|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.5.2011 8:16:05   
ziki
Sliver ne znam baš koliko sam kompetentna mislim da neće baš preterano moć da vidi. Ja sam sad u drugoj trudnoći išla na pregled i uz na dan očekivane menstruacije, nisam znala da sam trudna, i ništa nije vidjela. U svakom slučaju sretno na UZ

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.5.2011 8:56:51   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Silver

Drage moje, u cetvrtak idem na prvi UZV user posted image user posted image user posted image , prema zadnjoj user posted image  to mi je 6 sedmica tacno, medjutim ja imam kasnije ovulacije tako da je prema ovulaciji tek 5 sedmica....molim vas iskusnije, da mi kazete dali je moguce da se ista vidi vec tad na UZV ????




Biće možda gestacijska vrećica, bez ploda unutra.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Detalji s UZV pregleda...
11.5.2011 19:07:25   
Silver
ziki, palachinken  hvala Vam drage moje, pretpostavljam i ja da se nece vidjeti plod ali eto makar gestacijska vrecica da se vidi user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.5.2011 9:54:02   
Silver
Curke, bila sam na prvom UZV-u, vidjela se gestacijska i zumanjcana vrecica i dr. kaze da je to dobro, 5-6 sam sedmica, ali imam jedan problem imam veliku cistu na desnom jajniku, velicine 7,43 x 5,13cm   user posted image  Dr. me je malo prepala kaze mogla bi cista ugroziti trudnocu a i ako je budem operisala moglo bi i to ugroziti trudnocu....

Da li je neka od Vas imala iskustva sa tim? Da li postoji neka alternativna metoda da se cista smanji, caj neki?

Ako je pitanje na pogresnom mjestu molim adminnistratore da prebace na odgovarajuce!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.5.2011 9:59:33   
Emica_sa
Operacije nemoj,cajeve nemoj ni slucajno,mislim na ove neke mjesavine trava i to ako ti neko preporuci,jer u  trudnoci je opasno piti i uvin caj,a ne neke druge trave,a sto se tice ciste,to ne mora nista znaciti,masa zena ima ciste i opet do kraja iznesu trudnoce, normalno,sad se cuvaj posto si na pocetku,miruj,ne dizi nista tesko i bit ce sve okuser posted image

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.5.2011 10:19:38   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Operacije nemoj,cajeve nemoj ni slucajno,mislim na ove neke mjesavine trava i to ako ti neko preporuci,jer u  trudnoci je opasno piti i uvin caj,a ne neke druge trave,a sto se tice ciste,to ne mora nista znaciti,masa zena ima ciste i opet do kraja iznesu trudnoce, normalno,sad se cuvaj posto si na pocetku,miruj,ne dizi nista tesko i bit ce sve okuser posted image


potpisujem, nemoj sad nikakve cajeve. Lezi sto vise i miruj, i TOPLI SE S NOGU. A uz Boziju pomoc beba ce se pricvrstiti i cista ce se povuci.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.5.2011 10:51:07   
Silver
Hvala cure na odgovorima, bas mi je crnjak sto ja nemogu nista uraditi da popravim situaciju ali eto...onda cu mirovati makar, nece  mi tesko pasti user posted image  Ostaje mi onda samo da se nadam da ce se povuci!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Detalji s UZV pregleda...
14.5.2011 11:02:22   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: Silver

Hvala cure na odgovorima, bas mi je crnjak sto ja nemogu nista uraditi da popravim situaciju ali eto...onda cu mirovati makar, nece  mi tesko pasti user posted image  Ostaje mi onda samo da se nadam da ce se povuci!


Ja mirujem od 5 sedmice, evo 5 sedmica vec, ja imam problem s grcevima i krvarenjem, krvarila sam preko 15 puta, cak i s ugruskom(na Jezeru sam im dojadila goreuser posted image ), i tako jedna i moja drugarica i opet je izgurala i ja se nadam da cu aBd. A vjeruj jedan doktor je rekao mom muzu-da Bog da ovo da ostane (kad sam bila 6 hefta) a evo izgurala sam jos pa nadam se da cu i do kraja aBd. Najvaznije je da se ne sekiras i da znas da je sve to Bozije davanje, jer On daje zivot i oduzima ga a ne doktori.

< Poruku je uredio Bebica11 -- 14.5.2011 11:03:20 >

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2011 15:51:48   
firstbaby
Pozz svima,
Juce sam bila na UZ pregledu i svi parametri su ok osim FL. :(
Duzina FL je 54.6 sto je kao normalno za 28 sedmica i 6 dana
a trudna sam po UZ 30+3.
Pravo sam se zabrinula mada dr. kaze kao da to nista ne mora znaciti jer se bebi i dalje intenzivno razvija...
bez obzira na to jednostavno to ne mogu izbaciti iz glave stalno mislim o tome
i da jos je i rekla da se tolerisu odstupanja do 3 sedmice...

Ako ste imali ovakvo ili slicno iskustvo pomagajte pls

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2011 15:59:38   
animagical
nista ne briniuser posted image normalna je greska +/- dvije sedmice... nista to ne znaci.... a to je najvjerovatnije greska onoga ko mjeri ili ugla iz kog mjeri...meni su dva uzv u istom danu davala drugacije mjere i nije me to brinulouser posted image

(odgovor članu firstbaby)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Detalji s UZV pregleda...
17.5.2011 16:10:59   
Selma.A.M
Isti slučaj je bio kod mene samo parstranica iza, kod mene je 2 nedelje bila duža butna kost ali se nakon mjesec dana sve zjednačilo...Neka te ne brine dešava se skoro pa kod svakoga.....Normalno je +/- 3 nedelje user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.5.2011 22:33:37 >

(odgovor članu firstbaby)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.5.2011 11:57:29   
Sonja
evo izvjestaja sa uzv
CRL - 36,2
NG-Hadlock- 10+4
embrio-DA
Srcana akcija-DA
Lokacija- prednji zid
NG po PM - 11+3
NG po UZ - 10+4

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.5.2011 16:11:12   
firstbaby
hvala punoooooo
al sam se stvarno zabrinula, jer i kad sam radila fetalni, aparat nije bio ok, pa dr nije izmjerio nuhalni nabor,
da bi mi moja dr rekla da je to sto je i vidio ok da ne moram ponavljat...kao da nesto nije bilo u redu on bi vidio, ma kakav da je aparat :)

uh ... malo mi je lakse, na nekom sam forumu procitala da kod jedne trudnici niti jedna proporcija nije bila u skladu sa nedjeljom u kojuj je bila, pa je opet sve bilo ok na kraju :))

prekosutra idem na kontrolu pa kod svoje dr. pa cu da vidim sta ce da kaze... drzite mi fige :)

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Detalji s UZV pregleda...
18.5.2011 16:22:07   
Selma.A.M
user posted image user posted image user posted image user posted image Biće ako Bog da sve ok user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.5.2011 22:33:56 >

(odgovor članu firstbaby)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.5.2011 16:46:21   
Skvo RR
evo nas..
24 +4

BPD 62
AC 215
FL 48
posteljica gr O
oko 830 gr.user posted image

Posteljica straga
beba karlicno

Doktor zadovoljan i sa maminim stanjem.user posted image



< Poruku je uredio Skvo RR -- 20.5.2011 16:49:07 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.5.2011 17:39:10   
animagical
skvouser posted image jel to buckouser posted image
a vidim ja da cu sama puru jesti do krajauser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.5.2011 17:40:40   
Skvo RR
kaze dr...da ima fine obrascice....user posted image user posted image user posted image user posted image ...
ja jos ne moram na puru...kaze da je bebi pravo narastao za ovaj mjesec..tako da sam u normali jos.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.5.2011 22:34:40 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.5.2011 18:53:38   
animagical
bucko maliuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Detalji s UZV pregleda...
20.5.2011 19:16:18   
Anoniman
masallah skvo masallah user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 24.5.2011 22:35:11 >

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Detalji s UZV pregleda...
24.5.2011 22:30:30   
palachinken
31+2
BPD: 83mm
FL: 64
posteljica: straga
ploda voda: uredna
prednjači glavica

Sitna neka beba user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.5.2011 14:01:48   
nicaze
drage zenice danas sam bila na uz i jako sam se zabrinula dr mi je rekla da je beba dosta manja u odnosu na sedmicu trudnoce inace po uz je 16+3 sedmica i bpd je 36 FL 19(15+3),AC 97(16)....sad da li je to mnogo strasno jako sam zabrinuta?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.5.2011 14:06:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nicaze

drage zenice danas sam bila na uz i jako sam se zabrinula dr mi je rekla da je beba dosta manja u odnosu na sedmicu trudnoce inace po uz je 16+3 sedmica i bpd je 36 FL 19(15+3),AC 97(16)....sad da li je to mnogo strasno jako sam zabrinuta?

iskreno cisto sumnjam da je sta strasno rekao bi ti , mozda je bebi sitna pa zato al nemas brige dok je sve sa bebi o.k
user posted image

(odgovor članu nicaze)
  Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.5.2011 14:09:13   
Lady26
IZVORNA PORUKA: nicaze

drage zenice danas sam bila na uz i jako sam se zabrinula dr mi je rekla da je beba dosta manja u odnosu na sedmicu trudnoce inace po uz je 16+3 sedmica i bpd je 36 FL 19(15+3),AC 97(16)....sad da li je to mnogo strasno jako sam zabrinuta?


Nemoj se brinuti, moguce je da to varira, mozda na iducoj kontroli budu ok mjere ili cak za sedmicu vece...a moze biti da je bebi sitnija...nista strasno da bi se sekirala user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu nicaze)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.5.2011 14:11:22   
Lady26
Meni je u 8 mjesecu moja dr. rekla sve u redu, vec iduci mjesec kao beba se ne razvija, kasni 2 ili 3 sedmice...ja nisam znala kako sam izasla iz DZ, odem na kliniku, pregleda me doktor i za 2 minute pregleda, kaze ovo je sve ok, beba normalna....
Moja curica sad ima 18mj i hB zdrava prava....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Detalji s UZV pregleda...
27.5.2011 14:13:25   
palachinken
nicaze, i moja bebica je sitnija nego što te neke tabele  kojima oni barataju vele. Kod mene je recimo do ovulacije došlo kasnije jer mi je i ciklus duži nego što knjige kažu da treba biti.
Nemoj se sikirati, pa nemaju dvije bebe na ovom dunjaluku koje se isto razvijaju i tabele su samo okvirni pokazatelji i ispod svake sitnim slovima piše da su odstupanja +- 2 sedmice normalna.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *