|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
21.11.2009 22:00:07   
adja
Zasto meni niko nece da pomogne smrcuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Detalji s UZV pregleda...
21.11.2009 22:30:27   
deckic
Adja odakle si?
Ako si iz Sarajeva mozes uraditi na Poliklinici "Sunce" i znam da je tu 50 KM. Onda Imas kod dr.Mehmedbasica, kod dr. Divanovica...

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.11.2009 1:12:44   
mali mrav
slabo se razumijem u nalaz ultrazvvuka pa bi voljela da mi neko kaze sta znaci ovo w29d6...jesu li to sedmice trudnoce....

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.11.2009 7:55:20   
Private
Mali mrav to ti jeste sedmice trudnoce,znaci da si trudna 29 sedmica i 6 dana,a sve sto ti nije jasno pitaj doktora,pa dali isla u dom zdravlja ili privatno,tvoje su pare koje idu u njihov dep.

(odgovor članu mali mrav)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.11.2009 19:56:54   
adja
IZVORNA PORUKA: deckic

Adja odakle si?
Ako si iz Sarajeva mozes uraditi na Poliklinici "Sunce" i znam da je tu 50 KM. Onda Imas kod dr.Mehmedbasica, kod dr. Divanovica...


Ti si zlato jedno hvala ti punouser posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.11.2009 14:58:29   
alapacha
IZVORNA PORUKA: jagodica_bobica


Pozdrav svima! u 23 sedmici sam trudnoce i otvorila sam se malo. Da li se nekoj od vas desilo nesto slicno? Eto samo sam to htjela pitati.



Ja se nalazim u slicnoj situaciji, od samog pocetka trudnoce su bili problemi i trudnoca mi se vodila kao rizicna i kao prijevremeni porodjaj.Sad sam u 22+5 i juce sam bila kod doktora jer me stomak puno bolio i rekao mi je da su kontrakcije evidentne, glava prednjaci, posteljica straznji zid i da mi nisko seze na 1 cm  od uu.Otvorena nisam bar mi to nije rekao, ali mi je propiso tablete i apaurin i strogo mirovanje.Eto ako ti ista znaci samo se smiri i lezi odmaraj se ...bolje je kuci nego u bolnici sto je meni preporucio...Sretno drzim nam fige...user posted image user posted image

(odgovor članu jagodica_bobica)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.11.2009 18:29:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: alapacha


Ja se nalazim u slicnoj situaciji, od samog pocetka trudnoce su bili problemi i trudnoca mi se vodila kao rizicna i kao prijevremeni porodjaj.Sad sam u 22+5 i juce sam bila kod doktora jer me stomak puno bolio i rekao mi je da su kontrakcije evidentne, glava prednjaci, posteljica straznji zid i da mi nisko seze na 1 cm  od uu.Otvorena nisam bar mi to nije rekao, ali mi je propiso tablete i apaurin i strogo mirovanje.Eto ako ti ista znaci samo se smiri i lezi odmaraj se ...bolje je kuci nego u bolnici sto je meni preporucio...Sretno drzim nam fige...user posted image user posted image



A dusice...user posted image user posted image user posted image user posted image Bas mi je zao.  Cuvaj se.

(odgovor članu alapacha)
  Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Detalji s UZV pregleda...
3.12.2009 16:41:29   
Mamica24
šta znači ovo:


Posteljica pa stražnji zid zaokružen??

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Detalji s UZV pregleda...
3.12.2009 16:47:04   
lilix
znači da se posteljica nalazi na stražnjem zidu materice

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Detalji s UZV pregleda...
3.12.2009 16:48:54   
lekica83
znaci da je posteljica na straznjem zidu a ne sprijeda, e sad mislim da je najcesce ada je posteljica sprijeda, kod mene je taj slucaj i Dr kaze da je to kako treba, e sad ne znam sta znaci kada je polozaj taj odzada user posted image user posted image user posted image  valjda ce se neko javiti ko je imao iskustva s tim

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.12.2009 14:43:58   
marinčii
uredu je i kad je sprijeda a ui kad je sa stražnje strane glavno da nije na ušću ,tj na otvoru kuda bi beba trebvala izaći,user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.12.2009 10:08:05   
srića
E ovako cure drage bila san na pregledu i pošto moj doktor puno ne govori samo mi je rekao da se plod razvija dobro hB i da mi se maternica nije spustila do kraja! Trudna san 15+5 a nalaz slijedeći BPD 3,2, abdomen O 10,1, femur 1,97 i sa strane napisano 148-, TT 137 g ( što mi nekako ne odgovara tjednima trudnoće kako ja mislim???) i anatomija b,o! Sad me zanima ako su to normalne vrijednosti ako tko zna jer mi doktor samo kaže da je ok,ali,težina ploda ne odgovara tjednima i maternica mi kao nije do kraja spuštena!! Joj nadan se da je stvarno sve ok jer ja samo to i želim!

_____________________________

...moj lipi anđele,pogledaj u mene! Ako nas tužne jutrom probude,ja čuvam osmijeh za tebe...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.12.2009 11:16:31   
lilith
sto se tice tezine ploda i sedmica trudnoce nemoj se opterecivati bez veze,one svakako nisu precizne,a osim toga svaka beba je individualna u razvoj...meni je uzv fulao tezinu bebe za 1kg...ako dr. kaze da je ok,onda i jeste

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.3.2010 20:22:55   
lily87
pozz.Ev da i ja prilozim ultrazvucni nalaz koji smo radili danas.Sedmica 15+6dana.BPD=33,AO=103,FL=19,KČS+=oko 140 bpm.Morfologija i dinamika ploda uredni.Posteljica:prednji zid,za plodnu vodu i vodecu cest nista ne pise.TT=143 gr.,doktor kaze da je sve ok hvala Bogu.Ali imam problem , jako bijelo pranje ,doktor mi je propisao neke vaginalete MACMIROR COMPLEX 500mg,tri dana po jednu.Doktor je i on naravno zna,i ne bi mi ih propisao da nesto skode.Ali iskreno ja se bojim zbog bebice da ih koristim,pa drage moje jel se koja nasla u slicnoj situaciji,sta da radim????pozz

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Detalji s UZV pregleda...
23.3.2010 20:27:28   
Private
lily vecina trudnica ti ima problema sa bijelim pranjem,ja sam navecer stavljala vaginalete.

(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.3.2010 20:18:08   
lily87
pozz.drage moja odlucila sam ipak da koristim te vaginalete,jer mislim da ipak doktor zna sta je dobro,a sta ne;).Nego jel neko od vas vodio trudnocu u poliklinici SUNCE AGRAM u Sarajevu?

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Detalji s UZV pregleda...
26.4.2010 22:19:03   
lillyy85
Trudnoću vodim na GAK-u ali sam u polikliniku Sunce išla na 4 d uzv,kod dr.-a Taiba Delića...Divan dr.,znam ga i od ranije,pažljiv,nježan,brižan i jako stručan-što ti je najbitnije.Nisam sigurna da li je trudnoću moguće voditi privatno baš tu ali u svakom slučaju,dr. Delić je pravi izbor što se tiče svih ginekoloških intervencija.

(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.6.2010 14:29:17   
lillyy85
evo i nas:

gravidus:34 s +5d
bpd: 90mm
fl: 70mm
ac: 30.22

tt: 2683 g ,plus/minus 350 g, tj. težina bebe 2700-3000 kguser posted image

Po uzv smo 36 s +2d  a po zadnjoj menstruaciji 34+user posted image pa su nam 2 termina odredili: 13.7  po razvoju bebe ili 24.7  po računanju starosti trudnoćeuser posted image

Za spol opet ništa-i dalje je pupčanica između nogu,aliči im na curicu opetuser posted image

Ja mislim-da je do sad tu bila neka ćuna-pokazala bi se al' eto..user posted image

Pozz svimuser posted image  i user posted image


_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.6.2010 15:15:57   
Anidae
Evo da se i ja malo javim sa svojim detaljima oko posteljice... Kod mene je posteljica bilo od pocetka straga, imala sam bolove u stomaku, pila apaurine i buscopan i gledala da sto vise mirujem i da ne dizem nista tesko... Medjutim, u 24.-toj sedmici posteljica se jos povukla tako da sada zatvara usce i beba nemoze prirodno izaci... Rizicno je sad jos vise, bolovi su i dalje prisutni,sad pijem gynipral i bosoptin, koji sprecavaju prijevremene trudove i bolovi su se konacno smanjili... Dakle, moj savjet je sto vise mirovanja (kod ovih user posted image sa posteljicom straga) a opet, sve je to Bozija volja sta ce se desiti na kraju... Meni je sudjeno da se porodim na CR izgleda user posted image user posted image I dok nemamo nikakvih krvarenja sve je ok u sustini,mada treba biti na oprezu,ukoliko bi kap krvi krenulo, treba se javiti doktoru odmah user posted image
Sto se tice mjerica bebe, mi sutra idemo konacno na UZ,29.-ta smo sedmica pa vidjecemo kakvo je stanje user posted image


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.6.2010 13:18:00   
Anidae
Evo drage moje i mi smo juce bili na UZ...Konacno je i tajo uspio vidjeti svoje cedo jer nismo isli u DZ nego privatno...Konacno smo saznali spol i imacemo djecaka akobogda user posted image user posted image user posted image
Evo i nasih mjerica:

BPD-75.6
HC-272.8
AC-236.9
FL-54.5

Prosjecna tezina bebe 1323 gr a duzina 38 cm. Sedmica 29+1 i kaze doktorica da je bebi malo tijesno. e sad ja nisam poredila ove mjerice sa mjerama drugih bebica pa da znam jel mi beba debela il sam ja mala user posted image To je to uglavnom...
Puse svima user posted image i user posted image


< Poruku je uredio Anidae -- 19.6.2010 13:21:45 >


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Detalji s UZV pregleda...
19.6.2010 13:42:08   
Rimljankaa
Ja sam danas bila na pregledu,doktor kaze da sam 10.5 sedmica. Kaze da je s bebom sve uredu,ali da ima neko malo krvarenje. Kako sma ja vidjela to je na maternici,ali ne ondje gdje je beba. Kaze da je to kao prije bilo,da je sad stalo i dao mi da pijem Utrogestan.
A u utorak da uradim papa test,kaze on da vidimo grlic maternice,pa onda da Utrogestan uzimam vaginalno.

Ja sam ga pitala je li sve ok,kaze da jeste. Ali sad sam se ja bas prepala... Je li imao neko od vas slicna iskustva?

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.6.2010 19:40:33   
lillyy85
evo anidae tablica pa isprobaj user posted image

http://bhbebe.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=238

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.6.2010 19:47:42   
lillyy85
kod mene femur i težina bebe odgovaraju 37. sedmici a obim pupka i glave 35. Mjere uzete na uzv  sa 34+5 user posted image



_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Detalji s UZV pregleda...
21.6.2010 9:35:19   
Anidae
IZVORNA PORUKA: lillyy85

evo anidae tablica pa isprobaj user posted image

http://bhbebe.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=238


Simpaticna tablica...bila sam na slicnoj negdje jednom, mislim sa 24 sedmice, pa mi beba i tad bila 300 gr deblja od prosjeka a sve druge mjere stimale u 1-2 cm... Cak mi i dr rekla da joj se cini da mi je bebi tijesno... Naravno, sve su to okvirne mjere ali s obzirom da mi je muz krupan covjek moguce je da ce i beba biti krupnija user posted image


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.6.2010 9:28:15   
lexy
nova sam na forumu....treba mi vaše iskustvouser posted image ..
izgubila sam podatak svoje zadnje menstruacije,i nemogu da se sjetim kad je bila....bila sam na UZ,dali je UZ i starost trudnoće na UZ pouzdan??dali se poklapa??user posted image

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *