom, njihova učiteljica prakticira da ih uči da moraju sami zapamtiti šta je zadaća, a kada zaborave što se često događa, roditelji idu na razgovor s učiteljicom user posted image

Mozda kod nas nije sve savršeno ali kad su ove stvari u pitanju naša učiteljica je za svaku pohvalu - to što svaki put označi zadaću i preda roditeljima popis potrebština za likovno user posted image


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:26:54   
dambolina
Nasa uciteljica ne pise sta je za zadacu, ali oni oznacavaju u udzbeniku. Kad dodje kuci i otvori udzbenik, ona se sjeti sta je za zadacu, da li je to nesto za obojiti, precrtati, nauciti i sl. I sa sinom je bilo isto, s tim da je ona roditeljima koji dolaze po djecu prenosila sta je za zadacu i to samo na prvom polugodistu, dok je ta praksa ukinuta u drugom. Sami pamte, a kasnije pisu sta je za zadacu i to mi je OK.
Sto se likovnog i tjelesnog tice, oni imaju policu na kojoj im trajno stoji pribor za likovno (blok, plastelin, vodene, tempere i sl) te oprema za tjelesni. Nosi se kuci samo na pranje. Ja inace za tjelesni praktikujem da na dan tjelesnog obuce bijelu majicu i bijele carapice, pa onda u svlacioni ima samo trenerku za obuci :) nakon casa skida tu majicu i ostaje u onome sto je vec imala preko.

ja sam opcenito prezadovoljna i sa uciteljicom i njenim metodamauser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1357
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:29:14   
Hanady RR
Naša učiteljica ne daje mnogo zadaće...
ali ono što da, naglasi nam u radni listovim, d anjima u zadatak da zaokruže i napišu ko zna i želi slovo Z kao zadaća...
a ona ko ne stavi stavi Z, zaokruži...ili za pjemsice stavi Z-N ...znači naučimo napamet...


ko zaboravi ima one balone o kojima sma pisala već...pa recimo tri puta zaboravi nešto na crvenom si oblaku...pa ako sutra sve to popraviš siđeš sa njega i tako...


mi dok dođemo na informacije na crvenom oblčaku nikoga nema a u zelenom sve plusevi mali za dobre đake...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:33:08   
Hanady RR
ja opet prakticiram bijele štramplice/čarape i helanke preko...
a majicu i tene obuče sama prije tjelesnoga...
s tim da su njene tene sa pertlama pošto je nogata :))) a kao duboku sma smao tako našla...prakticiramo duboke za trčanja djeci radi čuvanja zgloba...( babino stručno područje a ganjvi) no poenta je da je napomenem da obuje cipele ili čizmice uglavnom ne tene ili starke koje su joj još jedne pertle...

majicu i čarape vraća na pranje, ona s ejako znoji pa mora...
ostalo njoj stoji u r5omariću u školi...
kao i sva pribor za likovno za komletnu godinu koji će im trebati

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:36:37   
Medić*
Nama su stroga naglasili da se majica bijela ne oblaci od kuce, carapice i trenerka . Mora se nositi sve tamo za obuci u svalcionici. Tene se mogu ostaviti u ormaricu a carapice, majica i trenerka se vracaju na pranje.


< Poruku je uredio Medić* -- 11.11.2015 13:40:59 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:41:12   
salmy
na tjelesnom se sami presvlace...nemamo taj problem...bjele majica dugi rukav i crna trenerkauser posted image preslozim mu kad dodje kuci..po potrebi perem itd

a zadacu zaboravljaju vecina djece..uciteljica im zaokruzi ili je mi pitamo kad preuzimamo djecu

uglavnom se jos uvijek svi navikavaju na svoje obaveze..mi to uraidmo kad kuci dodjemo...otvori knjige i sjeti se zadaceuser posted image i roditelji razgovaramo i upucujemo jedni na druge...tako da smo upoznati sa zadacama...

danas smo bas pravili piramidu od kartona

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:41:59   
Medić*
Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:42:48   
salmy

IZVORNA PORUKA: Medić*

Nama su stroga naglasili da se majica bijela ne oblaci od kuce, carapice i trenerka . Mora se nositi sve tamo za obuci u svalcionici. Tene se mogu ostaviti u ormaricu a carapice, majica i trenerka se vracaju na pranje.


ma sto je to problem..oni su veliki da se sami presvuku...doduse uvijek je naopako u vrecici sva ..ali slozim kad dodje kuci...

bitno je da nista ne zaboravljauser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:43:31   
Medić*
A sto se zadace tice rade je u skoli. Izrada zadace je sesti cas i slobodna aktivnost. Prvo se zadaca zavrsi, oni nadgledaju a onda imaju slobodno.
Nekad ce kuci morati i s roditeljima, kasnije.

< Poruku je uredio Medić* -- 11.11.2015 13:46:39 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:43:51   
salmy

IZVORNA PORUKA: Medić*

Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

ja sma to kupila kad je prva kisa palauser posted image jadnicak A kaze:joj mama jedini ja dugih rukavauser posted image

uzela Bgm na pijaci na Otoci 10 KM...sa kragnicom kao polo extra

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:44:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*

Nama su stroga naglasili da se majica bijela ne oblaci od kuce, carapice i trenerka . Mora se nositi sve tamo za obuci u svalcionici. Tene se mogu ostaviti u ormaricu a carapice, majica i trenerka se vracaju na pranje.


ma sto je to problem..oni su veliki da se sami presvuku...doduse uvijek je naopako u vrecici sva ..ali slozim kad dodje kuci...

bitno je da nista ne zaboravljauser posted image


Ma da, svakako se i kuci oblace sami.
Vec su neka djecica oblacila kad imaju cas fizickog carape kuci bijele jer da ne bi tamo oblacila ( od lijenosti user posted image )
Te je skrenuta paznja citava oprema se nosi u skolu i tamo oblacenje, pa im i spretnost i brzinu gledaju user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:45:46   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*

Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

ja sma to kupila kad je prva kisa palauser posted image jadnicak A kaze:joj mama jedini ja dugih rukavauser posted image

uzela Bgm na pijaci na Otoci 10 KM...sa kragnicom kao polo extra


Ma moram i ja do pijace vala, ipak jos koji dan moze u ovim kratkim a li zimi ce duga morati

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:46:48   
Hanady RR
mi smo radili kocku, kvadar...očekujem valjak koliko danasuser posted image

a sinoć mi kaže...
eto mama npr. balon...
onda ja kad kažem crveni balon leti..to su mama tri riječi...to je mama rečenica...rečenica se mama sastoji do riječi a riječi od glasova a balon mama ima 5 glasova...

reko dobro i???

kaže pa reci mi riječ...

reko nedo...
kad ona nebo...n.e.b.o 4 glasa, to ej riječ...nebo je prelijepo...tri riječi to je rečenica...

user posted image

reko bravouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:48:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*

Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

ja sma to kupila kad je prva kisa palauser posted image jadnicak A kaze:joj mama jedini ja dugih rukavauser posted image

uzela Bgm na pijaci na Otoci 10 KM...sa kragnicom kao polo extra


Ma moram i ja do pijace vala, ipak jos koji dan moze u ovim kratkim a li zimi ce duga morati

dugi rukav dodouše za cure 11 KM...waikiki...

ja uzela svojima da imaju kad zahladni



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:50:47   
salmy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*

Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

ja sma to kupila kad je prva kisa palauser posted image jadnicak A kaze:joj mama jedini ja dugih rukavauser posted image

uzela Bgm na pijaci na Otoci 10 KM...sa kragnicom kao polo extra


Ma moram i ja do pijace vala, ipak jos koji dan moze u ovim kratkim a li zimi ce duga morati

dugi rukav dodouše za cure 11 KM...waikiki...

ja uzela svojima da imaju kad zahladni



nama je rekla da mogu imati aplikacije...taman da odem do waikija

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:54:06   
Medić*
Neku noc je drzao cas matematike ocu i sestri dok ih nije zamorio, pentagon, hexagon, heptagon, oktogon i tako dalje
Mozak mi je pomutio user posted image

A onda je sve to na bosasnkom da mami pojasni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:55:09   
megi
e moram i ja do waikikija ili pijace svejedno
bas sam se pitala gdje da trazim,
mada meni je uvijek hladno njoj je uvijek vruce pa je i kuci u kratkim rukavima uglavnom

zadacu nasa uciteljca im da da zaokruze sebi stranicu ne govoro roditeljima
uglavnom se sjeti dosad jednom zaboravila

i mi smo ucili kocku kvadar, valjak...

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:55:20   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Medić*

Salmy gdje nadjes majice bijele dugi rukav ?
sad bi vec na dugi rukav presli

ja sma to kupila kad je prva kisa palauser posted image jadnicak A kaze:joj mama jedini ja dugih rukavauser posted image

uzela Bgm na pijaci na Otoci 10 KM...sa kragnicom kao polo extra


Ma moram i ja do pijace vala, ipak jos koji dan moze u ovim kratkim a li zimi ce duga morati

dugi rukav dodouše za cure 11 KM...waikiki...

ja uzela svojima da imaju kad zahladni



nama je rekla da mogu imati aplikacije...taman da odem do waikija


E ne znam moze li sa apšlikacijama, imamo dviije, pitat cu nastavnika izickog kad ga vidim..Znam da je govorio cisto bijela user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: Prvačići
11.11.2015 13:56:50   
Medić*
Ali svakako je jos fino vrijeme ali kad zahladni trebat ce nam..a moj se znoji Boze sacuvaj, kad mi opremu donese sve je to natopljeno...Te obavezno mu i potkusulju stavim cistu da onu staru skine....

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: Prvačići
11.11.2015 14:41:08   
Visnja RR
pa sta ce vam dugi rukav za fizičko.... ugodnije je djeci s kratkm ...nisu vani, u sali su

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *