|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.6.2010 9:42:29   
Anidae
IZVORNA PORUKA: lexy

nova sam na forumu....treba mi vaše iskustvouser posted image ..
izgubila sam podatak svoje zadnje menstruacije,i nemogu da se sjetim kad je bila....bila sam na UZ,dali je UZ i starost trudnoće na UZ pouzdan??dali se poklapa??user posted image


A jbg, moras valjda znati makar priblizno datum zadnje menstruacije... U sustini bi se trebalo poklapati ali naravno postoje i iznimke, sto kazu, samo Bog tacno zna kad je bilo zacece a svi mi ostali mozemo samo nagadjati... Kod mene npr. ispada da sam zatrudnila 2 dana poslije zadnjeg menzesa a ja znam da nisam jer tad se nisam .... Znas vec user posted image Tad obicno imam obilno krvarenje pa nisam to ni radila zbog iscrpljenosti... Kod mene kod bebe uvijek glava odgovara za 1 sedmicu vise a ostale mjere odgovaraju sedmicama po zadnjoj m... Nego uzmi ti kalendar pa se pokusaj prisjetiti...


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu lexy)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.6.2010 10:34:49   
lexy
pokušavala ali.....user posted image  sad sam u 14 sedmici juče sam bila na UZ ;
BPD je 28
FEMUR 12
KŠC +
neki kažu da UZ se poklopa sa visinom trudnoće,možda razlika u par dana...

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.6.2010 10:58:09   
taurus
lexy ne brini, važno je da je sa bebom sve ok
obično se mjere sa ultrazvuka slažu sa sedmicama trudnoće ali uvijek ima izuzetaka. I kada ti odrede termin poroda ne mora značiti da ćeš se baš tada poroditi. To može biti dvije sedmice prije ili kasnije. Sve je u Božijim rukama, a ti se odmaraj i uživaj u user posted image

(odgovor članu lexy)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Detalji s UZV pregleda...
30.6.2010 11:03:00   
lexy
hvala taurususer posted image  ineresovalo me samo ovo poklapanja UZ sa starosti trudnoće...svakako hvala vamuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Detalji s UZV pregleda...
4.7.2010 8:59:41   
lillyy85
Da li je moguće da 3 dr.-a različito mjere bebu?
meni se desilo da ujutro jedan dr. (u 37 sedmici)  izmjeri bpd-96 a femur 73-što odgovara 39. sedmici a popodne moj dr. izmjeri bpd-92 a femur 69 što odgovara 37 i 35 sedmici?user posted image

Isto mi se desilo na prošlom pregledu,u 35 sedmici -dr.-ica izmjerila bpd-92,femur  71 (odg.37 sedmici) dr. navečer bpd-89 a femur  68(odgovara 34/35 sedmici)?!

Tako ispada da su mi 2 dr.-a napisala mjere za 2 sedmice više i to dva puta a moj isto 2x   2 sedmice manje mjere?! Niđe veze-znam da uzv može pogriješiti malo al baš 2 sedmice gore-dole isti dan u par sati?!user posted image  Jel' se nekom još desilo?

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu lexy)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Detalji s UZV pregleda...
4.7.2010 10:10:53   
/MMK/
Draga lilliyy ne griješi uzv, on izbaci podatke kako ih dr.,obilježi, one ixiće na slikici, znači zavisi od onoga kako dr. vidi gdjr šta počinje i završava.

A s obzirom da sve mjere koje su date po sedmicama ( ima više stranica na netu) kažu da postoji odstupanje za date sedmica i +/-2 sedmice je neka razumna razlika.
Mislim da nemaš ni najmanje razloga da se brineš, super pa si iznijela trudnoću do termina ( 37 sedmica) i da su bebi pluća razvijena, a da li će imati duže ili kraće none Bože moj.

Moje mjere sa 27+2 ( po ZM) su
BDP 79,3
FL    55,4
Malo veća bebi, al samo neka je živa i zdrava.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Detalji s UZV pregleda...
4.7.2010 10:22:22   
lillyy85
Hvala puno /MMK/,

znam da su normalna odstupanja +-2sedmice al mi čudno da isti dan za par sati 2 dr.-a na uzv-u očitavaju baš drastično iste mjere....i to se na 2 pregleda desilo sa 2 usputna dr.-a i mojim standardnim..oba puta 2 razl.mjere isti dan?to me buni,mora da su na tom predavanju pogrešno slušali pa svak očitava na svoj način...user posted image


Želim ti svu sreću,lagan porod i dobru poslušnu bebušku,veliki pozz

_____________________________

mama je glagol od glagola RADITI ;)

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Detalji s UZV pregleda...
4.7.2010 11:02:29   
ajnur
Kod mene na slicicama pise kojoj sedmici odgovara i sve je razlicito.FL 4.68cm odgovara 25w4d, HC 23.45cm  odgovara 25w3d,BPD 6,56cm i odgovara 26w3d al dr kaze da je to sve ok.Imaju vece i manje bebe sve je to normalno.A ima i razlike izmedju djecaka i djevojcice.Nas bebi  ima vecu butnu kost kaze dr da ce biti dugonogo ako Bog da a i ja i suprug imamo duze noge i malcice vecu glavicu ja kazem na mm user posted image user posted image user posted image Kad dr kaze da je ok, ok je ne briniteuser posted image  

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.7.2010 0:49:30   
Skvo RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: Iman83

Evo mene, nove na portalu....zapravo i nisam nova, samo sam tek danas napravila vlastiti profil, a od kako sam trudna staaaalno visim na ringeraji.
Elem, zanima me koliko važu vaše bebe?
Jučer sam bila kod Dr, i rekao mi je da beba ima cca 1800 gr, pa se sad pitam je li to ok, puno, malo...user posted image
Da napomenem da smo danas ušli u 32 sedmicu!





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.7.2010 7:25:36   
Mona Mohamed
Draga Ajnur, kod mene neke mjerice pokazuju 28, 30 ili 31 sedmicu no doktor rece da je to sasvim uredu..user posted image  hvala Bogu. Evo i nasih mjera..
BPD 7.85 cm
OFD 10.73
HC 28.81
APD 7.33
TAD 8.29
MAD 7.81
AC 24.58
FTA 48.09
FL 5.77
Malo me zbunjuju ove oznake. U subotu aBd trebam doktoru ovdje da mi ih protumaci jer su mi nejasne.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.7.2010 7:26:35   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: Mona Mohamed

Draga Ajnur, kod mene neke mjerice pokazuju 28, 30 ili 31 sedmicu no doktor rece da je to sasvim uredu..user posted image  hvala Bogu. Evo i nasih mjera..
BPD 7.85 cm
OFD 10.73
HC 28.81
APD 7.33
TAD 8.29
MAD 7.81
AC 24.58
FTA 48.09
FL 5.77
Malo me zbunjuju ove oznake. U subotu aBd trebam doktoru ovdje da mi ih protumaci jer su mi nejasne.

Tezina 1488 g.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Detalji s UZV pregleda...
8.7.2010 10:25:41   
ajnur
Evo ti Mona link za znacenje al sa hr rruser posted image

http://www.ringeraja.hr/clanek/tumacenje-ultrazvucnih-nalaza-u-trudnoci_528.html


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.7.2010 14:00:47   
m.i.n.a.
Evo pitanje jedno,mozda i bezz al eto pitacu..koliki razmak treba da bude izmedju dva UZ..npr.ako vodim trudnocu i u DZ i privatno jel stetno ublizu dva takva pregleda..
i nesto sto nije vezano za ovu temu al eto..jel vam se pojavljuje ova reklama za banku,ja gdje god kliknem eto i nje i vise mi nije bas nimalo zanimljiva..user posted image

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.7.2010 14:13:05   
pipi_duga_capara
m.i.n.a. ja sam do sada radila UZ mjesecno jednom ali na zadnjoj kontroli, 9.07. mi je doktor rekao da dodjem ponovo sad 26 zbog njegovog godisnjeg... znaci da je nekih 15-tak dana ok sigurno. nadam se da sam ti malo pomogla user posted image

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.7.2010 14:34:58   
ajnur
Ja svake 4 sedmice se idem na pregled a i vecina ja mislim tako e mislim u 8m se ide 2 puta u mjesecu i u 9 sedmicno a pred termin svaki drugi dan tako nekako user posted image  

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Detalji s UZV pregleda...
15.7.2010 14:55:46   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Evo pitanje jedno,mozda i bezz al eto pitacu..koliki razmak treba da bude izmedju dva UZ..npr.ako vodim trudnocu i u DZ i privatno jel stetno ublizu dva takva pregleda..
i nesto sto nije vezano za ovu temu al eto..jel vam se pojavljuje ova reklama za banku,ja gdje god kliknem eto i nje i vise mi nije bas nimalo zanimljiva..user posted image


Ja cijelo vrijeme idem u lokalnu bolnicu..Do sada je to bilo jednom mjesecno..Vjerovatno ce od sada biti i cesce. Mjesec juli sam preskocila u lokalnoj i otisla privatniku koji bi me aBd trebao poroditi no javili smo se i mom doktoru koji kaze da nema potrebe opet raditi UZV vec je samo pogledao papire i nalaze koje sam donijela od privatnika, izvagao me i izmjerio pritisak..
Ne znam je li stetno ili nije..Ovo je samo moje iskustvo.
P.S. reklama za banku mi se pojavljuje ali uredno idem na X i to je to. Daleko je od zanimljivog.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.7.2010 2:06:56   
sunci
Drage moje imam li razloga za brigu zbog ove razlike, obim glavice je malo manji u odnosu na duzinu bebe:
BPD 85- 33HDB
FEMUR 69 -36 HDB
AC 315
FW 2570 gr
Gest.starost 35,5

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.7.2010 15:19:12   
Skvo RR
Ma ne brini se...Kod moje bebice je uvijek bila manja glavica u odnosu na nogice uvijek su nam nogice bile duze....bebice u stomaku su kao mali ljudi....sta hocu da kazem i sada smo dosta visoki...tako samo opusteno..uzivaj!!!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sunci)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.7.2010 16:11:53   
Mona Mohamed
IZVORNA PORUKA: sunci

Drage moje imam li razloga za brigu zbog ove razlike, obim glavice je malo manji u odnosu na duzinu bebe:
BPD 85- 33HDB
FEMUR 69 -36 HDB
AC 315
FW 2570 gr
Gest.starost 35,5


I kod nas je obim glavice malo manji u odnosu na tijelo..Doktor kaze da je to nice baby and eat well, my dear.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu sunci)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.7.2010 14:28:42   
/MMK/
Danas smo ponovo bili na UZV 31 sedmica puna
BPD 85,5
FL    64,2
Tibu nam nisu mjerili, po ovim mjerama izgleda da smo malo veći, ali vidjećemo, samo da izguramo još koju sedmicu.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Detalji s UZV pregleda...
12.11.2010 17:40:02   
taurus
evo mene sa UZ
malo sam se zabrinula
mjere user posted image  odstupaju za sedmicu od ZM
dr. kaže da je to ok, ali sad sam gledala stare naleze i do sada su se mjere slagale sa sedmicama trudnoće
znam da se odstupanje dešava, ali eto opet me nešto brineuser posted image user posted image user posted image
a još više me brine što je user posted image  i dalje okrenuta guzom
dr. kaže da se do 27. sedmice obično bebe okrenu, ali eto ova moja nije
ako tako ostane moraću na CR user posted image user posted image user posted image
mada kažu da karlične porode smatraju normalnim porodima je se ne bih usudila, jer ja sam se tako rodila i doslovice su iščupali kuk i pukli mišić na vratu

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Detalji s UZV pregleda...
7.1.2011 12:32:46   
Rimljankaa
Ja sma danas bila na UZ, 39 sam nedelja,evo mojih mjera.. Doktor kaze d aje beba malo manja,nego sto su sedmice,ali njega to nista ne zabrinjava,kaze da je to sve ok.

Beba je okrenuta glavicom dole,sve ide normalno,a on mi kaze da me pregleda slijedece sedmice ginekoloski,pa me mozda pordi i na carski rez. Meni to nikako nije jasno zasto. Kao sa dje sve uredu,ali tacno ce znati da li je,kad me ginekoloski pregleda,pa ako bude ikakve male sumnje onda da idem na crski rez..Ja sma sva izbezumljena...

Prednjaci : Glava

BPD 95
FEMUR 72
Uz starost 37
Posteljica: prednji zid, zrelost zaokruzeno II i III
Plodna voda: fizioloska

Kaze d aje beba teska oko 3 kg


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.1.2011 16:22:42   
Gemelli

mashala ti samo sto se nisi porodila :))

mene medjutim zanima druga stvar, ako neko zna sta znaci posteljice na prednjem zidu, ja sam malo guglala i skontala da mogu biti na prednjem i zadnjem, ali to bas ne razumijem niti mi je jasno za sta je to bitno na nalazu... hvala

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.1.2011 16:42:44   
Rimljankaa
Mene malo brine sto sam ja 39 na 40 sedmicu,za nekoliko dana cu uci u terim,a doktor je rekao da je beba velicine kao da  je 37 sedmica. I rekoa je da je to uredu?!

Ima li neko adekvatno pojasnjenje za ovo?


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.1.2011 17:30:16   
Anoniman
rimljankaa,oni to prem uzv tako rade pomjeraju da znas nista strasno ja kad sam bila na uzv osla roditi ginic mi je vikao 34.tjedan a kad sam otisla u zenicu rodit na uzv.kad je uradio rekao je 35 sed.po ovim mjerama.
Nis strasno vjeruj......I opet kazem prema uzv najbolje znaju odrediti user posted image
P.s. sretno sutra mislit cu na tebe nadam se da ce sve dobro proc kod ginicauser posted image

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *