|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:03:13   
veeseelaa
Također, idealna težina je visina -110 ali bi neke žene zavisno do građe bile ko aveti kad bi se po ovom gledalo...user posted image


slažem se, ja bi bila premršava user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:04:03   
Funky
OT - odgovor na RR chat

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:04:07   
Emmy
gvendolina, funky, mama75, veselaauser posted image . Ono što mama75 reče kada te neko poznaje od ranije onda je to drugi par cipela, sada se mi se vrlo često u poslovnoj komunikaciji obraćaju kao nekoj sredovječnoj gospođi (a ja to nisamuser posted image ), sve mislim zbog kilaže. Ima jedna moja slika na poslu i onda kada me nove kolege vide na toj slici (koja je slikana 2009) kažu nisi se puno promijenila, samo malo kilaža. Onda sam ljuta na sebeuser posted image . Stvarno sve pometoh ispred sebe, ha, ha. Uglavnom javim vam se sa rezultatima.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:10:18   
veeseelaa
pa dobro... i ja sam bila mršavica, nekad prije do 24-25 godine
a tada sam počela dobivati na kilaži
što se tiče kilaže prije i poslije poroda to je sve isto, trudnoća mi nije donijela kg i ne mogu se na to vaditi
i mene kad vide neka raja koja me nisu dugo vidjela, mislim 8-9 godina kažu da sam ista, samo malo kilaža
al normalno je za očekivati da više nisam djevojčica već žena.....
ja i ne bi da sam tako mršava kao tada kad imadoh oko 58-59 kg, tada su me ljudi pitali šta jedem
sad me ne pitaju, jer sve pometoh user posted image
i ne kužim ko na te Emmy gleda kao na gospodju? baš si kao djevojčurak, možda prije jer si ozbiljnija user posted image pa zato
meni i dalje nabacuju sinove, unuke, tetiće user posted image user posted image user posted image user posted image misle ne udata eeeeee, a ja prava teta
a kad me jedna djevojka od 23 godine oslovi sa teta, digne mi se pritisak user posted image rekoh šta je ovoj? user posted image dok ne skuži da one sve redom teta i čika, znači ništa lično user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:12:57   
SdZ
Također, idealna težina je visina -110 ali bi neke žene zavisno do građe bile ko aveti kad bi se po ovom gledalo...user posted image



slažem se, ja bi bila premršava


I ja isto. Meni pase kad je tezina od visine manja za 100 jer imam jake kosti i onda kad bi puno smrsala uzasno bih izgledala, ispale bi mi kosti.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Mršajmo zajedno !
13.2.2012 11:18:06   
Emmy
E moja veeseelaa, navela si nešto jako bitno, a to je da su 24 godine davna prošlostuser posted image . Um se suprotstavlja, ali tijelo svoje govori. Sada gledam svoju sliku na kojoj iz ove perspektive izgledam super, a što je najgore tad sam mislila da sam debelauser posted image  Eh tu kilažu želim, i da ne pretjeram to nije cijelih 10 kg, nego samo 7user posted image  i to bi otprilike na kraju bilo tu negdje koliko ti sada imaš, a mislim da smo tu negdje sa visinom.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 10:42:03   
Emmy
Četvrti dan vaga pokazuje 1,5 kg manje. Moguće da je to samo izgubljena tečnost, pretpostavljam da će sada ići sporije, ali ja bih bila zadovoljna i 2 kg mjesečno da gubim do postizanja željene kilaže. Dakle, krenula sa 75,4, jutros 73.9user posted image . Vidim raja pravo zadala na Dukanu, ja nisam ni na kakvoj posebnoj dijeti, ustvari jesam tzv. probušena kašikauser posted image . Dakle, puno čaja nezaslađenog (Teekane slim and fit), manje kafe 3u1, više voća, manje hljeba, manje slatkiša, sve ostalo još uvijek meljemo user posted image .

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 10:55:07   
canim
Emmy user posted image
Ja sam izgubila 10 kg, bez dijete, cak sam jela i vise nego obicno ali sam gledala da imam redovne obroke sto inace nije slucaj vec jedem kad stignem. Kanim se danima da nastavim s mrsanjem, imam jos 10 da izgubim, pa evo konacno da se i oficijalno tuspasim na temu

A vidim i ja da pola forumasica dukanisu hehe, Bit ce nakraju dukan dijeta VS mrsajmo zajedno takmicenjeuser posted image , da vidimo ko efikasnije i brze gubi kilograme user posted image

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 10:57:16   
Vinetu
Ja sam tako lahko izgubila 5 kg, al dalje ne mrdam... baš je teško progurati ovu šestu kilu... mislim da, ako bih nju nekako progurala, ostatak bih lahko skinula.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:04:29   
LELA 77
Svima vama koje ste na dijetama savetovala bih UN dijetu.Verujte, imam iskustva sa dijetama.Sad sam trenutno na Dukanovoj jer mi je jednostavnija od UN dijete, ali je zato Dukanova lošija.Kad sam ranije držala UN dijetu odlično sam se osećala, nema nadutosti, stolice su redovne i manja je opasnost po zdravlje.Sada kada sam na Dukanovoj stalno sam gladna, imam zatvor i osećam da mi nedostaju šećeri.UN dijeta je zakon.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:13:39   
canim
Na UN dijeti imas 2 obroka dnevno plus jedan obrok voce i svaki 4 dan vocni dan, a u dukanovoj dijeti mozes jesti koliko hoces ali odredjene namjernice, dakle ako uporedis ove dvije djete dukan je puno laksi ako znas rasporediti obroke.

A najbolja dijeta je redovna i umjerena ishrana. Organizam da bi pravilno funkcionisao treba sve namirnice ali samo ih treba znati kombinovati i jesti male porcije plus punooo vode, na taj nacin mozes sve unijeti i UH i Proteine, i skrob i slatko, masno.... ja sam izgubila 10 kg na taj nacin i evo planiram jos toliko user posted image


(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:19:22   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: canim

Na UN dijeti imas 2 obroka dnevno plus jedan obrok voce i svaki 4 dan vocni dan, a u dukanovoj dijeti mozes jesti koliko hoces ali odredjene namjernice, dakle ako uporedis ove dvije djete dukan je puno laksi ako znas rasporediti obroke.

A najbolja dijeta je redovna i umjerena ishrana. Organizam da bi pravilno funkcionisao treba sve namirnice ali samo ih treba znati kombinovati i jesti male porcije plus punooo vode, na taj nacin mozes sve unijeti i UH i Proteine, i skrob i slatko, masno.... ja sam izgubila 10 kg na taj nacin i evo planiram jos toliko user posted image




U pravu si za umerenu i redovnu ishranu, ali kad bi imala vremena.Mene ubi to što sam jela jednom dnevno, doručak preskočim pa kad dodjem kući brzo pojedem ručak, a večeru preskočim.Na taj način ja sam se ugojila.Ali neću više tako, izem ti sve obaveze.


_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 162
   [Obrisana poruka]
16.2.2012 11:28:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu LELA 77)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:29:44   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: LELA 77

Svima vama koje ste na dijetama savetovala bih UN dijetu.Verujte, imam iskustva sa dijetama.Sad sam trenutno na Dukanovoj jer mi je jednostavnija od UN dijete, ali je zato Dukanova lošija.Kad sam ranije držala UN dijetu odlično sam se osećala, nema nadutosti, stolice su redovne i manja je opasnost po zdravlje.Sada kada sam na Dukanovoj stalno sam gladna, imam zatvor i osećam da mi nedostaju šećeri.UN dijeta je zakon.

Ja sam prije 4-5 godina smrašala 10 kg za tri mjeseca... uz UN dijetu, ali sam napravila grešku što se nisam držala uputa po završetku dijete... pa se sve brzo vratilo ( ai jela sam k''o slon, i veoma kasno).
Sad mi je malo teže držati tu dijetu uz dijete i muža, ali eto, ide nekako uz dobru volju i disciplinu... nema hrane posije 18h!!!

< Poruku je uredio Vinetu -- 16.2.2012 11:31:21 >

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:32:19   
canim

IZVORNA PORUKA: LELA 77


U pravu si za umerenu i redovnu ishranu, ali kad bi imala vremena.Mene ubi to što sam jela jednom dnevno, doručak preskočim pa kad dodjem kući brzo pojedem ručak, a večeru preskočim.Na taj način ja sam se ugojila.Ali neću više tako, izem ti sve obaveze.



Ja sam se udebljala 10 kg godinu dana prije trudnoce upravo zbog neredovne ishrane, uglavnom sam imala 1 obrok dnevno i usput sto bih pojela mozda po koju vocku ili nesto slicno.

Na taj nacin metabolizam spori i svaki put kad jedes on stvara zalihe u organizmu, jer zna da ce morati biti u procesu "gladovanja" do slijedeceg obroka a da bi se ubrzao metabolizam moraju se uvesti redovni obroci i na taj nacin organizam zna da ce dobiti slijedeci obrok brzo pa se oslobadja zaliha.

U trudnoci sam dobila +28 kg i hB te kile su otisle za godinu dana, jos mi je ostalo da se izborim sa 10 kg i eto nadam se da ce i one otici user posted image nemogu vise da nosim ovaj teret na sebi, bas mi smeta.

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:34:25   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: LELA 77

Svima vama koje ste na dijetama savetovala bih UN dijetu.Verujte, imam iskustva sa dijetama.Sad sam trenutno na Dukanovoj jer mi je jednostavnija od UN dijete, ali je zato Dukanova lošija.Kad sam ranije držala UN dijetu odlično sam se osećala, nema nadutosti, stolice su redovne i manja je opasnost po zdravlje.Sada kada sam na Dukanovoj stalno sam gladna, imam zatvor i osećam da mi nedostaju šećeri.UN dijeta je zakon.

Ja sam prije 4-5 godina smrašala 10 kg za tri mjeseca... uz UN dijetu, ali sam napravila grešku što se nisam držala uputa po završetku dijete... pa se sve brzo vratilo ( ai jela sam k''o slon, i veoma kasno).
Sad mi je malo teže držati tu dijetu uz dijete i muža, ali eto, ide nekako uz dobru volju i disciplinu... nema hrane posije 18h!!!


Ma meni je UN dijeta super, na ovoj Dukanovoj ja umirem od gladi, a kad sam držala UN dijetu apetit mi se smanjio.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:51:43   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: LELA 77


U pravu si za umerenu i redovnu ishranu, ali kad bi imala vremena.Mene ubi to što sam jela jednom dnevno, doručak preskočim pa kad dodjem kući brzo pojedem ručak, a večeru preskočim.Na taj način ja sam se ugojila.Ali neću više tako, izem ti sve obaveze.



Ja sam se udebljala 10 kg godinu dana prije trudnoce upravo zbog neredovne ishrane, uglavnom sam imala 1 obrok dnevno i usput sto bih pojela mozda po koju vocku ili nesto slicno.

Na taj nacin metabolizam spori i svaki put kad jedes on stvara zalihe u organizmu, jer zna da ce morati biti u procesu "gladovanja" do slijedeceg obroka a da bi se ubrzao metabolizam moraju se uvesti redovni obroci i na taj nacin organizam zna da ce dobiti slijedeci obrok brzo pa se oslobadja zaliha.

U trudnoci sam dobila +28 kg i hB te kile su otisle za godinu dana, jos mi je ostalo da se izborim sa 10 kg i eto nadam se da ce i one otici user posted image nemogu vise da nosim ovaj teret na sebi, bas mi smeta.



Ja sam u trudnoći dobila 16 kg, ali su kilogrami otišli.Utovila sam se zbog neredovne ishrane.Sad sam smršala 5 kg sa Dukanovom dijetom, hoću još 5 kg.Ali bojim se toga što mi se apetit povećava, šta ću kad završim sa dijetom.Bojim se da se vratim na normalnu ishranu da mi se kilogrami ne vrate.


_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 11:54:54   
canim
LELA 77 idealno u trudnoci je +16 kg user posted image svaka cast, meni je tih 16 kg isto odmah otislo ali ovo ostalo sam vukla gotovo citavu godinu dok se nisam nakanila da promijenim nacin ishrane.

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 12:00:51   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: canim

LELA 77 idealno u trudnoci je +16 kg user posted image svaka cast, meni je tih 16 kg isto odmah otislo ali ovo ostalo sam vukla gotovo citavu godinu dok se nisam nakanila da promijenim nacin ishrane.


Vodila sam računa u trudnoći šta jedem i koliko jednem.Bila sam dosta aktivna pa sam zato dobila samo 16 kg.Ali sam posle trudnoće grešku napravila i sada mi je baš žao zbog toga jer imam lepu građu, imam obline pa mi žao kad treba da nešto obučem a ne stoji mi lepo ko nekada.user posted image

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 12:07:33   
canim

IZVORNA PORUKA: LELA 77


IZVORNA PORUKA: canim

LELA 77 idealno u trudnoci je +16 kg user posted image svaka cast, meni je tih 16 kg isto odmah otislo ali ovo ostalo sam vukla gotovo citavu godinu dok se nisam nakanila da promijenim nacin ishrane.


Vodila sam računa u trudnoći šta jedem i koliko jednem.Bila sam dosta aktivna pa sam zato dobila samo 16 kg.Ali sam posle trudnoće grešku napravila i sada mi je baš žao zbog toga jer imam lepu građu, imam obline pa mi žao kad treba da nešto obučem a ne stoji mi lepo ko nekada.user posted image


Ja sam imala malo rizicnu trudnocu pa tako da nisam bila aktivna, do 4 mjeseca kad sam povracala non stop dobila sam jako malo kg iako sam jela sasvim normalno medjutim kad sam prestala povracati kile su se tako pocele ljepiti na mene da je za nepovjerovatni user posted image , iako sam jela normalno ali valjda organizam navikao da izbacuje hranu pa nije znao vise sta ce s tolikim viskom i stvarao zalihe da se ima cime hraniti u slucaju da opet pocnem povracati user posted image uglavnom nadam se da cemo obje uskoro ostvariti svoje ciljeve user posted image
Sretno !


(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 12:17:15   
LELA 77
Hvala canim.I ja tebi i ostalim forumašicama koje su na dijeti želim da uskoro ostvarite svoje ciljeve.Nadam se da ću i ja uspeti.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 12:56:54   
Emmy
Canim, Lela, Imanuser posted image .

U pravu si canim kada kažeš da treba balansirati ishranu. Inače sam jednom (nekad davnouser posted image ) pravo smršala zahvaljujući odvajanju ugljikohidrata i proteina. Tamanila sam sve, ali kombinacija navedenog no-no. Sada to pokušavam. Znači meso se može jesti i salata koliko hoćeš, ali ne miješati hljeb. Ili može riže koliko hoćeš sa salatom, ali ne skupa s mesom ili hljebom, itd. A kod nas kući svi volimo- zapečena riža, odozgo ploške krompira i piletina i teletinauser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 13:47:19   
canim

IZVORNA PORUKA: Emmy

Canim, Lela, Imanuser posted image .

U pravu si canim kada kažeš da treba balansirati ishranu. Inače sam jednom (nekad davnouser posted image ) pravo smršala zahvaljujući odvajanju ugljikohidrata i proteina. Tamanila sam sve, ali kombinacija navedenog no-no. Sada to pokušavam. Znači meso se može jesti i salata koliko hoćeš, ali ne miješati hljeb. Ili može riže koliko hoćeš sa salatom, ali ne skupa s mesom ili hljebom, itd. A kod nas kući svi volimo- zapečena riža, odozgo ploške krompira i piletina i teletinauser posted image

user posted image Ti kao da si virila kod mene u kuhinju, eno spremna pileca supica sa povrcem, riza, krompir i piletina zapeceni user posted image s tim da ja radim po sistemu da prepolovim porcije, pola porcije za rucak, pola za veceru i uz krompir, rizu i slicno izbjegavam jesti hljeb, tj hljeb uglavnom jedem samo za dorucak jer za rucak i veceru gledam da imam neki prilog uz koji netreba hljeb.
A proteini ubrzavaju metabolizam, zato oni na dukanu samo proteine jedu user posted image tako da je preporucljivo ubaciti proteine sto vise u ishranu.

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 14:11:26   
Emmy
Ha, ha, ma najlakše i najukusnijeuser posted image

U pravu si za proteine, ali meni se teško hljeba odreći. Ponekad samog hljeba jedem koliko ga volim. Ali od sada definitivno ne miješam meso i hljeb, jer sam primijetila ovih par dana da bolje varim hranu i da nemam više onaj osjećaj kamena u želucu. Bilo je situacija kada sam imala osjećaj da tek neki sat, sat i po poslije jela stomak počne variti. Možda je psihički momenat, ali definitivno osjećam blagi napredak. Za par dana prijavljujem eventualno izgubljenu kilažu (pa makar bila i u gramimauser posted image ).

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Mršajmo zajedno !
16.2.2012 14:28:33   
canim
I ja volim hljeb user posted image i to ga mogu nako samog s jogurtom jesti user posted image , on definitivno nadima i neda kilama dole, jos ja vecinom jedem crni hljeb sa sjemenkama, ali dzaba, tako da treba definitivno voditi racuna o hljebu i koliko se dnevno unosi.
Ja jedem obroke s razmakom od 3-4h, jer to je dovoljno vrijeme da organizam svari hranu i ako ne dobije novi obrok onda polako usporava metabolizam, a meni je cilj da ga ubrzam.

Prijavit cu i ja ako sta ode, s tim da ocekujem 3 kg da odu jako brzo, jer je to voda eh nakon toga cemo vidjeti kako ce se kretati vaga.


(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *