|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.1.2011 17:40:39   
tekja
Rimljanka, to sto ti pitas u sustini znaci da nosis sitniju bebu i meni je isto tako bilo,pa se mali rodio sa 3 kg...a dr. je rekao da je normalno zato sto i jeste, tolerise +- 2 sedmice na UZ, sve sto je u tom rasponu je sasvim ok...i sama znas da se bebe radjaju od 2,5 do 5,0 kg u terminu i sve su normalne, zdrave...user posted image
 
Gemelli, eto i sama znas da je sasvim ok i ako je posteljica na prednjem i na zadnjem zidu, a to sto ti uvijek pise na nalazu vazno je kod eventualnog iznenadnog CR, cisto da se zna jel prvo ispod koze stomaka beba ili posteljicauser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Detalji s UZV pregleda...
31.1.2011 10:34:21   
Simran
Joj ja i moji problemi user posted image ,
danas sam bila naručena na fetalni skrining,ustvari vaginalni UZ po zadnjoj mengi starost trudnoće 12+6 a po UZ 14+4 ja se pravo uspaničila,pitam za nuhalni nabor hoće se moći izmjeriti kaže probat ćemo,beba nemirna,vrti se,maše ,šuta svaki 10 minuta su me prebacivali sa vaginalnog na abdominalni UZ da bi uhvatili bebin vrat a ono neda pa neda user posted image ...Nakraju ajde uganjaju oni to nakon pola sata traganja po mom stomaku ali...odjednom se pokaže nešto bebi oko vrata,kažu pupčana,opet UZ preko stomaka jok nije pupčana jer je pupčana negdje dole između nogica,zvali doktoricu Amelu ona pritiskala stomak kad ono rukicu beba zavrnula pošto je stješnjena u zavaljenoj maternici user posted image ...Kažu beba uredu,srce,bubrezi,mozak,ruke,noge,vrat sve ok hvala Bogu.
Nuhalni nabor 2.1 mm,kažu ok ali kako sam ja negdje čitala da se nuhalni radi samo do 13 sedmice da li je kasno i pouzdano ova mjera u 14+4 nedelje.Baš sam sluđena. Evo nekih pojedinosti sa UZ:
Starost po PM: 12+6
Starost po UZ: 14+4
Srčana akcija:+
Lokacija placente: straga
Dorzonuhalni nabor: 2.1 mm
CRL: 80.5/14+1
BPD:27.5/ 14+6
Bila bi zahvalna ako razumijete ovo,počela sam razmišljati da odem i privatno na UZ da bi bila mirnija,šta vi mislite? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Detalji s UZV pregleda...
31.1.2011 10:54:10   
palachinken
Da sam ja ti, ja bih otisla i privatno. Zbog mirnog sna. Iako je najvjerovatnije sve u redu, ali opet bih ja to potvrdila s drugim doktorom.
E sad, ima ovih iskusnijih po forumu pa će ti reći.
Ali hej, malo čudo se vrti, duša draga. Meni je to bilo fascinantno! 12 sedmica, a ono se kolobata, maše, hoće nogu u usta :D




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Detalji s UZV pregleda...
2.2.2011 19:08:02   
Simran
Da li ima neko kome je doktorica "pomjerila" sedmice trudnoće i odlučila računati nedelje po UZ a odbaciti po posljednjoj mengi user posted image ..Meni je se to desili pa mi je i termin pomjeren sa 9.8 na 25.7 user posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.2.2011 16:40:31   
Teddy Bear
Na danasnjem pregledu doktor mi je rekao da je beba naprednija za jednu sedmicu, sad sam kalendarski u 26, a po UZ 27 sedmica, interesuje me ako neko zna sta to znaci, da li se termin poroda pomijera za sedmicu, jer mi dr nije nista rekao...
puno pozdrava

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.2.2011 16:44:36   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Na danasnjem pregledu doktor mi je rekao da je beba naprednija za jednu sedmicu, sad sam kalendarski u 26, a po UZ 27 sedmica, interesuje me ako neko zna sta to znaci, da li se termin poroda pomijera za sedmicu, jer mi dr nije nista rekao...
puno pozdrava


nista se ne omjera, to znaci da parametri koje doktor gleda odgovaraju 27 sedmici, tj.da je beba krupnija za sedam dana od izracunate sedmice trudnoce.
do dvije sedmice gore-dole se tolerise jer ti se moze desiti da ti parametri odnosno beba bude sitnija od izracunate sedmice, ali sve je to ok dok je u pitanju 1-2 sedmice
ne brini i uzivaj u svojoj trudnoci
sretno

< Poruku je uredio MALA1994 -- 9.2.2011 16:46:24 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.2.2011 16:50:42   
sirnica
To pomjeranje nije problem ni kod žena koje uobičajeno imaju duže cikluse. Moj kalendarska i UZ trudnoća razlikovale su se za pune 4 sedmice. Dvije dr. su mi računale po UZ i pogodile, još sam i preko tog termina prenijela 5 dana.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.2.2011 16:59:37   
Simran
Ja sam već ranije pisala da mi je pomjeren termin jer je beba na UZ starija od onoga po PM pa sam po tome sada trudna 14+1 a po UZ 17+8,a kod mene je od omjera glave,dužine tjela,obima stomaka,butne kosti sve odgovaralo za tada 14+4 sedmicu a vodilo je se da sam 12+6.
Pošto će porođaj biti na CR zbog toga je pomjeren termin bar sam tako čula

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Detalji s UZV pregleda...
9.2.2011 17:09:34   
sirnica
Moguće je da se radi o krupnijoj bebi, iz potpisa vidim da se i prvi momak rodio krupanuser posted image . Ništa se ne sikiraj, hvala Bogu redovno se kontrolišeš, tako da će ti pred kraj tvoja dr. savjetovati da idete ranije s carskim ili da još sačekate.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Detalji s UZV pregleda...
10.2.2011 15:34:48   
animagical
da se i ja ovdje hvala Bogu pojavim:) danasnji nalazuser posted image CRL 30 mmuser posted image sve ok, plodova voda, vaskularizacija, sijelo horiona, protok kroz pupcanu vrpcu uredan:) SA ritmicna 164/min, dinamika ploda uredna (prevrtalo se i mahalo)-vidjeli prstice i nosna kost 1.5mmuser posted image rekao da uradim kombinirani screening za sedmicu-dvije pa gdje ima ta tema, gdje da ga radim? pozz svima od nas dvoje...

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Detalji s UZV pregleda...
16.2.2011 14:58:40   
lepetetka
Evo da se javimo sa jučerašnjeg UZ...
Trudna 20. na 21. sedmicu
BPD 46mm
Femur 32mm
samo je rekao da je glavica malo sitnija nego bi trebalo za tu sedmicu trudnoće, femur odgovara za 20 sedmica a glavica za 19 sedmica, pa mi je rekao da uradim i 4D UZ.... Kaže doktor da bi mogla biti i curica da su njima glavice malo sitnije od dečkih. Spol nije uspio da vidi,beba se nezgodnonamjestila jedva je i mjerice uzeo user posted image user posted image ...  Gdje ste vi radile 4D UZ one koje ste radile????? 

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Detalji s UZV pregleda...
21.2.2011 11:46:32   
belmica
evo i mojih rezultata mjerenja UZ od juce
trudna 20 sedmica i 6 dana
BPD 57,6mm
FM 37mm
user posted image

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 11:03:39   
Gemelli

lepetka, pa mjere su tu negdje to je ok, a belmice tebi bas krupna beba mashala. meni su dvoje po bpd 56 i crl 37 bile neki dan u 22.2 nedelji, sto je prema tabeli isto mali vise kao da je 23 nedeljai doktor je bio naglasio da su krupne mashala

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 11:23:07   
lepetetka
Hvala gamelli ...ma i ja sam malo gledala tablice i tu je to negdje...ma meni je dobro kada čujem da me lupka user posted image user posted image ... a svakako idem u petak opet na kontrolu na 4D pa da doživim i taj ugođajuser posted image .... A nadam se da ću i saznati spol...jedva odolim da nešto ne kupim iako je drugo dijete..volim kupovati te stvarčice šta ću.. Vidim da si i ti negdje tu blizu sa trudnoćom pa sretno i nadam se da ćemo se još čuti na aktuelnim temama ...

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 11:52:28   
Gemelli

ma samo se ne treba puno sekirati, da nesto nije ok, to bi doktori vjerovatno odmah naglasili, a ova odstpanja mala su normalna

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 12:46:06   
nina25
Hej zene, ja se stvarno u ove mjere i oznake sa UZV nikako ne razumijem.
Evo moj zadnji uzv od 02.02.
Sedmica po PM 19+2, BPd 51, Femur 37, doktor po tome izracunao 20+6 sedmica. A sta sad ove skracenice znace?user posted image as sam tupava sto se toga tice. user posted image

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 12:54:11   
lepetetka
BPD ti je prečnik glavice....a femur ti je butna kost..nadkoljenica..
Lijep pozdrav!!

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.2.2011 13:04:24   
nina25
hvala na odgovoru. Sutra imam slijedeci UZV, pa vidjet cemo sta ce sad reci. Prosli put nije mogao vidjeti pol djeteta, nadam se da ce sutra biti povoljnije, da se mogu koncentrisati na jedan pravac biranja imenauser posted image . Toliko lijepih imena ima, da bi morala jos 10 djece najmanje roditi. user posted image

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Detalji s UZV pregleda...
28.2.2011 20:46:02   
palachinken
Današnji pregled:
"kalendarski" trudna 19,4, UZV 18/19 (meni je inače duži menstrualni ciklus, prosjek 33 dana, pa sam ovo i očekivala)
BIP 41mm (odgovara 18,3 sedmice)
HC  157mm (18,4)
FL 27mm (18,0)
AC 135mm (18,4)

Sve ostalo normalno, Bogu hvala. Beba okrenuta na zadak, pa je spol bilo malo teže ustvrditi, ali doktor kaže da je 80% curica user posted image Cucla prst i šuta mamu user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu nina25)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.3.2011 0:59:54   
Selma.A.M
Ovako glase mjere user posted image  sa današnjeg ultratvuka:

Kalendarski trudna:19+5 
Prednjači dio: Karlica
Plodova voda: dovoljno
Srčana akcija: +
Placenta: straga
BPD: 51.4/ 21+4
HC: 167.6/ 21
AC: 169.2/ 21+6
FL: 37/ 21+5
NT po PM: 19-20
NT po UZ: 21/22
Lijeva moždana komora 5mm-uredno
Desna moždana komora 5.3mm -uredno

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.3.2011 8:30:50   
palachinken
Selma, evo upoređujem moj gornji post sa tvojim...vidi kako je tvoja bebica naprednija od moje siće user posted image Ali sve je to u granicama normale, šta nas briga!


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Detalji s UZV pregleda...
22.3.2011 10:52:42   
Selma.A.M
Ja se brinula i prestala user posted image ,u svakom slučaju ne mogu vse bebe biti iste građe ,a samo 3 posta iznad mog nina25 i ja smo u istim nedeljama trudnoće,a BPD i Femur je isti i kod njene i kod moje bebice tako da to nisu nikakva odstupnja...Džabe su me samo nasikirali,žali Bože ove moje brige i suza zbog svega....user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.3.2011 13:27:54   
aldi
Može li mi neko reći da li su mjere moje bebice ok: Zadnji menzes bio 4.11.2010. Trudna 20 sedmica i zadnji ultrazvuk od 17.03.kaže:
BPD 44,3(18+5)
HC  172,5(19+2)
Femur 30,4 (19+4)
AC 139,5( 20+1)
posteljica straga
KŠC +
Plod voda: fiziološka

Šta sve ovo znači?

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.3.2011 14:36:23   
Selma.A.M
IZVORNA PORUKA: aldi

Može li mi neko reći da li su mjere moje bebice ok: Zadnji menzes bio 4.11.2010. Trudna 20 sedmica i zadnji ultrazvuk od 17.03.kaže:
BPD 44,3(18+5)
HC  172,5(19+2)
Femur 30,4 (19+4)
AC 139,5( 20+1)
posteljica straga
KŠC +
Plod voda: fiziološka

Šta sve ovo znači?

I ja sam se od skora počela zanimati za ove UZ mjere jer vidjet ćeš samo par postova iznad moje dedoumice baš oko ovi mjera u svakom slučaju tvoja bebi odgovara za 20 nedelju trudnoće 1 tjedan gore dole,ali to je normalno (sada to znam) jer nema svaka beba iste mjerice niti mi imamo iste obime struka glave idr znači neko krupniji,neko sitniji i to je sve ok.... 
Evo značenje skraćenica
BPD -biparijetalni dijametar ( ako se ne varam tj dužina tjeme-trtica)
HC- obim glave
Femur-dužina butne kosti
AC- obim abdomena (stomaka)
Posteljica je straga kao kod mene u obje trudnoće i to je ok...
KŠC + su otkucaji bebinog srca i to je ok
Plodova voda-fiziološka što bi u prevodu bilo čista tj sve ok
A ovo sve što vidiš pored u zagradama  18+5 ,19+2, i dr to je kojim  sedmicama odgovara dužine bebine ali kao što ranije napisah gotova svaka beba bježi za oko 2 nedelje i to je ok...Kod mene npr kada sam bila trudna 19+5  bebine mjerice su sve bile 21 do 21+6 i nikakvih problema samo je beba krupnija malo
I sretno user posted image user posted image

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.3.2011 18:07:02   
Skvo RR
Od juce:

16+3

BPD 34 mm
HC 123mm
FL 27mm
Posteljica straga

SA ritmicna 144/min

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *