|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   gnojni prišt na licu!!!
25.6.2009 15:34:47   
fanamatik
Drage mame,

Mojoj 11-mjesečnoj curici se prekjučer pojavio veliki prišt na bradi, pun gnoja, žut i strašan, mislim da mu je promjer bio najmanje 5 mm. Isti takav joj se pojavio i na glavi, nešto iznad uha. Jutros je lupila bradom o stol i raskrvarila ga, sad izgleda strašno.
Ne znam šta da radim, dermatologu ne mogu još neko vrijeme (mali grad), strah me bilo šta uraditi na svoju ruku.
Zna li iko nešto o ovome?

Mnogo vam hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: gnojni prišt na licu!!!
25.6.2009 15:39:06   
Amrino
Ne znam stvarno nista ali ja bih na tvom mjestu stavila mozda obloge od Acidi borici i kupila bih u apoteci Fenistil gel te malo namazala s tim. Fenistil je protiv ujeda i osipa i sl. stvari ali znam da preporucuju kod takvi stvari (gnoj, upala...) da se namaze pa ako ne pomogne onda obavezno doktoru.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: gnojni prišt na licu!!!
25.6.2009 16:36:42   
mamma mumi
Draga moja kao sto je vec receno stavi malo obloga od acidi Borici, a potom na sterilnu gazu, a to ti je najbolje uvece kad podje spavati stavi Rivanol-zuta tecnost koja se moze kupiti u apoteci i stavi joj na to, stavljaj sve dok ne prodje. A obavezno posjeti pedijatra i vidi zasto joj se to javilo.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: gnojni prišt na licu!!!
25.6.2009 21:41:25   
flox
Moguće da je neka infekcija. Znam za slučaj jedne djevojčice koja je imala slične prišteve. Na klinici u Sarajevu govorili svašta dok je majka nije odvela privatnom dermatologu (ona što se reklamira u Dnevnom avazu), dr rekla infekcija dala joj neku mast i relativno brzo sve nestalo. Mala je bila na nekom izletu, vjerovatno tamo to pokupila.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: gnojni prišt na licu!!!
26.6.2009 13:09:18   
fanamatik
Hvala vam na savjetima.
Danas smo napokon vidjeli pedijatricu (infekcija stafilokokama!!!), koja nam je preporučila obloge od rivanola, ali nam je dala i antibiotik, i to Zinnat. Ne znam nijedno dijete koje moze piti tu "stvar", i malena je odmah povratila nakon drugog pokušaja da joj ga sjurim niz grlo.
Ne vjerujem da će nam uspjeti da ga pijemo. Postoje li neki alternativni a djelotvorni načini da ga dijete popije?

user posted image

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: gnojni prišt na licu!!!
30.6.2009 0:58:38   
nita
Fanamatik, je li nestao prišt?! Nadam se da je beba uspjela popiti taj antibiotik. Mojoj bebi je doktorica juče propisala mast Betrion. Imala je nekoliko manjih prištića kod usta. Dva puta sam joj namazala i već prolaze, hB. Ali, morat ćemo nastaviti sa terapijom još 4 dana (ukupno pet), jer je riječ o antibiotiku.

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *