|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:23:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Cao Drage moje: Posto mi jos neznamo sta ce nam bebi biti u velikoj smo dilemi, jer na obadvije strane moramo razmisljati.

Znali neka od vas znacenje imena Noah? Znam da je muslimansko.

Moj favorit je bio Adrian, ali nazalost nije muslimansko.

A za user posted image  svidja mi se Asja, Isabella.
Nas problem je malo, sto mi zivimo u Njemackoj pa i moramo da gledamo da ime bude za lahko izgovoriti i da idalje zvuci ljepo.

a sta mislis o imenu Arian (Arijan)? ne znam jel muslimansko, ali ga ovdje daju i muslimani, znam da je cesto u Albaniji...Benjamin isto daju dosta nasi koji zive u njemackoj, jer moze proci i tamo i ovdje...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:28:49   
rukajja
noah je biblijski izraz, a muslimanski bi bilo nuh, arijan isto nije muslimansko ime bez obzira  sto ga muslimani daju.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:29:02   
Anoniman
Arijan nije muslimansko ime,a za Benjamin nisam sigurna,čini mi se da jest.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:29:50   
SailorMoon
Pa i Arian mi se svidja. Ali mi je Noah nekako zapalo za oko. Neznam sta da vam kazem. Bas tesko.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:31:46   
teacher75
znam da je Arijana muslimansko ime, pa sam kontala da mozda Arijan kao izvedenica moze proci. i Jasmin je zensko ime, muslimansko, a kod nas ga daju muskarcima...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:35:25   
teacher75
evo ja sam sad na internetu nasla da Aryan (sa y) jeste muslimansko ime i da znaci nesto kao "najjaci"

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:35:32   
rukajja
teacher75 vjeruj mi da arijana nije muslimansko imeuser posted image a ako bas pouzdano znas da jeste voljela bih da me izvadis iz zablude naravno uz argumente? 

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:37:18   
teacher75
evo ovdje ima: http://www.talkislam.com/names/search_result.php

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:41:43   
teacher75
IZVORNA PORUKA: rukajja

teacher75 vjeruj mi da arijana nije muslimansko imeuser posted image a ako bas pouzdano znas da jeste voljela bih da me izvadis iz zablude naravno uz argumente? 

evo gore sam stavila link, ukucaj Ariana i Aryan i imaju oba- pise da su muslimanska imen. pise da su perzijska imena

< Poruku je uredio teacher75 -- 18.5.2010 15:43:15 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:41:53   
rukajja
user posted image meni izbaci "0 Rekord(s) Found

Imam prijateljicu koja se zvala Arijana i promijenila ime upravo iz razloga, jer nije muslimansko.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:43:39   
teacher75
IZVORNA PORUKA: rukajja

user posted image meni izbaci "0 Rekord(s) Found

Imam prijateljicu koja se zvala Arijana i promijenila ime upravo iz razloga, jer nije muslimansko.


probaj sa Y- Aryana


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:44:27   
teacher75
ima i Ariana i Aryana, ne znam sto tebi nece, meni fino pisu i znacenja i da je perzijsko

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:44:46   
rukajja
sad nadjoh, pise da je perzijsko, ali nema znacenja tako da... iskreno ovaj pretrazivac ne cini mi se uopste pouzdan.

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:46:29   
teacher75
IZVORNA PORUKA: rukajja

user posted image meni izbaci "0 Rekord(s) Found

Imam prijateljicu koja se zvala Arijana i promijenila ime upravo iz razloga, jer nije muslimansko.


a mozes i kliknuti na persian names i listati sve sa slovom A i naci ces ih


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:47:22   
Anoniman
Arijana zasigurno nije muslimansko ime,Aryana možda i jest,ali nisam za to ime nikad čula,pa ne znam!
A tako i Arijan nije!

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:47:43   
teacher75
ja sam negdje drugo nasla da znaci -puna zivota, al ne sjecam se sad koja stranica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:49:11   
rukajja
gracanka, a sto bi bilo Aryana muslimansko, mislim kakvu ulogu igra ovaj "y"?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:49:53   
teacher75
evo ovdje ima da je ariana i arapskog porijekla i da znaci puna zivota-:
http://www.babyhold.com/list/Muslim_Baby_Names/Ariana/details/


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:51:31   
SailorMoon
Ma vala znate sta, meni se cini da pola imena nisu vise ono sto su bila. Negdje sam nasla jedan clanak jednog bosanskog profesora teologije koji ljepo kaze da pola imena, koje mi smatramo da su muslimanska, da nisu.
Bas sad gledam dali mogu da nadjem opet.
Tako da je tesko dati ljepo, moderno i internacionalno muslimansko ime

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:51:48   
teacher75
nasla sam sada bas odgovor na pitanje koje je neko postavio u vezi imena Ariana, kazu da jeste arapskog porijekla ali da ga arapi ne daju, te da im je nepoznato

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:53:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Ma vala znate sta, meni se cini da pola imena nisu vise ono sto su bila. Negdje sam nasla jedan clanak jednog bosanskog profesora teologije koji ljepo kaze da pola imena, koje mi smatramo da su muslimanska, da nisu.
Bas sad gledam dali mogu da nadjem opet.
Tako da je tesko dati ljepo, moderno i internacionalno muslimansko ime

i ja sam to citala, zato mi je sve diskutabilno. evo Admir i Admira su toliko cesta "muslimanska" imena kod nas a nigdje ne postoje medju imenima niti imaju ikakva znacenja, i jos puno ima takvih imena


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:55:17   
rukajja
pa ovo je straaasno, ne mogu da vjerujem, e stvarno ne znam na osnovu cega oni ovo prevode. imam pojma o arapskom jeziku, al ovo mi nema nikakve veze. hvala ti teacher75, bas cu malo pogledat kroz knjige, sad me zivo zanima sta je ovo.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:57:58   
rukajja
SailorMoon ja mislim da nije uopste tesko, samo treba imati pravi nacin, a mislim da ovi pretrazivaci definitivno nisu. najbolje pitati osobu koja zna arapski jezik i uz to je muslimanuser posted image

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Muško ime
18.5.2010 15:58:10   
SailorMoon
http://www.bhdani.com/arhiva/182/t18208.shtml

Evo nasla sam bas taj clanak!

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Muško ime
18.5.2010 16:00:03   
Nadja08
Da nije ovaj članak:

http://www.bhdani.com/arhiva/182/t18208.shtml

Radi se o profesoru Adnanu Silajdžiću sa FIN-a. Nekad davno sam već bila nakačila ovaj link. Tu se baš spominje i ime Admir, između ostalih.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *