|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 12:15:31   
mama2009
eh drage moje kod mene je rizicna trudnoca, nisak itd prokrvarila sam u 13 sedmici...na bolovanju, terapiji i mirovanju....izgurat cemo ako Bogda sve ovo samo hrabro i pozitivno mislite sretno svima i da ako Bogda nam bude nagrada poslije svega ovoga nase bebache

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 12:19:45   
de_de
Pokusavam da se ne nerviram, al sve mi smeta. Jucer me mm istjero iz WC-a, prala solju i umivaonik; nakupilo se kamenca za 2 danauser posted image user posted image user posted image . Kaze on: ma vidim ja ti se nesto usutila, sigurno nesto zijanis.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 12:23:31   
Mya_81 RR
E, drage moje ''ležalice''....samo da vam pošaljem podršku i puno pozitivnih vibrica da mirovanje prođe što lagodnije...ja sam bila na strogom mirovanju 4 i po mjeseca...ma, izdrži se sve to da bi nakraju uživale sa svojim pačićima user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:08:27   
Azure
vjerujte da ste me utjesile. Mislim zao mi je sto ste prolazile kroz sve to, ali nekako mi je lakse jer sve mogu podijeliti sa vama. Hvatala me panika nevjerovatna ali kad vidim da ima pozitivnih zavrsetaka ovakvih trudnoca zaista se manje plasim. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:14:59   
milenium
kad već ugledah ovu temu da vas pitam:mojoj prijateljici na zadnjo kontroli dr rekao da nisko nosi i da mora mirovati,ona jadna sva preplašena jer ju je i on uplašio riječima i rekao da joj samo Bog može pomoći.user posted image a nije joj ništa propisao nikakve lijekove,jeli to normalno da može i bez lijekova?

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:22:10   
nikita
evo da se i ja javim...usla sam u 31 tj. user posted image jos maloooooo
znam sve kako se osjecate...ovo strogo mirovanje je cool user posted image user posted image user posted image ko muha sam bez glave, sve na tijelu mi je zakrzljalo( sve osim prstiju user posted image ) a samo 1/5 mozga mi radi user posted image user posted image user posted image   Jedan dan pukla (kao danas), a drugi dan zivcana , ljuta i placljiva(kao juce)
Samo mirujte, znate za koji je cilj i izdrzite ...lete ovi dani na kraju brzo, vjerujte mi...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:26:49   
nikita
IZVORNA PORUKA: milenium

kad već ugledah ovu temu da vas pitam:mojoj prijateljici na zadnjo kontroli dr rekao da nisko nosi i da mora mirovati,ona jadna sva preplašena jer ju je i on uplašio riječima i rekao da joj samo Bog može pomoći.user posted image a nije joj ništa propisao nikakve lijekove,jeli to normalno da može i bez lijekova?


cuj doktora, samo joj Bog moze pomoci user posted image e jest je utjesio...i meni je moj u pocetku rekao da nosim nisko i da mirujem : nista tesko dizat ,saginjat se,ćućati , ne cistit prozore, usisavati ....ja sam jednom u tjednu isla na pice, sjedila dok me ne pocne pritiskat itd...e onda kad je rekao grlic se malo smanjio rekao je i strogo mirovanje i dao mi gynipral i apaurin...tako da....nista nece biti samo se ona treba paziti...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:30:47   
milenium
Čudi se i ona kako joj nije propisao gynypral tj terapiju ili to samo ako se grlić počme skraćivati?

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 22:33:41   
nikita
IZVORNA PORUKA: milenium

Čudi se i ona kako joj nije propisao gynypral tj terapiju ili to samo ako se grlić počme skraćivati?


Pa i ja sam se cudila kad meni to nije dao kad mi je rekao da je nisko, to samo daju ako se grlic pocne omeksavat ili skracivati ili ne daj boze ako si imalo otvoris !!!! Znaci njoj nije nista od toga ali u svakom slucaju nek se pazi !!!


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 23:31:34   
my_little_baby
drage moje samo hrabro...ne dajte pesimizmu da vam se priblizi......i ja sam jedna od onih kojima je trudnoca rizicna...pa da vam i ja napisem svoje iskustvo....
Inace ocekujem rodjenje treceg djeteta aBd....prva trudnoca se zavrsila ne bas najbolje,porod u 25. sedmici,tezina 800gr..djevojcica-uspjela prezivjeti ,dans mamina princeza s posebnim potrebama.-Merjema.. ..nije na vrijeme uoceno da mi je grlic prirodno skracen da iznosi svega 2cm ,a uz to i izarazito niska trudnoca,i da kako mi je u drugoj trudnoci na pregledu doktor rekao nema sanse da donesem do kraja bez serklaze i uz to mirovanje plus ginipral...Druga trudnoca:od pocetka vodjena kao visoko rizicna ,prvi pregled u 4 sedmici trudnoce i odmah izmjeren grlic......serklaza radjena u 17sedmici...doduse grlic je ostao iste duzine i nisam se bila pocela otvarati ,,al doktor nije zelio rizikovati....posije sam primila i neke injekcije floresteron cini mi se za ubrzano sazrijevanje pluca kod beb ako bi ne daj boze doslo do prijevremenog poroda da beba ima vece sanse......mirovala jesam ,ali ne strogo..znala sam i prosetat i sjedila vise negoli sto sam trebala ,i na kraju jos i prenijela 8 dana..rodila zivog i zdravog djecaka ,Ahmeda....
E sad treca trudnoca......doktorica na pregledu vidjela da sam se pocela otvarati ,vanjsko usce bilo otvoreno jedan prst ,unutrasnje ulozivo za vrh prsta .zakazala mi serklazu koju sam uradila...u 20 ili 21 sedmici -ne znam sad tacno....ukljucen mi je ginipral .4x1 i apaurin 3x1...sto se mirovanja tice..tog kod men nema ni na mapi....jednostavno pored dvoje djece,ne mogu mirovati ,samo sam malo usporila tempo....i to je sve ...sad sam u 34.sedmici i nadam se da cu doci do kraja.....
Drage moje ...samo se uzdajte u Boziju pomoc i na njega se oslonite,sve ce ionako biti Njegova volja.... ali   ako sam ja koja zbilja ne mirujem izdrzala i dogural do 34.sedmice ..pa i vi cete aBd uz mirovanje i Boziju pomoc,uspjeti..
Glavu gore mile moje ....bice sve uredu aBd..ljubim vas i zelim sve najbolje

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 23:37:20   
myb@by

IZVORNA PORUKA: my_little_baby

drage moje samo hrabro...ne dajte pesimizmu da vam se priblizi......i ja sam jedna od onih kojima je trudnoca rizicna...pa da vam i ja napisem svoje iskustvo....
Inace ocekujem rodjenje treceg djeteta aBd....prva trudnoca se zavrsila ne bas najbolje,porod u 25. sedmici,tezina 800gr..djevojcica-uspjela prezivjeti ,dans mamina princeza s posebnim potrebama.-Merjema.. ..nije na vrijeme uoceno da mi je grlic prirodno skracen da iznosi svega 2cm ,a uz to i izarazito niska trudnoca,i da kako mi je u drugoj trudnoci na pregledu doktor rekao nema sanse da donesem do kraja bez serklaze i uz to mirovanje plus ginipral...Druga trudnoca:od pocetka vodjena kao visoko rizicna ,prvi pregled u 4 sedmici trudnoce i odmah izmjeren grlic......serklaza radjena u 17sedmici...doduse grlic je ostao iste duzine i nisam se bila pocela otvarati ,,al doktor nije zelio rizikovati....posije sam primila i neke injekcije floresteron cini mi se za ubrzano sazrijevanje pluca kod beb ako bi ne daj boze doslo do prijevremenog poroda da beba ima vece sanse......mirovala jesam ,ali ne strogo..znala sam i prosetat i sjedila vise negoli sto sam trebala ,i na kraju jos i prenijela 8 dana..rodila zivog i zdravog djecaka ,Ahmeda....
E sad treca trudnoca......doktorica na pregledu vidjela da sam se pocela otvarati ,vanjsko usce bilo otvoreno jedan prst ,unutrasnje ulozivo za vrh prsta .zakazala mi serklazu koju sam uradila...u 20 ili 21 sedmici -ne znam sad tacno....ukljucen mi je ginipral .4x1 i apaurin 3x1...sto se mirovanja tice..tog kod men nema ni na mapi....jednostavno pored dvoje djece,ne mogu mirovati ,samo sam malo usporila tempo....i to je sve ...sad sam u 34.sedmici i nadam se da cu doci do kraja.....
Drage moje ...samo se uzdajte u Boziju pomoc i na njega se oslonite,sve ce ionako biti Njegova volja.... ali   ako sam ja koja zbilja ne mirujem izdrzala i dogural do 34.sedmice ..pa i vi cete aBd uz mirovanje i Boziju pomoc,uspjeti..
Glavu gore mile moje ....bice sve uredu aBd..ljubim vas i zelim sve najbolje


Mogu samo reci da ti skidam kapu i da tebi kao i ostalim trudnicama koje moraju mirovati od srca želim sve najljepše i da uz Božiju pomoć sve bude kako treba,jer vi to stvarno zaslužujete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 23:46:19   
nikita
hvala na potpori my little baby , divim ti se na hrabrosti , vjerujem da je jako tesko al sve se moze uz pozitivan stav i uz toliku ljubav koju ti imas...
nadam se da ce moja bebi procekati da udemo u 9.mj pa da se onda rodi...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 0:08:00   
anitaMO
znači niki i ti završi na ginipralu i apaurinu.bona što me pratiš u stopu.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 9:27:42   
mina23
Drage moje mile user posted image da vam javim da danas idem svom doktoru na kontrolu pa cu vam javiti sta on kaze i misli. Mirujem i nadam se da ce biti sve uredu.
Bebica me lupka redovno hvala Bogu i to me nasmjesi i ohrabri. Jeli kad se radi Serklaz jel to boli samo da znam ?


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 9:36:05   
Nedi
Drage trudnice želim samo da vam pošaljem veliiiiki user posted image podrške. Ja sam bila na strogom mirovanju 5 mjeseci i hb rodila zdravog djecaka 7 dana prije termina. Pila gynipral u početku 8x1 pa 6x1 pa 4x1. Sigurno vam dođu teški trenutci i plače vam se, nervezne ste, dosadilo vam je biti među četiri zida ali sve se to isplati kad uzmete svoje pile u naručje. Ljubim vas 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 11:50:36   
Azure
Mile moje terudnice, sve smo cini mi se na ginipralu i apaurinima. Neka pred nervnim slomom, nekad previse raspolozene, ili tuzne. Eh tako nam je kako nam je. Kao sto rece jedna mama vrijedi sve to pretrpiti za male slatke pilice.

my_little_baby SVAKA CAST. Zaista si hrabra zena. Neka bi poslije druge trudnoce odustala. Ja ti se siskreno divim. I zelim ti svu srecu sa tvojom djecicom i muzem. Eto ti si primjer kako tesko moze biti, i kako se sve to moze prevazici.

milenim razumijem strah tvoje drugarice. I meni je dr. rekao da da smo ucinili sve sto smo mogli i da nam sada samo Bog moze pomoci. Tj. ovako je bilo. Moja dr. Slakovic kad je vidjela da nosim blizance mrak joj je pao na oci. Ko je nju ikad vidio kolisna je moze zamisliti kolisna sam ja. user posted image user posted image Kad je zvala kliniku i trazila dr. kojem ce me poslati na sirklazu rekla mu je ovako "cuj saljem ti zenicu nosi blizance a sitnija je od mene. Sad zamisli kolisna je!! Grlic maternice je jeko kratak 7 mm."...
A tri sedmice prije te kontrole kada je grlic bio 2.7 i kad se konsultovala sa prof. Mehmedbasicem prepisali su mi terapiju, STROGO MIROVANJE, serklazu u 16 nedjelji i rekao je tada mi smo ucinili sve, kao i ti s tvojim mirovanjem. Sada nam samo Bog moze pomoci. Ja evo guram i dalje. I nadam se, ma ne SIGURNA SAM da cu sve izgurati. Zelim i moram. Svi zelimo ove bebice, a posebno moja curica koja ih svaki dan grli i ljubi i jedva ceka da se rode. Ako je dr. tvoje prijateljice dobar prepisace joj adekvatnu terapiju. Ako imalo sumnja u njega neka potrazi i drugo misljenje.

Pozdrav svim trudnicama i nedajte se. Prebrodit cemo mi to.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 12:00:44   
BelmaOh
Drage moje forumasice...
moze li mi ko objasniti koji je osjecaj kad se je niska trudnoca..meni dr nije nista spomenuo kad sam bila na kontroli prije dvije sedmice. sad sam 19/20 sedmica i kad sjedim i trebam da ustanem imam osjecaj da u donjem dijelu stomaka imam neki teg koji mi vrsi pritisak negdje dole i treba mi par sekundi da stanem pa da pocnem da hodam..bas se nesto plasim a tek za dvije sedmice idem kod dr...da li to moze biti niska trudnoca il mi se jednostavno siri maternica i svi organi se lagano pomjeraju.

Please pomoc :)

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 12:25:26   
nikita
azure user posted image i ti si nas heroj..jos 2 mačeta u tibi, joj mogu mislit srece uz svu tu slatku muku user posted image
anita bona eh kad sam te do sad pratila da vidimo kad si ti rodila, jesi ranije ili na vrijeme ???
belma ja nisam osjecala uopce pritisak a rekao mi je da nisko tako da ti to ne mora znaciti ali moze ...ako te pocne vise boliti , javi se u dr-a ranije...do tada se nemoj saginjati i tesko dizat, ugodi sebi koliko god mozes, jos ako ne radis, odmaraj vise i uzivaj, vjerojatno ces sada i bebaca osjetiti ako vec nisi, tako da se nemoj bojat user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu BelmaOh)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 18:15:47   
mina23
Drage moje trudnice da vam javim da sutra idem na Serklazu , pocela sam se malo iznutra otvorati i eto sad samo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image placem , bojim se da se bebi nece sta desiti nemam predstave kako to izgleda to podvezivanje?? bojim se puno puno

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 21:31:25   
anitaMO
Nikita tačno na termin.user posted image sve gotovo za 2 ipo sata.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 21:40:06   
my_little_baby
IZVORNA PORUKA: mina23

Drage moje trudnice da vam javim da sutra idem na Serklazu , pocela sam se malo iznutra otvorati i eto sad samo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image placem , bojim se da se bebi nece sta desiti nemam predstave kako to izgleda to podvezivanje?? bojim se puno puno

draga moja samo hrabro....ja sam na serklazi bila dva puta....ne znam kao ce ti radit dal ce ti dat anesteziju lokalnu ili potpunu..meni su prvi pit dali lokalnu ..drugi put nista .....nije serklaza nista strasno vjeruj mi..i ja kad sma drugi put isla bila sam otvorena prst....malkice boli ..al je podnosljivo ..vise ti je kao neki pritisak ..bice sve uredu aBd

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 21:59:30   
anitaMO
ja sam bila otvorena prst skoro čitavu trudnoću,a nisu mi uradili serklaž.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
10.9.2009 22:09:00   
Dida79
Cao ja sam radila serklazu i vjeruj mi nije to nista strasno.Mene su odveli u salu tamo ti je sto isti kao i za pregled fino legnes pridje ti anesteziolog malo porazgovara da me valjda opusti da mi jednu inekciju u venu i vise se nista ne sjecam.Kada sam se probudila nista me nije bolilo za nekih mozda pola sata ti dodje sestra da ustanes i odma ides u svoju sobu sutra si kuci.Vidis nije to nista strasno...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
11.9.2009 12:56:50   
Azure
Mina vec ti kasno pisem, jer si kako rece danas na sirklazi. Ja sam je radila prije 2 sedmice i toliko sam bila uplasena iako su mi zene koje su to radile reke da ne boli. Djaba ja sam se zamalo onesvijestila kad sam usla u salu. Ali ja sam takva. Kod mene je sve krajnost. Uglavnom samnom su pricali i glavni anesteziolog i dr. i kompletno osoblje je bilo takvo da me nisu uspavali dok me nisu psihicki smirili. Hvala im na tome. Sirklaz mi je radio dr. Boris Nikulin. Divan doktor i covjek. Rekli su mi da samo zasivanje grlica traje minut i da mi treba 5 do 6 minuta da se probudim. Kad sam vec zaspala niceg se nisam sjecala dok se nisam probudila. Nije boljelo ali je bio neugodan osjecaj zbog gaz ekoju su stavili unutra. Prespavala sam kasnije tri sata a onda su mi izvadili gazu i vec navecer sam bila kuci. Meni su dali neku inekciju u venu i plus anesteziju. Tri dana strogo mirovanje, Nista podizati i ostalo sto vec znate. Eto. moje iskustvo. A kad se sjetim da sam zamalo se onesvjestila kad sam usla u salu i vidjela te silne anesteziologe i doktora. Sada mislim da je dobro sto sam ovaj put prosla kroz to, jer cu se morati porodi najvjerovatnije nacarski rez. Bas sam vidjela kako to izgleda. Valjda ce mi biti lakse. U svakom slucaju mina zelim ti puno srece i sto manje straha.

cmokic


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
11.9.2009 12:58:09   
Azure
E jos nesto sega da dodam. Prije nego cu zaspati zadnje rijeci anesteziologu su bile da se plasim da cu dobiti vjetrove. Da prostite osjetila sam da moram ispustiti vjetar i jako mi je bilo neugodno da to uradim dr. bukvalno pod nos user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *