|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 2:10:28   
scarlett
Drage moje, možda će vam ovo pitanje biti banalno, ali malo sam zbunjena.
Ja sam trenutno na birou u Sarajevu, a moj suprug je zdravstveno osiguran u TK, tamo mu se uplaćuju doprinosi iako radi u Sa. Obzirom da ću se ja aBd ovdje poroditi, uglavnom sam dobila informacije da novorođenče biva zdravstveno osigurano preko oca, što bi značilo da bi sutra sa bebom morali u slučaju svakog zdravstvenog problema ići u TK. Upravo smo htjeli pokrenuli postupak promjene lične karte i odjave sa zdravstva u TK da bi se prijavio u SK, tako da bi i naš bebi ovdje bio zdravstveno osiguran.
Međutim večeras smo dobili informaciju da je jedna žena svoju djecu osigurala na sebe, a ona je inače na birou, a suprug joj radi u drugom kantonu i tako su riješili taj status.
Da li je ovo moguće ili je ustvari nebuloza?
Jeli neka od vas upućena u ovaj sistem (ja def. nisam) ili da odem do biroa i pitam kakve su mogućnosti?
U CIPSu je trenutno sistem u nekakvoj blokadi, pa da se uzalud ne maltretiramo, ako znate da bi bebi mogao biti osiguran na mene preko biroa.
Nemojte zamjeriti mojoj neupućenosti.

Hvala na svakom odgovoru!user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 2:17:32   
malena_t
Draga Scarlett mom muzu su zadnji put kad je isao da ovjeri sinovu knjizicu u zdravstvenom rekli da sljedeci put donese moje rjesenje o porodiljskom jer prvih godinu dana zdravstveno za bebu ne placa firma nego kanton. Inace malisa je osiguran preko mene. Doduse ja radim. Najbolje pitaj u zdravstvenom. 

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 2:21:45   
scarlett
ok, hvalauser posted image

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 2:26:06   
malena_t
Nema na cemu user posted image  

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 8:09:32   
nanika
Ja mislim da postoji mogucnost da ga osiguras preko sebe iako si na birou. Najbolje da odes i provjeris koja je procedura. Ne vidim razlog zasto nebi mogla. Sretno!

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 8:52:57   
Hanady RR
Potrebno je da po rođenju djeteta kupite zdravstvenu knjižicu i ZO1 obrazac u zdravstevnom osiguranju na Skenderiji ( sve košta oko 3 KM) onda fino odeš na svoj biro i daš da ti popune podatke za djete. Ponesi rodni list djeteta, svoju ličnu kartu i isto tako svoju zdravstvenu knjižicu. nakoš što ti popune obrazac i knjižicu vrati se u zdravstveno i prijavi djete. Ponesi otpusno pismo iz bolnice, rodni list djeteta, svoju zdravstvenu i ličnu kartu i prijavi djete na sebe preko biroa.
Kako ćeš biti porođena pa neznam dali je izvodljivo da toliko hodaš sugerišem ti da pred porod odeš i javiš se na biro da ti stave u radnu knjižicu pečeat kojim te oslobađaju da se javljaš 6 mj ili godinu i kaži im da će tvoj suprug donijeti potrebnu dokumenatciju za prijavu djete na zdravstveno osiguranje :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
25.7.2009 22:42:32   
anitaMO
Laura je od prvog dana osigurana na mene,a ja sam bila na birou jer nisam radila.nemaš nikakvih problema.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
29.7.2009 23:24:45   
Hannan
I moje dijete je osigurano preko mene, na birou sam. U Tuzli dijete do mjesec dana uoste ne treba knjizicu,jer ide preko mamine. Neko ti je vec nabrojao sta treba, da ne ponavljam. I da, oslobodjena si cijelu godinu javljanja, uz prikaz otpusnog pisma.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
29.7.2009 23:38:15   
scarlett
Hvala draga, bila sam prekjučer na birou i potvrdili su mi to sve.
LP user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
9.1.2014 10:09:40   
emirita
Pozdrav. može li mi neko napisati sta treba od dokumenata da se dijete osigura preko oca,otac je privatnik tako da on sam treba sve odraditi. Dosad je sve to sredjivala firma u kojoj je radio,pa nismo upoznati sa procedurom.da li mogu ja kao njegova supruga sve to završiti u zdravstvenom,jer on baš ima puno posla pa rijetko može izaći.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
9.1.2014 10:10:35   
emirita
Upitanju je novorodjence. Znači prvi put se vadi knjižica.

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zdravstveno osiguranje novorođenčeta
9.1.2014 14:03:00   
veeseelaa
u ZZO ćeš kupiti knjižicu i formurale za prijavu djeteta na zdravstveno
popuniš oboje i ovjeriš na predvidjena mjesta pečatom firme, uz izvod iz matične knjige rodjenih odešna šalter gdje s eovjeravaju zdr.knjižice i uz ličnu kartu tm izvršiš prijavu



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emirita)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *