|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:40:22   
Anoniman
teacher, sorry ali mislim da grijesite sto se tice zivotnog vijeka... pa obratite malo vise paznju, prosjek godina ljudi koji umiru je 50... halooooo... za koji dan onaj koji dozivi 70-tu godinu tretirat ce se kao da je dobio jack pot na bingu...

istina da je prije bilo vise umiranja zato sto nije bilo tehnike kao danas, ali ta tehnika je samo plus u danasnjem zivotu... a upravo zato sto se danas smatra ponizavajucim zasukati rukave pa obraditi zemlju pa posijati i ubrati svjeze povrce i voce, zato su nam djeca i gojazna i lakse obolijevaju od kojekakvih bolesti... moja Sabina je isla u obdaniste 2 i po godine... od toga sveukupno nije 2 mjeseca bila zdrava... stalno je bila nesto bolesljiva... te streptokok te laringitis te ovo te ono... od kako sam je ispisala iz obdanista, dijete mi nikad nije bilo zdravije... jos od kako sam na porodiljskom, pa nema virsli nema salama, nego svako jutro umuceno jaje po mogucnosti domace, dijete rumeno i zdravo ko dren...
moja snaha ima sina 8 mjeseci, strogo se pridrzava tabela, Aptamila, kasica HIPP... ne ide vani ako imalo puse vjetar... hodalica NE... sjedenje NE... ok postujem... njeno dijete njena odluka...
moj Ermin 3 mjeseca, vec jede bananu i supu, pije sok od jabuke... vani smo svaki dan, samo ako ne pada kisa... u hodalici je svaki dan po 10-ak minuta od kako je navrsio 3 mjeseca i 3 dana... sjedi okruzen jastucima, cak ako ga stavim u lezeci polozaj sam podize glavicu da ustane u sjedeci... za pola kile je laksi od snahinog i za 2-3 cm manji...
slazem se sa Ilhanom u potpunosti...
a sto se tice doktora, sorry ali kod nas je katastrofa... imamo 2 pedijatra, muskarac i zenska... muskarac je crnac, kazu dosao iz Sarajeva, ne znam da li on mene razumije sta mu pricam o djetetu, ali ja njega sigurno ne razumijem nista, nego cekam da mi sestrica prevede... zenska, ko god joj dodje s djetetom, saslusa, a onda se prihvati neke ogromne knjige i lista li lista po pola sata, dok skonta sta bi to moglo biti djetetu... a i kad misli da je skontala, buba ko Maksim po diviziji... kriza i katastrofa... Erminu iskocila fistula u ustima, ona mene salje stomatologu jer toboze ona ne zna sta bi to moglo biti nego da to pogleda stomatolog, koji se naravno zavrnuo od smijeha kad sam mu donijela dijete od 2 mjeseca...
izvinite sto sam oduzila post, ali ono sto zelim reci, svaka cast danasnjem nacinu i sve sto je olaksalo u odgoju djeteta, ali smatram da ne treba odbacivati ni ono sto je prije bilo i ono kako se prije radilo, jer sve ima svoje znacenje... ja mislim da nista sto se prije koristilo nije stetno za dijete, nego se odbacuje samo zato sto je malo komplikovanije nego danas... ne povija se zato sto je to malo veca procedura nego zalijepiti sa dvije strane obicni pampers, koje ce se jednostavno nakon upotrebe baciti, dok ce se pelene oprati, osusiti, popeglati, sloziti i ponovo upotrijebiti... kamilica se izbacuje zato sto je potrebno provreti vodu, pa staviti par cvjetova, pa ohladiti do normalne temperature, pa tamo pa ovamo, a frutek sok je gotov, pukni cep, otvori saspi u flasicu i eto gaaaaaa...
ali opet sve se slazemo u jednom, svak nek odgaja svoje dijete onako kako mu pase i kako smatra da je najpravilnije... user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:50:10   
vjestica
definitivno je životni vijek duži
i prije su umirali sa 50 godina, pa i puno mlađi
ne znam zbog čega misliš da je prije bio duži životni vijek user posted image
statistika govori da se produžava životni vijek, koliko god se tebi činilo drugačije
ti se čudiš kako neki tretiraju djecu, pa moram ti priznati da sam se i ja zgrozila kad si rekla šta radiš svojoj bebi od 3 mjeseca, ali opet ponavljam svako ima svoje stavove i svako zna sebi
i nisu neke stvari izbačene zato što je tako lakše, nego što su štetne
a kad smo kod štetnosti, znamo svi koliko su štetne hodalice, pa ih većina koristi, jer je njima tako lakše


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:50:21   
neki
Sto se tice ovoga "nekad i sad",mislim da je neka zlatna sredina najboljauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:54:22   
Hanady RR
ja sam šokirana...beba od 3 mjesac u hodalici, hajd jede supu i bananau...al sjedi okruženo jastucima user posted image user posted image user posted image

al dobro tvoje dijete tvoj izbor, molim te nemoj da se uvrijediš

Meni nije mrsko da zasučem rukave, sijem zdravo voće i povrće djeci, liječim ih prirodnim lijekovima i sve ali doktor je doktor...mislim ipak ako očekujem da neko cijeni moje zvanje onda je logično da i ja tuđa poštujem. imam pravo da mislim i sugerišem i sa doktorom razgovaram...ali od njega nema šnase bolje da znam.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:59:41   
noaa
vjestice meni jos nitko nije dao odgovor zasto su hodalice stetneuser posted image user posted image pa ako mozes ti da mi odgovoris.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 23:59:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

definitivno je životni vijek duži
i prije su umirali sa 50 godina, pa i puno mlađi
ne znam zbog čega misliš da je prije bio duži životni vijek user posted image
statistika govori da se produžava životni vijek, koliko god se tebi činilo drugačije
ti se čudiš kako neki tretiraju djecu, pa moram ti priznati da sam se i ja zgrozila kad si rekla šta radiš svojoj bebi od 3 mjeseca, ali opet ponavljam svako ima svoje stavove i svako zna sebi
i nisu neke stvari izbačene zato što je tako lakše, nego što su štetne
a kad smo kod štetnosti, znamo svi koliko su štetne hodalice, pa ih većina koristi, jer je njima tako lakše



mislim da je zivotni vijek bio duzi prije jer kao sto rece Ilhana generacije recimo moje porodice su zivjele puno puno duze nego danas... a i svaki dan barem u Gorazdu umre covjek ili zena izmedju 40 i 50 godina... nesto se ne sjecam da je recimo prije rata tako bivalo...
a de mi molim te reci, na sta si se to toliko zgrozila? kazi mi u cemu je caka, pa da vidim sta je to toliko pogresno da se zgrazas??? user posted image user posted image
hodalicu ne koristim da mi bude lakse, nego sto smatram da tako treba... iako i ja vise volim kad ga uzmem u narucje pa plesem po kuci ili setam vani...

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:02:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noaa

vjestice meni jos nitko nije dao odgovor zasto su hodalice stetneuser posted image user posted image pa ako mozes ti da mi odgovoris.


ja im ništa štetno nisma našla ali sam ih na djeci primjenivala mnogo kasnije nego sa 3 mjeseca.
Ortoped kaže ne...radi kukova, krivljenja stopala jer kao hodalica tjera djete da vrši aktivnost na koju nije spremno...ja sam svoje djevojčice stavljala sa 7-8 mjeseci...kukovi su ok, starija ima ravne tabane što nije u vezi sa hodalicom o čemu nam je ortoped vrsni posvjedočio, a malena je kratko u njoj bila i odlučila da je ljepše hodati uz namještaj.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:04:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

ja sam šokirana...beba od 3 mjesac u hodalici, hajd jede supu i bananau...al sjedi okruženo jastucima user posted image user posted image user posted image

al dobro tvoje dijete tvoj izbor, molim te nemoj da se uvrijediš

Meni nije mrsko da zasučem rukave, sijem zdravo voće i povrće djeci, liječim ih prirodnim lijekovima i sve ali doktor je doktor...mislim ipak ako očekujem da neko cijeni moje zvanje onda je logično da i ja tuđa poštujem. imam pravo da mislim i sugerišem i sa doktorom razgovaram...ali od njega nema šnase bolje da znam.



draga, Boze sacuvaj da se uvrijedim, pa zasto smo tu nego da razmjenimo misljenja... kazu da su dvije glave pametnije od jedne... uvijek sam postovala tudje misljenje pa tako i sada, samo volim da razjasnim kad me nesto interesuje... ne kazem da ne treba vjerovati doktoru ili ne ici, naravno, ne daj Boze da ih nema... ali mislim ako je recimo u pitanju neka blaga prehlada, temperatura, necu letiti u bolnicu da mi djetetu snizavaju temperaturu, nego cu prvo staviti obloge na noge, dati paracetamol, pa u slucaju da to ne pomaze onda cu se obratiti ljekaru... ili ako dijete kaslje necu ici po sirupe tablete i sta ja znam vec sta, nego cu isprziti secer, zaliti mlijekom i dati da popije... naravno necu to raditi Erminu od 3 mjeseca user posted image , nego recimo Sabini od 6 godina...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:07:05   
vjestica
IZVORNA PORUKA: noaa

vjestice meni jos nitko nije dao odgovor zasto su hodalice stetneuser posted image user posted image pa ako mozes ti da mi odgovoris.

zato što se razvija pogrešan obrazac hoda na prstićima, a obično se prerano stavlja beba u hodalicu kad njen lokomotorni sistem još nije spreman za takav stav, pa može uticati na razvoj deformiteta, kako na kičmenom stubu, tako i na kukovima, koljenima i stopalima
najbolje je pustiti da se neometano razvija motorika kod bebe, znač kad je beba spremna sama će početi da sjedi, puže, ustaje i hoda
beba od 3 mjeseca još nije spremna na sjedenje, a kamoli šta drugo, tek se razvija i ima još primitivne reflekse npr kad nožicama dotakne podlogu pravi korake, ali to je samo refleks, a ne hod
e sad zamisli tako rano bebu staviti u hodalicu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:07:39   
lely
IZVORNA PORUKA: Bambi09

u hodalici je svaki dan po 10-ak minuta od kako je navrsio 3 mjeseca i 3 dana... sjedi okruzen jastucima, cak ako ga stavim u lezeci polozaj sam podize glavicu da ustane u sjedeci...

ja mislim da nista sto se prije koristilo nije stetno za dijete, nego se odbacuje samo zato sto je malo komplikovanije nego danas...



NE cittiram te zbog tvojih postupaka,ali ove dvije recenice su meni kontradiktorne.

Mislim da je jednostavnije staviti djete u hodalicu i jednostavnije ga je staviti da sjedi,jer istina u tom periodu od 3-4 pa do 6 mj bas je tesko naci idealan polozaj a da to nije sjedeci,jer malo djece zeli da lezi.

I jos nesto meni su 24 i znam da me mama nije stavljala da sjedim sa 3 mj,sto znaci da to mnogi ni ranije nisu radili.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:07:51   
sarayka
IZVORNA PORUKA: neki

Sto se tice ovoga "nekad i sad",mislim da je neka zlatna sredina najboljauser posted image


Slažem se... nervira me striktno pridrzavanje bapskih obicaja al brate ne volim ni one sto rade sve po ps-u ...medicina je cudo, ali sve se mjenja svako istrazivanje ponistava jedno drugo iz dana u dan...evo npr do skoro su govorili da je vecera krivac za debljenje sad 80% dijeta nalaze da smanjite dorucak ( to je bio samo primjer)
Postujem i doktore i starije zene i savjete...

PS: prije par dana u parku moja L jede smoki...pridje dijete od 4-5 god i bulji jer NEMA POJMA STA JE TOuser posted image Meni bas nezgodno bilo jer oblijeće oko kesiceuser posted image
Mama od dječaka kaze nemojte mu davati to, reko : jel alergican na kikiriki? Kaze : ne već ja mu to ne dajem sta ce mu to user posted image user posted image
Hallloo dijete od 5 godina ? Sta mu može biti od 2-3 smokija ..
Meni je to npr pretjerano, mislim se ja možes sad ali sta si postigla time kad dijete podje npr u skolu il vrtić jest ce to svakako kad vidi od druge dijece...Neke žene nemaju granica...izmisljaju toplu vodu, doje dijecu do 5 godine (a dijete pojede 10 cevapa odjednomuser posted image )  ili cak dvoje od jednom, odgajaju dijecu ko robote , lijece neke svoje komplekse, kao da niko osim nje nije dijte imao il odgojio..
Ja sam takodjer za zlatnu sredinu.


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:11:04   
vjestica
bambi pa ja sam se zgrozila zato što smatram da je prerano sa 3 mjeseca bebi dati drugu hranu, jer je njen probavni sistem još nerazvijen, a što se tiče stavljanja da sjedi i u hodalicu, u prethodnom postu sam napisala o štetnosti hodalica

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:18:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

I ja sam vise puta cula u malo drugacijoj verziji: NE VALJA MUSKO DA CEZNEuser posted image

kad to čuješ, odmah bi se trebala osjećati manje vrijednom što si žensko, ko: A, žensko može čeznutiuser posted image

Ma pusti, zaista se ljudi dosta ponasaju kao da je ovo srednji vijek, jos oni neki fazoni da je musko vrijednije.
Cak skoro pricam sa prijateljicom koja je rodila dvije curice i za te tolike godine joj niko od rodbine nije dosao a kamoli cestitao na djeci, rodila je skoro sina, svi se izredali.
Pitam je ja jesi li im bar provukla kroz usi za prijasnje gluposti i ignorisanje njenih ljepotica, kaze jesam ali oni su bukvalno na tome izgleda ostarili. Bas mi se to smucilo. Cini mi se da ih ja ne bih primila, ma necuu opet svasta da govorim.


ja bi ih istjeralauser posted image user posted image user posted image  kakva sam fakat biuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:20:51   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Hanady

ja sam šokirana...beba od 3 mjesac u hodalici, hajd jede supu i bananau...al sjedi okruženo jastucima user posted image user posted image user posted image

al dobro tvoje dijete tvoj izbor, molim te nemoj da se uvrijediš

Meni nije mrsko da zasučem rukave, sijem zdravo voće i povrće djeci, liječim ih prirodnim lijekovima i sve ali doktor je doktor...mislim ipak ako očekujem da neko cijeni moje zvanje onda je logično da i ja tuđa poštujem. imam pravo da mislim i sugerišem i sa doktorom razgovaram...ali od njega nema šnase bolje da znam.



draga, Boze sacuvaj da se uvrijedim, pa zasto smo tu nego da razmjenimo misljenja... kazu da su dvije glave pametnije od jedne... uvijek sam postovala tudje misljenje pa tako i sada, samo volim da razjasnim kad me nesto interesuje... ne kazem da ne treba vjerovati doktoru ili ne ici, naravno, ne daj Boze da ih nema... ali mislim ako je recimo u pitanju neka blaga prehlada, temperatura, necu letiti u bolnicu da mi djetetu snizavaju temperaturu, nego cu prvo staviti obloge na noge, dati paracetamol, pa u slucaju da to ne pomaze onda cu se obratiti ljekaru... ili ako dijete kaslje necu ici po sirupe tablete i sta ja znam vec sta, nego cu isprziti secer, zaliti mlijekom i dati da popije... naravno necu to raditi Erminu od 3 mjeseca user posted image , nego recimo Sabini od 6 godina...


Sorry drage, ja vamo pravim tortu pa nisam vam bila tu da nemislite da sam nestala :P

Sto se tice hodalice koristili smo je, ali veoma malo jer inace bi mi brzi gonzalez zeznuo sav namjestaj sa njom...

Moja mala je do treceg mjeseca bila u babysitteru a "sjedi" u kolicima od dva mjeseca jer nikad nije voljela onaj skroz lezeci polozaj, cim bi je stavila da lazi odma bi pocela da place tako da je ona u sjedolezecem polozaju od dva mjeseca...

Svako dijete je posebno, one of a kind i tako da mislim da nemoze jedna grupa osoba odluciti kad nesto raditi... moja mala je uvijek bila malo prije ostali u razvoju, kad su njene jaranice starije govorile po 50 rijeci ona je vec govorila rijecenice...

Ima djece koja prohodaju sa osam mjeseci a ima i oni koji prohodaju oko godinu ipo dvije... nikad se nezna na sta je spremno dijete...

Moja mala je se naprimer rodila sa 4080 gr i bila 55 cm a ima djece koja su 9 mjeseci u stomaku pa se rode sa 2700 gr i 44 cm visoki... znaci svako dijete je samo svoje i nepostoji sablon za dijete nit odgo djeteteta!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:21:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

bambi pa ja sam se zgrozila zato što smatram da je prerano sa 3 mjeseca bebi dati drugu hranu, jer je njen probavni sistem još nerazvijen, a što se tiče stavljanja da sjedi i u hodalicu, u prethodnom postu sam napisala o štetnosti hodalica


ok... fer... to je tvoje misljenje... a sta je sa kupovnom kasicom koja se daje djetetu od 4 mjeseca??? fino pise na flasici od 4-og mjeseca... pitanje je kako je napravljeno, od cega je napravljeno, o roku trajanja necu ni da komentarisem... i to je ok da se daje djetetu od 4-og mjeseca...
moje dijete ima 3 mjeseca i 10 dana, sto je u stvari 4-ti mjesec i dajem mu svjezu bananu koju znam da je cisto banana bez ikakvih dodataka, pravim mu domacu supicu svaki 3 dan... a dajem mu jer smatram da treba da pocne navikavati na druge okuse osim mlijeka, znaci da okusi slano slatko... a to mu nista ne remeti dojenje... ali poenta je u tome sto niti moje dijete nece biti bolje od tvoga koje je mozda pocelo jesti drugu hranu tek u 6-om mjesecu, niti ce tvoje dijete biti bolje od moga... user posted image

p.s. imam osjecaj da sam pravo zakuhala, ali iskreno se nadam da je sve ovo samo razgovor i da nema nikakve ljutnje... user posted image

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:24:53   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

I ja sam vise puta cula u malo drugacijoj verziji: NE VALJA MUSKO DA CEZNEuser posted image

kad to čuješ, odmah bi se trebala osjećati manje vrijednom što si žensko, ko: A, žensko može čeznutiuser posted image

Ma pusti, zaista se ljudi dosta ponasaju kao da je ovo srednji vijek, jos oni neki fazoni da je musko vrijednije.
Cak skoro pricam sa prijateljicom koja je rodila dvije curice i za te tolike godine joj niko od rodbine nije dosao a kamoli cestitao na djeci, rodila je skoro sina, svi se izredali.
Pitam je ja jesi li im bar provukla kroz usi za prijasnje gluposti i ignorisanje njenih ljepotica, kaze jesam ali oni su bukvalno na tome izgleda ostarili. Bas mi se to smucilo. Cini mi se da ih ja ne bih primila, ma necuu opet svasta da govorim.


ja bi ih istjeralauser posted image user posted image user posted image  kakva sam fakat biuser posted image user posted image user posted image


Ja znam za jednu, toliko je bila opsjednuta sa tim da sazna djetetov pol, ovdje u svedskoj joj nisu htijeli reci tako da je otisla za Bosnu trudna samo radi UZ da bih saznala pol, saznali su da je musko... bili svi sretni ovo ono... kad je se mali rodio niko ni habera prema njemu, nimalo mu se nisu ni obradovali jer su vec znali da je musko i to radovanje je proslo bilo vec davno...


Sto se tice toga i ja sam cesto puta cula nemoj da on gleda... al zato i znam za izgovor mlado prvo pa onda ovi stari...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:27:54   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: vjestica

bambi pa ja sam se zgrozila zato što smatram da je prerano sa 3 mjeseca bebi dati drugu hranu, jer je njen probavni sistem još nerazvijen, a što se tiče stavljanja da sjedi i u hodalicu, u prethodnom postu sam napisala o štetnosti hodalica


ok... fer... to je tvoje misljenje... a sta je sa kupovnom kasicom koja se daje djetetu od 4 mjeseca??? fino pise na flasici od 4-og mjeseca... pitanje je kako je napravljeno, od cega je napravljeno, o roku trajanja necu ni da komentarisem... i to je ok da se daje djetetu od 4-og mjeseca...
moje dijete ima 3 mjeseca i 10 dana, sto je u stvari 4-ti mjesec i dajem mu svjezu bananu koju znam da je cisto banana bez ikakvih dodataka, pravim mu domacu supicu svaki 3 dan... a dajem mu jer smatram da treba da pocne navikavati na druge okuse osim mlijeka, znaci da okusi slano slatko... a to mu nista ne remeti dojenje... ali poenta je u tome sto niti moje dijete nece biti bolje od tvoga koje je mozda pocelo jesti drugu hranu tek u 6-om mjesecu, niti ce tvoje dijete biti bolje od moga... user posted image

p.s. imam osjecaj da sam pravo zakuhala, ali iskreno se nadam da je sve ovo samo razgovor i da nema nikakve ljutnje... user posted image


Moja mala nikad nije voljela tu gotovu hranu, ja sam uvijek pravila njoj hranu sama, i za nju sam uvijek pravila od ekologicni proizvoda ili od babini iz vrta njegovog... znaci prskano nisam davala joj, i dan danas joj kupujem ekologicno, u mog babe vrt sve veci i veci postaje radi mene sto ja to zelim a njemu nije mrsko da to radi za svoje tri princeze...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:29:56   
Anoniman
hehehehe... najbolje su paprike "iz nase basce" user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:30:58   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

hehehehe... najbolje su paprike "iz nase basce" user posted image user posted image user posted image user posted image



kod nas su buranija/mahune i paradajiz =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:31:26   
vjestica
naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije 6 mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od 6 mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:32:11   
lely
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: vjestica

bambi pa ja sam se zgrozila zato što smatram da je prerano sa 3 mjeseca bebi dati drugu hranu, jer je njen probavni sistem još nerazvijen, a što se tiče stavljanja da sjedi i u hodalicu, u prethodnom postu sam napisala o štetnosti hodalica


ok... fer... to je tvoje misljenje... a sta je sa kupovnom kasicom koja se daje djetetu od 4 mjeseca??? fino pise na flasici od 4-og mjeseca... pitanje je kako je napravljeno, od cega je napravljeno, o roku trajanja necu ni da komentarisem... i to je ok da se daje djetetu od 4-og mjeseca...
moje dijete ima 3 mjeseca i 10 dana, sto je u stvari 4-ti mjesec i dajem mu svjezu bananu koju znam da je cisto banana bez ikakvih dodataka, pravim mu domacu supicu svaki 3 dan... a dajem mu jer smatram da treba da pocne navikavati na druge okuse osim mlijeka, znaci da okusi slano slatko... a to mu nista ne remeti dojenje... ali poenta je u tome sto niti moje dijete nece biti bolje od tvoga koje je mozda pocelo jesti drugu hranu tek u '-om mjesecu, niti ce tvoje dijete biti bolje od moga... user posted image

p.s. imam osjecaj da sam pravo zakuhala, ali iskreno se nadam da je sve ovo samo razgovor i da nema nikakve ljutnje... user posted image


Naravno mila nema ljutnje,pa ovo je forum.Svi smo mi razliciti i hB na tome,jer nedo Bog da smo isti,e tek bi tad haus bio.user posted image

Evo nesto o motoriskom razvoju djeteta u prvoj godini zivota
KLIK mozda nekom bude od pomoci (tekst je postavila nasa Amrino)


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:35:46   
sarayka
IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije ' mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od ' mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane




Slažem se...
A kako komentarises npr. da 90% pedijatara ne podrzava tandemsko dojenje npr. a na internetu je in tema i dosta žena to upraznjavauser posted image
Zar to nije kontradikcija???
Svako radi po svom nahodjenju i kako misli da je za njegovo dijete najbolje a svaki dr je prica za sebe.


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:40:02   
Anoniman
vjestice, bravo, cestitam na trudnoci i da ako Bog da rodis zdravo i divno maleno stvorenje... user posted image user posted image user posted image  
lijepo je kad vec sada imas odredjeni stav prema odgoju djeteta... imala sam i ja prvim djetetom i mislila sve ovako cu onako cu... medjutim sve je drugacije kad se nadjes u odredjenoj situaciji... user posted image  al na kraju krajeva, HAJDE BA, NECE MU NISTA BITI ako promijenis misljenje user posted image user posted image user posted image user posted image  malo sale ...

zelim vam lahku i mirnu noc... nemojte se sta ljutiti na mene sto se ne slazemo u nekim stavovima, ipak svi mi odgajamo djecu onako kako je njima potrebno i onako kako smatramo da je ispravno... svi mi zelimo svojoj djeci samo najbolje i svaka bi od nas za svoje dijete skinulo zvijezde s neba... sve smo mi majke...

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:41:14   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije 6 mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od 6 mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane




Vidis i to se razlikuje od drzave do drzave... ovde se pocinje davati djetetu hrana od 4 mjeseca, kad odes na 4-mjesecnu kontrolu pitaju te dali si pocela i ako kazes ne pitaju zasto ne? I preporucju da se daje kasa od zoba, da se nedaje prvo mrkva jer ima sladak ukus, da se daje povrce uglavnom prvo pa onda voce.

moje mlijeko je nestalo sa 3 mjeseca, Lamija nikad nije voljela AD mlijeko tako da smo brzo presli na hapu koja se pocinje davati od 6 mjeseci al pedijatrica mi je rekla da je okej ako njen stomak to podnosi, a pokazalo je se da podnosi to cak i bolje nego AD mlijeko... kad smo poceli sa hapom poceli smo i sa ostalim jelom, povrcem i neslanim supicama i tako tim... mislim da je imala 4,5 mjeseca kad je prvi put jela begovu corbu koja je njena favorit supica...

Neznam sta da vam kazem, ja imam samo pozitivno reci o tom nekadasnjem sistemu odgoja djece jer sve je samo ispalo pozitivno...

Moja mala vise voli pojesti paradajiza i krastavca nego kolaca, sokice nepije, neizbria jelo nego jede sve sto joj se u tanjir stavi, jede samo za stolom,,,

Znaci ipak sam nesto kako treba uradila =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:44:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije 6 mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od 6 mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane



potpisujem. ja sam pocela uvoditi cvrstu hranu tek rpije nekoliko dana a lani ce sad 6.mj. uopce ne vidim razloga za davanje cvrste hrane, a pogotovo gotovih kasica (koje ne namjeravam uopce ni davati bez prijeke potrebe) bebi koja fino napreduje od majcinog mlijeka. ako njen probavni sistem nije dovoljno razvijen, zasto ga opterecavati i TOVITI bebu. ja to jednostavno nazivam tovljenjem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *