|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
15.4.2009 10:16:49   
Crvena
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Drzim fige lelyuser posted image user posted image user posted image user posted image

I molim dB da sve bude ok.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
17.4.2009 20:45:02   
lejna
Zdravo svima, ja sam u 22oj-sedmici i sinoc mi je doktor rekao da sam 2.6 cm otvorena. Bebica je hvala Bogu dobro, ali mi je doktor reko da mirujem sedam dana pa da dodjem na pregeld za sedmicu dana. Do sada sam radila, ali mi de doc, rekao da samo odmaram. Dali ste vi imale probelm sa otvranjem cervixa tako rano i sta bi moglo da se ucini.. bas sam zabrinuta... ovo mi je prva bebica a do sada nisam imala probelma... hvala

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
18.4.2009 12:35:32   
Mya_81 RR
Definitivno trebas odmarati tih 7 dana...jos si u ranoj fazi i trebas pripaziti...naravno, nemoj sad dizati paniku jer su mnoge izdrzale takvu trudnocu uz strogo mirovanje....a kad odes na kontrolu provjeri je li ti moze uraditi serklazu...ona se radi otprilike do 25tj. tako da jos imas vremena za tu opciju....

Nemoj brinuti.....puno nas je na cuvanju trudnoce.....ali nista nije tesko za nase user posted image

(odgovor članu lejna)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
19.4.2009 18:20:14   
lejna
hvala puno na odgovoru, ja sam se bas prepala, jer 2.6 cm i nije bas malo, ali isto tako mi je rekao da je to unutrasnji dio cervixa, a da je vanjsi jak. Pitat cu za tu serklazu... hvala puno na odogovoru

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
23.4.2009 14:53:00   
Koalinka
Lely, ne javljaš se, kakva je situacija?????

(odgovor članu lejna)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
24.4.2009 19:43:28   
poetesa
ja sam danas iskoristila priliku i obavila UVZ kod doktorice koja me zna a ne vodi mi trudnoću, i ona mi je rekla da je bebina glava jako nisko i da se moram malo pripaziti tj. ne sjediti niti hodati predugo. Međutim, moja doktorica kod koje idem privatno do sada mi to nikad nije spomenula mada sam joj se požalila na povremene bolove u donjem dijelu!
Kakvi su rizici niskog nošenja?? I kako ja da znam koliko je previše sjedenja i hodanja user posted image  Da li se otvaranje, ne daj Bože, osjeti??

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
24.4.2009 19:59:06   
Blue rose RR
Ukoliko sumnjas na sposobnosti i vrijeme koje ti poklanja doktorica kod koje ides privatno, ne znam sta te sprecava da sumnju otklonis tako sto ces naci drugu doktoricu, ili doktora?!
Ja sam imala nisku trudnocu, i morala sam biti umjerena u svemu: i u hodanju i u sjedenju, i u lezanju. Makar su meni tako rekli doktori. Toga sam se i pridrzavala, i hvala Bogu kikici je 3,5 godine.
Otvaranje ti ne mozes osjetiti (koliko ja znam i iz svog iskustva) ali mozes osjetiti bolove u dnu stomaka i ledima, kada beba pocne da se "spusta u dno".
Ipak bi bilo najbolje da se obratis drugoj doktorici, jer ukoliko nemas serklazu, mozda bi bilo dobro da se posavjetujes oko podvezivanja. 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
25.4.2009 13:28:28   
Mya_81 RR
Samo nisko nosenje i nije neki problem....mislim, nije toliko strasno, ali ipak se moras fizicki vise paziti nego inace...vec su ti to spomenuli u prijasnjem postu....

Ja imam nesto drugaciju situaciju, kod mene je cerviks skracen na pola i to mi je problem jer je mekan pa sam na strogom mirovanju da se ne bi jos skracivao, a samim time i nisko nosim jer se beba zbog toga vec spustila u zdjelici....to ti je sve negdje bilo oko 18tj. - bas rano user posted image user posted image .....tada me je pocelo boliti u prijedijelu lijevog jajnika...prvo se nisam obazirala na to jer nisam htjela biti paranoicna trudnica posto sam znala da je odredjena bol u trudnoci sasvim normalna, ali kad mi se bol nije smanjila nakon 20-tak sati otisla sam u bolnicu....

U svakom slucaju, od ginekologa ne trebas otici s jos vecim upitnikom iznad glave....slobodno pitaj sta god te zanima ...i unaprijed napravi popis pitanja...ja bar tako radim, jer se pogubim kad udjem u ordinaciju....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 14:32:09   
Hurma
identicna situacija... lezim i lezim i molim Boga da vodenjak ostane gdje mu je mjesto...
možda odradim i tu serklažu... zbog neke sigurnosti, jer mi je grlic umekšan, 3.5 cm... uloživ za vrh prsta bla bla bla....

ima li neka tema gdje cavrljaju ove sto su osuđene na krevet duuuuuuuuugo vremena? za ubijanje dosade?

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 14:56:57   
batterfly
Ne bih trebao biti veliki problem niska trudnoca, ali se moras pridrzavati onoga sto ti doktor kaze...i bice sve u redu...
Ako ti do 22.ge sedmice tvoj doktor nije nista spomenuo oko toga kakva ti je trudnoca-MJENJAJ, odmah!!!!!
Ja sam imala dvije trudnoce i u obje mi je uradjena serklaza...i radi niskog nosenja i kratkog grlica maternice...
Moj doktor ni u jednom momentu nije htio da rizikuje moju trudnocu, te se, uopste, nije dvoumio da li da uradi serklazu ili ne....
Taj zahvat nije uospte strasan i traje vrlo kratko..Laicki receno, uzme konac i omota ga oko grlica....Meni samo nije jasno zasto mnogi doktori to izbjegavaju, pogotovo u Sarajevu....jer znam dosta trudnica koje nisko nose, kojima je skracen grlic, a nisu podvezane....Praksa mog doktora je da takve slucajeve podveziva....I znam da se serklaza obavlja do 20.te sedmice trudnoce, ne znam da moze kasnije???
Kasnije ti samo moze savjetovati mirovanje i dati terapiju da pijes....
Da ne bude zabune, za one koje ne znaju, podvezivanje i serklaza je isto.

LP

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 14:59:45   
batterfly
I da, Hurma, i za vas ima tema na kojoj se caska na Zajednici RR(Razgovori o svemu i svacemu), imas "Hanuma-grad" i "Nocne ptice"...

LP

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 17:51:27   
poetesa
Stvarno meni je samo rekla " buscopan za bolove" kada sam joj se požalila, to je bilo u 19. sedmici, sad sam 21. i kada hodam već nakon desetak minuta boli me u donjem dijelu. Ne mogu baš lokalizirati bol, ali znam da takav nisam prije imala. I sa lijeve strane me dosta boli, kao žiganje... A što se tiče grlića, za to samo znam da je prije trudnoće bio normalan kao i maternica , da li se to promijeni u toku trudnoće... Uglavnom, meni dr. nije ništa govorila o niskom nošenju, nego je to učinila druga dr. kada sam joj otišla sedmicu poslije redovnog pregleda... Pa sad ...  user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 17:53:38   
Mya_81 RR
Moj doktora nije bio protiv serklaze, ali je ipak htio izbjeci eventualni zahvat jer zasto ga obavljati ako nije bas  potrebno....tek oko 24tj. smo o tome poceli detaljno pricati, ali on kod mene nije to htio uraditi jer mi je cerviks jako mekan...

Naime, u takvim se situacijama moze desiti (kazem moze, sto ne znaci da mora) da od pritiska prsne vodenjak i tada se mora uraditi porod bez odlaganja....meni je strogo mirovanje pomoglo pa sam odlucila ne ici na serklazu jer ionako bih i sa serklazom morala mirovati i posto potom se truditi i izbjeci onaj moguci pritisak od kojeg bi mi mogao puknuti vodenjak....

Evo za dva dana ulazim u 29tj. i sve je super user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 18:02:01   
Mya_81 RR
Draga, poetesa...please nemoj me pogresno shvatiti i misliti da te strasim...to mi je najmanja namjera...

Mislim da si preko foruma skupila puno informacija pa znas sto trebas pitati ginekologa...

Ja kad sam otisla zbog tih bolova odmah me je  vaginalno pregledao i ustanovio skracen i omeksan cerviks...ti do idece kontrole odmaraj sto vise!!! Nikakvi fizicki poslovi ne dolaze u obzir...

Inace, ja sam 2 mjeseca prije nego sam ostala trudna radila sve kompletno kod svog ginekologa i tada mi je rekao da sam pravi skolski primjer, a sad sam na lezanju vec odavno....cerviks se u trudnoci mijenja, pa ga ti provjeri za svaki slucaj....jer kako da ona zna je li tebe boli zbog toga ako se on ne provjeri....uostalom, cirtala sam da je rutinska kontrola provjera cerviksa oko 23 ili 24 sedmice upravo jer se zna njegova duzina skracivati....

Nemoj panicariti i samo se odmaraj !!!!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 18:05:37   
poetesa
Hvala ti Mya81, pokušat ću da ne paničarim i strpim se do iduće kontrole za desetak dana! Zbunjena sam samo jer nikada do sada nisam morala voditi računa koliko hodam a koliko sjedim, eto ti sve se mijenja u drugom stanju .. Valjda je dovoljan signal kad zaboli, da požurim leći negdje

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 18:28:50   
Mya_81 RR
Jooooj, znam, ja sam do 18 tjedna bila idealna trudnica sa savrsenom trudnocom...radila sve i svasta i bas uzivala...a onda su krenuli ti bolovi i evo me lezim punih 10 sedmica....jest tesko, ali sta ces...sve za bebace user posted image user posted image

Nego, ako vec sad znas da ti hodanje smeta povuci kocnicu sto vise mozes do te kontrole...jer kazu da u takvim situacijama je najbitnije (najbolja terapija) mirovanje, a onda dalje vidi sa svojim doktorom kako ces ....

Samo bez panike i stresa...s tim si nista ne mozemo pomoci ....

Ma, draga, sve ce to biti super...vidjet ces!!!!!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
28.4.2009 19:17:52   
Minče
Zdravo cure...Sta ima?Evo i mene sa vijestima...Bila u subotu na kontroli i dr.mi rekla da se maternica povukla gore,a bila je skroz nisko...Inace ko ne zna lezim vec puna tri mjeseca...E ali mi je isto tako rekla da mi je mal kraci grlic ali da je cvrst i da je zatvoren...Ponekad u toku dana osjetim bol u dnu desne a nekada lijeve strane...A inace samo lezim...Da li i vas i sada zaboli ili je to jos neki znak???


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
29.4.2009 13:55:53   
Mya_81 RR
Pa, ja sam misljenja da je povremena bol u trudnoci sasvim normalna zbog sirenja maternice...ipak, mi koje smo na cuvanju trudnoce moramo biti vise oprezne...trebas nastaviti s tim mirovanjem bez obzira na dobre nalaze, a i super je sto ti je cerviks cvrst....

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.5.2009 18:05:23   
lejna
Cao cure, evo mene nakon dugog vremena. Ja sam u bolnici na lezanju i terapijama. Proslu subotu sam imala bolove i dokt. mi rekao da odem u bolnicu. Ja sam dosla i rekli su mi da mi cervix smanjen na 1.7 cm, iam i kontrakcije tako da su mi rekli da bi mogla ubrzo na porod i da beba ima malu sansu, jer je tek bilo 23 sedmice i 4 dana. Rekli su mi da n rade serklazu jer je to opsano u mojoj sedmici i da ako se ne porodim do 24 sedmice da ce mi dati neke kortizone-steriode da razviju bebina pluca. Bio je pakao, ne znam ni sama kako sam prezivjela ali eto dali su mi te inekcije i rekli ako bi nastpuo porod beba imaaaaaaa velike sanse da prezivi i u ovako ranoj trudnoci. Danas mi je 24 sed+4 dana, daju mi neke terapije bolus za zaustavljanje kontrakcija, i peniclin zbog uplae. Molim se dragom Bogu da ce ona ostati unutra do 28 sedmice.... i ja sam sigurna da hoce...... ima sve gore od goreg,,,, slijedece sedmice cu oped raditi nalaz cervixa nadam se da se nije jos smanjio.... zato mali bolovi... ne brinite samo mirujte i bit ce Ako Bog da sve dobro...pusa

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.5.2009 18:08:25   
anitaMO
lejna samo se moli dragom Bogu,a ti lezi što više.biće to sve u redu ja vjerujem da hoće.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu lejna)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.5.2009 18:20:25   
sheri
lejna zelim ti puno snage i srece da sve bude kako trebauser posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.5.2009 18:29:11   
Mya_81 RR
Lejna, samo miruj.....i to strogo...i naravno samo se okruzi pozitivnim mislima....

Ja sam u 18tj. dosla u bolnicu s jakim bolovima...ustanovljen poprilicno skracen cerviks koji je i mekan pa je zbog toga imao tendenciju da se dodatno skracuje...receno mi strogo mirovanje+terapija protiv kontrakcija, a ako mi ne bude bolje odmah u bolnicu na lezanje....šok mi bio procitati na nalazu velikim slovima - PRIJETECI SPONTANI....bila sam malo lose, ali nisam dopustila da me to pokoleba!!!!

Sad sam u 29tj. user posted image i u bolnicu nisam morala ici osim redovnih kontrola....

Samo misli pozitivno i strogo se drzi uputa doktora. Neke su prelezale cijelu trudnocu otvorene i dosle do termina...zato se ne daj i cuvaj se!!!!!!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 9:37:12   
niki78
Drage moje, treba mi mala pomocuser posted image
U 20-oj sam sedmici trudnoce, nedavno sam osjetila neke cudne bolove( vise pritisak) u donjem dijelu stomaka i otisla kod dr-a. Napisao mi je da mi je rodnica priolazna dva poprecna prsta, normalne duzine. Cerviks 2 cm, tvrd, gladak, vanjsko usce okruglo, zatvoreno. Uterus smeksan i osjetljiv. Pijem Gynipral 4x1, apaurin 2x1, i magnezijum. Vec sam jednom primala injekcije Progesteron radi kontrakcija.
Preporucio mi je mirovanje i lezanje na lijevom boku. Sta mi je raditi. Je li opasno to sto sam ovako rano otvorena dva prsta i da li taj Gynipril "zatvara".
Ja njega nista skontala nisam. user posted image Ako iko ista zna ...user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 9:55:59   
zeni
niki 78,ginipral jest za zatvaranje cerviksa ali moras MIROVATI,ovo mirovati shvati ozbiljno sreca nisi otvorena  jer da jesi vjerovatno bi ostala u bolnici.zelim ti puno srece i da nam izneses trudnocu do kraja i da rodis malu slatku user posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.5.2009 10:00:46   
sheri
niki78, ja sam pila gynipral jer sam od petog mjeseca imala kontrakcije, pa mi dok. dala da ga pijem da opusta misice materice. i da , moras mirovati jer bez toga nista. ja sam u osmom mjesecu, i od pocetka mirujem.

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *