|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  164 165 [166] 167 168   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li sam trudna ?
27.7.2013 23:53:22   
swedica
ovako drage moje prvo bih da vas sve pozdravim,posto nisam bila dugo na forumu iz opravdanih razloga,tj bila sam u bih,inace sam u braku 2 godine i od prvog dana radimo na bebi ali nista,i odem ja kod doktora onako eto da se pregledam cisto da vidim je li sve ok,KLINIKA BALIC U TUZLI.i ovako prvi pregled je bio onako ne bolan,tako da mi je doktor konstatovao da imam polipe i da imam upalu grlica maternice,dobijem antibiotike za upalu grlica,ali polipi ce kao otic s menstruacijom to tako doktor kaze,ok ispijem terapiju i kroz nekoliko dana ponovo kod balica na pregled tj pregled 3d i nalaz hormona,ovako polipi su kao nestali s menstruacijom,uradim 3d i hormone ,i rezultati su sledeci,nalazi hrmona su poprilicno dobri ali nalaz stitne je povecan za 2,5 i uradim propuhivanje jajnika posto mi je doktr rekao da je lijevi jajovod slabo prohodan a desni nikako,ali isto tako je rekao da ako za 6 mjeseci ne dodje do trudnoce moram da radim nalaz laparaskopij.OVAKO JA SAM SE SADA VRATILA U SWEDSKU DOLE NISAM IMALA VREMENA DA ODEM KOD ENDOKRINOLOGA ZA STITNU,TO CU DA URADIM OVDJE I MOLILA BIH SVE MAJKE DJEVOJKE KOJE SU SE SUSRELE SA OVAKVIM PROBLEMOM DA MI PISU,I JOS SAM ZABORAVILA REC DA JE MM RADIO NALAZ SPERMOGRAF I KAO NIJE BIO BAS DOBAR ALI DRUGI PUTA SE ZNATNO POPRAVIO,JA SAM SADA KUPILA I MACINU TRAVU I TO PIJEM PA VIDIT CE MO ALI OPET VAS MOLIM DA SE JAVITE AKO NESTO ZNATE I IMATE ISKUSTVA S OVAKVIM PROBLEMOM HVALA UNAPRIJED

(odgovor članu Danijelas86)
Neposredna veza do poruke: 4126
   RE: Da li sam trudna ?
28.7.2013 13:04:22   
sanjasanja
draga SWEDICA...MM ima također loš nalaz spermiograma...nalaze smo poslali svuda...tako i u Njemačku, tamo su nam urolozi preporučili ORTHOMOL FERTIL PLUS koji znatno popravlja spermiogram...vrijedi pokušati... za nekoliko dana ću raditi test pa ću ti javiti jel upalilo i ja naaaaapokon dobijem user posted image ... macine trave...svi mogući čajevi, pripravci...nama nisu pomogli... želim ti sreću i da što prije ugledaš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4127
   RE: Da li sam trudna ?
1.8.2013 9:17:46   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: pelinkovac019

zdravo svima!prvi put sam ovde pa mi je potrebna vasa pomoc.
mojoj curi kasni vec 29 dana,doktor je pogledao pre 14 dana na ultra zvuk i rekao je da ima velike sanse da je trudna samo nemoze najbolje da vidi i rekao je da idemo za 2 nedelje.danas smo bili ali on ne radi,moramo sledeceg ponedeljka.Medjutim,cura je danas dala krv i radjena joj je analiza beta hcg i jako je niska,iznosi 0.08 pa me zanima dali postoje sanse da je trudna?ima sve simptome?hvala unapred!




IZVORNA PORUKA: vjestica

beta hcg je pozitivna ako je preko 5, a vrijednost bete sa ovolikim kašnjenjem bi morala biti ogromna
ovo nije trudnoće, ne bacajte pare na testove, jer ako beta nije pokazala, test će još manje (najosjetljiviji test reaguje tek kad je beta preko 25)
na uzv se vidi plod tek kad je beta preko 3 000



IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: pelinkovac019

pila je lek EUTIROKS za stitnu zlezdu,rekla joj je doktorka da joj je taj lek potreban.Da li je moguce da on utice na rezultat bete hcg?popila ga je oko 6;30 a krv je dala oko 9;00

ne



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pelinkovac, neka tvoja djevojka ode ljekaru ponovno obavezno. Kašnjenje od mjesec dana bi trebala već biti poodmakla trudnoća, nekih 8 sedmica kad bi plod već trebao biti toliko razvijen da mu se srce jasno vidi i čuje. Blijeda crta na testu poslije 30 dana kašnjenja sigurno ne potvrđuje trudnoću, makar ne normalnu. Ljekaru obavezno!




< Poruku je uredio malena27 RR -- 1.8.2013 9:19:04 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sanjasanja)
Neposredna veza do poruke: 4128
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 14:49:23   
Makisha
Ovako, kasni mi vec 10 dana, tek sledece nedelje idem kod dr na uz jer je rano kaze da potvrdi trudnocu...simptome neke imam, tresu mi se ruke kao i u prvoj trudnoci (u kojoj sam nazalost pobacila) i grudi su mi bolnijeee i vecee nego u pms-u...mislim da je to to, ali danas 10i dan kasnjenja, odem u wc, obrisem se i vidim kao sekret roze, ili svetlo braon takva boja...da li se to jos nekom desavalo u trudnoci? li meni mozda krece menstruacija :(

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4129
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 15:10:20   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Makisha

Ovako, kasni mi vec 10 dana, tek sledece nedelje idem kod dr na uz jer je rano kaze da potvrdi trudnocu...simptome neke imam, tresu mi se ruke kao i u prvoj trudnoci (u kojoj sam nazalost pobacila) i grudi su mi bolnijeee i vecee nego u pms-u...mislim da je to to, ali danas 10i dan kasnjenja, odem u wc, obrisem se i vidim kao sekret roze, ili svetlo braon takva boja...da li se to jos nekom desavalo u trudnoci? li meni mozda krece menstruacija :(


Makisha slabo sta mozemo znati po simptomima, sve je to individualno. Nego, jesi li ti napravila test za trudnocu? Vjerujem da su pouzdani, pa ako mislis da si trudna uradi test. Kada si trebala dobiti menzes i da li su ti redovne menstruacije? Zelim ti pozitivan test.

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4130
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 16:33:53   
Makisha
Nisam radila test, jer se plasim da bude negativan, ovako bar imam nadu neku, mada me ovo sad sto se desilo razocaralo, vise i nemam nade, pre mi nisu bile redovne, ali nakon spontanog i kiretaze pre 8 meseci, dolazila mi je na vreme, tacno u dan

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 4131
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 16:46:39   
grozđe

IZVORNA PORUKA: Makisha

Nisam radila test, jer se plasim da bude negativan, ovako bar imam nadu neku, mada me ovo sad sto se desilo razocaralo, vise i nemam nade, pre mi nisu bile redovne, ali nakon spontanog i kiretaze pre 8 meseci, dolazila mi je na vreme, tacno u dan


Makisha razumijem te jer sam i sama imala missed.ab. prosle godine u oktobru, a sada sam trudna 20.sedmica.... u ovu trudnocu sam usla bez ikakvog straha i mislim da je pozitivno razmisljanje jedino ispravno...
nemoj se nicega bojati, pogotovo ne testa, bolje da si nacisto... ja sam zatrudnila nakon 3.ciklusa i sve je dobro hvala Bogu...

uradi test, ne boj se..pa nam javi....

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4132
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 16:48:45   
grozđe
Kod mene je bilo implantacijsko krvarenje, smedje se pojavilo 2-3 dana prije ocekivane mestruacije... sve je moguce...samo hrabro...

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 4133
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 17:32:35   
Mrvica_83
Makisha Dobro nam dosla user posted image Slazem se sa drugaricom Grozdje - uradi test nista te ne kosta .. ne treba da se bojis testa jer ce ti pokazati pravo stanje .. Nazalost ima nas mnogo koje smo dozivjele gubitak prve trudnoce user posted image Meni se dogodio u oktobru prosle godine i evo sad sam ponovo T - ulazim u 25 sedmicu i sve je , hB ok user posted image Uradi test i ako bude plusic , zbog prethodnog missed-a , dogovori odlazak kod ginekologa da bi ti potvrdio da je sve u redu i eventualno propisao neku terapiju u slucaju potrebe . U svakom slucaju sretno i nadam se da je user posted image u pitanju !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 4134
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 18:42:39   
Makisha
hvala puno na podrsci, to cu i da uradim...plasim se da nesto nije ok posle spontanog, jer prvu bebu smo napravili slucajno posle dva meseca veze, a ovu planirano pravimo vec dva, tri meseca i nista sve do sad kad mi kasni...pa mi nije logicno kako sad ne mogu odmah da zatrudnim

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4135
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 18:49:09   
Mrvica_83
Makisha Nemoj da se brines bez potrebe .. Za zdrave parove koji se trude - do 12 mjeseci pokusavanja se smatra da je sve u redu i nisu potrebni dodatni pregledi i sl. U svakom slucaju ti zelim mnogo srece i javni nam sta je bilo sa testom user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4136
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 20:59:26   
grozđe
Makisha ovo je jako bitno sto kaze Mrvica, da ako je trudnoca u pitanju moras sto prije da se pregledas i mozda dobijes neku terapiju, potrebne savjete. Znaci ako cekas ne znas sta se desava u organizmu. Tako prije svega mislis na sebe i svoje zdravlje.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 4137
   RE: Da li sam trudna ?
9.8.2013 21:57:27   
Makisha
u pravu si, uradicu test da budem mirna, a kod ginekologa sam vec bila, al kazem eto sledece nedelje tek ce da me pregleda na uz jer je sad jos rano da vidi, ako i tad uspe jer u dz nemaju sondu, al onda ce mi dati uput za negde drugde nema veze, mene trenutno brine samo rozi iscedak, nkad ga nisam imala, imala sam pred menstruaciju ali bude crveno par kapi bas se vidi da je krv, a ovo ne znam sta je, bukvalno roze boja

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4138
   RE: Da li sam trudna ?
15.8.2013 10:02:14   
marijana mala
pozdrav curke moje evo vam još jedne nove u oćekivanju trudnoće,to jest mene haha,i ja vam pokusavam ić na ćetvrtog bebaća pa ćemo vidjet.ovaj se mjesec nisam ććuvala,i pila sam ćaj od vrkute pošto mi je desni jajnik policistićan,i još na njemu imam i cistu.pa sad cemo vidjet ,plodnu sluz sam imala od ćaja i to jako,pa ćemo vidjet jeli sta upalilouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4139
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 10:49:21   
Makisha
Evo mene opet, da vam kazem da je ultrazvuk prosao, i trudnoca je potvrdjena :))) sad cekam stomacic user posted image

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4140
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 10:53:31   
idana_85
Cestitam! Ugodnu trudnocu ti zelim user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4141
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 10:56:02   
Makisha
hvala user posted image ...doktor je rekao da je to to, vidi se gestacijiski mesak iako se plod jos ne vidi jer je proslo tek 2, 3 nedelje od zaceca, pa za 2 nedelje idem opet na ultrazvuk....sad citam na netu da moze da se desi da se plod i ne pojavi...moram da prestanem da citam :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4142
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 10:58:07   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Makisha

hvala user posted image ...doktor je rekao da je to to, vidi se gestacijiski mesak iako se plod jos ne vidi jer je proslo tek 2, 3 nedelje od zaceca, pa za 2 nedelje idem opet na ultrazvuk....sad citam na netu da moze da se desi da se plod i ne pojavi...moram da prestanem da citam :)


Idi na razgovor u očekivanju bebe. I ni slučajno ne čitaj ništa drugo.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4143
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 17:05:58   
marijana mala
makisha ćestitam ti na malojuser posted image baš je lijep osjećaj proćitat kad neko kaže da je trudanuser posted image user posted image stalno zato takve postove ćitam koda sam ja trudna pa se toliko veselim,puseko svima
user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4144
   RE: Da li sam trudna ?
16.8.2013 19:20:34   
Mrvica_83
Makisha Cestitammmm user posted image user posted image user posted image Pridruzi nam se na temi gdje cekamo svoje bebace i ne citaj nista dalje .. Izvoli link : http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-bebe---august/m_1847649/mpage_77/tm.htm#1864991


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu marijana mala)
Neposredna veza do poruke: 4145
   RE: Da li sam trudna ?
22.8.2013 11:25:05   
Makisha
evo opet mene, gore procitah da se plod vidi na uz kad je beta preko 3000, meni je beta 9851 i ne vidi se plod, mislil su da je blighted, ali su videli zumancanu kesu od 3,4mm i g.m od 12,5mm....u subotu opet radim betu, a u ponedeljak na kontrolu u n.front, nadam se da ce se plod pojaviti..

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4146
   RE: Da li sam trudna ?
22.8.2013 18:30:20   
Mrvica_83
Draga Makisha kako si ? Ako sam dobro skontala ti si trebala dobiti menstruaciju oko 01.08 ? Sto otprilike znaci da si sad 7 sedmica po menstruaciji ?? Sad nekad se plod i treba vidjeti .. Ja sam isla odmah po izostanku user posted image kad sam bila 5+3 i nista se nije vidjelo sem gestacijske vrecice .. Ponovo sam isla kad sam bila 7+1 i tad su se vec vidjeli otkucaji user posted image Drzim fige jako da se plod pojavi i sve bude ok user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4147
   RE: Da li sam trudna ?
22.8.2013 21:38:24   
Makisha
ja se super osecam, psihicki mnogo bolje nego prvi put...da po menstr.sam tako neka 7 nedelja, a po ultra zvuku 5 nedelja, sta ce biti ne znam, al imam neki dobar osecaj, simptome i dalje imam, grudi su mi svakog dana sve vece toliko da pocinje da me iritira vec, i utrogestan pijem za svaki slucaj mi dali, nadam se da ce biti dobro :)

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 4148
   RE: Da li sam trudna ?
22.8.2013 23:00:08   
niki83
Ja ti zelim svu srecu i da ubrzo odahnes i uzivas u user posted image ako Bog da!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Makisha)
Neposredna veza do poruke: 4149
   RE: Da li sam trudna ?
26.8.2013 15:34:17   
marijana mala
evo curke moje da vam se i ja javim sa dva pluseka,sinoć gravignost mini jako slaba crta a danas popodne 1 step test malo jaća crtica i radim sutra ujutro još jedan van step za svaki slućaj kad ga već imam al mi se cini da user posted image user posted image bebica je tu i to mi je ćetvrto dijete,i vama želim punoooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 4150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  164 165 [166] 167 168   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  164 165 [166] 167 168   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Smirenje


Da li ste uzimale ili uzimate ljekove za smirenje i koje i da li deluju po vasem misljenju

jesam i to (59%)

ne nisam (41%)


Broj svih glasova: 101

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *