|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 0:56:52   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije ' mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od ' mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane



potpisujem. ja sam pocela uvoditi cvrstu hranu tek rpije nekoliko dana a lani ce sad '.mj. uopce ne vidim razloga za davanje cvrste hrane, a pogotovo gotovih kasica (koje ne namjeravam uopce ni davati bez prijeke potrebe) bebi koja fino napreduje od majcinog mlijeka. ako njen probavni sistem nije dovoljno razvijen, zasto ga opterecavati i TOVITI bebu. ja to jednostavno nazivam tovljenjem


Slažem se!!! Inače me užasno živcira to "I moji su jeli pa im nije ništa bilo ili kako su prije djeca rasla"... Ljudi moji ne zivimo mi u prijasnjem dobu, tehnologija napreduje... Ja samo kazem"Pa prije nije bilo ni mobitela a sad ih ima, ako cemo se vracati na ono sto je bilo prije ajmo brate svi bacit mobitele, kompjutere itd.... user posted image Ne kazem ima i nekih korisnih savjeta, ali ih ima iuser posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 10:46:35   
vjestica
IZVORNA PORUKA: sarayka

IZVORNA PORUKA: vjestica

naravno , nema ljutnje, ovo je samo razmjena različitih mišljenja
iskreno mene ne zanima šta piše na flašici ni stav prozvođača kome je cilj da proda proizvod, ali me zanima stav pedijatra koji kaže da prije '''' mjeseci bebin probavni sistem nije spreman za drugu hranu osim majčinog mlijeka (ili AD mlijeka)
ja još nisam rodila, tek čekam svoje prvo dijete i planiram sa dohranom početi od '''' mjeseca i to ne sa flašicama, nego davanjem prirodne hrane




Slažem se...
A kako komentarises npr. da 90% pedijatara ne podrzava tandemsko dojenje npr. a na internetu je in tema i dosta žena to upraznjavauser posted image
Zar to nije kontradikcija???
Svako radi po svom nahodjenju i kako misli da je za njegovo dijete najbolje a svaki dr je prica za sebe.


prije svega o tandemskom dojenju nisam informisana dovoljno da bih iznijela svoj stav
a osim toga malo mi je smiješno uspoređivati mišljenje stručnjaka sa in temom na internetu
ja ću uvijek potražiti mišljenje stručnjaka i relevantne medicinske literature, nego mišljenje laika, jer u medicinskoj literaturi nađem objašnjanje za sve zašto nešto nije ili jeste dobro, a od laika čujem samo objašnjenje "tako kažu" ili "i mi smo tako radili, pa šta nam fali" a to meni nije dovoljno
a i to mi je struka (btw nisam prirodno uspjela ni začeti user posted image user posted image i tu mi je pomogla medicina)


< Poruku je uredio vjestica -- 4.4.2010 10:48:04 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 12:46:23   
elkina_mala
IZVORNA PORUKA: Bambi09


draga, Boze sacuvaj da se uvrijedim, pa zasto smo tu nego da razmjenimo misljenja... kazu da su dvije glave pametnije od jedne... uvijek sam postovala tudje misljenje pa tako i sada, samo volim da razjasnim kad me nesto interesuje... ne kazem da ne treba vjerovati doktoru ili ne ici, naravno, ne daj Boze da ih nema... ali mislim ako je recimo u pitanju neka blaga prehlada, temperatura, necu letiti u bolnicu da mi djetetu snizavaju temperaturu, nego cu prvo staviti obloge na noge, dati paracetamol, pa u slucaju da to ne pomaze onda cu se obratiti ljekaru... ili ako dijete kaslje necu ici po sirupe tablete i sta ja znam vec sta, nego cu isprziti secer, zaliti mlijekom i dati da popije... naravno necu to raditi Erminu od 3 mjeseca user posted image , nego recimo Sabini od ' godina...


Draga bambi moram ti reci,da u komsinice je dijete imalo temperaturu,i ona je oblagala sircetom noge,te masirala alkoholom i djetu nista nije pomoglo tek sutradan je otisla doktoru znas sta se desilo??djetetu se od temperature sprzio mozak,ne cjeli nego dio,tako da sada ta vec djevojka nije normalna....
a druga stvar da navedem da kasalj,draga sestra mi je kasljala vise od sedam dana,i mama davala caj od sljeza,od zaprzenog secera,od orahovih ljuski ma nema sta nije i na kraju odvela je doktoru,zamisli seka je dobila upalu pluca...user posted image
tako da...

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 15:12:44   
amela2208
aman zene sta ste napali jadnu bambi ko da vam je ne zna sta uradila....zena je fino iznijela svoje misljenje i svoje iskustvo eto. Nije mi jasno te sto "napadaju", pametuju i zgrozavaju se imaju maksimum jedno dijete ili cak se jos nisu porodile a znaju pametovatiuser posted image user posted image user posted image Bambi ima vec odraslu curicu i hvaala Allahu ne fali joj nista vec je ko zlato odgajena. Mene je posebno naljutila izjava i rijec "tovljenje"user posted image user posted image user posted image user posted image ja koliko znam  samo stoka tovi a ne djeca. Zato vas molim nemojte da se vrijedjamo sa nekim pogrdnim izjavama. Nek svako gaji svoje dijete kako hoce i kako zna, svako ima pravo da iznese svoje misljenje.
A za sve one koje su se zgrozile za bananu ja svojoj 2-vo mjesecnoj kçerkici dajem jabukuuser posted image user posted image user posted image user posted image znas kako je grzeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 15:16:44   
veeseelaa
ma ne, ovdje ima da se donesu p"avila kako ćeš deve"ati s djetetom i ko učini d"ugačije dobiće tać
iskreno kako se možete zamarati šta ko radi sa svojim djetetom????
gdje ga stavlja, sta mu daje/ne daje, pa nemojte ko ove s vrha priče tj teme
Svako za sebe nek radi šta hoće i kako hoće

< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.4.2010 15:18:12 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 15:56:38   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: noaa

vjestice meni jos nitko nije dao odgovor zasto su hodalice stetneuser posted image user posted image pa ako mozes ti da mi odgovoris.


Kad dijete stavimo u hodalicu, zbog činjenice da dijete visi u hodalici jer ne može samostalno hodati, ono se uvijek više oslanja na jednu nogu - težina nije pravilno raposređena na obje noge, čime dolazi do nepravilnog držanja tijela što kasnije rezultira iskrivljenjem kičme, nepravilnim držanjem i sliččno. Isto tako više se razvija čaša jednog kuka, zavisno od toga na koju se nogu dijete više oslanja.
Ako je hodalic visoko postavljena, djeca jedva prstima dodiruju podlogu, a rezultat toga se pokazuje i kasnije.

E pored ovih, imaš one čisto fizičke naravi - padovi iz hodalica i slično.

U Africi gotovo da nema pojave iščašenja kukova što se dovodi u vezu sa činjenicom da tamo djecu nose u maramama ( danas nam ih prodaju kao sling ), ista stvar je i sa djecom romske populacije.

vezano za temu, ja uvijek slušam vlastitu logiku i pratim napredak svijeta. Tako da kako nisam djecu stavljala u dubak niti u hodalicu, tako nisam ni dala Xeclor na bazi jagode dijetetu koje ima stomačnu gripu i povraća. ( bez obzira što je ljekar prepisao ).

< Poruku je uredio hanabanana -- 4.4.2010 15:58:28 >

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 21:54:37   
lilith
IZVORNA PORUKA: Bambi09

daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image

tema se pravo zahuktala...user posted image sto se tice krivih nogu i povijanja,ja bi radije izabrala da ima krive noge nego da je povijam i niko me ne moze ubijediti u suprotno,buduci da je medicina dokazala da nije povezano...srecom moja ima prave noge...na mamuuser posted image ,a ni mamu nisu povijaliuser posted image
sto se ostalog tice,svako ima svoje misljenje i svako radi po svom,tako da je nemoguce bilo koga pokusati razuvjeriti...da dam doprinos temi...
mojoj je deset mjeseci,nisam je povijala,hodalicu nemam,nisam je oslanjala na jastuke,sjela je sama sa 7 mjeseci,sada se sama dize uz namjestaj,ja ne pomazem...dohranu smo uveli sa 6 i hvala bogu ne jede sve,vec ono sto je primjereno njenoj dobi...kod nas nema probavanja moje hrane,ne solim,ne secerim njeno,monte nije probal,lina nije probala i nece,kupovne kasice jedemo samo kada smo vani i nemamo nista domace...sto se tice hrane,znam ja da ce ona jednom jesti i monte i smoki i sve ostalo,ali pokusavam joj sada pruziti zdrav pocetak...u moru prskane hrane-domacu koja nije prskana i sl. i trudim se koliko mogu...




_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
4.4.2010 22:07:21   
teacher75

IZVORNA PORUKA: lilith

IZVORNA PORUKA: Bambi09

daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image

tema se pravo zahuktala...user posted image sto se tice krivih nogu i povijanja,ja bi radije izabrala da ima krive noge nego da je povijam i niko me ne moze ubijediti u suprotno,buduci da je medicina dokazala da nije povezano...srecom moja ima prave noge...na mamuuser posted image ,a ni mamu nisu povijaliuser posted image
sto se ostalog tice,svako ima svoje misljenje i svako radi po svom,tako da je nemoguce bilo koga pokusati razuvjeriti...da dam doprinos temi...
mojoj je deset mjeseci,nisam je povijala,hodalicu nemam,nisam je oslanjala na jastuke,sjela je sama sa 7 mjeseci,sada se sama dize uz namjestaj,ja ne pomazem...dohranu smo uveli sa 6 i hvala bogu ne jede sve,vec ono sto je primjereno njenoj dobi...kod nas nema probavanja moje hrane,ne solim,ne secerim njeno,monte nije probal,lina nije probala i nece,kupovne kasice jedemo samo kada smo vani i nemamo nista domace...sto se tice hrane,znam ja da ce ona jednom jesti i monte i smoki i sve ostalo,ali pokusavam joj sada pruziti zdrav pocetak...u moru prskane hrane-domacu koja nije prskana i sl. i trudim se koliko mogu...




bravo lilith, i ja namjeravam sve tako user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 9:31:46   
Skvo RR
Sada citam postove,

ja nisam radikalna u odgoju svoje bebe...nekako sam uvijek trazila neku "meni znanu" mjeru...Siroko smo se povijali do 40 dana, dohranu smo poceli sa 4 mjeseca, gluten smo izbjegavali do 8 mjeseca....Koristili smo hodalicu od 6 mjeseca 10X (sve skupa) po 5 minuta...Vodila sam se osjecajem u svakoj stvari, tako sto hanabanana napisa, nisam par puta ni pedijatra posluslala vezano za lijekove i slicno...Par puta sam mislila (i bila sam upravu) da nam antibiotik ne treba, jednom sam trazila sama antibiotik i bila sam upravu...Dakle, sve ostavljam unutrasnjem sudu.

Sta reci, treba imati stav i osjecaj za sve...Moja beba (curica) jos ne jede salame, virsle, pastete, eurokreme, grickalice....To je nesto sto i ja ne konzumiram, pazim na ishranu jede zdravo...i hB nikada sa hranom nismo imali problema....

Neki dan je mica bila bolesna i pedijatrica govori, masallah bebe kao da je odgojena na kajmaku...meni bilo smijesno, ali kada vratim  film, zaista sve ovo vrijeme forsiram domace sireve, posebno mladi sir u feti... domaca jaja i sl....

Svako odgaja, dize i hrani dijete na nacin koji misli da je najbolji, dakle da zakljucim, kod mene je u svemu kombinacija "stare vrste odgoja", novotarija i unutrasnjeg osjecaja...user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 9:48:30   
Mya_81 RR
Moj komentar se više odnosi na ono ''ma, bit će mu nešto'' ali me jako zanima vaše mišljenje.

Naime, dosta puta su mi govorili kao da nije dobro da se beba puno smije. Jedna teta me je čak sinoć nazvala doma da pita je li bebara dobro jer se jučer na ručku puno smijala user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 10:18:27   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Moj komentar se više odnosi na ono ''ma, bit će mu nešto'' ali me jako zanima vaše mišljenje.

Naime, dosta puta su mi govorili kao da nije dobro da se beba puno smije. Jedna teta me je čak sinoć nazvala doma da pita je li bebara dobro jer se jučer na ručku puno smijala user posted image user posted image user posted image user posted image



Ovo što ti navodiš je čisto praznovjerje, i ne zabrinjavaj se.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 10:32:32   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Bambi09

daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image


Dakle, dijete će imati noge na O, ili ako hoćeš kao Safet Sušić, najčešće radi urođenog deformitetu ali može biti i posljedica rahitisa ( u tom slučaju se daje više D kapi ) a nikako zato što dijete nije povijano.
Oblik nogu je stvar genetike, a ne povijanja.

Isto tako treba znati da  O noge mogu da nastanu i zbog preranog postavljanja djeteta na noge i forsiranog hodanja kada se noge iskrive zbog opterećenja težinom tjela. Kosti natkoljenica i potkoljenica se krive put spolja tako da je najveće iskrivljenje u predjelu kolena.

Ako koga zanima više neka klikne.




< Poruku je uredio hanabanana -- 5.4.2010 10:34:00 >

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 11:07:43   
Mirkica
ja sam mislila da to povijanje davno vec peretsalo da se praktikuje jer nijgdje veze dijete kao osudjenik onako jadno umotano , al et sto se tice nogu user posted image user posted image onda bih gotov cio svijet imao krive noge samo sa Blakana i nama slicnima prave, nema to nikakve veze s tim.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:25:19   
chuci
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Bambi09

daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image


Dakle, dijete će imati noge na O, ili ako hoćeš kao Safet Sušić, najčešće radi urođenog deformitetu ali može biti i posljedica rahitisa ( u tom slučaju se daje više D kapi ) a nikako zato što dijete nije povijano.
Oblik nogu je stvar genetike, a ne povijanja.

Isto tako treba znati da  O noge mogu da nastanu i zbog preranog postavljanja djeteta na noge i forsiranog hodanja kada se noge iskrive zbog opterećenja težinom tjela. Kosti natkoljenica i potkoljenica se krive put spolja tako da je najveće iskrivljenje u predjelu kolena.

Ako koga zanima više neka klikne.






ja samo da potvrdim da bebač koji je imao prave noge, sve pet, bez problema, bio mašAllah beba zbog preranog postavljanja u hodalicu sada ima krive noge tačno tako kako si napisala hanabana. majka mu kaže da zna da je od hodalice ali da ga ona nije više mogla nosati jer je bio pretežak, a nije htio da leži. kaže ma valjda će mu se ispraviti. user posted image


što se tiče teme, ja i mm što bi rekla Skvo RR pravimo kombinaciju, onako kako mi mislimo da bebi treba biti. A mi ne radimo ništa napamet nego se posavjetujemo s kim možemo, pročitamo gdje možemo pa onda skontamo kako ćemo. tako naša bebi ne ide u hodalicu i neće ići, ali smo dohranu počeli u 6 mjesecu, ali nismo čekali punih 6. pridržavam se toga da joj dajemo jednu stvar više dana, ne dajemo joj namirnice sa glutenom iako joj je svekar neki dan htio dati uštipak, fino mu rekli ne jede to ona, a onu njegovu hajde Boga ti neće joj ništa biti fino i svekrva i mm i ja izignorisali. pustim da je neko drži u krilu sjedeći, ili da je posjedne na kratko (jer se ona može sama držati sjedeći) iako se još nije sama uspravila u sjedeći položaj.
i tako mi sve kombinujemo kako nam odgovara.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:28:10   
milenium
IZVORNA PORUKA: chuci

što se tiče teme, ja i mm što bi rekla Skvo RR pravimo kombinaciju, onako kako mi mislimo da bebi treba biti. A mi ne radimo ništa napamet nego se posavjetujemo s kim možemo, pročitamo gdje možemo pa onda skontamo kako ćemo. tako naša bebi ne ide u hodalicu i neće ići, ali smo dohranu počeli u ' mjesecu, ali nismo čekali punih '. pridržavam se toga da joj dajemo jednu stvar više dana, ne dajemo joj namirnice sa glutenom iako joj je svekar neki dan htio dati uštipak, fino mu rekli ne jede to ona, a onu njegovu hajde Boga ti neće joj ništa biti fino i svekrva i mm i ja izignorisali. pustim da je neko drži u krilu sjedeći, ili da je posjedne na kratko (jer se ona može sama držati sjedeći) iako se još nije sama uspravila u sjedeći položaj.
i tako mi sve kombinujemo kako nam odgovara.




user posted image .
ja isto tražim sredinu.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:37:26   
škorpija
Naime, dosta puta su mi govorili kao da nije dobro da se beba puno smije. Jedna teta me je čak sinoć nazvala doma da pita je li bebara dobro jer se jučer na ručku puno smijala


nevjerovatnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:38:28   
veeseelaa
ja mislim da je sve do genetike i s nogama i rukama, i glavom i usnama
E sad ne do Bog nekog pada ili možda i hodalice da utiču na kukove i nogice negativno al povijanje i sl nidje veze
Kakvi roditelji takva i djeca

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.4.2010 12:40:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:39:49   
veeseelaa
ja znam jednu koja je tvrdila da joj je dijete razrooko jer su mu kao malom baba i deda stavljali prst ispred oka da ga "prati" user posted image  ma daj, kad sam vidjela muževljevu familiju pa svi razrooki, stoga...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:41:46   
milenium
tako je vesela ,slažem se u oba posta s tobomuser posted image (da ne citiram)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:44:46   
škorpija
meni se čini da ljudi u manjim sredinama i na selima uglavnom još uvijek slijede nekadašnje običaje kao šta je davanje djetetu čvrste hran esa 2-3 mjeseca jer njima je neka furka i ponos reći, eh moja ti moja mala od 3 mjeseca jede burek i jogurtuser posted image user posted image user posted image . ja to često doživim kad odem u krajinu kod rodbine na selui nabijaju kompleks kao njihovo dijete je naprednije zato što je jelo janjeći špinjetak (zaporak) sa 3 mjeseca. isto tako na selima se slijepo drže običaja da se beba kad napuni 3 mjeseca i 3 dana stavlja u dubak ili hodalicu, naravno ne mora značiti da to rade svi ljudi sa sela, ali ovo je definitivno "seljačka politika"user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:46:51   
marny
IZVORNA PORUKA: škorpija

Naime, dosta puta su mi govorili kao da nije dobro da se beba puno smije. Jedna teta me je čak sinoć nazvala doma da pita je li bebara dobro jer se jučer na ručku puno smijala


nevjerovatnouser posted image user posted image user posted image


ne valja ako se puno smije, onda valja ako puno plačeuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:53:28   
veeseelaa
a to kao ono da ne izađe ne do Bog smijeh na zlo
Znate i same kad se puno smijemo kažemo same sebi da  ne oplačemo ovaj smijeh

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.4.2010 12:54:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:55:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: škorpija

meni se čini da ljudi u manjim sredinama i na selima uglavnom još uvijek slijede nekadašnje običaje kao šta je davanje djetetu čvrste hran esa 2-3 mjeseca jer njima je neka furka i ponos reći, eh moja ti moja mala od 3 mjeseca jede burek i jogurtuser posted image user posted image user posted image . ja to često doživim kad odem u krajinu kod rodbine na selui nabijaju kompleks kao njihovo dijete je naprednije zato što je jelo janjeći špinjetak (zaporak) sa 3 mjeseca. isto tako na selima se slijepo drže običaja da se beba kad napuni 3 mjeseca i 3 dana stavlja u dubak ili hodalicu, naravno ne mora značiti da to rade svi ljudi sa sela, ali ovo je definitivno "seljačka politika"user posted image


da, da
I meni često govore znaš kako jede onaj mali/mala a 4-5 mu mjeseciuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 12:56:38   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: marny
ne valja ako se puno smije, onda valja ako puno plačeuser posted image


Ne ne ne....onda će dobiti FRAS. ( ako puno plače )
Ili bruh.



(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
5.4.2010 13:01:58   
marny
ma znam čula sam i ja te izreke nego morat ću pripazit da ne plače, a još manje da se smije.user posted image  (šalim se )

p.s. Škorpija super ti je avataruser posted image



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *