|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 12:00:23   
ns.mery
niki 78 i ja sam na lezanju od 20 -te sedmice i isto pijem ginipral,apaurin bosoptin i buskol nisam se pocela otvarati ali mirovati moras Meni nije preporuceno strogo mirovanje ali ja ne mogu da hodam jer me kroz 20 -set minuta pocne boliti stomak Nemoj dugo ni sjediti lezi sto vise mozes A GINIPRL ti pomaze da se ne pocnes otvarati ZELIM TI PUNO SRECE I IZDRZI 

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 13:32:50   
Minče
Pozdrav...Da li je neko od vas poceo piti ginipral prije 20 - te sedmice...Ja sam sada u 18 - toj i dok.mi preporucio da ga pijem jer sam uloziva za vrsak prsta,a tamo pise da se ne bi smjele koristiti prije 20 - te sedmice...
Da li ima neko da vise zna o tome...
Vjerujem da mi ne bi dao dok. da je sta stetno ali gdje god citam svi kazu pili od 20 - te sedmice pa me malo strah...

(odgovor članu ns.mery)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 13:38:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Minče

Pozdrav...Da li je neko od vas poceo piti ginipral prije 20 - te sedmice...Ja sam sada u 18 - toj i dok.mi preporucio da ga pijem jer sam uloziva za vrsak prsta,a tamo pise da se ne bi smjele koristiti prije 20 - te sedmice...
Da li ima neko da vise zna o tome...
Vjerujem da mi ne bi dao dok. da je sta stetno ali gdje god citam svi kazu pili od 20 - te sedmice pa me malo strah...

cao mince   evo ja imam stim iskustva ja sam ih pocela piti od 18este sed.jer sam imala uzas kontrakcije bolove,i pijem ih i pomazu hvala Bogu.Jest da ti upocetku sada bas nece pocet djelovati ono da ti odma ublazi bolove i kod mene je tako,bilo pa dokt.mi rekla da strpim se jer je beba bila jos mala poce ce djelovati dok beba ojaca i stvarno neznam sta bi da ih nema super sam nema vise kontrakcija.jest da je i sad nisko al nije kako je bilo,nisam mogla sjesti nebrini slobodno ih pij...
ja sam pocela u 18-a sada mi je 26sed.i pit cu ih do kraja trudnoceuser posted image

(odgovor članu Minče)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 13:57:45   
Minče
Hvala puno na odgovoru...Ma vec sam sinoc i jutros pila pa sad cu i nastavit...A jesi li prije pila dabroston i kad ti je ukinut???Meni je odmah jutros rekla da sad posto pijem njih nema vise potrebe za dabrostonom...Evo upravo ih odo popit...Pa bit ce valjda sve u redu nisam ni prva ni zadnja...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 14:04:27   
Anoniman
jesam pila i dabrason do 18este sed.i oko podne dobila jake bolove i prekinula dabrason i pocela gynipral pit a trebala sam ga od 20te sed.al nisam mogla cekati a dabrason se pije do 18sed.
ja gynipral pijem 4put dnevno znaci na 6sati.
a ti???
i da uz to apaurin ponekad kad bas prigusti,jer mi od gyniprala ispocetka imala jako lupanje srca pa morala piti a sad sam se navikla na njih pa rijedje pijem apaurin
ma nebrini pij ih redovno i pomoce abd.vidjecesuser posted image

(odgovor članu Minče)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 14:13:00   
Minče
Pa meni je dala neke izoptin ili tako nesto prije na 15min da popijem pa onda ginipral da mi ne lupa srce...Ali i to mi je po potrebi ako osjetim lupanje ili ako se podjem trest a pijem ga 3x1...
Ma mene je malo pripalo tamo sto pise od 20te sedmice da se tek pije ali sto se mora nije ni tesko samo neka bude sve na kraju kako treba,a bit ce ako Bog da...
Ma bitno je samo da na bebicu ne utice da joj se sta ne desi...
Valja nam izdrzat...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 14:18:23   
Anoniman
ma i meni je dala al nisam htjela pit tolike lijekove nego apaurin popijem uz gynipal i to me smiri pravo,sad ga hvala Bogu nekoristim jer sam se navikla na gynipral i nemam vise lupanje srca
ma nemas se sta bojati,pijem ih i ja od 18este sed.i  evo me ziva sta mi je nije nista naprotiv samo pomazuuser posted image
a nestete bebi to zatvara maternicu da se neotvoris odnosno ucvrscuje
ja idem abd.15tog.na ultrazvuk

(odgovor članu Minče)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 16:57:17   
Mya_81 RR
I ja sam na gynipralu od 18 sedmice, ali na svu srecu nisam imala nikakvih nuspojava od njega pa nisam morala piti one druge tablete - meni se cini da je meni prepisao bosoptinuser posted image

Niki78 - eto vidis koliko nas je na gynipralu user posted image , ali sta ces...uglavnom, mirovanje ti je najbolja i najpotrebnija terapija i nemoj nis' brinuti. Sve smo ovdje uglavnom vec duze na mirovanju, a eto polako smo se, uspjesno,  priblizile terminu user posted image user posted image user posted image .

Samo polako - bez puno brige i straha!!! user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.5.2009 9:28:54   
niki78
Hvala vam, od srcauser posted image
Dugo sam cekala na ovo bebce, i sad od samog pocetka neke komplikacije! Ali hajd, sve ce se nekako pretrpiti zboguser posted image
Ja vam nemam  problema nakon sto popijem Gynipral, poslusala sam savjet i sad jedem prije tablete i dobro mi je. Problem mi je mirovanje, pokusavama zadrzati posao a i sacuvati ono najbitnije. A i nikad u zivotu nisam mirovala. Ali ako moram ...
Znaci, kako sam vas shvatila nije problem sto sam otvorena dva prsta - bitno je da mi je vanjsko usce  zatvoreno? Ili ... Izvinite sto peglam, ali nekad sam sva zbunjena user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.5.2009 9:44:44   
Nedi
Svima vam cuvam fige da izdrzite, da se ne brinete i da MIRUJETE zbog svojih bebica, kad sad zagrlim svog sincica nebi mi bilo tesko sve to prozivjeti  ne jednom, nego jos 10  puta.  Saljem svimauser posted image i cuvajte bebice

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.8.2009 9:21:53   
de_de
Iscitala sam ovu temu i nikako mi nije slijedece jasno: ja sam 23. sedmica, nisko nosim, lezim vec od 12. sedmice; cerviks je bio do 23. sedmice 1.5 cm, a sada na zadnjem pregledu je 1 cm, zatvoren je; dr mi je dala apaurin i buscopan, ali samo po potrebi (ako bi me stomak bolio) i da strogo mirujem, serklazu je spominjala, ali samo ako ne bih mirovala. Gynipral ili neke druge lijekove uopste nije spominjala. Jos nigdje nisam procitala da neko ima tako skracen cerviks a da je terapija mirovanje. Kontrola mi je tek za 3 sedmice. 

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
5.8.2009 10:31:26   
nikita
de_de ja bih otisla do drugog dr-a, ne zelim da te plasim ali mislim da ti je cerviks malen i da bi trebala raditi serklaz jer beba ce biti sve teza i teza i ne daj Boze da ti se omeksa ili otovris prije vremena, a jos i nisko nosis...
Molim te nemoj da te plasim, govorim ti ovo od srca, i ja nisko nosim !

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
6.8.2009 9:05:34   
de_de
Ma isto sam i ja razmisljala al sve se nadam da ce biti bolje, al u svakom slucaju nesto moram poduzeti.
p.s. nasa bebica dolazi aBd 23.11., 6 dana poslije vase user posted image


< Poruku je uredio de_de -- 6.8.2009 9:08:06 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
6.8.2009 19:30:07   
nikita
25+2
beba jakoo nisko
grinipal 3 x 1 , apaurin 2 x 1
strogo lezanje

Nek nam je Bog na pomoci, bit ce sve dobro user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
6.8.2009 19:38:23   
bubuli
hej nikita ima pojas kupiti za zene koje nisko nose...kuma moja ima ga u Swe a i kolegica iz Novog Sada mi je pricala o tome...kod nas nema al mislim da se trebas raspitati po apotekama i moze se to vec nekako naruciti...
uglavnom stomak ti ulegnne u taj pojas tako da tezina i velicina stome nevrsi pritisak dole...na grlic a ni na besiku pa nemoras bas letati u wc stalno...
potrazi sebi to


_____________________________



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
6.8.2009 19:40:24   
nikita
hvala ti, cula sam i ja za njega, raspitat cu se...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.9.2009 12:31:51   
mina23
Cao user posted image kako ste mi?
Evo ja se vratila sa kontrole i placem ko luda, rekla mi je da nisko nosim i da moram piti ginipral i prepala sam se jer mi je rekla da je beba ponisko da vise mirujem.


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.9.2009 12:46:06   
batterfly

IZVORNA PORUKA: mina23

Cao user posted image kako ste mi?
Evo ja se vratila sa kontrole i placem ko luda, rekla mi je da nisko nosim i da moram piti ginipral i prepala sam se jer mi je rekla da je beba ponisko da vise mirujem.




Mina23, nista strasno, nemoj se molim te, sikirati, a jos manje plakati...
Ja sam iznijela dvije takve trudnoce(vec sam negdje pisala) i evo rezultati tih trudnoca sada rasturaju moj namjestajuser posted image ....To je im je vise, cini mi se, postalo rutinski..HB draga kad nije nista ozbiljnije...Znam kako se osjecas i ja sam prvi put plakala k'o luda, jer ne znas sta te ceka, a drugi put sam vec nekako ocekivala...Sve sto trebas jeste da mirujes i pijes terapiju i vidjet ces da ce biti dobro...HB, na vrijeme si otisla i na vrijeme pocinjes piti terapiju, to je super...Gledaj to sa vedrije strane...je li ti dala i apaurin od 2mg??...Sretno i cuvaj se sad malo vise...Drzim ti fige i smiri se, molim te....

Nikitaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.9.2009 12:48:18   
mina23
Hvala ti puno, nije mi dala apaurin da pijem.
Samo Naf za zube i magnezij


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.9.2009 12:48:29   
babyliongirl
user posted image vidish mila MINA da ih ima jos,nismo jedine i da su davali apaurine,ali komotno mozes i magnezij,ali uzmi dietpharmov jer je dosta bolji,on opusta misice inace,isto sto bi ti radio i apaurin!!!!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
8.9.2009 13:15:38   
Azure
Evo mozda pomogne i moje trenutno iskustvo da se opustis i shvatis da vecina zena ima iste probleme. Nedavno sam bila u bolnici i uvjerila se u to. od 4 do 18. nedjelje sam pila dabrostan 3x1i magnezij 2x1 sumecu. Taj magnezij mi se toliko ogadio da ga vise nisam mogla piti, ali mi je moja dr. rekla za Bioelectra Magnezij Direkt. Zaista ga preporucujem svim trudnicama kojima se ogadio sumeci. Ovaj je u granulicama i samo se istrese u usta i proguta. Ima okus kao cedevita od limuna. U 13. nedjelji smo vidjeli da mi se grlic maternice skratio na 2.7 mm i tada sam dobila da pijem apaurin dva puta dnevno. STROGO MIROVANJE, a razgovarali smo i o mogucnosti serklaze, ali kad napunim 16. nedjelju. U 16 nedjelji sam otisla ponovo na kontrolu. Super sam se osjecala i mislila sam da konja na ramenima mogu iznijeti. Bebice su odlicno i odlicno se razvijaju, ali grlic maternice se skratio na 7mm. Iste sekunde sam morala ici na serklazu. Taj dan sam otisla pravo od svog dr. na kliniku i gore mi je dr. rekao da cemo morati raditi serklazu. Odmah mi je ukljucen ginipral prvo 5x po 1/2 tabletice. Trebala sam ici kuci pa doci u ponedjeljak, da to obavimo, ali dr. mi je rekao ako budem osjetila tvrd stomak i pritisak da dodjem odmah. A ja sam to osjecala vec 2 dana tako da je rekao da onda moram ostati. Tokom tih 4 dana koliko sam bila gore jednu noc sam imala kontrakcije pa su mi povecali ginipral na 6x 1/2 i tri puta apaurin. Serklaz je uradjen a ja moram strogo mirovanje. Znaci krevet - wc. Meni je dr. rekao da mi je grlic maternice tako tanak da zaista moram da se cuvam. Ne smijem dobiti kontrakcije. Za sada sam dobro hvala Bogu. Mada ne mirujem 100 posto, jer imam trogodisnju cerkicu koja ipak zeli i svoju mamu. I jos nesto cu ti reci 13 zena je radilo serklaz u tih par dana, a djeca se radjaju ziva i zdrava. Tako da misli pozitivno. To i sebi stalno govorim. Miruj i cuvaj se koliko mozes. Po svom licnom iskustvu znam da nije lako, ali sto se mora mora se. Zelim ti puno srece i javljaj nam kako si. Ma sve smo mi u istim problemima, a bice nam lakse prevazici ih ovako kada podijelimo svoje strahove i iskustva.

cmokic

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu babyliongirl)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 10:11:37   
de_de
I kod mene je ista situacija, samo sto ja osim sto nosim veoma nisko, imam takodje skracen grlic maternice na 10 mm i tako od 14 sedmice, ali hB dogurali smo evo i do 30. sedmice user posted image user posted image user posted image .  Mirovanje ( najduza relacija koju smijem preci je krevet- WC) stvarno moze biti zamorno ali isplati seuser posted image

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 11:25:04   
Azure
de_de blago tebi. I hvala bogu da si dogurala do 30. Stvarno si me obradovala. Mene evo hvata kriza. I bas sam nekako uzasno raspolozena i nervozna. Glava me boli i imam osjecaj dam imam preko 100 kg. U pravu si, zamorno jeste, ali se isplati. Ali valja prebroditi ove krize. user posted image

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 12:07:31   
de_de
Vjeruj mi, ni meni nije lahko, svaki dan je novi uspjeh; ja nisam radila serklaz, iako mi je grlic vec na pocetku trudnoce bio 15 mm, a od lijekova dr mi je dala da pijem samo buscopan i apaurin po potrebi (popila sam samo jednom do sada iako me je stomak s vremena na vrijeme bolio), al zato sam na strogom mirovanju. Ma meni je sad dozivljaj kad idem na kontrolu ili da izvadim nalazeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
9.9.2009 12:12:46   
idana_85
Hehe proce to bona, i ja sam tako,doduse nisam pila buskopan a bila sam otvorena 2 cm...samo se cuvaj, bez puno kretanja, sve pomalo, ne dizi tesko i ni pod razno se ne nerviraj,izbjegavaj stres....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *