|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
15.2.2012 23:16:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Mama Alma nemoras , nema vise 28 dana, sada je po zakonu na dan poroda mozes bolovanje porodiljsko otvoriti, meni komisija rekla, citaj gore sam pisala.



ma, mogu ja čitati, al dok mi se ne nacrta đaba, hahaha, hvala puno na odgovoru,

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
26.3.2012 12:11:42   
mamin_djecak
Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga punouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
26.3.2012 16:39:36   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga punouser posted image


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)

< Poruku je uredio Super Beba -- 26.3.2012 16:53:24 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
27.3.2012 12:06:22   
mamin_djecak
Ti si zeno zmaj user posted image user posted image , hvala ti puno, pa sve si mi rekla jos i obrazac poslala. hvala do neba

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.5.2012 9:09:01   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: Super Beba

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga punouser posted image


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)



dakle, zelim recimo da iskoristim dio od tih 28 dana n akoje imam pravo ali ne mogu otici u skerlicevu recimo sutra i reci "molim vas da mi otvorite od ponedjeljka?" ... zvacu ih svakako ali eto volim imati info iz iskustva user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.5.2012 9:29:21   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: taze_mlada


IZVORNA PORUKA: Super Beba

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, zna li neko sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje porodiljskog? Koja je procedura? Ja sam na opstini Novo Sarajevo. Planiram za nekih 15-20 dana da otvorim pa da pocnem skupljati papire ako ima toga punouser posted image


Zavisi ti od toga gdje radiš... kad kažem gdje radiš, mislim na to da ako si u državnoj instituciji, tad ti samo treba otvoreno p.o. na osnovu kojeg ti tvoja pravno kadrovska izdaje rješenje koje traje godinu dana.

U biti, porodiljsko otvaraš u Zavodu za materinstvo (kako si u Sa - u Skerlićevoj ili Kumrovac - možda čak i svaki Dom zdravlja (koji ima ginekologa) to može da uradi, al'''' nisam ti sigurna za to)...P.O. možeš otvoriti na dan poroda, ne moraš ga lično...možeš ranije (ne možeš unaprijed, tj. primjera radi da odeš 25. da ti otvore 28. u mjesecu)..možeš se naručiti, ali možeš i otići direktno, pa sačekati...Mene nisu pregledali, samo su me pitali kad mi je termin, dali mi veliku uputnicu za bolnicu i u knjižicu upisali - P.O. i datum otvaranja...

A gdje ćeš ostvariti pravo na naknadu za porodiljsko ovisi od toga u kojoj općini/kantonu ti je mjesto prebivališta...
Mislim da je to to za općinu N. Sarajevo: http://www.novosarajevo.ba/admin/slike/doc/123.pdf

Nadam se da sam malo pomogla :)



dakle, zelim recimo da iskoristim dio od tih 28 dana n akoje imam pravo ali ne mogu otici u skerlicevu recimo sutra i reci "molim vas da mi otvorite od ponedjeljka?" ... zvacu ih svakako ali eto volim imati info iz iskustva user posted image


ne mozes u skerlicevoj mozes otici danas da ti otovre od danas ali ne unaprijed

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
16.5.2012 15:11:55   
taze_mlada
e ok, da znam kad budem isla.. misila sam svakako prije porodiljnog iskorisiti jso nekih dana godisnjeg pa rekoh da "nadovezem" ;)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
12.3.2013 12:00:28   
Alverde
drage moje da li neko od vas zna uključuju li tih 28 dana i vikende ili je to 28 radnih dana?

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
12.3.2013 13:22:03   
srećicaa
Ja koliko znam uključuje i vikende.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
26.3.2013 10:16:30   
Melisica
Da li se uopste mora otvarati porodiljno? Ja sam u nekim pregovorima sa poslodavcem koji me moze zastititi (davati mi placu) ako ne otvorim ni porodiljno ni nista (ne pitajte, cudna firma)... Svaki dan nesto novo otkrijem na poslu... Puno bi mi znacilo da ne moram uopste nista otvarati...?

Hvala svima user posted image

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
24.9.2013 21:02:39   
kaye
Je li mora otvarati bas nad poroda ili moze nakon mjesec :)

(odgovor članu Melisica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
8.11.2013 13:47:10   
Mirela_sa
Drage moje imam jedno pitanje

Drzavna je firma... sad otvaram porodiljsko po porodu jer necu koristiti onih 28 dana koje mogu. Muz mi otvara kod ginekologa jeli u skerlicevoj ili u općini u kojoj pripada.. Trudnocu vodim privatno? to mi nije jasno.. Da li ja moram financijama u svojoj firmi dostavljati svaki mjesec doznake ili je samo papir da sam na porodiljskom od dr dovoljan. Molim za info

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
5.4.2014 22:29:52   
gvendolina


drage da li ima neko s friskim iskustvom da odgovori, vidim gore pitanja slicna onom sto mene zanima ali niko nije odgovorio

Ja planiram aBd da otvorim porodiljsko po porodu ili par dana prije termina, zna li neko koja je procedura? koja je potrebna dokumentacija i da li moram ici u skerlic da mi oni otvore?



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
5.4.2014 23:13:38   
veeseelaa
prvo ideš otvoriti bolovanje kod svog ginića, oni ti isto upišu u zdr.knjižicu, koji ćeš kasnije kopiorati i ovjeriti jer će ti trebato prilikom predaje dok za porodiljnu naknadu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
6.4.2014 18:24:44   
gvendolina
veselice hvala na odgovoru, ali to nije odg na ono sto mene zanimauser posted image
dakle ukoliki bi ja da otvorim porodiljsko po porodu, koja je procedura za to da li neko znauser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
7.4.2014 9:07:57   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: gvendolina

veselice hvala na odgovoru, ali to nije odg na ono sto mene zanimauser posted image
dakle ukoliki bi ja da otvorim porodiljsko po porodu, koja je procedura za to da li neko znauser posted image


Kod mene je bila procedura tako da sam otišla u Skerlićevu gdje su mi u knjižicu napisali otvoreno porodiljsko odsustvo (zatvaranje po želji) i dali su mi neki papirić mali. Ako ćeš to uraditi sa danom poroda, onda možeš poslat nekog sa otpusnim pismom i knjižicom u Skerlićevu ili kod svog ginekologa u Domu zdravlja da ti napiše otvaranje PO u knjižicu.
To je sva procedura. Ne znam šta sve više ima.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
7.4.2014 19:59:35   
gvendolina
hvala s.bebo na odgovoru, dakle ipak je ista procedura samo neko drugi da ode u skerlic ako otvaram po porodu...tnxuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dokumentacija za porodiljski dopust
8.4.2014 0:27:29   
veeseelaa
ja sam otvorila sebi bolovanej nakon poroda, otišla u Skerlićevu s otpusnim pismo i to je to

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *