|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hipertona (kruta) beba
17.2.2010 18:37:12   
Allegra
Drage mame,

pri posjeti pedijatrici receno mi je da mi je beba previse kruta i da trebamo kod fizijatra. Otisli smo i ona je potvrdila da je beba previse cvrsta i da moramo na vjezbice. Krenuli smo na vjezbice i terapeutkinja mi je rekla da je stanje srednje tesko, da bi malena trebala da se okrece, da drzi sakice otvorene dok je na pupi, itd i da ne moze dati prognoze sto ja i razumijem.

Ja sam jako zabrinuta i htjela bih vidjeti sa vama da li je iko imao ovakva iskustva, tj. hipertonu bebu?

Samo jos da kazem da je imala krvarenje prvog stupnja koje se povuklo i sada nam je UZV glave uredan.

Unaprijed hvala.

z

< Poruku je uredio Hanady RR -- 6.9.2010 20:02:09 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI
17.2.2010 22:37:25   
Anoniman
Ja ti ne mogu pomoći, jer nisam upućena u ovaj problem...nadam se da ima forumašica s kojima možeš razgovarati o svom problemu.

(odgovor članu Allegra)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI
18.2.2010 14:39:54   
acudesa
Ja sam ponešto pronašla, ali mislim da bi tebi više odgovaralo da ti se javi nako sa sličnim iskustvom..
dakle:
Krute bebe se teško opuštaju,  treba im pomoći u tome i to kroz:
  • masažu
  • kupku uz trljanje spužvom
  • puštati umirujuću muziku
  • umotati u mekani prekrivač

Evo to je sve što sam našla važno iz nekoliko tekstova (koji su na eng) pa su i meni teško razumljivi...sretno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI
19.2.2010 21:14:14   
Allegra
Hvala puno. Na roda.hr sam postavila pitanje, ima vec nekih odgovora sa slicnom problematikom.

Sve naj vam zelim.

Pozdrav

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI
19.6.2010 13:04:42   
acudesa
allegra, dušo, ako budeš čitala portal, i ne bude ti teško, napiši nam svoja dalja iskustva sa ovim problemom, nadam se da je sve OK

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Allegra)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *