|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
15.7.2014 20:08:07   
leme
Drage trudnice,
20 sedmicu trudnoce sam danas napunila i bila sam na kontroli. Dr je rekao da je beba zdrava,sva morfologija je uredna ali da je posteljica sprijeda i nisko,nije placenta previa al je ipak nisko. Kaze da se to tokom trudnoce mijenja te mi nije rekao nikakve mjere opreza da uvedem. Nemam krvarenja niti sam imala hvala Bogu. Da li je neka od vas imala takvo iskustvo?

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
2.10.2014 22:16:45   
selmaDz
Drage moje
meni je doktorica u Visokom rekla da mi je niska trudnoća
a idem doktoru Ribicu privatno i kad sam tako rekla
on meni kaze da termin niska trudnoća ne postoji user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.10.2014 10:43:25   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: selmaDz

Drage moje
meni je doktorica u Visokom rekla da mi je niska trudnoća
a idem doktoru Ribicu privatno i kad sam tako rekla
on meni kaze da termin niska trudnoća ne postoji user posted image


Vjerovatno je riječ o placenta previa-e (niskoj posteljici), slušaj kada posteljica prekriva ušće vrata maternice....Često to u narodu nazivaju niska trudnoća...
Tako da bih ja rekla, k'o laik, nije šija nego vrat (iako niska trudnoća kao stručni termin uistinu ne postoji)...
Meni je posteljica u prvom tromjesečju bila niska (ništa strašno, čak uobičajena pojava u ranoj trudnoći), sad se podigla...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu selmaDz)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.10.2014 10:50:47   
selmaDz
Hvala puno :)

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
3.10.2014 11:00:40   
disaaa
SelmaDz, meni je moja dr. isto rekla da mi je niska trudnoca, ma sta to znacilo. Uglavnom nista strasno, iznijela bez problema do termina, radila do zadnjeg dana, lagan porod imala, sve za desetku proslo, mala ima 2god .Tako nis ne brini opusti se i uzivaj u tom svom lijepom stanju

(odgovor članu selmaDz)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.10.2014 20:58:17   
bejbibi
evo i ja se javljam na ovoj temi sa istim problemom..posteljica mi je nisko i nije mi dobro okrenuta (sta god to znacilo) ali je meni moja doktorica rekla da se nece tokom trudnoce povuci gore, da mi nije bas rizicna trudnoca al ne smijem nikakav napor,nista skoro raditi samo neke lagane aktivnosti i lagano kretanje.cak su mi zabranjeni i odnosi...pisala sam i na temi bolovi u stomaku , i imala sam i krvarenje na pocetku jer je krenuo pobacaj ali uz terapiju je ok sada. jeli neka imala slicno iskustvo i kako je iznijela trudnocu do kraja (ako jeste)..meni je iskreno dosadilo ovakvo stanje , stalno sam u stresu i plasim se svega..stalno gledam da ne krvarim..cesto imam bolove u stomaku i to donjem dijelu,cak s mi prije sedmice krenule kontrakcije a cetvrti mjesec tek -usla :(.....sutra idem na redovnu kontrolu mjesecnu pa cu vidjeti sta ce mi doktor reci....a bebica je hvala Bogu zdrava.....citam ovdje da su neke zene do kraja iznijele trudnoce i sve ok bilo pa eto nadam se da ce biti sve dobro...uglavnom sretno svim zenicama sa ovim problemima....da napomenem da mi je ovo druga trudnoca a sa prvom sve bilo extra..ali eto , nijedna nije ista .....pozdrav

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kriticna trudnoca ili nisko nosenje
7.10.2014 23:08:13   
Gynecologist
Postovana, termin niska trudnoca je neadekvatan, a ginekolozi ga ponekad upotrebljavaju da bi pacijentice lakse shvatile o cemu se radi. Posteljica moze biti smjestena preko unutrasnjeg usca cervikalnog kanala, da ga prekriva u potpunosti i to se nazi a placenta previa. Ukoliko prekriva dijelom unutrasnje usce radi se o marginalnoj placenti previji, a ako ga prekriva u potpunosti o totalnoj placenti previji. Nisko sijelo posteljice se oznacava ako je posteljica udaljena 1,5cm od unutrasnjeg usca cervikalnog kanala. Smjestaj posteljice se mijenja do 28 nedelje trudnoce odnosno posteljica migrira udaljava se od cervikalnog kanala na vise, te se ove dijagnoze tek tada mogu postaviti. Niska trudnoca moze oznacavati i skracen grlic maternice, zavino sta Vam je Vas doktor htio da kaze pod terminom ,niska trudnoca'. Zbog toga se radi mjerenje grlica maternice ultrazvukom ili tzv. Cervikometrija. Iz Vaseg posta sam razumio da ste u 4om mjesecu trudnoce tako da o niskoj posteljici jos uvijek ne trebate ni razmisljat jer ukoliko je sada nisko najvjerovatnije je da ce se u 99,9 posto slucajeva povuci na vise kako se trudnoca razvija dalje. Sto se tice skracenog grlica maternice trebate uraditi cerikometriju i ukoliko se zaista potvrdi da je grlic skracen trebate uraditi mikrobiolosku obradu i potrebno Vam je ukljuciti terapiju ako je u pitanju infekcija ili ukljuciti hormonsku terapiju gestagenima ako je grlic skracen. Nekada se radi i serklaza ali se u novijoj literaturi serklaza grlica maternice skoro da i ne preporucuje jer velika istrazivanja nisu pokazala ocekivani benefit. Pozdrav

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 182
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *