|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:38:57   
koka i po
puno pitas user posted image
jednostavno...ne pridaju tome paznju.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:39:16   
gerberka
IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

po mom mišljenju kompleks je jedna od najgorih bolesti i prezirem i zalim ljude koji imaju neki kompleks,s takvima je jako teško druziti se i to su definitivno bolesni ljudi


ovisi o kojoj se vrsti kompleksa radi




ja mislim da je malo grubo tako ih definisati.ipak se tu radi vjerovatno o manjku samopouzdanja .a neznam nijednu osobu koja nikad nije rekla da je bas po jusu u svojim ocima.sto neznaci da nisu normalne nego mozda samo malo nesigurne.



potpisujem


svaki čovjek ima pravo na svaki kompleks

pa i kompleks da je siromašan npr..to nije bolest, komplekse donesu okolnosti i život

zato npr mnogo bogatih ljudi pati od kompleksa vise vrijednosti..a ni oni nisu krivi..kompleks im je nametnuo život i uslovi

ljudi se samo razlikuju po unutrasnjih snagama i emocionalnoj zrelosti kako da se nose sa kompleksom ili ne dozvole da se on razvije..nego popularan ostane u narodui receno normalkan, a neko poleti u vis, jer ga je kompleks preplavio, jer nije imao snage npor nositi se slavom

ovo jednako vazi i za fizicxke nedostake, materijalne, emotivne i sl.

samo ko je dovoljno zreo može da prevaziđe ili se nosi sa svojim kompokesima

mislim da laze onaj ko kaze da nije imao nikada komplekse..za mene su mnogo zreliji i manje kompleksni ljudi koji su svoje kompkese osvijestili, nose se sa njima, prihvataju svoie mahane..to je zrelost

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:40:17   
veeseelaa
gerbi ja ne kontam ljude koji zbog svojih kompleksa postanu zločasti prema drugima, znaš šta mislim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:48:51   
henna ze
ja se isto družim sa različitim ljudima..treba prihvatiti nekog ko ima kompleks jednako kao šti prihvatiš tu manu zbog koje on ima kompleks...neki ljudi jednostavno nisu krivi zbog toga..ja kažem da je meni njih žao..
evo npr..što je kriva djevojka..kojoj je majka cijeli život nabijala kompleks, ponižavajući je pri svakom neuspjehu..i šo je bila razočarana jer nije mogla svoju kćer prijaviti na izbor najljepše curice...ima i takvih..i dijete onda ne zna za drugo...i kad odraste...

izbjegavam ljude koji imaju kompleks višeg...da su oni najbolji, najpametniji najsavršeniji..oni imaju najbolje auto..najbolju ženu...oni što su savršeni...ne znam hoćete li shvatiti o čemu  govorim...al po meni i to je kompleks...




_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:49:06   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sto neznaci da nisu normalne nego mozda samo malo nesigurne.


slažem se, kad si samouvjeren nemaš tih problema
pa i ako imaš koje kg viška nije problem
pa i ako su ti noge krive smiješno ti je a nikako ti se zbog toga ne plače itd

Pitanje je kako ljudi budu samouvjereni a imaju krive noge npr? user posted image ovo bi se pitao jedan kompleksaš user posted image



Biće samouvjereni onog trenutka kad svoje krive noge prihvate takvima kakvim jesu i ne stide ih se, nađu način da niko ih i ne primjeti a to je da pronađu u sebi i na sebi ono što je lijepo i počnu isticati to a ne svoje krive noge.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:49:41   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pitanje je kako ljudi budu samouvjereni a imaju krive noge npr? user posted image ovo bi se pitao jedan kompleksaš user posted image



Skontaju da im je sve ostalo - "boli glava" i no problemo user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 11:55:53   
koka i po
ja imam velik nos,bradu i brkove i stomak pun strija user posted image
porjetku kosu i dosta sijedih....
aliiiiiiiii.......nos mi ne smeta kad se grohotom nasmijem,brkove blajham ,bradu cupam .
strije se ne vide kad pocrnim a i kad ne pocrnim fino ih "utrpam"u leviske.
kosu natapiram i izvucem pramenove i svi sretni i zadovoljni...
trebam li biti zabrinuta...neeeee....uvjek ima ljepsi od ljepseg pa sta...
bitno je da mi je dusa mirna a ja zadovoljna u svakom vidu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:00:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pitanje je kako ljudi budu samouvjereni a imaju krive noge npr? user posted image ovo bi se pitao jedan kompleksaš user posted image



Skontaju da im je sve ostalo - "boli glava" i no problemo user posted image



user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:00:58   
*pcelica*
Ja sam maloprije ostala paf Nemogu opisati ovaj osjecaj Mijesa mi se bijes sazaljenje i neznam ni ja vise sta. Krenem u prodavnicu i sretnem jednu majku djevojcice koja ide sa mojom Ajlom u razred. Kaze ona meni: "Znas li da Ajla sjedi sa E" ( to je dijete koje malo zaostaje u razvoju)
"Znam"rekoh Kaze ona meni kao ona bi se zalila bla bla bla jer je on nemiran i sta sve ne. Da bi dosla do recenice kako je ona prosle godne predlagala pojedinim roditeljima da pisu peticiju direktoru da se to dijete izbaci iz njihovog razreda. user posted image Ja ostala bez rijeci. Samo sam joj rekla da se zapita zasto joj se neke stvari u zivotu desavaju Nenasladujem se nicijoj muci ali joj nisam mogla presutjeti

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:05:00   
veeseelaa
Da bi dosla do recenice kako je ona prosle godne predlagala pojedinim roditeljima da pisu peticiju direktoru da se to dijete izbaci iz njihovog razreda


user posted image ne mogu da vjerujem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:07:36   
Anoniman
E ovo sam ja imala na umu kada sam otvarala temu... Upravo ovakve situacije gdje neko svoj kompleks "neke" vrijednosti istresa na nedužno dijete... Šta će naučiti ta mala, ništa drugo nego da kada odraste i ona piše peticije za izbacivanje djece sa nedostatkom iz razreda, škole, odakle već.... Ma fuj!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:13:04   
*pcelica*
Vjerujete li da sam ja kad sam stigla kuci plakala ko godina. Ta zena je toliko materijalno iskompleksirana da joj se dijete druzi samo sa djecom "boljeg" imovinskog stanja. Bas kad sam dosla kuci Ajlu pitam pravi li to dijete probleme kaze ona samo nekad prica ali nije nemiran, a meni je to dijete tako drago i umiljato i mama mu je divna osoba koja ima samo njega i zbog njega se odrekla karijere.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:16:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Fortuna

E ovo sam ja imala na umu kada sam otvarala temu... Upravo ovakve situacije gdje neko svoj kompleks "neke" vrijednosti istresa na nedužno dijete... Šta će naučiti ta mala, ništa drugo nego da kada odraste i ona piše peticije za izbacivanje djece sa nedostatkom iz razreda, škole, odakle već.... Ma fuj!


a šta mislite o ovom
Ubica, tek izašao iz zatvora, želi upisati dijete u jednu od škola... roditelji negoduju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:23:53   
henna ze
ništa ne mislim jer ne poznajem dijete..ono ima pravo na školovanje kao i sva druga djeca..ne mora biti odmah osudjeno..ako je otac nešto počinio...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:25:51   
veeseelaa
privatna je škola u pitanju, roditelji ne žele se sretati s ocem od malog uopće jer je isti i danas nakon izlaska iz zatvora problematičan, to im je obrazloženje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:28:08   
*pcelica*
Nemislim nista Djeca nisu kriva za postupke svojih roditelja.Ja se nebih bunila, meni bi bilo bitno da to dijete nije nasilno i da nemaltretira ostalu djecu.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:31:19   
veeseelaa
ja imam malo drugačije mišljenje
da moje dijete ide u tu školu i da se upiše dijete nekog takvog roditelja ja bi svoje dijete ispisala iz bezbjednosnih razloga
Naime ako je otac problematičan, moje dijete može udariti njegovo dijete i onda nastupa otac koji je očito sklon nasilju i ne zdravo rezonuje stvari
Ili njegovo dijete dobije lošu ocjenu a otac se dođe obračunavati sa osobljem škole
ima li ovo razmišljanje mjesta uopće?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:35:49   
*pcelica*
Pa ima i voje razmisljanje mjesta mada po meni ovo ne spada pod pojam kompleksi. Sad neznam kakva je prica u pitanju odnosno detalje i zato nemogu suditi, ali ono sto hocu da kazem masa ljudi je u zatvoru ali kad izadju oni su normalni ljudi Odgulili svoje i zdravo Nehvale se time nego nastavljaju zivot dalje Sad sve zavisi od situacije do situacije

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:42:28   
muaaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja imam malo drugačije mišljenje
da moje dijete ide u tu školu i da se upiše dijete nekog takvog roditelja ja bi svoje dijete ispisala iz bezbjednosnih razloga
Naime ako je otac problematičan, moje dijete može udariti njegovo dijete i onda nastupa otac koji je očito sklon nasilju i ne zdravo rezonuje stvari
Ili njegovo dijete dobije lošu ocjenu a otac se dođe obračunavati sa osobljem škole
ima li ovo razmišljanje mjesta uopće?



Vesela ni u jednoj skoli ti niko nemoze garantovati da nece doci do neke situacije nedaj Boze.U svakoj skoli postoji mogucnost potencijalnog nasilja od strane roditelja.Nemora to biti ni zatvorenik,ni narkoman ili sta vec znam jednostavno je bit u komleksu.Ako rodtelj svoje djete prisiljava na odlican uspjeh i to djete nakada zakeze taj roditelj ce doci u skolu i praviti nastavncima probleme.Ili ako neko udari necije djete a taj roditelj nije razuman pa ne rijesi na drugi nacin opet dolazi do problema.Tako da nije mjerilo ni garancija ni u jednoj skoli hoce li biti djete od tog i tog s tvojim djetetom u skoliuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:43:16   
henna ze
ovi zadnji postovi nemaju veze sa kompleksom...
osudjivat idijete za postupke roditelja nema veze s pameću..to bi bilo kao odbacivati dijete čija je majka žena sumnjivog morala..ili slično...
i čovjek koji nije ubica i nije bio u zatvoru može napraviti gore zammišljeni scenarij..ulijetanja u školu..obračunavanja i slično.. ( ko onaj frajer u porodilištu) tako da priča pada u vodu a i nema veze sa kompleksima...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 12:55:14   
gerberka
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ja sam maloprije ostala paf Nemogu opisati ovaj osjecaj Mijesa mi se bijes sazaljenje i neznam ni ja vise sta. Krenem u prodavnicu i sretnem jednu majku djevojcice koja ide sa mojom Ajlom u razred. Kaze ona meni: "Znas li da Ajla sjedi sa E" ( to je dijete koje malo zaostaje u razvoju)
"Znam"rekoh Kaze ona meni kao ona bi se zalila bla bla bla jer je on nemiran i sta sve ne. Da bi dosla do recenice kako je ona prosle godne predlagala pojedinim roditeljima da pisu peticiju direktoru da se to dijete izbaci iz njihovog razreda. user posted image Ja ostala bez rijeci. Samo sam joj rekla da se zapita zasto joj se neke stvari u zivotu desavaju Nenasladujem se nicijoj muci ali joj nisam mogla presutjeti


neka si, svaka čast


hennu ze potpisujem

veseelaaa, kad govorimo o tome mislim da tu ima i ftustracija i kompkesa..razumijem te potpuno user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 13:00:01   
*pcelica*
Gerberka meni je stvarno krivo sto sam joj tako rekla jer je ona prosle godine rodila mrtvo dijete a ove godine imala spontani. Ali zar je to nije trebalo malo razdrmati da shvati da materijelno nije najvaznije u zivotu. user posted image Da prestane o ljudima prosudjivati na osnovu nekakvih mizernih kriterija

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 13:04:15   
Hanady RR
Joj koje sma ja komlekse imala kaod ijete...Bože me sakloniuser posted image

najprije imala sma pjege...ja sma išla do te mjere da sma ih hidrogenom umivala...dok me mama nije uhavtila na djelu...nakon toga nije mi pdalo na pametuser posted image

eh ond akosa...joj ja operem a ono afro frizura...al nema tu loknu nego paparat neka...
po vas noć ja sebe sama feniram...user posted image a tek kansije shavtih feniral ajs ebe il ne isto mi ga dođeuser posted image

i najzanimljivije moja suta...joj kako sma ja njih mrzila...ma to je bilo strašnouser posted image
pa sma ond au jednom periodu ''crtala'' olovkom okolo, ja majko moja kakav sam hakaret hodalauser posted image user posted image user posted image dok nisma naučila da mi to ne pomaže da ih smao ističem takouser posted image user posted image user posted image

Al valjda čovjek neke te stavri treba prevazići u životu...šta ja znam nekako te stavri dođu i sam do sbe, ako roditelji rade na tvom smopouzdanju ako razgovaraju sa tobom pa ti uvidiš da vskoa na dunjaluku neku ''manu'' ima.
Il onda dok dođeš u neke godine da shavtiš da ima i težih situacija i da ti tu moraš balansirati sa ljudima...a da moraš i svoju djecu odgajati da bilo čiju ''manu'' prihavte kao dio njega pa onda će logikom i sebe bolje vidjeti.

sad nemama neke izražane komleskse da su prihičke prirode tipa da ih i drugi primjećuju kod mene...a ono što ja vidim kao manu vide i drugi al ja to sda ne primama srcu kao neku veliku nesreću. Mislim sad moram biti i rpimjer svojoj djeci...pa ja svoja usta ''otplačem'' u hali kad niko ne vidiuser posted image user posted image user posted image

sad malo parafraziram...al svakako nemama komlekse koji su mi psihičko opterećenje...

Nadam se id jecu ću uspjeti naučiti da ne žive životom u kome će nečije nedostatke kritizirati na način da taj isti sebe dovede do komleksa...a nadam se tako će i drugi...jer ja ne znam koliko ''savršenstvo'' moja djeca mogu ili ne mogu biti u odrastanju još su maleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 13:08:09   
gerberka
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Gerberka meni je stvarno krivo sto sam joj tako rekla jer je ona prosle godine rodila mrtvo dijete a ove godine imala spontani. Ali zar je to nije trebalo malo razdrmati da shvati da materijelno nije najvaznije u zivotu. user posted image Da prestane o ljudima prosudjivati na osnovu nekakvih mizernih kriterija


nisam znala da joj se to desilo....
svejedno mi je žao žene user posted image user posted image user posted image  
ali i taj djecak ima pravo da živi i da se školuje user posted image user posted image user posted image  

ja mozda ne bih to rekla da sam znala, al bih je pitala direktno kako moze tako, sta fali tom djetetu, malo bih je probala osvijestiti..ma ne znam...
a znam da si to rekla jer su te zaboljele njene rijeci...
ipak, ne daj Bože nikome user posted image  i da svakoj majci ublaži bol user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kompleksi?
30.9.2011 13:58:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja imam malo drugačije mišljenje
da moje dijete ide u tu školu i da se upiše dijete nekog takvog roditelja ja bi svoje dijete ispisala iz bezbjednosnih razloga
Naime ako je otac problematičan, moje dijete može udariti njegovo dijete i onda nastupa otac koji je očito sklon nasilju i ne zdravo rezonuje stvari
Ili njegovo dijete dobije lošu ocjenu a otac se dođe obračunavati sa osobljem škole
ima li ovo razmišljanje mjesta uopće?



Vesela ni u jednoj skoli ti niko nemoze garantovati da nece doci do neke situacije nedaj Boze.U svakoj skoli postoji mogucnost potencijalnog nasilja od strane roditelja.Nemora to biti ni zatvorenik,ni narkoman ili sta vec znam jednostavno je bit u komleksu.Ako rodtelj svoje djete prisiljava na odlican uspjeh i to djete nakada zakeze taj roditelj ce doci u skolu i praviti nastavncima probleme.Ili ako neko udari necije djete a taj roditelj nije razuman pa ne rijesi na drugi nacin opet dolazi do problema.Tako da nije mjerilo ni garancija ni u jednoj skoli hoce li biti djete od tog i tog s tvojim djetetom u skoliuser posted image


ma znam al ....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *