|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 18:25:51   
ivanak
Bok svima, ako je tema krivo namještena, odmah se ispričavam.

Danas sam pravila tortu u kojoj krema se kuha na paru i sastoji se od: 8 žumanjaka, 1/2 l mlijeka, 0,20 dag šećera u prahu, 3 vanilin šećera, 3 žlice brašna, 1 maslo.

Imam osjećaj da mi je krema ispala kao puding, odnosno obična krema koja se kuha sa mlijekom i gustinom. Zbog čega???

Ovakav sam ja radila: žumanjke sam tukla dobro dobro ( nestali su balončići, posvjetlili su i digla se smjesa), tomu sam dodala brašno u mlijeku ( u kojem je brašno bilo razumćeno ). U međuvremenu se mlijeko kuhalo u teći na paru. Prije nego što je imalo povrijeti dodala sam smjesu od žumanjaka. To sam sve lijepo miješala dok se nije zgusnulo, negdje oko 10 minuta - stegla se krema.
Ostavila sam da se hladi i dodala omekšali maslac sa šećerom u prahu. I sve to lijepo mješala dok se ponovno nije krema stegla, negdje oko 10 minuta.

Gdje sam falila? Trebala bi mi krema biti slična kremi kad praviš sa slatkim vrhnjem i želatinom da to poveže!!!! Ne znam kako bi drugačije objasnila.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 18:32:23   
maja78 RR
ja bi ovo pitanje stavila na
http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_12/key_/tm.htm

a meni se cini da ti nisi nigdje pogrijesila, vec da je bas onakva kakvi su sastojci
kad se jaje ubacuje u vruce treba paziti da se ne skuha
ali svejedno cim si brasno stavila to podsjeca napuding


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 18:37:20   
ivanak
A čini mi se da je tako. Nisam je probala. To sam pravila mužu da nosi sutra na posao pa tako da neću ni moći probati. Čini mi se da je tako.

Drugačije je kad se kuha sama žumanjca sa šećerom i margarinom, a drugačije je kad se stavi malo mlijeka.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 18:39:11   
maja78 RR
ne pravim bas puding, ali kad bi pravila domaci tako bi nekako, tako da nemoj biti tuzna, kolac je sigurno uspio (istina da si ti htjela drugaciju kremu) ali bitno je da je ukusan

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 18:44:34   
ivanak
A takav je recept. I žena koja mi ga je dala u nje ispadne baš kao da se sami žumanjci kuhaju na pari.
Sad nisam sigurna jeli faljeno, ali me baš zanima kako drugi ljudi rade????

Pravila sam ja sam dosta torta samo sa žumanjcima i super mi je ispalo svaki put, tako da ne znam zašto sad ne bi bilo dobro.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kuhanje kreme na paru
4.3.2010 21:46:24   
milenium
pa meni se čini da si ti sve dobro radila ako ti je recept takav.bitno da je se zgusnilo.ja kad kuham s mlijekom,najprije izmiksam žumanjca zatim ih odmag ubacim u mlijeko i mješam stalno na laganoj vatri dok se ne počme zgušnjavatiuser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 11:32:59   
ivanak
Eto tako sam i ja napravila. Vidjet ćemo popodne kakva je....

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 11:52:52   
M kao Mama
Ne, zna,

moje kreme koje pravim na pari uglavnom su od jaja, sećera običnog, vanila sećera, kašike gustina i onda to u mlijeku vrelom kuham, na tihoj vatri i pari, miješam isključivo drvenomom kašikom i stavljam uvijek puter, nikada margarin, jer imam osjećaj da margarin razvodni kremu, a kuham je sigurno i 20 minuta.

e, onda su otsalo sve varijacije da li ću dodati topljenu čokoladu i orahe ili nešto drugo, svje je stvar ukusa

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 11:56:25   
sporty mamaa
Ja mislim da si ti to dobro uradila, valjda se i treba zgusnutiuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 13:53:12   
ivanak
Ja sam u ovom slučaju stavila margarin, jer piše u receptu. Iako je krema lijepša sa maslom, meni osobno.
Ja ti mješam onom pjenjačom... ne znam kako se to kod vas kaže.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 13:55:06   
M kao Mama
Ma, znam šta je pjenjača, ali drvena kašika je najbolja. Pogledaj sve kuhare profesionalce, svi mješaju tom drvenom, jer jedino od drvene ne gori ono što se mješa.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 16:04:04   
milenium
ja isto mješam pjenjačom,jer onda krema prolazi kroz one rešetke i ravnomjerno se kuha.to ti i služi za to.javi kakav je kolač ispaouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 18:44:09   
ivanak
Evo muž došao sa informacijama. Da je super kolač... da liči na tortu dinastiju...



_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 18:44:44   
ivanak
E tom pjenjačom sa rešetkama. Ona mi je super i baš za sve služi...

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kuhanje kreme na paru
5.3.2010 19:39:03   
ivanak
Istu ovaku ja imam pjenjaču, samo ovu veliku.

http://www.coolinarika.com/clanak/pjenjaca


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kuhanje kreme na paru
6.3.2010 20:22:24   
Lejla Ka
Mlijeko + brašno = pudingasto, parilo se ne parilo.
Nisi nigdje pogriješila.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kuhanje kreme na paru
7.3.2010 16:24:42   
idana_85
Prije su zene, kad nije bilo gustina i zelatina koristile brasno...znaci sto je s brasnom kad se kuha, na pari, u mlijeku ili kako god mora se zgusnuti i biti kao pudnig...a i mislim da je to dobro,da je tako trebalo da ti ispadne

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kuhanje kreme na paru
7.3.2010 16:51:22   
milenium
idana,ja i sad više preferiram brašno,smatram da je zdravije nego neki tamo gustin ili želatin s masu nekih koncentratauser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kuhanje kreme na paru
7.3.2010 18:02:15   
Lalana

ivanak, takva je i trebala ispasti krema, ne znam zasto se uopste brines. user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lalana -- 7.3.2010 18:03:11 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kuhanje kreme na paru
9.3.2010 8:43:15   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ne, zna,

moje kreme koje pravim na pari uglavnom su od jaja, sećera običnog, vanila sećera, kašike gustina i onda to u mlijeku vrelom kuham, na tihoj vatri i pari, miješam isključivo drvenomom kašikom i stavljam uvijek puter, nikada margarin, jer imam osjećaj da margarin razvodni kremu, a kuham je sigurno i 20 minuta.

e, onda su otsalo sve varijacije da li ću dodati topljenu čokoladu i orahe ili nešto drugo, svje je stvar ukusa



Joj, koja sam glupača, neku noć pisala rodici recepr ta moju tortu sa hurmama, i tu ide ova krema što se kuha na pari, nigdje mlijeka, odmas se sjetim kako sam se ovdje obrukala, a zbunilo me jer jedan drugi kolač, koji također ima žutu kremu stavlja se sa mlijekom.

Drago mi je da je kolač uspio.


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *