|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li sam trudna?
22.7.2014 13:43:50   
malena27 RR
bebac bucko a da uradis test? ipak ti je on pouzdaniji nego da mi nagadjamo zajedno s tobom jesi li ili nisi trudna...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bebac bucko)
Neposredna veza do poruke: 4401
   RE: Da li sam trudna?
22.7.2014 13:45:24   
Medić*
Sve je moguce.
Ipak uradi test, bez obzira sto si se vise puta razocarala, mozda ovaj put bude pozitivno.
Ako kojim slucajem bude negativno a ne budes imala menst, svakako ces na pregled.
Najbitnije da je sve u redu kod bas, a bebica ce aBg doci kad bude vrijeme. Zelim ti jedno veliko sretno i da sto prije ugledas veliki plusic user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebac bucko)
Neposredna veza do poruke: 4402
   RE: Da li sam trudna?
23.7.2014 10:43:04   
malena27 RR
bebac bucko, ima li tog testa? user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 4403
   RE: Da li sam trudna?
23.7.2014 19:57:32   
edith
Drage trudilice, ja se prvi put javljam, ali redovno vas pratim. Ja i MM se trudimo od 1.10. i otad su mi poremećeni ciklusi, tj. sad su duži i traju otprilike 33 dana. Svaki mjesec se mučim s testovima ako dan zakasni (sve negativno) i user posted image sljedeći dan dođe. Zadnja user posted image mi je bila 11.06. i 14. 07. uradim test. Budući da nisam ništa očekivala i da smo bili pod ogromnim stresom oboje i da smo radili previše, čak i fizičke poslove prošli mjesec, pa je bilo i manje odnosa, uradim test i ostavim ga, ne očekivajući ništa. Dođem za pola sata i jasno se vidi druga crtica. Ja izgubljena, MM ne vjeruje. Tad sam imala obilan iscjedak, a cijelo vrijeme imam grčiće u stomaku. I tako, 15. 07. negativan test i svaki naredni jutarnji je pozitivan, ali tek nakon malo vremena, ne u roku od 10min. 17.07. odem doktorki i ona potvrdi trudnoću, nešto vidi, i zadebljan je endometrij. Ja sam očekivala da će crtica vremenom biti tamnija i ranije vidljiva, a ono isto ili svijetlije od 14.07. do danas. Popodnevni testovi su negativni. Ima li neko sa sličnim iskustvom?
Hvala vam


(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4404
   RE: Da li sam trudna?
23.7.2014 23:29:00   
maglaj_mum
Draga Edith, ja licno mislim da nema potrebe za tolikim testovima...ZA par dana sve ce ti se samo kazati...
user posted image
Zelim ti punoi srece i da ti user posted image ako Bog da bude prelijepo iskustva i donese nesto najljepse sto jedna zena moze osjetiti...user posted image
Pa da za koji mjesec predjemo na temu bebe od o do 1 godinu...user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4405
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 6:25:02   
edith
maglaj_mum hvala ti. Bila sam ok nakon sto je doktorica na ultrazvuku rekla da ima "nesto" i da je 100% sigurna da je trudnoca, cak 4 dana nisam test radila, i uradim ga popodne i negativan i shock. Cekam 31.07. ponovni pregled user posted image
Sutra mozda betu izvadim, ali mi problem sto moram putovati 60km u susjedni grad, vidjet cu. Javim svakako sta god bude user posted image

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 4406
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 7:34:00   
sanjalica...
Imam redovne cikluse 28 dana,zadnju menstruaciju sam imala 6.7. a odnose sam imala 7,8 i 16-og dana ciklusa a sad me uzasno bole grudi,boleo me je desni jajnik,jedem kao luda i izlaze mi bubuljice po licu i grudima sto nikad nisam imala...radila sam test pre 3 dana i bio je negativan...sta mislite da li su ovo simptomi trudnoce s obzirom da je za pms jos rano treba da dobijem tek 3.8.dajte neko misljenje...jako zelim bebu...

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4407
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 7:53:37   
sanjalica...
Da li da se nadam ??? Nemoguce mi je da je ovo pms....ovoliko rano...hhmmm...sve se nadam da je user posted image

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4408
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 8:53:11   
AAvalon
sanjalice, ja ako sam dobro sracunala, tebi je danas onda 18dc... ako su ti redovni ciklusi, znaci da ti je ovulacija oko 14 dc. sve i da je doslo do zaceca do 18dc nije se desila ni implantacija, pa samim time ne mozes ni osjetiti neke simptome trudnoce. da li je pms ili jednostavno tvoja zelja, ne znam, ali mislim da je rano da se kaze da li je trudnoca ili ne. a test na 15dc (po tvom ciklusu to je dan nakon ovulacije) ce ti svakako pokazati negativno. znam da se tesko strpiti kad nesto bas zelis, ali od ovog testiranja i razmisljanja jesi li trudna 4 dana nakon ovulacije zaista nemas nista. sretno u svakom slucaju

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4409
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 9:06:02   
sanjalica...
Ma problem je u tome sto samja sa prvim detetom ostala trudna odmah nakon menstruacije pa sam zato posumnjala i ovaj put....a ato se tice ovulacije i ja je racunam tako skolski ali je nikad ne osetim i ne primetim...ne znam iskreno kpliko je to racunanje pouzdano...iskreno sve se nadam iako znam da si mozda u pravu...znaci ipak moze da bude i pms...user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 4410
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 10:24:03   
sanjalica...
Evo od jutros me kida stomak i kicma kao da cu da dobojem svakog casa a tek mi je 18dc...ja sad malo smaram i znam to ali vas molim razumite me...

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4411
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 10:42:10   
amra1984
Ja te razumijem u potpunosti...kod mene je situacija isto nestabilna na uz mi dok vidio i posumnjo na trudnocu test negativan juce ujutro prvo bolovi onda krvarenje oskudno odem opet na uz i da mi dabroston tab i kontrola za 7 dana i ako krene obilno krvarenje da ga nazovem danas evo vec ima krvarenja ali nije kao sto zna biti mi drugi dan da sipa zvala ga nije trenutno u ordinaciji oko pola 12 da nazovem vise ni sama ne znam ni sta je vidio ni na sto sumnja znam samo da situacija vodi do ludila...mozda sam jedna od onih sto dobivaju preko ...ne znam...a tebe razumijem pokusaj se strpiti i razmisljaj pozitivno pa dat ce Bog i nama user posted image sto prije...

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4412
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 11:21:42   
sanjalica...
Joj daj boze da nam se desi...a kad si ti primetila te simptome i kad si trebala da dobijes?u haosu sam od zelje.. :-D

(odgovor članu amra1984)
Neposredna veza do poruke: 4413
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 12:58:36   
edith
sanjalica za bilo kakve simptome je jos rano. Bol u jajniku moze biti zbog ovluacija, meni se to desava otkad pijem cajeve, i znam tacno kad mi je ovulacija ali user posted image jos nema. Doktorica kaze da je 100% sigurna da ima, ali nakon hrpe pozitivnih testova jutros cak 2 negativna. Nikad više u apoteku zbog testa neću otici, i tebi to savjetujem, samo se mucis. Meni doktorica potvrdila trudnocu, ali mi neki crv nije dao mira jer je bio tek kasnilo 5 dana i svaki dan ja po 2 testa radim. Nema toga više. Jutros sam se isplakala i bice kako Bog da. 31.07. imam zakazan ponovni pregled i vidjecu sta se desava. Ja sam imala simptome: obilan iscjedak, bol u donjem dijelu ledja, preznojavanje i malo osjetljive grudi. Zelim vam user posted image

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4414
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 13:29:06   
sanjalica...
Zelim ti da bude sve ok kod tebe...i u pravu si ne zelim vise da razmisljam o tome jer ovo izludjuje...cekam 3.8 pa cu da vidim...hvala ti na savetima i razumevanju...drzim ti pal eve za bebicu user posted image

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4415
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 13:31:06   
amra1984
Ja zvala doktora u pola 12 i rekao mi da prestanem pit dabroston tab,a popila sam samo jednu sinoc i jednu jutros...i da dođem na kontrolu za 7 dana...rekla sam neka bude sta bude sacekat cu tih 7 dana i znam da tad nece nista vidjeti na UZ ali ne gubim nadu u sledeci mjesec....

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4416
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 13:43:23   
sanjalica...
Nemoj tako da razmisljas...bice valjda sve ok...zelim ti od srca da te doktorka obraduje

(odgovor članu amra1984)
Neposredna veza do poruke: 4417
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 14:57:02   
edith
Evo sve 3 ćemo da sačekamo tih 7 dana, pa da vidimo šta će da bude. Meni je najgore kašnjenje, ako user posted image misli dolazit, neka dođe kad joj je vrijeme i da mogu opet "na posao". Ja se nadam da ćemo sve 3 do kraja mjeseca imati potvrđene user posted image i prvi ultrazvuk user posted image .
Javite rezultate, pa i ako dođe user posted image , da se i dalje nadamo skupa.
Sretno nam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4418
   RE: Da li sam trudna?
24.7.2014 20:44:33   
sanjalica...
I ja navijam za 3 x user posted image javljajte obavezno....

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4419
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 6:36:15   
sanjalica...
Cao devojke...jel ima neceg novog kod vas?kod mene i ovog jutra nova bubuljica...imam ose aj da se polako pretvaram u zabu krastacu... a bazalna temperatura mi je porasla na 36,7-19 dc a do sad mi je bila 36,4...jaooo silno se nadam... jel se neko bavio od vas do sad merenjem BT?

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4420
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 8:42:56   
edith
još je prerano za bilo šta. meni je danas 45 dc, što znači da mi kasni 12 dana, ali čekam pregled idući četvrtak i onda ću vidjeti hoće li mi doktorica potvrditi user posted image kao 17. što je rekla da je 100% sigurna. u testove više ne vjerujem, 10 poz, 2 neg, nema smisla. sačekaj pregled i znat ćeš sigurno.

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4421
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 8:54:04   
Dalija098
Pa Edith ako si imala toliko pozitivnih testova onda nema sumnje, trudna si. Svi znamo da i najslabija crtica znači trudnoću a kamoli njih 10 pozitivnihuser posted image

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4422
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 9:16:55   
sanjalica...
U prvoj trudnoci mi je doktor potvrdio trudnocu samo posle 4 dana kasnjenja...grudi su me tad bolele danima ali ne mnogo jako,stomak i kicma isto kao kad treba da dobijem,i osecala sam se kao da imam neki grip....znajuci sve to iz iskustva tvrdim da simptomi mogu da se pojave ranije samo ih mi nekad ne registrujemo...tad sam radila test 2 dana pre menstruacije i bio je pozitivan iste sekunde..ja se sad mozda tripujem ali znam da se osecam cudno...mozda nije trudnoca ali definitivno mi hormoni luduju iz nekog razloga...100% SI TRUDNA POSLE 10 POZITIVNIH TESTOVA user posted image

(odgovor članu Dalija098)
Neposredna veza do poruke: 4423
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 10:21:40   
edith
ajoooooj sanjalica, želim ti user posted image što prije, da se skupa čuvamo, i sebe i naše user posted image . meni je prva trudnoća (9 mj truda), a simptome nisam ni uočavala, jer smo kupili stan krajem 6 mj. i od tolikog stresa oko kredita, sređivanja, čišćenja, selidbe, posla, bolnih stopala od cjelodnevnog stojanja i rada, pa i smanjenog se*a, nisam ni pomislila da bih mogla baš tad biti user posted image . tebi se vjerojatno dešavaju promjene od začeća, bar se nadam. ipak ću u ponedjeljak odradit još 1 test, MORAM, ili da uživam u praznicima, ili da se bediram :)
Dalija098 zadnja 2 testa od jučer ujutro su negativna pa se zato bediram, jer sam bila sigurna 100% da će biti još tamnija crtica a nje nigdje user posted image
inače, doktorica je 17. rekla da ima "nešto", odnosno plod i zadebljanje endometrijuma 1,7cm i za 15 dana kada bih trebala biti trudna 51 dan, tj. u 8 sedmici kontrola da se utvrdi je li sve ok

(odgovor članu sanjalica...)
Neposredna veza do poruke: 4424
   RE: Da li sam trudna?
25.7.2014 11:42:25   
sanjalica...
I meni je u prvoj trudnoci bio taj haos sa kucom-renovoranje,haos....i odjednom beba a ja se ne secam ni da smo imali odnose tog meseca bukvalno...ustvari samo jednom... ali ova dtuga user posted image mnogo tesko ide...ne radi vise testove oni nekad grese ..

(odgovor članu edith)
Neposredna veza do poruke: 4425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  175 176 [177] 178 179   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *