|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 12:38:48   
semmy
evo i nas dvoje sa jucerasnjeg pregleda...22+3
prednjaci zadak
BPD 54 ( 22+3 )
FEMUR 41 ( 23 )
HC 202 ( 22+2 )
AC 172 ( 22 )
KČS pozitivan
posteljica straznji zid, fundus

velicina cerviksa uredna ( nemora se raditi jos uvijek serklaz - sve uredno iako se vodi kao rizicna trudnoca )

i da, nije se vidjelo sta je, opet...mada mislimo da dr.redzepi i ne govori nikome spol djeteta...bitno je da je sve ok...user posted image user posted image


_____________________________

bebach 09.01.1999 ;)
mala princeza nam se pridruzila 02.02.2010 ;)))

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 20:22:02   
Anoniman
upravo smo se vratili sa pregleda i nas uz pregled izgleda ovako...

RES-L                         G 50%
D 118 mm                  XV 2
PRC 15/4/1                PRS 0
PST 0                         C 4
SZ 77(stepeni)           SA 60(stepeni)

PREG 3TR BC431

plodne vode ima dovoljno, za kilazu bebe nije htio nista govoriti jer je kao rano za to, ali je sve u granicama normale i braco je spavao cijelo vrijeme za cudo jedno...
ovaj put sam odlucila definitivno ne voditi vise Sabinu na kontrolu jer je meni samo jednom pokazao bebu, a cijelo vrijeme je Sabini objasnjavao te evo srce te evo rukice te vidi kako spava pa ovo pa ono... user posted image

p.s. zamolila bih one koji se razumiju da mi objasne ove dimenzije jer ne vidim da iko ima ovakav uz...

(odgovor članu semmy)
  Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 21:41:19   
aamra
Evo i mene sa pregleda, bila kod Masica konacno. Evo i mjera (danas punih 35 sedmica)
BPD 94,1 mm
FL 72,1 mm
Pl.vode dovoljno, zrelost posteljice I/II stepen
Napisao mi je nesto partus praetemp. inn... - znam da prve dvije rijeci znace prijevremeni porodjaj a ovu trecu ne mogu da desifrujem pa ako neko moze pretpostaviti sta bi to moglo znaciti.
Helem ja sam isprepadana, kaze dr.da bi bilo dobro da izdrzim barem jos dvije sedmice. A na moje pitanje: je li mislite da bi to moglo biti uskoro, on kaze: ma neeee! A vamo mi napise prijevremeni user posted image
ne znam sta da mislim.... Pita me jos jesam li prvu trudnocu iznijela do kraja i tako neka pitanja koja ukazuju na to da on ipak misli da bi se mogla puo ranije porodit uh Boze dragi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 21:51:39   
aamra
nasla na netu i ovu 3.rijec  imminens-prijeteci user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 21:54:56   
Anoniman
aamra, nemoj da se sikiras jer znas da to moze uticati na bebu... a i na samu provokaciju poroda... zato pokusaj da se smiris i da budes sto prisebnija... ako ti je termin 14.11 kako ti pise u potpisu, nemas razloga za brigu jer ne bi bila jedina koja se porodila u prvim danima 9-og mjeseca... bitno je da izdrzis do ulaska u 9-ti mjesec, a onda kad bebi bude spreman samo mu pozeli dobrodoslicu... cmoka

(odgovor članu aamra)
  Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 22:01:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aamra

Evo i mene sa pregleda, bila kod Masica konacno. Evo i mjera (danas punih 35 sedmica)
BPD 94,1 mm
FL 72,1 mm
Pl.vode dovoljno, zrelost posteljice I/II stepen
Napisao mi je nesto partus praetemp. inn... - znam da prve dvije rijeci znace prijevremeni porodjaj a ovu trecu ne mogu da desifrujem pa ako neko moze pretpostaviti sta bi to moglo znaciti.
Helem ja sam isprepadana, kaze dr.da bi bilo dobro da izdrzim barem jos dvije sedmice. A na moje pitanje: je li mislite da bi to moglo biti uskoro, on kaze: ma neeee! A vamo mi napise prijevremeni user posted image
ne znam sta da mislim.... Pita me jos jesam li prvu trudnocu iznijela do kraja i tako neka pitanja koja ukazuju na to da on ipak misli da bi se mogla puo ranije porodit uh Boze dragi user posted image

a nevidim ovdje da ima kg.bebe al hajd nebitno
Nego,mila nesekiraj se ja sam rodila u 35sedm.neznam sto ti je to rekao ako nemas nikakvi problema ,
probaj da nemislis na to zbog bebe user posted image


(odgovor članu aamra)
  Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 22:06:49   
nikita
ma nemas se zbog cega brinuti, beba je narasla i razvijena je, jos imas par dana do 9 mj i sve ce biti ok...
ako ti nije rekao koliko beba tezi reci mi samo jos i mjeru AC pa cu ti ja preko jedne forumule s neta izracunati tezinu bebe..


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.10.2009 23:05:52   
aamra
Nije mi rekao tezinu niti je mjerio AC. Nisam se u tom momuentu ni sjetila da ga pitam za tezinu bebe. Otici cu sljedece sedmice kod dr.Pasic da cujem sta ce ona reci.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.10.2009 1:54:04   
edijevamama
sorry sto ovdje upadam ali rekoh da ne otvaram novu temu. Zna li mozda koje danas u nedjelju dezurni u vojnoj?

(odgovor članu semmy)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.10.2009 19:06:21   
nerkica
IZVORNA PORUKA: aamra

Evo i mene sa pregleda, bila kod Masica konacno. Evo i mjera (danas punih 35 sedmica)
BPD 94,1 mm
FL 72,1 mm
Pl.vode dovoljno, zrelost posteljice I/II stepen
Napisao mi je nesto partus praetemp. inn... - znam da prve dvije rijeci znace prijevremeni porodjaj a ovu trecu ne mogu da desifrujem pa ako neko moze pretpostaviti sta bi to moglo znaciti.
Helem ja sam isprepadana, kaze dr.da bi bilo dobro da izdrzim barem jos dvije sedmice. A na moje pitanje: je li mislite da bi to moglo biti uskoro, on kaze: ma neeee! A vamo mi napise prijevremeni user posted image
ne znam sta da mislim.... Pita me jos jesam li prvu trudnocu iznijela do kraja i tako neka pitanja koja ukazuju na to da on ipak misli da bi se mogla puo ranije porodit uh Boze dragi user posted image



sad si me prepala pravo,covjece,ja sam 9.10.bila na kontroli kod masica inace tek sam 31 sedmica
al mi to isto pise na nalazu uopste nisam obracala paznju ni ti ga sta pitala dok nisam ovo procitala kod tebe...user posted image  valjda je trebao ipak nesto da kaze ako je neki problem,meni je rekao sve je ok,jedino vidim da su mjere po ultrazvuku vece nego kalendarski,bas sam neki dan napisala te mjere.user posted image

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.10.2009 19:12:36   
nerkica
da i pitao me je jesam li imala prije spontani pobacaj
reko jesam 2 al u prvim sedmicama trudnoce...
stvarno nista ne kontam

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.10.2009 20:26:23   
aamra
nisam skontala-pise ti ovo za prijevremeni porodjaj?
Ja sam se malo smirila, prvu noc poslije pregleda nisam oka sklopila, sve kontam da cu se porodit.
Mene nisu mjere zabrinule, nego njegova pitanja te pusite li, te jeste li 1.tr.iznijeli do kraja, te nisko je glava, te testisi su se spustili...ma ne znam ni kako sam izasla iz bolnice.
Ma ne treba se puno sekirati, pa valjda bi mi rekao da misli da nesto nije u redu...ne znam

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Detalji s UZV pregleda...
13.10.2009 21:21:12   
AzraD
meni su mjere u 37 sedmici:
bpd 92, femur 74
sve super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Detalji s UZV pregleda...
13.10.2009 21:25:29   
nerkica
IZVORNA PORUKA: aamra

nisam skontala-pise ti ovo za prijevremeni porodjaj?
Ja sam se malo smirila, prvu noc poslije pregleda nisam oka sklopila, sve kontam da cu se porodit.
Mene nisu mjere zabrinule, nego njegova pitanja te pusite li, te jeste li 1.tr.iznijeli do kraja, te nisko je glava, te testisi su se spustili...ma ne znam ni kako sam izasla iz bolnice.
Ma ne treba se puno sekirati, pa valjda bi mi rekao da misli da nesto nije u redu...ne znam

[/quote

ma da to na latinskom za prijevremeni porodaj?
i meni isto pise ,a tek sam u 31 sedmici

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.10.2009 14:49:14   
jagodica_bobica

Pozdrav svima! u 23 sedmici sam trudnoce i otvorila sam se malo. Da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? Eto samo sam to htjela pitati.

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.10.2009 15:48:01   
bubuli
prednjaci-zadak
BiP 86-34
KCS + pokreti +
posteljica-naprijed u fundusu
voda-normalna
FL 64-33,1
AC 303-34
TT 2360gr


_____________________________



(odgovor članu jagodica_bobica)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.10.2009 16:41:18   
Malaja
Eh evo da i ja napišem i da postavim pitanje user posted image  pa ako neko zna da mi odgovori..

20 sedmica
uterus normotoničan,
BPD 46mm
DF 33mm (20n.g)
Posteljica na stražnjem zidu
Dinamika i morfologija ploda su uredni user posted image user posted image
Saznali smo još da je user posted image user posted image
Eh ono što me interesuje je to što mi na nalazu piše F=P/1 user posted image  
Ako neko slčajno zna šta to znači. Unaprijed zahvaljujem user posted image

_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.10.2009 22:50:07   
leona81
36+3
BPD 93
Femur 69
posteljica prednji zid
plodne vode dovoljno
prednjaci zadak i dalje...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 21:07:20   
Gemin
Huuuh... user posted image

Gemelli
Graviditas HBD X/XI

Gemin I
crl 25mm
kčs +

Gemin II
Missed ab. (potvrđeno)

Neopisiva tuga, sreća i strah...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 21:45:20   
Anoniman
sorry al ne kontam ti ja ovo, zasto tuga?

(odgovor članu Gemin)
  Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 21:53:14   
nikita
valjda bili blizanci al jedan srcek ne kuca user posted image ako sam dobro shvatila...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 21:58:35   
Gemin
Nažalost je tako... "Missed ab" je "zadržani pobačaj"

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 22:09:36   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bas mi je zao, draga... a sta je s drugim jel makar jedno ostalo i moze li opstati do kraja ?

(odgovor članu Gemin)
  Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.10.2009 22:21:28   
Gemin

Nadamo se da će drugi plod nastaviti sa normalnim razvojem. Za sada su UZV nalazi uredni.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Detalji s UZV pregleda...
29.10.2009 8:37:22   
Malaja
Draga Gemin,
Nemoj se puno sekirati i meni je isto tako bilo (bili blizanci ali jedno nije uspjelo) i evo nas sada u 21 sedmici i sve je super hB! I meni su bila pomješana osjećanja ali sam rekla ako je to cijena koju treba da platim da ova princeza bude ok nema razmišljanja!
Sretno i držim fige!

< Poruku je uredio Malaja -- 29.10.2009 8:38:18 >


_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu Gemin)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *